ADAM

Osoby opisane w Biblii: Apostoł Paweł, Jan Chrzciciel, Abraham

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: ADAM

Post autor: Bobo »

Nie podawałem definicji śmierci.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4146
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: ADAM

Post autor: radek »

Bobo pisze:
10 cze 2021, 19:45
Nie podawałem definicji śmierci.
Zapytałem, bo rzuciło mi się w oczy, że napisałeś "Karą za grzech jest śmierć", podczas gdy ja wiedziałem, że Zamiast słowa "karą" krytyczny wers podaje słowo "zapłatą"

Rz 6:23 NWT-PL "Albowiem zapłatą, którą płaci grzech, jest śmierć, lecz darem, który daje Bóg, jest życie wieczne przez Chrystusa Jezusa, naszego Pana."

Co do grzebania umarłych, tudzież odbierania bliźnim prawa do życia w sprawiedliwości, to czytamy

Mat 8:22 NWT-PL "Jezus rzekł do niego: "Stale chodź za mną, a niech umarli grzebią swych umarłych"."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: ADAM

Post autor: Bobo »

Jeszcze lepiej oddaje to Warszawsko-praska Romaniuka:

Nagrodą za grzech jest bowiem śmierć
:-D
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4146
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: ADAM

Post autor: radek »

Mi się wydaje, że sensem tej wypowiedzi jest uświęcenie grzechu czyli zapanowanie nad nim, czego następstwem jest uzyskanie skarbów śmierci

Rdz 4:7 NWT-PL "Jeśli zaczniesz czynić dobrze, czyż nie nastąpi wywyższenie? Ale jeśli nie zaczniesz czynić dobrze, grzech czai się u wejścia i ku tobie kieruje się jego pożądanie; ty zaś – czy nad nim zapanujesz?""

Ap 20:4 NWT-PL "I ujrzałem trony, i byli ci, którzy na nich zasiedli, i dano im władzę sądzenia. Tak, ujrzałem dusze tych, których stracono toporem za świadczenie o Jezusie i za mówienie o Bogu, tych, którzy nie oddali czci ani bestii, ani jej wizerunkowi i którzy nie przyjęli znamienia na swe czoło ani na rękę. I ożyli, i królowali z Chrystusem przez tysiąc lat."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: ADAM

Post autor: Bobo »

nike pisze:Skoro Jezus umarł za Adama a w nim za ludzkość, to co my mamy do gadania?
Nie znalazłem w Biblii zwrotu, że Jezus umarł za Adama. Za dzieci Adama tak.
Wyobraź sobie, że facet sprzedał swoje dzieci do niewoli. Znajduje się człowiek życzliwy i wykupuje te dzieci. Ich ojca też?
Inny przykład. Dyrektor okrada swoją fabrykę. Pracownicy zwolnieni popadają w ubóstwo. Życzliwy człowiek, wykupuje fabrykę a dawni pracownicy wracają do pracy, uzyskując środki do życia. Czy ten życzliwy człowiek wciąż trzyma na stanowisku nieuczciwego dyrektora? Dziwne by to byłó.
Grzech Adama nie był taki sam jak grzech jego potomków. Człowiek nie może mieć dwóch ojców i Adama i Jezusa. Jezus nas niejako adoptował.
W ks. Liczb 35:31 znajdujemy taką właśnie zasadę:

Nie wolno wam wziąć żadnego okupu za życie mordercy, który zasługuje na śmierć
Oszołomstwu mówię NIE!

Henryk
Posty: 11714
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: ADAM

Post autor: Henryk »

Bobo pisze:
10 cze 2021, 19:07
I jeszcze jedno... o mieszkańcach Sodomy i Gomory Biblia podaje, że są 'przykładem kary ognia wiecznego':
- Czyli według Ciebie i Was „ognia gehenny”, co jest jednoznaczne z zatwierdzonym już wyrokiem?

O ten sam „ogień” w stosunku do faryzeuszów pyta się Jezus.
Mt 23:33 DOS "Węże! Płody żmij! Jak ujdziecie przed sądem Gehenny?"
Jest to pytanie, a nie stwierdzenie!
Ciężko będzie takim nieszczerym i obłudnym, przybierającym pozór pobożności bez jej mocy, - przejść pozytywnie ten sąd, o ile zdecydowanie nie zmienią swego postępowania.
Nie byli to prości Izraelici, zepsuci prymitywni ludzie. Posiadali oni dużą dozę wiedzy i znajomości Boga.
A ten sąd, ta próba będzie w „onym dniu”- tysiącleciu królowania Chrystusa.

