Jezus - Mistrz i Przewodnik

Osoby opisane w Biblii: Apostoł Paweł, Jan Chrzciciel, Abraham

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Jezus - Mistrz i Przewodnik

Post autor: wybrana »

nike pisze:
17 kwie 2021, 13:33
RM znam dobrze tropiciela i jego wiedzę w tematach, ja nie mam chęci pisać na forach gdzie ubliża się BOGU NAJWYŻSZEMU, ale też mam obowiązek bronić prawdy biblijnej w tym temacie.
Poniżacie Boga Najwyższego a słowa jego czytacie i to co wam pasuje przyjmujecie, a które wam nie pasują to się naśmiewacie dlaczego?
Skoro Biblia jest złą księgą dlaczego z niej korzystacie i naśmiewacie się?
Jezeli twierdzisz, że Izraelici czyniąc wielkie nieprawości powoływali się na Boga, to znaczy, że ty najbardziej obrażasz świętość Bożą i ubliżasz Bogu - niż wszyscy inni.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Jezus - Mistrz i Przewodnik

Post autor: nike »

wybrana pisze:
17 kwie 2021, 14:30
nike pisze:
17 kwie 2021, 13:33
RM znam dobrze tropiciela i jego wiedzę w tematach, ja nie mam chęci pisać na forach gdzie ubliża się BOGU NAJWYŻSZEMU, ale też mam obowiązek bronić prawdy biblijnej w tym temacie.
Poniżacie Boga Najwyższego a słowa jego czytacie i to co wam pasuje przyjmujecie, a które wam nie pasują to się naśmiewacie dlaczego?
Skoro Biblia jest złą księgą dlaczego z niej korzystacie i naśmiewacie się?
Jezeli twierdzisz, że Izraelici czyniąc wielkie nieprawości powoływali się na Boga, to znaczy, że ty najbardziej obrażasz świętość Bożą i ubliżasz Bogu - niż wszyscy inni.
Jakoś Bóg JEHOWA kochał i kocha Żydów, to widocznie ich nieprawość nie była aż taka jak ty ją przedstawiasz.
A co do imienia Boga Najwyższego ma nieprawość Żydów?
Nie rozmawiamy o Żydach tylko o ubliżaniu IMIENIU BOGA NAJWYŻSZEGO, nazywacie i ty też-----niszczycielem mordercą,żądnym krwi, szatanem itp. Dobrze wiesz jak Boga nazywasz, w Królestwie będziesz gorzko płakać za te swoje słowa.

Nieziem
Posty: 887
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: Jezus - Mistrz i Przewodnik

Post autor: Nieziem »

nike pisze:
16 kwie 2021, 20:54
Nieziem po co wiec bzdury gadasz, że wystarczy dodać do tetragramu JHWH יהוה kilka samogłosek i wyjdzie NISZCZYCIEL.

Ja o to tylko proszę dodaj i udowodnij,że masz rację, a ty napisać umiałeś bzdurę a udowodnić nie potrafisz?
Przecież to tylko kilka samogłosek.
Za swoje durne pisanie to chyba należy brać odpowiedzialność jak myślisz?
Gdy raz Jezus mówił treści,  które były nie do przyjęcia, tamci słuchacze odpowiedzieli Mu: "Twarda to mowa, któż jej słuchać może". Dziś by powiedzieli, że plecie bzdury.
Jezus był wystarczająco zdolny by dobrze tłumaczyć,  to słuchacze nie byli dość zdolni by rozumieć. Albo nie byli w stanie przyjąć cokolwiek ponad to, co wcześniej się nauczyli.
Jezus powiedział też: "Mam wam wiele jeszcze do powiedzenia,  ale znieść nie możecie."
Czytałem ST, i myślałem, że czytam o Bogu Ojcu. Znieść nie mogłem myśli, że mogłoby być inaczej. 
Jezus powiedział o Pismach: "składają świadectwo o mnie". To pomyślałem, jeśli najpierw w Pismach mam szukać świadectw o Synu, to może znaczyć, że niekoniecznie tam znajdę świadectwa o Ojcu. I im wiecej się temu przyglądam, tym bardzie oczywiste to się staje. Najpierw chciałem  wszędzie widzieć Boga Ojca, później zacząłem dostrzegać opisy nie pasujące do objawienia (Ojca) danego przez Jezusa. Może się na końcu okazać, że ST zawiera objawienie Boga tego świata, a Ojciec jest tylko wzmiankowany. Że jedyne prawdziwe objawienie Ojca jest przez Jezusa. 

Ja rozumiem to, o czym pisałem i piszę. 
Jeśli ja (będąc na poziomie podstawowym) rozumiem, na jakim poziomie są ci, którzy nie rozumieją? 

