ADAM

Osoby opisane w Biblii: Apostoł Paweł, Jan Chrzciciel, Abraham

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: ADAM

Post autor: Krystian »

Henryk pisze:
30 maja 2021, 7:32
Krystian pisze:
29 maja 2021, 21:33
https://youtu.be/tfOhBPgIWug
Tutaj masz zapodane
Krystianie- przypominasz pelikana. Łykasz każdego, kto tylko nieprzychylnie wyraża się o S.J.
Ten Pan na filmiku to kliniczny przykład manipulacji, fałszu i kłamstwa.
Znasz mój stosunek do poglądów C.K., ale gdzieś jest przecież granica.
Henryku, dokładnie znam Twój stosunek do CK, ale akurat w tym temacie facet dobrze prawi.
Ja wiem, że to się Tobie nie podoba, ponieważ, wierzycie, że Tacy ludzie jak np, Hitler, będa mieli drugą szansę.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: ADAM

Post autor: Krystian »

Bobo pisze:
30 maja 2021, 13:54
Filmik wstawił Krystian i znikł. Jego pytaj, niech w końcu raz na sto lat pokaże uzasadnienie swoich paszkwili. To ja mam się tłumaczyć za niego? Litości...
Jeśli uważasz, że ŚJ ma obowiązek się tłumaczyć bo jakiś debil ich nie lubi?
Nie wiem na co mielibyśmy łapać... na cudze wklejki i dziwne filmy?
Nie zbaczaj z tematu Adam. Twoja powierzchowność i brak wnikliwości też nie rokuje nadziei, że warto Tobie coś więcej tłumaczyć.
Tak jak wybranej... od czapy :-)
Dla Ciebie Bobo, każdy człowiek jest od czapy, jeżeli nie zgadza się z naukami CK.
Fakt Bobo w przeciwieństwie do Badaczy, nie wszyscy zmartwychwstaną, według waszych nauk.
Jednak Hitler i inni zbrodniarze, bedą żyć, ponieważ, piszecie w waszej literaturze, że zapłatą za grzech jest śmierć.
Czyli restart jak w komputerze.
Potem Wszyscy w Tysiącletnim Królestwie
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: ADAM

Post autor: Bobo »

Dziwactwa wypisujesz jak zwykle. Co innego śmierć a co innego zmartwychwstanie.. jednak nie jesteś wstanie tego pojąć.
Oszołomstwu mówię NIE!

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: ADAM

Post autor: Henryk »

Krystian pisze:
03 cze 2021, 1:36
Ja wiem, że to się Tobie nie podoba, ponieważ, wierzycie, że Tacy ludzie jak np, Hitler, będa mieli drugą szansę.
Nikt z ludzi, poza wybranymi z wszystkich powołanych, nie miał pierwszej szansy!
Mt 22:14 BT5 "Bo wielu jest powołanych, lecz mało wybranych."
Ale to chyba za trudne do zrozumienia dla Krystiana.
Uważasz, że świat jest na sądzie- swej pierwszej szansie- od czasów Adama?
Słowo Boże twierdzi jednak, że na sądzie są jedynie prawdziwi naśladowcy Jezusa i to dopiero od dnia zesłania ducha świętego!
1P 4:17 BT5 "Czas bowiem, aby sąd się rozpoczął od domu Bożego. Jeżeli zaś najpierw od nas, to jaki będzie koniec tych, którzy nie są posłuszni Ewangelii Bożej?"
I choćbyś nie wiem jak się wytężał, to tego nie zmienisz! :xhehe:
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: ADAM

Post autor: nike »

