Dzieci Boże w Biblii - Dzień Dziecka ....

Osoby opisane w Biblii: Apostoł Paweł, Jan Chrzciciel, Abraham

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

BoaDusiciel
Posty: 6987
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Dzieci Boże w Biblii - Dzień Dziecka ....

Post autor: BoaDusiciel »

Albertus pisze:
07 gru 2022, 23:07


Chodziło mi o zasadę - że nie można wszystkiego w Biblii odczytywać mechanicznie i literalnie bez uwzględniania kontekstu, stylu, i formy w jakiej jest wyrażana pewna treść.
To trochę dziwne, że znaczenie Słowa Bożego zależy od kontekstu, stylu i formy w jakiej jest wyrażana treść :lol:
Wygląda na to, że Bóg jednak nie jest wszechmogący, skoro nie potrafi tak przekazać swojego słowa, żeby było niezależne od kontekstu.
Ale za to KK posiadł wielką umiejętność - interpretuje nie tylko to co napisano, ale zwłaszcza to, czego NIE NAPISANO.
Zapewne w tym objawia się działanie Ducha Świętego w KK, no bo przecież chyba nie w czynach pedofilskich :mrgreen:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6315
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Dzieci Boże w Biblii - Dzień Dziecka ....

Post autor: Queza »

DonCicio pisze:
07 gru 2022, 7:24
booris pisze:
07 gru 2022, 3:14
Albertus pisze:Poza tym , pomijając już kwestię cudu to wynika też z tego prosty prozaiczny fakt - Maryja bywała z Jezusem na weselach.
Wiadomo tylko o tym jednym weselu,na ktorym Maria nie byla gosciem a gospodynia.

Wiadomo jeszcze o jednym weselu, którego nie będzie ani "gospodynią", ani "gościem". Będzie "uczestnikiem" wraz ze 144 tysiącami. Tekst księgi Objawienia 19:7 wspomina o radości wywołanej tym, że „nadszedł czas zaślubin Baranka i jego przyszła żona jest już gotowa”.

O jakim weselu jest tu mowa?

Panem młodym, Barankiem jest Jezus Chrystus, a jego przyszłą „małżonkę” stanowi grupa 144 000 namaszczonych duchem Bożym naśladowców Chrystusa (Jan 1:36 / Jan 3:28,29 / Obj 14:1-5 / Obj 21:2 / Obj 21:9-14).

Tak więc, szykuje się wesele 1000-lecia :lol:
Wesele już było, a Jezusa małżonka to jest kobieta, a nie 144 000 osób, jeden Jezus i jedna małżonka, a nie jakieś mnogie śluby.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Dzieci Boże w Biblii - Dzień Dziecka ....

Post autor: wuka »

Queza pisze:
08 gru 2022, 20:38
DonCicio pisze:
07 gru 2022, 7:24
booris pisze:
07 gru 2022, 3:14

Wiadomo tylko o tym jednym weselu,na ktorym Maria nie byla gosciem a gospodynia.

Wiadomo jeszcze o jednym weselu, którego nie będzie ani "gospodynią", ani "gościem". Będzie "uczestnikiem" wraz ze 144 tysiącami. Tekst księgi Objawienia 19:7 wspomina o radości wywołanej tym, że „nadszedł czas zaślubin Baranka i jego przyszła żona jest już gotowa”.

O jakim weselu jest tu mowa?

Panem młodym, Barankiem jest Jezus Chrystus, a jego przyszłą „małżonkę” stanowi grupa 144 000 namaszczonych duchem Bożym naśladowców Chrystusa (Jan 1:36 / Jan 3:28,29 / Obj 14:1-5 / Obj 21:2 / Obj 21:9-14).

Tak więc, szykuje się wesele 1000-lecia :lol:
Wesele już było, a Jezusa małżonka to jest kobieta, a nie 144 000 osób, jeden Jezus i jedna małżonka, a nie jakieś mnogie śluby.
Co ty jeszcze wymyslisz? Ta malzonka to Queza?

BoaDusiciel
Posty: 6987
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Dzieci Boże w Biblii - Dzień Dziecka ....

Post autor: BoaDusiciel »

Tak, to Queza.
Poprzednią małżonką była Faustyna Kowalska, świeć Panie nad Jej duszą ... :-( :-(
Faustyna Kowalska po zawarciu małżeństwa z Jezusem uległa znacznej transformacji, co widać na tych zdjęciach:
http://idziemy.pl/kosciol/115-lat-temu- ... lska/65536
Z całkiem sympatycznej dziewczyny zrobił się babochłop :roll:
Faustyna pisała "Dzienniczek", ale średnio jej to wychodziło, więc podobno Wojtyła poprawił, żeby było ładnie.
Potem nieustannie promował "Dzienniczek" i Faustynę.
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Re: Dzieci Boże w Biblii - Dzień Dziecka ....

Post autor: booris »

Faustyna i transformacja? :-D To co powiesz na to?
https://www.youtube.com/watch?v=4Chpyed6b64&t=56s

BoaDusiciel
Posty: 6987
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Dzieci Boże w Biblii - Dzień Dziecka ....

