Antychryst

Osoby opisane w Biblii: Apostoł Paweł, Jan Chrzciciel, Abraham

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6287
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Antychryst

Post autor: Queza »

Tego, jak było nie wiemy i się nigdy nie dowiemy.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Antychryst

Post autor: nike »

Albertus pisze:
18 gru 2022, 20:02
nike pisze:
18 gru 2022, 19:56
Bóg szatana nie stworzył, Bóg też nie stworzył grzesznego Adama. Wszystko co Bóg stworzył Biblia pisze było DOBRE.
No tak. Bóg jednak stworzył istotę która potem stała się z własnej woli szatanem podobnie jak Bóg stworzył bezgrzesznego Adama który potem z własnej woli zgrzeszył.
Tylko że fakt popełniania grzechu przez jakąś istotę nie oznacza że tej istoty nie stworzył Bóg.
Czy skoro ty grzeszysz i nie jesteś dobra to znaczy że ciebie nie stworzył Bóg?
Możemy tak powiedzieć?
Warto dopowiedzieć, że Bóg stworzył Aniołów i dał im własną wolę , podobnie jak Adama i też dał mu własną wolę, nie narzucił swojej woli i nie zmuszał ich do swojej woli. I zrobili to co zrobili z pomocą swojej woli.
Nie można jednak powiedzieć, że Bóg święty stworzył szatana.

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Re: Antychryst

Post autor: Albertus »

nike pisze:
18 gru 2022, 21:12
Albertus pisze:
18 gru 2022, 20:02
nike pisze:
18 gru 2022, 19:56
Bóg szatana nie stworzył, Bóg też nie stworzył grzesznego Adama. Wszystko co Bóg stworzył Biblia pisze było DOBRE.
No tak. Bóg jednak stworzył istotę która potem stała się z własnej woli szatanem podobnie jak Bóg stworzył bezgrzesznego Adama który potem z własnej woli zgrzeszył.
Tylko że fakt popełniania grzechu przez jakąś istotę nie oznacza że tej istoty nie stworzył Bóg.
Czy skoro ty grzeszysz i nie jesteś dobra to znaczy że ciebie nie stworzył Bóg?
Możemy tak powiedzieć?
Warto dopowiedzieć, że Bóg stworzył Aniołów i dał im własną wolę , podobnie jak Adama i też dał mu własną wolę, nie narzucił swojej woli i nie zmuszał ich do swojej woli. I zrobili to co zrobili z pomocą swojej woli.
Nie można jednak powiedzieć, że Bóg święty stworzył szatana.
Jak najbardziej masz rację że aniołowie i człowiek zgrzeszyli ze swojej własnej woli.

Ale dlaczego nie można powiedzieć że Bóg stworzył anioła który potem stał się szatanem?

Skoro można powiedzieć że stworzył mnie i ciebie to dlaczego nie szatana?

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Antychryst

Post autor: nike »

Ja uważam tak, że Bóg mnie i ciebie nie stworzył, nas stworzyli nasi rodzice, mniej lub bardziej zdegradowanymi.
Bóg stworzył Adama doskonałego, a nam do doskonałości ojejej i jeszcze trochę brakuje.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Antychryst

Post autor: wuka »

Jak najbardziej masz rację że aniołowie i człowiek zgrzeszyli ze swojej własnej woli.

Ale dlaczego nie można powiedzieć że Bóg stworzył anioła który potem stał się szatanem?

Skoro można powiedzieć że stworzył mnie i ciebie to dlaczego nie szatana?
Oczywiście, tak.
Bóg stwarza absolutnie wszystko. Dzieło stwórcze Boga nie ma końca.

Innym kłopotem jest wybrnięcie z tezy, że skoro Bóg wszystko wie i już zna koniec wszystkiego, to musiał wiedzieć też, że Jego Syn-Anioł światłości zbuntuje się.
Otwarte jest pytanie, dlaczego wyrzucił go na ziemię, a potem zaludnił ją swoimi słabymi stworzeniami, zwanymi ludźmi. Konsekwencje zła ponoszą ludzie.
Nie da się tego obronić bez wdrożenia absurdalnych tłumaczeń. Chyba, ze było/jest zupełnie inaczej (mniej biblijnie :mrgreen: ).

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Re: Antychryst

Post autor: Albertus »

wuka pisze:
19 gru 2022, 11:59
Jak najbardziej masz rację że aniołowie i człowiek zgrzeszyli ze swojej własnej woli.