Anna01 pisze:
26 maja 2021, 21:51
W postach czytam, że Adam był człowiekiem doskonałym.
Czasami mam co do tego twierdzenia pewne wątpliwości.
Czytam, że tylko Jezus doskonały mógł odkupić grzech uczyniony przez .... doskonałego Adama.
Jezus się nie ugiął przed kuszeniem szatana, Adam niestety tak.
W czym się objawia ta doskonałość Adama ?
Bóg nie stworzył nic NIEDOSKONAŁEGO, wszystko co stwarzał przez Boga było nazwane DOBRE,
bardzo dobre, a skoro było bardzo dobre to znaczy, że doskonale.
Strong-- tamim ---תָּמִים---doskonały, zupełny, bez wady, zdrowy, szczery, dobry, prosty, zupełny, cały, bez uszczerbku prawy i jeszcze kilka.
Strong---dobry--- טוֹב, bez uszczerbku, mądry, szczęśliwy, doskonały, wesoły, piękny itd.
wniosek---jeżeli Bóg mówi bardzo dobre to znaczy DOSKONALE.
Zawsze miejmy na uwadze, że BIBLIA jest pisana w j.biblijnym, było to ponad 3500 lat temu.
Doskonałość Adama właśnie objawia się w tych zaletach, które zacytowałam.
Adam gdyby nie zgrzeszył to by żył wiecznie, dlaczego wiec zgrzeszył?
Adam był zupełny w swoim ciele, lecz nie w charakterze, ponieważ nie miał styczności z grzechem, kiedy Ewa wzięła owoc z drzewa na którym siedział wąż i dała Adamowi on zjadł owoc świadomie wiedział, że był zakazany, zrobił to z miłości do swojej żony.
Tutaj warto wspomnieć Jezusa, bo Jezus przyszedł na ziemie, żeby odkupić ADAMA a w nim cały rodzaj ludzki.
Jezus też był doskonałym człowiekiem ale też nie miał skrystalizowanego charakteru -----
Hebr.5:8--- . (8) Chociaż był Synem Bożym nauczył się posłuszeństwa przez to, co wycierpiał. (9) A uczyniony doskonałym, stał się sprawcą wiecznego zbawienia dla wszystkich, którzy są mu posłuszni;
musiała być równoważna cena ANTI--LUTRON.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4139
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: ADAM

Post autor: radek »

Anna01 pisze:
26 maja 2021, 21:51
W czym się objawia ta doskonałość Adama ?
W imieniu nadanym przez Boga

Iz 55:10-11 BT5 "Zaiste, podobnie jak ulewa i śnieg spadają z nieba i tam nie powracają, dopóki nie nawodnią ziemi, nie użyźnią jej i nie zapewnią urodzaju, tak iż wydaje nasienie dla siewcy i chleb dla jedzącego, (11) tak słowo, które wychodzi z ust moich, nie wraca do Mnie bezowocne, zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa."

J 12:28 BT5 "Ojcze, wsław imię Twoje! Wtem rozległ się głos z nieba: Już wsławiłem i jeszcze wsławię."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Re: ADAM

Post autor: efroni »

Jedno naprzeciw drugiego stworzył Bóg ; niebo naprzeciw ziemi , świat materialny naprzeciw świata duchowego, dzień naprzeciw nocy , światło naprzeciw ciemności a doskonałość naprzeciw niedoskonałości tj. doskonałość naprzeciw niedostatku, doskonałość naprzeciw braku doskonałości .

O tak stworzonym świecie nie można powiedzieć że jest „doskonały” , o tak stworzonym świecie powiedziano „bardzo dobry”.
Tutaj trzeba powiedzieć że w j. hebrajskim „dobry” znaczy też ukończony, skończony. To co stworzył Bóg po przez Słowo jest dobre tzn. jest ukończone, zakończone , do tego nie można nic dodać ani nic odjąć . I tak zostały ukończone niebiosa i ziemia oraz wszystkie ich zastępy. I ukończył Bóg w siódmym dniu dzieło Swoje, które uczynił, i odpoczął dnia siódmego od wszelkiego dzieła Swego, które uczynił.

W tym wypadku powiedzenie „bardzo dobre” oznacza, że wszystko zostało stworzone tak jak chciałem , jest bardzo dobre , właśnie o to Mi chodziło, wszystko jest zgodne z Moim zamiarem, z Moją intencją.

