Jezus - Mistrz i Przewodnik

Osoby opisane w Biblii: Apostoł Paweł, Jan Chrzciciel, Abraham

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Jezus - Mistrz i Przewodnik

Post autor: wybrana »

nike pisze:
01 lip 2021, 15:29
wybrana napisała/
Bibliści uważają, że Jahwe, ale jak zwał tak zwał, to oznacza po polsku - jestem.
Proszę więc o link do Biblistów
Napisałaś " Jahwe oznacza po polsku JESTEM, skoro oznacza po polsku JESTEM to samo JAHWE nie jest polskim słowem a wiec JAKIM ?
Czy to jest tak trudno zrozumieć?
Jak nie potrafisz podać linku od kogo czerpiesz taką wiedzę, wiec nie jesteś godnym dyskutantem.
A wiec czekam.
I vice versa
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Nieziem
Posty: 872
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: Jezus - Mistrz i Przewodnik

Post autor: Nieziem »

wybrana, to jest wątek 'Jezus - Mistrz i Przewodnik', Twój poranny post o znaczeniu imienia Jezus winien się znaleźć w temacie o imieniu Boga, a nie tutaj. W następstwie pojawiło się kilka następnych postów bez związku z tematem. Proszę kontynuować ewentualną dalszą dyskusję w odpowiednim (do tego o czym piszecie) wątku. No przykład tam: viewtopic.php?f=36&t=7853&start=1860

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Re: Jezus - Mistrz i Przewodnik

Post autor: efroni »

ישוע - Jeszua, to Imię Jezusa w j. hebrajskim a mówiąc jeszcze bardziej poprawnie to Imię "duszy, która 2000 lat temu przyszła z wyższych, duchowych światów i ubrała się w materialną postać człowieka w naszym świecie o imieniu Jeszua."

"Chrześcijanie nazywają Jeszua - Jezus z Nazaretu. Imię to w różnych językach brzmi różnie. Jezus jest to spolszczenie greckiego tłumaczenia jego prawdziwego imienia Jeszua. Dawni Grecy w systemie fonetycznym swojego języka nie posiadali takich syczących dźwięków, jak „Sz” i dlatego zamienili ten dźwięk na „s”. Spółgłoskę „j” zamienili na „je”, na końcu imienia dodali swoje tradycyjne „s” i tak powstało Imię Jesus [w naszym języku mówimy – Jezus]. Od tego imienia wszystkie narody zaczęły nazywać Go podobnym sposobem, bowiem Nowy testament był napisany w języku greckim, chociaż wszystkie świadectwa o Jeszua pochodziły od Żydów, Jego uczniów. Natomiast Żydzi nazywali Go Jesza, ale i to jest nieprawidłowe.

Rzecz jest w tym, że w języku hebrajskim w tym imieniu pod literą szin jest nekuda kubuc, trzy ukośnie położone kropki, które przekazują dźwięk samogłoski „u”. Tak więc w okresie, kiedy Jeszua nie jest jeszcze odkryty albo u tych, którym Jeszua się jeszcze nie odkrył, nazywany jest On „Jesza”. Dlaczego? Ponieważ ta samogłoska „u” to nie jest litera, bo w tym języku samogłoski są to tylko kropki, albo kreseczki, które w tekście nie są zapisywane, a znaczącymi jednostkami świętego języka są tylko spółgłoski.

Tak więc tutaj ukrywa się misterium imienia Jeszua. Dopóki Jeszua jest ukryty to widzą Jego Imię bez samogłoski „u” i dlatego czytają je jako „Jesza”, a kiedy Jeszua odkrywa się człowiekowi to wtedy Jego Imię nabywa samogłoskę „u”, która jak wiemy przekazywana jest także literą „waw”, która symbolizuje stan ziwuga [połączenia] z wyższym światłem i wiele innych rzeczy, o których będziemy mówić w innym miejscu.