Ale dlaczego nie można powiedzieć że Bóg stworzył anioła który potem stał się szatanem?

Skoro można powiedzieć że stworzył mnie i ciebie to dlaczego nie szatana?
Oczywiście, tak.
Bóg stwarza absolutnie wszystko. Dzieło stwórcze Boga nie ma końca.

Innym kłopotem jest wybrnięcie z tezy, że skoro Bóg wszystko wie i już zna koniec wszystkiego, to musiał wiedzieć też, że Jego Syn-Anioł światłości zbuntuje się.
Otwarte jest pytanie, dlaczego wyrzucił go na ziemię, a potem zaludnił ją swoimi słabymi stworzeniami, zwanymi ludźmi. Konsekwencje zła ponoszą ludzie.
Nie da się tego obronić bez wdrożenia absurdalnych tłumaczeń. Chyba, ze było/jest zupełnie inaczej (mniej biblijnie :mrgreen: ).
A jak było?

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Antychryst

Post autor: wuka »

Skąd mam wiedzieć? Inaczej.
My znamy wersję biblijną, która się kupy nie trzyma i tylko powiększa pulę pytań i wątpliwości.
Zabytki oraz sama ziemia daje inny obraz powstania i rozwoju.
Pewnie nigdy się nie dowiemy, a już na pewno nie dowiedzą się ci, którzy twierdzą, ze żiemia ma 6 tysięcy lat, czy jakoś tak.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Antychryst

Post autor: nike »

wuka pisze: napisała/
Bóg stwarza absolutnie wszystko. Dzieło stwórcze Boga nie ma końca. .
Tak? A co z tekstem:----1Mojż. 2:3-----
I pobłogosławił Bóg dzień siódmy, i poświęcił go, bo w nim odpoczął od wszelkiego dzieła swego, którego Bóg dokonał w stworzeniu.-----Czyli miało koniec dzieło twórcze BOGA bo odpoczął w dniu siódmym.
wuka pisze: napisała/
Innym kłopotem jest wybrnięcie z tezy, że skoro Bóg wszystko wie i już zna koniec wszystkiego, to musiał wiedzieć też, że Jego Syn-Anioł światłości zbuntuje się. .
Ja uważam że dobrze o tym wiedział, chcę przypomnieć, bo może zapomniałaś, że pierwszym stworzeniem BOGA jest LOGOS---- po polsku słowo, i to on stwarzał wszystko i aniołów też .
Obj.3:14-------
A do anioła zboru w Laodycei napisz: To mówi Ten, który jest Amen, świadek wierny i prawdziwy, początek stworzenia Bożego:
Kol.1:15-18-----
(15) On jest obrazem Boga niewidzialnego, pierworodnym wszelkiego stworzenia, (16) ponieważ w nim zostało stworzone wszystko, co jest na niebie i na ziemi, rzeczy widzialne i niewidzialne, czy to trony, czy panowania, czy nadziemskie władze, czy zwierzchności; wszystko przez niego i dla niego zostało stworzone. (17) On też jest przed wszystkimi rzeczami i wszystko na nim jest ugruntowane, (18) On także jest Głową Ciała, Kościoła; On jest początkiem, pierworodnym z umarłych, aby we wszystkim był pierwszy,
wuka pisze: napisała/
Otwarte jest pytanie, dlaczego wyrzucił go na ziemię, a potem zaludnił ją swoimi słabymi stworzeniami, zwanymi ludźmi. Konsekwencje zła ponoszą ludzie.
Nie da się tego obronić bez wdrożenia absurdalnych tłumaczeń. Chyba, ze było/jest zupełnie inaczej (mniej biblijnie :mrgreen: ) .
Na otwarte pytanie mam otwarta odpowiedź, dla wypróbowania ludzkości.
Najpierw stworzył człowieka a kiedy zgrzeszył człowiek pod namową szatana wyrzucił szatana z nieba.
A przy końcu Restytucji szatan, upadli aniołowie i wszyscy co się przez 1000 lat nie naprawią zostaną unicestwieni.
Wszystko da się wytłumaczyć, tylko trzeba chcieć.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Antychryst

Post autor: wuka »