Stwórca sam w sobie jest doskonały czego nie da się powiedzieć o stworzeniu. Stworzenie może być doskonałe tylko w swoim rodzaju i w stosunku do niższych, ale nigdy nie będzie doskonale tak jak doskonały jest jego Stwórca . Ono może zbliżyć się (upodobnić się) do doskonałości Stwórcy tylko na miarę swoich sił , możliwości i chęci.
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: ADAM

Post autor: nike »

efroni napisał/
Stwórca sam w sobie jest doskonały czego nie da się powiedzieć o stworzeniu.
Zgadzam się, stworzenie nigdy nie będzie tak doskonałe jak STWORZYCIEL.
efroni napisał/
Stworzenie może być doskonałe tylko w swoim rodzaju i w stosunku do niższych, ale nigdy nie będzie doskonale tak jak doskonały jest jego Stwórca .
Adam o którym pisałam został stworzony człowiekiem doskonałym w swoim rodzaju, podobnie też zwierzęta zostały stworzone doskonale w ich rodzaju.
efroni napisał/
Ono może zbliżyć się (upodobnić się) do doskonałości Stwórcy tylko na miarę swoich sił , możliwości i chęci.
zgadzam się.
efroni napisał/
...ten lud zbliża się do mnie swoim
i ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...
Tutaj warto nadmienić, że my się w tym podobieństwie nie liczymy, tylko ADAM, bo to On było bezpośrednio przez Boga stworzony, a nas stworzyli nasi rodzice juz po grzechu Adama i mniej lub więcej jesteśmy ZDEGRADOWANI fizycznie, moralnie, intelektualnie.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: ADAM

Post autor: wybrana »

nike pisze:
04 cze 2021, 10:53
Tutaj warto nadmienić, że my się w tym podobieństwie nie liczymy, tylko ADAM, bo to On było bezpośrednio przez Boga stworzony, a nas stworzyli nasi rodzice juz po grzechu Adama i mniej lub więcej jesteśmy ZDEGRADOWANI fizycznie, moralnie, intelektualnie.
Adam zgrzeszył, nie dlatego, że chciał grzech popełnić, ale dlatego,że został zwiedziony, czyli oszukany, okłamany.
Masz rację, że my zrodzeni z woli swoich rodziców jesteśmy niedoskonali, bo niedoskonałość wkradła się w życie ludzi. Dlatego Bóg dał nam pomocną dłoń- Zbawiciela, który wydał nam świadectwo wiary. Dzięki tej prawdzie możemy udoskonalać swą niedoskonałość, bo poznaliśmy Boga i wolę Bożą. Wiemy dokąd zmierzamy i jaki jest nasz cel życia. Zmierzamy do Ktolestwa Bożego w Niebie, a celem naszego życia jest nasze zbawienie z tej skażonej złem ziemskiej egzystencji. Bóg otworzył dla nas nową przestrzeń życia wiecznego - nowy dom, w którym nie będzie miało dostęp zło, w którym będziemy szczęśliwi.
Na ziemi wszystko jest skażone złem.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: ADAM

Post autor: Henryk »

wybrana pisze:
04 cze 2021, 11:11
Adam zgrzeszył, nie dlatego, że chciał grzech popełnić, ale dlatego,że został zwiedziony, czyli oszukany, okłamany.
A Wybrana dalej pisze swoją prywatną Biblię...
Co zdanie to kłamstwo, brednie i rojenia zwiedzionej.
1Tm 2:14 UBG "I nie Adam został zwiedziony, lecz kobieta, gdy została zwiedziona, popadła w przestępstwo."
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

teska
Posty: 129
Rejestracja: 14 maja 2021, 21:49

Re: ADAM

Post autor: teska »

Adam zgrzeszył, nie dlatego, że chciał grzech popełnić, ale dlatego,że został zwiedziony, czyli oszukany, okłamany.

