ADAM

Osoby opisane w Biblii: Apostoł Paweł, Jan Chrzciciel, Abraham

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: ADAM

Post autor: Bobo »

Widzę, że zwolenników zmartwychwstania Hitlera nam przybywa.
Wychodzi na to, że tylko ŚJ nie wierzą, że niegodziwcy nie zmartwychwstaną i mówią: NIE WIEMY.
Kompletnie więc nie rozumiem celu prześmiewczego filmiku, jaki wstawił Krystian przeciwko ŚJ.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4133
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: ADAM

Post autor: radek »

Bobo pisze:
07 cze 2021, 18:44
Widzę, że zwolenników zmartwychwstania Hitlera nam przybywa.
Wychodzi na to, że tylko ŚJ nie wierzą, że niegodziwcy nie zmartwychwstaną i mówią: NIE WIEMY.
Mówicie, że nie wiecie, ale są poszlaki, np

Łk 7:40-43 BT5 "Na to Jezus rzekł do niego: Szymonie, mam ci coś do powiedzenia. On rzekł: Powiedz, Nauczycielu. (41) Pewien wierzyciel miał dwóch dłużników. Jeden winien mu był pięćset denarów, a drugi pięćdziesiąt. (42) Gdy nie mieli z czego oddać, darował obydwom. Który z nich więc będzie go bardziej miłował? (43) Szymon odpowiedział: Przypuszczam, że ten, któremu więcej darował. On zaś mu rzekł: Słusznie osądziłeś."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: ADAM

Post autor: Bobo »

Biblia jednak uczy, że nie wszystkim będzie przebaczone, teraz, w tym świecie.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4133
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: ADAM

Post autor: radek »

Bobo pisze:
07 cze 2021, 19:19
Biblia jednak uczy, że nie wszystkim będzie przebaczone, teraz, w tym świecie.
Mówisz o grzechu przeciw Duchowi Świętemu. Tora też porusza ten problem, nawet dobitniej

Wj 20:5 BT5 "Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, bo Ja Pan, Bóg twój, jestem Bogiem zazdrosnym, który za nieprawość ojców karze synów do trzeciego i czwartego pokolenia, tych, którzy Mnie nienawidzą."

Bo Jezus mówi tylko o dwóch pokoleniach ponoszących winę

Mat 12:32 BT5 "Jeśli ktoś powie słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie mu odpuszczone, lecz jeśli powie przeciwko Duchowi Świętemu, nie będzie mu odpuszczone ani w tym wieku, ani w przyszłym."

Bo co do odpuszczenia grzechów na podstawie krwi mamy wers, który zapewne pamiętasz

Kpł 17:11 BT5 "Bo życie ciała jest we krwi, a Ja dopuściłem ją dla was [tylko] na ołtarzu, aby dokonywała przebłagania za wasze życie, ponieważ krew jest przebłaganiem za życie."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: ADAM

Post autor: Krystian »

Bobo pisze:
07 cze 2021, 17:49
Skoro ty się też pod tym podpisujesz, to nie rozumiem... też wierzysz, że Hitler zmartwychwstanie :-D
Nie rozumiesz ani zarzutu faceta z filmu ani drogi, jaką obrałeś.
Wszyscy zmartwychwstaną na sąd.
Jedyna grupa, co nie będzie sądzona, to wybrańcy Pana Jezusa.
Czyli, tzw. mała trzódka
królewskie kapłaństwo
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: ADAM

Post autor: Henryk »

Krystian pisze:
10 cze 2021, 17:07
Wszyscy zmartwychwstaną na sąd.
Jedyna grupa, co nie będzie sądzona, to wybrańcy Pana Jezusa.
Czyli, tzw. mała trzódka
królewskie kapłaństwo
Też taką naukę wyciągam z Ewangelii.
Czy wszyscy skorzystają z tej szansy, to inna sprawa.
Jednak ten "sąd" nie rozumiem jako odsłuchanie wyroku w momencie zmartwychwstania i wysłanie jednych do nieba, a drugich do piekła.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: ADAM

Post autor: Bobo »

Wszyscy zmartwychwstaną na sąd.
No to zdecyduj się w końcu czy wg. Ciebie Hitler wstanie czy nie? Bo śmiejesz się ze ŚJ, którzy w tej sprawie nie zajmują stanowiska a teraz widzę, że ty w to bardziej wierzysz niż facet z filmiku :roll:
Oszołomstwu mówię NIE!