A co z tekstem:----1Mojż. 2:3-----
A co ma być? Nic.
Czyli miało koniec dzieło twórcze BOGA
Na ten tydzień tak, od poniedziałku znowu do roboty.
Ja uważam że dobrze o tym wiedział
Ja też tak uważam. Dlatego zdziwienie moje budzi, dlaczego nas - ludzi obarczył konsekwencjami za nieposłuszeństwo i wybryki swojego synalka.
dla wypróbowania ludzkości.
Najpierw stworzył człowieka a kiedy zgrzeszył człowiek pod namową szatana wyrzucił szatana z nieba
:xhehe: :xhehe: Setki tysięcy lat krwawych walk, niewyobrażalne cierpienia jednostek ludzkich, dramaty i tragedie... Wypróbowanie, powiadasz? Cóż, gust niewybredny, brak serca, miłosierdzia....Długo to wypróbowanie będzie trwać?
Chyba nie ta kolejność. Logos najpierw, potem inni Synowie-Aniołowie, potem...długo, długo nic (tzn. kwiatki, chmurki, rybki, kotki), a na końcu człowiek.
No i mamy bigos.
Człowiek zgrzeszył, bo głupot mu nagadał stwór-istota przewyższająca człowieka we wszystkim. No, ok. Czy nie było już miejsca w świecie, gdzie można by wysłać synalka za jego grzech, tylko umieścić go w jednym miejscu z swoją ofiarą? Aby dalej namawiał do zła? Aby dalej unicestwiał człowieka?
Dziwne to działanie, jak na Istotę Boską, Stwórcę i BOGA.
przy końcu Restytucji
Dobranocka po reklamach, a potem o restytucji :s_luzak:

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Antychryst

Post autor: nike »

Dziękuję za przemiłą dyskusję.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Antychryst

Post autor: wuka »

nike pisze:
19 gru 2022, 18:08
Dziękuję za przemiłą dyskusję.
Proszę.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Antychryst

Post autor: wuka »

Słucham właśnie "O czym mówi księga Henocha?"
Od około 20 minuty przez kilka następnych...cóż...ludzie mądrzejsi ode mnie mówią o tym, co napisałam powyżej. Może mówią bardziej elegancko, ale generalnie wniosek ten sam: to człowiek jest poszkodowany, jest ofiarą aniołów zbuntowanych. I nie ma się co obrażać. W Biblii tez o tym pisze, że spojrzeli na ziemię, kobiety im się spodobały i ... właśnie "pożądanie" (ze strony synów bożych)to pierwszy grzech, który skrzywdził ludzi.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6287
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Antychryst

Post autor: Queza »

wuka pisze:
19 gru 2022, 15:03
Skąd mam wiedzieć? Inaczej.
My znamy wersję biblijną, która się kupy nie trzyma i tylko powiększa pulę pytań i wątpliwości.
Zabytki oraz sama ziemia daje inny obraz powstania i rozwoju.
Pewnie nigdy się nie dowiemy, a już na pewno nie dowiedzą się ci, którzy twierdzą, ze żiemia ma 6 tysięcy lat, czy jakoś tak.
Początki stworzenia sięgają 16,4 miliarda lat temu, 6 tysięcy to bajka dla dzieci, poza tym dlaczego Biblia nie mówi nic o nocach, mówi tylko o 7 dniach stworzenia, a gdzie się podziały noce?
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Antychryst

Post autor: Bobo »