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Jezus - Mistrz i Przewodnik

Post autor: nike »

Nieziem--- wstaw do JHWH jakieś samogłoski i niech ci wyjdzie NISZCZYCIEL, bo tak pisałeś,ze potrafisz. A wiec nie wypisuj mi referatów, tylko uzupełnij tetragram i nic od ciebie więcej ja nie chcę.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Jezus - Mistrz i Przewodnik

Post autor: wybrana »

nike pisze:
17 kwie 2021, 15:13
wybrana pisze:
17 kwie 2021, 14:30
nike pisze:
17 kwie 2021, 13:33
RM znam dobrze tropiciela i jego wiedzę w tematach, ja nie mam chęci pisać na forach gdzie ubliża się BOGU NAJWYŻSZEMU, ale też mam obowiązek bronić prawdy biblijnej w tym temacie.
Poniżacie Boga Najwyższego a słowa jego czytacie i to co wam pasuje przyjmujecie, a które wam nie pasują to się naśmiewacie dlaczego?
Skoro Biblia jest złą księgą dlaczego z niej korzystacie i naśmiewacie się?
Jezeli twierdzisz, że Izraelici czyniąc wielkie nieprawości powoływali się na Boga, to znaczy, że ty najbardziej obrażasz świętość Bożą i ubliżasz Bogu - niż wszyscy inni.
Jakoś Bóg JEHOWA kochał i kocha Żydów, to widocznie ich nieprawość nie była aż taka jak ty ją przedstawiasz.
A co do imienia Boga Najwyższego ma nieprawość Żydów?
Nie rozmawiamy o Żydach tylko o ubliżaniu IMIENIU BOGA NAJWYŻSZEGO, nazywacie i ty też-----niszczycielem mordercą,żądnym krwi, szatanem itp. Dobrze wiesz jak Boga nazywasz, w Królestwie będziesz gorzko płakać za te swoje słowa.
Coś bredzisz kochana.
Przeczytaj Ezechiela.
A Żydzi, no cóż wiele wycierpieli i chyba nie powiesz, że nie.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Jezus - Mistrz i Przewodnik

Post autor: wybrana »

Nieziem pisze:
17 kwie 2021, 15:24
Może się na końcu okazać, że ST zawiera objawienie Boga tego świata, a Ojciec jest tylko wzmiankowany. Że jedyne prawdziwe objawienie Ojca jest przez Jezusa. 
Nie moze się okazać, bo to jest ukazane i objawione przez Jezusa.
Izraelici hołdowali władcę tego świata.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Re: Jezus - Mistrz i Przewodnik

Post autor: chryzolit »

RM-Napisał.
Chryzolicie,
Tropiciel jest unitarianinem i najprawdopodobniej nadal nim pozostaje. Niemniej uczciwie przyznał w kwestii Jehowah, że to określenie zawiera w sobie treści dotyczące zniszczenia.
To co do mnie dociera,to Tropiciel,prawdopodobnie już zmienił zdanie co do preegzystencji Jezusa,ale najlepiej z nim rozmawiać.
Co do Bożego imienia,to Tropiciel nie zamieniał bogów,czy też nie twierdził że JHWH-jest jakimś innym bogiem,tylko przedstawiał jak sie powinno poprawnie imie Boga wypowiadać.Ale i w tej ocenie prawdopodobnie sie mocno przyblizył do opinii EMETA.
Jak się coś powie o kimś, dobrze jest wiedzieć,rozumieć,o co komu sie rozchodzi.
A jak sie ma problem,prosze zapytać Tropiciela.
Pozdrawiam.

RM
Posty: 3679
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:37

Re: Jezus - Mistrz i Przewodnik

Post autor: RM »

Nike,
jeśli wierzysz w Boga Najwyższego, to przyjmij dla własnego spokoju, że poradzi sobie z tymi, którzy go tak srodze znieważają. Chyba, że uważasz, iż to Ty jesteś posłana do obrony jego imienia. W takim przypadku, ten Bóg ma raczej pecha, bo nie wygląda na to, abyś mogła temu podołać.

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Re: Jezus - Mistrz i Przewodnik

Post autor: chryzolit »

Do Tematu.
Jeżeli Izraelici odstepowali od prawdziwego Boga i oddawali hołd obcym bogom,to prawdą jest że to jest tak jakby oddawali cześć szatanowi,bo ci obcy-rózni bogowie należą do jego dróżyny.Nie powodowało to jednak,ze szatan stał się prwadziwym bogiem-stwórcą,tylko dalej prawdziwym Bogiem-Stwórcą zawsze był ten sam Bóg,tylko ludzie,oraz Izraelici odstepowali od Niego.
Podobnie jest pod No.Przymierzem.
Ojcem Jezusa jest Stwórca-Bóg,ten sam od początku Stworzenia,ale chrześcijanstwo mocno odeszło od Jezusa i jego Ojca,tym samym często służyło/służy szatanowi,ale czy to powoduje,że nastepuje zamiana bogów?