I to nie Adam został zwiedziony. To kobieta została zwiedziona i dopuściła się występku. 1Tymoteusza 2:14

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: ADAM

Post autor: nike »

wybrana napisała/
Adam zgrzeszył, nie dlatego, że chciał grzech popełnić, ale dlatego,że został zwiedziony, czyli oszukany, okłamany.
przez kogo?
wybrana napisała/
Masz rację, że my zrodzeni z woli swoich rodziców jesteśmy niedoskonali, bo niedoskonałość wkradła się w życie ludzi.
czyli nie jesteśmy na obraz Boży stwarzani, na obraz był stworzony Adam i jego żona tak?
wybrana napisała/
Dlatego Bóg dał nam pomocną dłoń- Zbawiciela, który wydał nam świadectwo wiary.
Jakie świadectwo tekst poproszę.
wybrana napisała/
Dzięki tej prawdzie możemy udoskonalać swą niedoskonałość, bo poznaliśmy Boga i wolę Bożą.
zgadzam się.
wybrana napisała/
Zmierzamy do Ktolestwa Bożego w Niebie, a celem naszego życia jest nasze zbawienie z tej skażonej złem ziemskiej egzystencji.
A lto będzie mieszkał na ziemi?
wybrana napisała/
Bóg otworzył dla nas nową przestrzeń życia wiecznego - nowy dom, w którym nie będzie miało dostęp zło, w którym będziemy szczęśliwi.
Na ziemi wszystko jest skażone złem.
A co z tekstami-------
Przyjdź królestwo twoje; bądź wola twoja jako w niebie, tak i na ziemi"(Mat.6:10)
Że "jeden rodzaj przemija, a drugi rodzaj nastaje; lecz ziemia [nasza planeta] na wieki stoi" [Kazn. 1:4; Ps. 119:90]?Że "ten Bóg, który utworzył ziemię [naszą planetę], ... nie na próżno stworzył ją [nie, aby była zniszczoną przez literalny ogień lub w inny sposób] na mieszkanie utworzył ją" [Izaj. 45:18]?Że Bóg stworzył Adama, "pierwszego człowieka" [nie jako istotę duchową, ale jako istotę ludzką] "z ziemi ziemskiego" [1 Kor. 15:45,47; Jan 3:31], ukształtował go [nie z duchowych substancji, lecz] "z prochu ziemi i natchnął w oblicze jego dech żywota [hebr., życia, w znaczeniu lmn.]. I stał się człowiek duszą żywiącą" [1 Moj.2:7; 4 Moj. 31:28; 1 Piotra 3:20]?Że Bóg obiecał Adamowi i jego potomstwu mieszkanie na Ziemi [1 Moj. 1:28], nie w niebie -mieszkanie w niebie było obiecane tylko Kościołowi a Jezus nie przygotował go wcześniej niż po Swoim wniebowstąpieniu [Jan 14:1-3; Żyd. 10:34; 1 Piotra 1:3,4]?Że jeden prawdziwy Kościół miał składać się tylko z tych (bez względu na rasę, stanowisko społeczne lub płeć -Gal. 3:28), którzy postępowaliby śladami Jezusa [1 Piotra 2:21], stawiali swoje ludzkie ciała Bogu jako żywe ofiary [Rzym. 12:11] i stali się nowymi stworzeniami [2 Kor. 5:17], którzy, aby razem z Jezusem żyć i panować [Obj. 20:4,6; 5:9,10] w niebie, jako duchowe istoty, musieli Duchem umartwiać uczynki ludzkiego ciała [Rzym. 8:13, bojować dobry bój wiary [1 Tym. 6:12], stać się umarłymi z Nim i cierpieć z Nim wiernie aż do śmierci [2 Tym. 2:11,12; Rzym. 6:3; Obj. 2:10]?Że, jak Jezus jest Istotą Boską, tak "maluczkie stadko", "oblubienica, małżonka Barankowa" [Łuk. 12:32; Obj. 21:2,9; 19:7], jest przemienione w zmartwychwstaniu z ludzkiej do Boskiej natury [1 Kor. 15:49-54; 1 Jan 3:2; 2 Piotra 1:4], gdyż "ciało i krew [ ludzka natura] królestwa Bożego odziedziczyć nie mogą; ani skazitelność [rzeczy ulegającej skażeniu] nie odziedziczy nieskazitelności"?Że "wybrani", "wybrani z świata"[Jan 15:19] podczas Wieku Ewangelii, będą w Wieku Tysiąclecia, czasie naprawienia wszystkich rzeczy" [Dz.Ap. 3:21] użyci przez Boga jako Nasienia Abrahama do błogosławienia wszystkich rodzajów ziemi [nie wybranych, 1 Moj. 12:3; 22:18; 26:4; 28:14; Gal. 3:8,16,29], "Aby ci, co pozostali [reszta] z ludzi, szukali Pana" [Dz.Ap. 15:14-17]?