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: ADAM

Post autor: Henryk »

Bobo pisze:
10 cze 2021, 17:41
No to zdecyduj się w końcu czy wg. Ciebie Hitler wstanie czy nie?
Nie znajduję w Biblii nic takiego, aby było to Jemu odebrane.
On swego życia nie złożył świadomie na ołtarzu, będąc oświeconym mądrością Bożą, ubiegając się o lepsze obietnice, jak Ci co zostali spłodzeni do innej natury.
Nikt z nas nie zasłużył na życie. Ani ja, ani Ty. A jednak...
Dalej niezmiennie uważam, że tę możliwość (skorzystania z Okupu) ma także Hitler.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
Ketjow-oko
Posty: 200
Rejestracja: 24 mar 2021, 0:16

Re: ADAM

Post autor: Ketjow-oko »

Czytając PS, na logikę przyznam rację HENRYK-owi.
Spłaszczając wypowiedź jest napisane, że wszyscy staną przed sądem BOŻYM prawi i nieprawi jedni otrzymają życie wieczne inni pójdą w zatracenie wieczne. Sam Jezus tylko powiedział o synu zatracenia mam na myśli Judasza.
Wszyscy urodzili się jako niedoskonali ludzie, rozumując PS powstaną prawi i nieprawi ( więc do prawych uważam tych, którzy przestrzegają reguł BOŻYCH, nieprawi to ci którzy tym regułą się sprzeciwiają a nawet są ich wrogami) król III Rzeszy urodził się jako niedoskonały człowiek, był okrutnym człowiekiem, według słów Jezusa uważam, że zmartwychwstanie na sąd BOŻY.
Czy otrzyma zasłużoną nagrodę - życie wieczne??? w tej sprawie ma tylko prawo wypowiedzieć się SYN BOŻY- JEZUS, w tej sytuacji nie kombinuję, bo nie mam takich uprawnień.
Mądrość To umiejętność słuchania innych, pomimo posiadania odmiennego zdania.
Pokora i delikatność nie są cnotami ludzi słabych...

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: ADAM

Post autor: Bobo »

Karą za grzech jest śmierć. Tą zasadę wszyscy znamy. Kara ta wygląda tak samo czy zgrzeszy doskonały czy niedoskonały.
Więc Judasz umarł i poniósł karę za swój grzech. Na czym więc polegałby ten sąd po jego zmartwychwstaniu?
Bóg go wskrzesi, przypomni mu jego grzechy i... z powrotem do piachu, umrze?
Na ile się znam, to... dwa razy nie można karać za to samo.
Jezus określił Judasza synem ZATRACENIA. A o zatraceniu mówił Jezus, by bać się Tego, kto ciało i duszę może ZATRACIĆ w gehennie. Jezus tak określając Judasza określił jak został osądzony - czyli do gehenny o której Biblia nie wspomina, że uwalnia zmarłych.
I jeszcze jedno mi nie gra. Rozprawa sądowa wygląda mniej więcej tak: zbieranie dowodów, oskarżenie i wyrok. Potem wykonanie wyroku.
A tu wychodzi na to, że najpierw wykonano wyrok a dopiero potem będzie sąd.
Ja tego nie kupuję, ani nie kapuję :-D

I jeszcze jedno... o mieszkańcach Sodomy i Gomory Biblia podaje, że są 'przykładem kary ognia wiecznego':

7 Tak też Sodoma i Gomora i okoliczne miasta, które w podobny do nich sposób oddały się rozpuście i przeciwnemu naturze pożądaniu cudzego ciała, stanowią przykład kary ognia wiecznego za to. (Judy 7 Bw).

Skoro są już ukarani to... jak dopiero potem może być sąd?