W ruchu - Pascom Porto Feliz : konferencja katolicka omawia wzrost liczby Św. Jehowy.Co sprawia , że tak wiele ludzi zostaje Św.Jehowy ? Było to pytanie zadawane przez niektórych duchownych, jak pokazują poniższe cytaty. W Bolonii we Włoszech władze kościelne zorganizowały za przyzwoleniem papieża konferencję w celu omówienia sposobów zwalczania sukcesów Sw.Jehowy. Kościół katolicki wydał " krzyk alarmowy " w gazecie La Republika, ponieważ każdego roku dziesiątki tysięcy katolików zostaje Sw.Jehowy. Jezuita Giuseppe da Rosa powiedział że " z religijnego punktu widzenia Świadkowie Jehowy są najbardziej niebezpieczni. Przychodzą w pełni wykształceni i zawsze mają Biblię pod ręką " .W artykule dotyczącym Sw.Jehowy w jezuickim czasopiśmie La Civilta Cattolica ( Kultura katolicka ) napisano : "pierwszym powodem rozprzestrzeniania się tego ruchu są techniki propagandowe tzn. głoszenie. Z jednej strony praca jest dokładna, prowadzona od domu do domu przez ludzi , którzy zostali gruntownie do tej pracy wyszkoleni i są absolutnie do tej pracy przekonani." Drugim powodem sukcesu Sw. Jehowy jest atrakcyjność orędzia Jehowy Boga , ponieważ wychodzi ono naprzeciw potrzebom , oczekiwaniom i wymaganiom współczesnego człowieka.To orędzie odpowiada , co robić w czasach, gdy wszystko jest niepewne i niestabilne i dlatego jest tak bardzo cenione. Przede wszystkim jest to absolutnie pewne objawienie przyszłości i dlatego wszyscy, którzy je przyjmą doświadczają wolności od strachu i niepokoju i mogą patrzeć w przyszłość z absolutną pewnością, że przeżyją zniszczenie , które przyjdzie na wypaczony świat w wielkim dniu Sądu Bożego , aby żyć na ziemi w wiecznej szczęśliwości. " Po drugie : " orędzie Jehowy pomaga rozwiązać problemy . Obiecuje życie pozbawione cierpień , obiecuje , że nastanie nowa era , że narodzi się nowy świat w którym wszyscy bezbożni którzy jeszcze teraz triumfują, zostaną wyeliminowani" Trzecim powodem sukcesu Sw. Jehowy jest to , że ruch ten nadaje swoim członkom wyraźną i silną tożsamość oraz jest miejscem w którym zostają przyjmowani z serdecznością oraz poczuciem braterstwa i solidarności " Watykan posiada dokument zawierający analizy potrzeb współczesnego człowieka. Cytaty z powyższego czasopisma jezuitów pokazują , że przesłanie Sw. Jehowy wychodzi naprzeciw tym potrzebom. Pokazuje to także katolicki pisarz Vittorio Messori w swojej najnowszej książce pod tytułem - Zakład na śmierć - czytamy tam " to daje nam do myślenia, że Sw. Jehowy są jednym z najszybciej rozwijających się wyznań religijnych na świecie. Zawdzięczają to gorliwości , ogromnej aktywności i pilności , docierają do całego świata gdzie w imię Jehowy osiągają wyniki , które w krótkim czasie przewyższają rezultaty teologów katolickich, protestanckich i ortodoksyjnych, którzy pracowali przez dwa stulecia. " Ta imponująca , rozprzestrzeniająca się siła jest niezrozumiała tylko dla tych , którzy odmawiają przyznania , że Sw. Jehowy , dzięki swojemu zrozumieniu Bibli, zaspokajają rzeczywiste potrzeby, których nie zaspokajają inne teologie".Wzrost Sw. Jehowy nie bierze się ze straszenia ludzi. Jest odwrotnie. W przeciwieństwie do "urzędników" kościoła zaprzeczają istnieniu piekła i głoszą niegodziwym i niewierzącym zniszczenie po ich śmierci. Może to być nieprzyjemna perspektywa , ale z pewnością mniej przerażająca niż groźba straszliwej męki w ogniu przez całą wieczność. TAK , Bóg Świadków Jehowy jest Bogiem miłującym a nie terroryzującym. Poniższy cytat pochodzi z katolickiego czasopisma Mondo ERRE z marca 1986 roku. " Trzeba powiedzieć, że Sw. Jehowy żyją zgodnie z wiarą, którą głoszą. Nie złoszczą się, nie palą, nie gromadzą bogactwa , nie biorą udziału w polityce , prowadzą moralne nienaganne uczciwe życie , płacą podatki. Są szczęśliwi i pomocni. Wszystko to pomaga innym ludziom ich doceniać. Źródło : Pascom Porto Feliz , Benjamin Gordon Hellwig 12.2. 2023 17: 24
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Re: Antychryst

Post autor: booris »

Znam ksiazki Vittorio Messori,ale takiej nie.Najbardziej zblizonym tytulem jest "Wyzwanie wobec smierci" z podtytulem "Nadzieja chrześcijańska: rzeczywistość czy złudzenie?" Chyba ze to bylo tlumaczone jakims translatorem,bo i po polsku tytul "Zaklad na smierc" brzmi niezbyt gramatycznie.
Mam jeszcze prosbe odnosnie zrodla-masz moze jakis link?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Postacie”