Bóg-Stwórca Ojciec Jezusa od samego poczatku jest i będzie tym samym Bogiem i nie zmieni to systemowe,czy grupowe lub indywidualne odstepstwo/odstepstwa od Niego.Tak samo szatan ciągle pozostaje tą sama istotą niezależnie od tego jakie kto gry i manipulacje przeprowadza.
Pozdrawiam.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Jezus - Mistrz i Przewodnik

Post autor: wybrana »

chryzolit pisze:
17 kwie 2021, 16:29
Do Tematu.
Jeżeli Izraelici odstepowali od prawdziwego Boga i oddawali hołd obcym bogom,to prawdą jest że to jest tak jakby oddawali cześć szatanowi,bo ci obcy-rózni bogowie należą do jego dróżyny.Nie powodowało to jednak,ze szatan stał się prwadziwym bogiem-stwórcą,tylko dalej prawdziwym Bogiem-Stwórcą zawsze był ten sam Bóg,tylko ludzie,oraz Izraelici odstepowali od Niego.
Podobnie jest pod No.Przymierzem.
Ojcem Jezusa jest Stwórca-Bóg,ten sam od początku Stworzenia,ale chrześcijanstwo mocno odeszło od Jezusa i jego Ojca,tym samym często służyło/służy szatanowi,ale czy to powoduje,że nastepuje zamiana bogów?
Bóg-Stwórca Ojciec Jezusa od samego poczatku jest i będzie tym samym Bogiem i nie zmieni to systemowe,czy grupowe lub indywidualne odstepstwo/odstepstwa od Niego.Tak samo szatan ciągle pozostaje tą sama istotą niezależnie od tego jakie kto gry i manipulacje przeprowadza.
Pozdrawiam.
Trafnie to ująłeś.
Bóg jest zawsze jeden i taki sam. Obraz Boga poznaliśmy przez Jezusa . Izraelici przedstawiali falszywy obraz Boga i przez to nie oddawali należnej czci Bogu, a oddawali ją w większości szatanowi i demonom. Tak twierdzili Prorocy, tak twierdził Jezus- Syn Boży.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Nieziem
Posty: 887
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: Jezus - Mistrz i Przewodnik

Post autor: Nieziem »

nike pisze:
17 kwie 2021, 15:39
Nieziem--- wstaw do JHWH jakieś samogłoski i niech ci wyjdzie NISZCZYCIEL, bo tak pisałeś,ze potrafisz. A wiec nie wypisuj mi referatów, tylko uzupełnij tetragram i nic od ciebie więcej ja nie chcę.
J e H o W a H.

(Wstawiłem jakieś samogłoski więc bądź słowna i nic już więcej ode mnie nie chciej, w tym temacie.)

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Jezus - Mistrz i Przewodnik

Post autor: Henryk »

Nieziem pisze:
17 kwie 2021, 15:24
Może się na końcu okazać, że ST zawiera objawienie Boga tego świata, a Ojciec jest tylko wzmiankowany.
[...]
Ja rozumiem to, o czym pisałem i piszę. 
Jeśli ja (będąc na poziomie podstawowym) rozumiem, na jakim poziomie są ci, którzy nie rozumieją? 
Namnożyło się "geniuszy" z różnym poziomem "geniuszu"...
Co jeden to genialniejszy. :aaa:
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Jezus - Mistrz i Przewodnik

Post autor: wuka »


wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Jezus - Mistrz i Przewodnik

Post autor: wybrana »

wuka pisze:
17 kwie 2021, 17:48
https://www.racjonalista.pl/kk.php/s,6021

Jahwe - Bóg Niszczyciel
Ale widzisz wuka, co niektórzy chcą uwielbiać niszczyciela i mówią, że to ten sam Bóg o którym nauczał Jezus.
Brak słów.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Jezus - Mistrz i Przewodnik

Post autor: wuka »

wybrana pisze:
17 kwie 2021, 18:01
wuka pisze:
17 kwie 2021, 17:48
https://www.racjonalista.pl/kk.php/s,6021

Jahwe - Bóg Niszczyciel
Ale widzisz wuka, co niektórzy chcą uwielbiać niszczyciela i mówią, że to ten sam Bóg o którym nauczał Jezus.
Brak słów.
Nic nie poradzisz. Kłótnia o tetragram niepotrzebna, bo o ile mnie pamięć nie myli, to George w jakimś temacie dokłądnie opisywał Jahwe-Niszczyciel. Nie chce mi sie szukać, ale jak komuś zalezy to znajdzie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Postacie”