Dzieje 15:28 wspomina o zmartwychwstaniu prawych i nieprawych. Tych drugich nie należy mylić z niegodziwcami, którzy są w gehennie.
Do gehenny można już trafić dzisiaj, jeszcze w tym starym świecie.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Ketjow-oko
Posty: 200
Rejestracja: 24 mar 2021, 0:16

Re: ADAM

Post autor: Ketjow-oko »

Bobo pisze:
10 cze 2021, 19:07
Karą za grzech jest śmierć. Tą zasadę wszyscy znamy. Kara ta wygląda tak samo czy zgrzeszy doskonały czy niedoskonały.
Więc Judasz umarł i poniósł karę za swój grzech. Na czym więc polegałby ten sąd po jego zmartwychwstaniu?
Bóg go wskrzesi, przypomni mu jego grzechy i... z powrotem do piachu, umrze?
Na ile się znam, to... dwa razy nie można karać za to samo.
I jeszcze jedno mi nie gra. Rozprawa sądowa wygląda mniej więcej tak: zbieranie dowodów, oskarżenie i wyrok. Potem wykonanie wyroku.
A tu wychodzi na to, że najpierw wykonano wyrok a dopiero potem będzie sąd.
Ja tego nie kupuję, ani nie kapuję :-D
Bobo, według mojej logiki to JUDASZ już został osądzony przez Jezusa kiedy ON wypowiedział się o JUDASZU jako ''synu zatracenia'', natomiast do pozostałej populacji człowieka przed i po nim i tych co żyli wraz z Nim - to inna sytuacja. Czego nie rozumiesz??- może masz inny pogląd w tejże sprawie.
Mądrość To umiejętność słuchania innych, pomimo posiadania odmiennego zdania.
Pokora i delikatność nie są cnotami ludzi słabych...

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: ADAM

Post autor: Bobo »

A na czym ta inność polega? Czy współczesnym faryzeuszom i uczonym w Piśmie Jezus nie powiedział, że nie ujdą sądu gehenny? Powiedział. Zaznaczył też, że jeśli ktoś grzeszy przeciwko duchowi, to nie będzie mu to przebaczone ANI W TYM ŚWIECIE ani w przyszłym.
Jeśli w tym świecie nie zostało to przebaczone, to po co go wskrzeszać? Koniecznie musi to usłyszeć od Boga i Jezusa?
Eeee.....
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Ketjow-oko
Posty: 200
Rejestracja: 24 mar 2021, 0:16

Re: ADAM

Post autor: Ketjow-oko »

Bobo pisze:
10 cze 2021, 19:25
A na czym ta inność polega? Czy współczesnym faryzeuszom i uczonym w Piśmie Jezus nie powiedział, że nie ujdą sądu gehenny? Powiedział. Zaznaczył też, że jeśli ktoś grzeszy przeciwko duchowi, to nie będzie mu to przebaczone ANI W TYM ŚWIECIE ani w przyszłym.
Jeśli w tym świecie nie zostało to przebaczone, to po co go wskrzeszać? Koniecznie musi to usłyszeć od Boga i Jezusa?
Eeee.....
Bobo, masz racje nie wiozłem tego aspektu pod uwagę, ''kto grzeszy przeciw DUCHOWI ŚWIĘTEMU''
Mądrość To umiejętność słuchania innych, pomimo posiadania odmiennego zdania.
Pokora i delikatność nie są cnotami ludzi słabych...

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: ADAM

Post autor: Bobo »

Tak więc dochodzimy do wniosku, że pewne osoby zostały osądzone już teraz w tym starym świecie. Na co wskrzeszać kogoś na drugi sąd?
Tak więc nie można zakładać, że Hitler na pewno powstanie, bo może nie powstanie a może powstanie.
Nie nasza to sprawa. Można tylko o pewnych jednostkach opisanych w Biblii powiedzieć coś pewniejszego.
Tak więc sąd to nie tylko Tysiąclecie.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4133
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: ADAM

Post autor: radek »

Bobo pisze:
10 cze 2021, 19:07
Karą za grzech jest śmierć. Tą zasadę wszyscy znamy
Bobo, jesteś pewien, że twoja definicja słowa "śmierć" wyczerpuje jego znaczenie?

Hbr 10:1 NWT-PL "Skoro bowiem Prawo zawiera cień mających nadejść dóbr, a nie samą ich istotę, ludzie nigdy nie mogą tymi samymi ofiarami, które co roku ciągle składają; przystępujących doprowadzić do doskonałości."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Postacie”