Oprócz tego Żydzi widzieli (i do tej pory widzą) Jeszua jako twórcę religii Chrześcijańskiej, chociaż sam Jeszua nie przyłożył do tego nawet najmniejszego wysiłku, a odbyło się to całkowicie bez Jego wiedzy i zgody i oto ta niepojęta nienawiść do Niego pozostała w duszach przeważającej części Żydów i oto oni nazywają go pogardliwie i upokarzająco – „Joszka” i ten przyrostek „ka” dodaje upokarzającego w odniesieniu do Niego tonu [Ma to podobny wydźwięk, jak na przykład w języku rosyjskim „Wańka”, albo w naszym języku „Jańcio”].

To na razie wszystko o imieniu Jeszua. Jak widzicie, zaimki wskazujące na Jeszua, takie jak On, Jego itp., piszemy tutaj z dużej litery, dlatego że Jeszua jest to wyższy Keter [Korona] dusz ludzkich, a każdy Keter przynależy do obojga i do Stwórcy, i do stworzenia, ponieważ ma w sobie dwie części składowe - nicuc Bore i nicuc niwra – iskrę Stwórcy i iskrę stworzenia . Poza tym Jeszua jako Keter jest Wyższym Keterem w odróżnieniu od każdego innego Keteru, na niższych poziomach."
( cytaty pochodzą z książki " Nauka o Królestwie Niebieskim")
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Jezus - Mistrz i Przewodnik

Post autor: nike »

Efroni , ---- kilka razy zastanawiałam się kogo ty reprezentujesz, po twoim dzisiejszym poście już mi się rozjaśniło heheh
s i szi kropeczki, nekuda kubus ---Jesza KABAŁA. Miłego dnia życzę.

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Re: Jezus - Mistrz i Przewodnik

Post autor: efroni »

Kabała to nie religia , kabała to nauka ( jak matematyka , fizyka czy biologia) i prędzej czy później każdy zwróci się w stronę tej nauki .
Dlaczego ? Dlatego, że tylko ona daje odpowiedzi na pytania natury duchowej a to ( mądrość, która daje odpowiedzi na te pytania ) wyzwala człowieka od wszelkiego zniewolenia, z religijnym na czele i o tym mówił Jezus mówiąc; i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli .

Jeżeli chodzi o rozwój duchowy człowieka to oczywistym jest, że religie były potrzebne, ale ich czas mija (i judaizm i islam i chrześcijaństwo jest atakowane , kościoły pustoszeją a coraz więcej ludzi odchodzi od religii i nie-wiedząc czego, czegoś szukają a nie-znajdując popadają albo w apatię , marazm, albo uciekają się do bezpodstawnej agresji , o podłożu religijnym ) .

Procesu ewolucji , ani tego naukowego ani duchowego, nie da się zatrzymać . Religie dały odpowiedzi na te pytania na które miały dać i okopały się w swych naukach , dogmatach i w tym trwają a pokolenie młodych (i nie tylko), oczekuje logicznych odpowiedzi na pytania (natury duchowej) "dlaczego".
I co dostaje? Dostaje , aż do znudzenia, wciąż te same odpowiedzi a to rodzi u nich niechęć , marazm , apatię albo religijną agresję (co doskonale widać na forach czy portalach społecznościowych jak i w świecie wokół nas).
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

RM
Posty: 3679
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:37

Re: Jezus - Mistrz i Przewodnik

Post autor: RM »

Efroni,
Goje tego nie kupią. Takie bajki tylko Żydów podniecają.
Poza tym, tak na zupełnym marginesie, ma żadnego śladu, ani śladu po śladzie, że Jezus miał cokolwiek wspólnego z kabałą. Apostołowie też nie, wyłączając Jana, który coś tam napomknął. Ale bardzo dobrze, że ludzie wierzący w "naukę" kabały, sięgają po Jezusa, jeśli tylko zdołają pojąć, że nie chodzi o Joszkę.