Nawet Sodomitom będzie lżej w Owym dniu, niż takim hipokrytom- o czym zapewnia nas Biblia.
Łk 10:12 BW "Powiadam wam, iż w dniu owym lżej będzie Sodomie niż owemu miastu."
Co nie znaczy, że będzie łatwo.
Ez 16:53-55 BW "I odmienię ich los, los Sodomy i jej córek, oraz los Samarii i jej córek, a potem odmienię twój los pośród nich, (54) Abyś nosiła swoją hańbę i okryła się wstydem z powodu tego wszystkiego, co uczyniłaś, udzielając im pociechy. (55) Siostry zaś twoje, Sodoma i jej córki, wrócą do swego pierwotnego stanu, i Samaria, i jej córki wrócą do swego pierwotnego stanu, ty także ze swoimi córkami wrócisz do pierwotnego stanu."
A jednak cały Izrael jak i Sodoma nie zostały przekreślone na zawsze przez Pana.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Henryk
Posty: 11714
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: ADAM

Post autor: Henryk »

Bobo pisze:
10 cze 2021, 20:46
W ks. Liczb 35:31 znajdujemy taką właśnie zasadę:
Nie wolno wam wziąć żadnego okupu za życie mordercy, który zasługuje na śmierć
No i co to oznacza?
Kogo Adam zamordował?
Znamy także mordercę, na którym Bóg zabronił się mścić.
Rdz 4:15 BW "I rzekł Pan do niego: Nie! Ktokolwiek by zabił Kaina, siedmiokrotną pomstę poniesie. Położył też Pan na Kainie znak, aby go nikt nie zabijał, kto go spotka."
Nie znalazłem w Biblii zwrotu, że Jezus umarł za Adama. Za dzieci Adama tak.
Jeden doskonały swym życiem wyrównał cenę za miliardy niedoskonałych?
Ciekawa ta ekonomia. :-D
Życie stracił Adam i odkupienia wymagał tylko Adam.
A Jego dzieci? One jedynie otrzymały w spadku umieranie i znój.
Rz 5:12 BW "Przeto jak przez jednego człowieka grzech wszedł na świat, a przez grzech śmierć, tak i na wszystkich ludzi śmierć przyszła, bo wszyscy zgrzeszyli;"

1Kor 15:22 BT5 "I jak w Adamie wszyscy umierają, tak też w Chrystusie wszyscy będą ożywieni,"
Ożywieni będą w Chrystusie. Dokona tego uwielbiona "Głowa" i całe Jego "ciało".
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: ADAM

Post autor: Bobo »

Henryk...
Najpierw pytasz: Kogo Adam zamordował?
Dwa zdania sam sobie odpowiadasz:
A Jego dzieci? One jedynie otrzymały w spadku umieranie i znój.
Dzieci Adama umierają, gdyż on świadomie skazał je na śmierć.
Mamy mordercę ludzkości (potomków Adama).
Oszołomstwu mówię NIE!

Henryk
Posty: 11714
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: ADAM

Post autor: Henryk »

Bobo pisze:
10 cze 2021, 21:46
Dzieci Adama umierają, gdyż on świadomie skazał je na śmierć.
Mamy mordercę ludzkości (potomków Adama).
Wierzysz w to co piszesz? :-o
Czy jedynie powtarzasz, co Wam podano do wierzenia?
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: ADAM

Post autor: Bobo »

No i po co ta głupia gadka? Potrafisz napisać choć jedno zdanie bez takich oto?
Oszołomstwu mówię NIE!

Henryk
Posty: 11714
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: ADAM

Post autor: Henryk »

Bobo pisze:
11 cze 2021, 8:00
No i po co ta głupia gadka? Potrafisz napisać choć jedno zdanie bez takich oto?
Czy rzeczywiście wierzysz w to, że Adam świadomie zamordował swe całe potomstwo?
Tak trudno Tobie odpowiedzieć?
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: ADAM

Post autor: Bobo »

Sugerujesz, że nie wierzę w to, co pisuję? Nie rób jaj :roll:
Oszołomstwu mówię NIE!

Henryk
Posty: 11714
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: ADAM

Post autor: Henryk »

Bobo pisze:
11 cze 2021, 8:11
Sugerujesz, że nie wierzę w to, co pisuję? Nie rób jaj :roll:
To skoro wierzysz, to spróbuj jakoś do tego przekonać innych.
Oczywiście kryterium musi(!) być Biblia.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: ADAM

Post autor: Bobo »

Sam zacytowałeś te wersety:

Rz 5:12 BW "Przeto jak przez jednego człowieka grzech wszedł na świat, a przez grzech śmierć, tak i na wszystkich ludzi śmierć przyszła, bo wszyscy zgrzeszyli;"

1Kor 15:22 BT5 "I jak w Adamie wszyscy umierają, tak też w Chrystusie wszyscy będą ożywieni,"

„Jak przez nieposłuszeństwo jednego człowieka wielu stało się grzesznikami, tak też przez posłuszeństwo jednego wielu stanie się prawymi” (Rzymian 5:19)
Oszołomstwu mówię NIE!

Henryk
Posty: 11714
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: ADAM

Post autor: Henryk »

Bobo pisze:
11 cze 2021, 8:28
„Jak przez nieposłuszeństwo jednego człowieka wielu stało się grzesznikami, tak też przez posłuszeństwo jednego wielu stanie się prawymi” (Rzymian 5:19)
Powtarzam pytanie, choć doskonale wiesz o co mi chodzi.
Czy Adam był w pełni świadomy konsekwencji nieposłuszeństwa?
Czy świadomie "zamordował" swe potomstwo- jak piszesz?
Czy można Go nazwać mordercą?
I nie kombinuj, nie zmieniaj tematu, tylko skup się na pytaniach.
Choć wiem, że nie potrafisz...
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

ODPOWIEDZ

Wróć do „Postacie”