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: ADAM

Post autor: wybrana »

Henryk pisze:
04 cze 2021, 11:43
wybrana pisze:
04 cze 2021, 11:11
Adam zgrzeszył, nie dlatego, że chciał grzech popełnić, ale dlatego,że został zwiedziony, czyli oszukany, okłamany.
A Wybrana dalej pisze swoją prywatną Biblię...
Co zdanie to kłamstwo, brednie i rojenia zwiedzionej.
1Tm 2:14 UBG "I nie Adam został zwiedziony, lecz kobieta, gdy została zwiedziona, popadła w przestępstwo."
A Adam został bezgrzeszny?
Taki idealny do końca?
A to coś nowego się dowiedziałam tu.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4139
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: ADAM

Post autor: radek »

wybrana pisze:
04 cze 2021, 12:33
A Adam został bezgrzeszny?
Grzech jest kolejnym polem uprawnym, którym opiekować miał się Syn obiecany przez Boga, podobnie jak Edenem miał opiekować się Adam, ale został z Niego wzięty. Dzięki obiecanemu Synowi, ma wrócić do Ziemi, z której został wzięty. Gwoli wyjaśnienia syn w pewnym sensie jest wiekiem mężczyzny, a wnuk wiekiem wieku. To dlatego Gehenna jest przeznaczeniem na wieki wieków. Grzech jest bardziej materiałem budowlanym niż powodem do burzenia i potępiania

Rdz 4:7 BT5 "Przecież, gdybyś postępował dobrze, miałbyś twarz pogodną; jeżeli zaś nie będziesz dobrze postępował, grzech leży u wrót i czyha na ciebie, a przecież ty masz nad nim panować."

Mat 12:32 BT5 "Jeśli ktoś powie słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie mu odpuszczone, lecz jeśli powie przeciwko Duchowi Świętemu, nie będzie mu odpuszczone ani w tym wieku, ani w przyszłym."

Łk 12:49 BT5 "Przyszedłem ogień rzucić na ziemię i jakże pragnę, ażeby już zapłonął."

Dan 7:18 BT5 "Królestwo jednak otrzymają święci Najwyższego, i będą posiadać królestwo na zawsze i na wieki wieków."

Ap 20:10 BT5 "A diabła, który ich zwodzi, wrzucono do jeziora ognia i siarki, tam gdzie są Bestia i Fałszywy Prorok. I będą cierpieć katusze we dnie i w nocy na wieki wieków."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: ADAM

Post autor: Krystian »

Bobo pisze:
30 maja 2021, 12:31
Bo widzisz wuka, z Krystianem tak jest od lat. Nie wymyśla zarzutów tylko powiela cudze zmuszając mnie, abym dyskutował nie o jego kwestiach tylko odstępców. Większości z tego co wkleja po prostu nie rozumie. Wtedy z kim mam rozmawiać? Z gościem z filmu czy z Krystianem? Przerabiałem to z nim 100 razy. Raz przeprosił. Ale za jakiś czas, dalej powtarzał ta samą nieprawdę. Ja nie mam ochoty na takie głupawe chwyty.
Krystian się myli z tym Hitlerem czy Stalinem. Naprawdę znam literaturę ŚJ i nie muszę oglądać pogiętych treści z internetu aby zbadać w co i jak wierzą ŚJ.
Tym bardziej, że temat to Adam a nie smrody antyŚJ Krystiana.
Nie rób bezsensownej draki!
Bo widzisz Bobo ja znam literaturę waszej organizacji.

Będziesz mógł żyć wiecznie w raju na ziemi
akapit 13

cytuję:
"Wiemy już, że gdy zmarli powstaną z grobu, nie będzie się ich sądzić na podstawie tego, co czynili w przeszłości"
Czyli np Hitler też będzie żył.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

ODPOWIEDZ

Wróć do „Postacie”