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Re: Jezus - Mistrz i Przewodnik

Post autor: efroni »

Kabała, w odniesieniu do nauk duchowych, jest tym czym jest fizyka kwantowa w odniesieniu do nauk światowych.
Kabałę , podobnie jak i fizykę kwantową, może studiować każdy; obrzezany i nieobrzezany , katolik i agnostyk , judaista i kalwinista , ateista i adwentysta , protestant i badacz pism czy śj , słowem każdy , tu , podobnie jak i w fizyce kwantowej, narodowość czy wyznanie nie mają żadnego znaczenia.
Kabała, mówi o "poziomie duszy Jeszua, o Jego znaczeniu w zamyśle stworzenia Stwórcy w procesie naprawy i nowym etapie (innym niż nauczają religie), który On zapoczątkował " i swoją nauka i swoim życiem.

Byli i są tacy kabaliści , którzy studiując kabałę odkryli prawdę o Jeszua , o Jego Imieniu , o Jego znaczeniu w systemie (w planie) zbawienia dusz.
Trzeba sobie jasno powiedzieć, że dla Stwórcy każda dusza jest niezmiernie ważna i dlatego poselstwo Jeszua jest skierowane do grzeszników - przecież zdrowi nie potrzebują lekarza.

Jeszua w tym procesie zbawienia to Keter (Korona, Król) każdej duszy i kabaliści studiujący kabałę odkryli tą prawdę i znają ją , ale z jakichś dziwnych i niezrozumiałych powodów, całkowicie ignorują postać Jeszua .
Doskonale wiedzą, że Jeszua który pojawił się na tym świecie 2000 lat temu a właściwie dusza która pojawiła się na tym świecie 2000 lat temu, "spowodowała totalną rewolucję w życiu duchowym miliardów ludzi na całej Ziemi" , wiec ignorowanie i tego faktu i tej postaci , jest i ogromnym błędem i nierozsądne .
Zapewne mamy tu do czynienia z celową "pomrocznością jasną" , która spadła na nich za sprawą Stwórcy a dla naszego dobra.
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

RM
Posty: 3679
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:37

Re: Jezus - Mistrz i Przewodnik

Post autor: RM »

Efroni,
ja miałem znacznie prościej. Przeczytałem fragment wypowiedzi Jezusa o tym, że pisma (ST) wskazują na niego i nie są źródłem życia, a potem odpowiedziałem sobie na kilka prostych pytań i wyszło mi jednoznacznie, iż tylko Jezus i nikt poza nim. Żadnych skomplikowanych dociekań, a im dłużej żyję, tym bardziej Jezus jest w centrum.
Żydzi sobie ogromnie skomplikowali sprawę nazywając Jezusa "Joszka". Postawili sobie mentalny mur, ogromnie trudny do sforsowania. Bo to jest tak, jakby przekonywać Polaków, że teraz ich liderem duchowym ma być Koziołek Matołek.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Jezus - Mistrz i Przewodnik

Post autor: radek »

Nie ma przypadku. Jezus wybrał nawet Diabła, dlatego ludzie nie powinni obawiać się być przychylni względem siebie, ponieważ przeznaczenie jest pewne. Bądźmy oparci w wierze. Szukanie doczesnego kapitału emocjonalnego w poniżaniu innych jest nawet nie dziecinne, ponieważ dzieci fascynują się radami dorosłych i nie dewaluują ich wypowiedzi. Więc to co słabe gruntujmy tak, żeby całe stworzenie było tak mocne jak umacniający

J 6:70 BT5 "Na to rzekł do nich Jezus: Czyż nie wybrałem was dwunastu? A jeden z was jest diabłem."

Iz 42:1-4 BT5 "Oto mój Sługa, którego podtrzymuję, Wybrany mój, w którym mam upodobanie. Sprawiłem, że Duch mój na nim spoczął; on przyniesie narodom Prawo. (2) Nie będzie wołał ni podnosił głosu, nie da słyszeć krzyku swego na dworze. (3) Nie złamie trzciny nadłamanej, nie zgasi [ledwo] tlejącego się knotka. On rzeczywiście przyniesie Prawo. (4) Nie zniechęci się ani nie załamie, aż utrwali Prawo na ziemi, a jego pouczenia wyczekują wyspy."
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Postacie”