Post autor: BoaDusiciel »

booris pisze:
10 gru 2022, 2:49
Faustyna i transformacja? :-D To co powiesz na to?
https://www.youtube.com/watch?v=4Chpyed6b64&t=56s
Mnie w instytucji zwanej KK żadne cuda już nie zdziwią ;-)
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6315
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Dzieci Boże w Biblii - Dzień Dziecka ....

Post autor: Queza »

wuka pisze:
08 gru 2022, 21:55
Queza pisze:
08 gru 2022, 20:38
DonCicio pisze:
07 gru 2022, 7:24



Wiadomo jeszcze o jednym weselu, którego nie będzie ani "gospodynią", ani "gościem". Będzie "uczestnikiem" wraz ze 144 tysiącami. Tekst księgi Objawienia 19:7 wspomina o radości wywołanej tym, że „nadszedł czas zaślubin Baranka i jego przyszła żona jest już gotowa”.

O jakim weselu jest tu mowa?

Panem młodym, Barankiem jest Jezus Chrystus, a jego przyszłą „małżonkę” stanowi grupa 144 000 namaszczonych duchem Bożym naśladowców Chrystusa (Jan 1:36 / Jan 3:28,29 / Obj 14:1-5 / Obj 21:2 / Obj 21:9-14).

Tak więc, szykuje się wesele 1000-lecia :lol:
Wesele już było, a Jezusa małżonka to jest kobieta, a nie 144 000 osób, jeden Jezus i jedna małżonka, a nie jakieś mnogie śluby.
Co ty jeszcze wymyslisz? Ta malzonka to Queza?
O tym mówi Biblia, nie wymyślam tylko wiem, Jezus nie jest gejem ani poligamistą, jak tutaj się sugeruje.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Dzieci Boże w Biblii - Dzień Dziecka ....

Post autor: wuka »

Queza pisze:
10 gru 2022, 11:15
wuka pisze:
08 gru 2022, 21:55
Queza pisze:
08 gru 2022, 20:38


Wesele już było, a Jezusa małżonka to jest kobieta, a nie 144 000 osób, jeden Jezus i jedna małżonka, a nie jakieś mnogie śluby.
Co ty jeszcze wymyslisz? Ta malzonka to Queza?
O tym mówi Biblia, nie wymyślam tylko wiem, Jezus nie jest gejem ani poligamistą, jak tutaj się sugeruje.
Kto i w którym miejscu sugeruje takie głupoty?!
Znowu coś wymyślasz. Jaki poligamista? Jaki gej? Weź się ogarnij.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6315
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Dzieci Boże w Biblii - Dzień Dziecka ....

Post autor: Queza »

wuka pisze:
10 gru 2022, 11:42
Queza pisze:
10 gru 2022, 11:15
wuka pisze:
08 gru 2022, 21:55

Co ty jeszcze wymyslisz? Ta malzonka to Queza?
O tym mówi Biblia, nie wymyślam tylko wiem, Jezus nie jest gejem ani poligamistą, jak tutaj się sugeruje.
Kto i w którym miejscu sugeruje takie głupoty?!
Znowu coś wymyślasz. Jaki poligamista? Jaki gej? Weź się ogarnij.
DonCicio pisze, że małżonką Jezusa jest 144 000 osób. Nie czytałaś czy jak?
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Dzieci Boże w Biblii - Dzień Dziecka ....

Post autor: wuka »

Queza pisze:
10 gru 2022, 12:19
wuka pisze:
10 gru 2022, 11:42
Queza pisze:
10 gru 2022, 11:15


O tym mówi Biblia, nie wymyślam tylko wiem, Jezus nie jest gejem ani poligamistą, jak tutaj się sugeruje.
Kto i w którym miejscu sugeruje takie głupoty?!
Znowu coś wymyślasz. Jaki poligamista? Jaki gej? Weź się ogarnij.
DonCicio pisze, że małżonką Jezusa jest 144 000 osób. Nie czytałaś czy jak?
No nie czytam DonCicia.
Jednak twoje wnioski, co do "małżonki Baranka - 144 tys., są nieprawidłowe.
Absolutnie nie chodzi o jakąś poligamię, czy homozwiązki. Skąd ten pomysł.
Tu nie chodzi o małżeństwo które nam się zdarza-,,,,,,,ślub kobieta z mężczyzną.
Czytając Biblię dowiesz się kto jest nazwany "małżonką Baranka". Dowiesz się kto jest na wesele Baranka zaproszony.
Dowiesz się też o co chodzi z tymi 144 tysiąca.
Queza, nie wkręcaj się w takie głupoty, że ty lub jakaś inna kobieta to żona Baranka. Głupoty.

Nieziem
Posty: 893
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: Dzieci Boże w Biblii - Dzień Dziecka ....

Post autor: Nieziem »

DonCicio pisze:
08 gru 2022, 6:16
Albertus pisze:
07 gru 2022, 9:54
A ty jesteś zaproszony na to wesele?
Tego jeszcze nikt nie może być pewny.
Zaproszony jest każdy, ale nie każdy będzie na przyjęciu weselnym, a jak ktoś się niepoprawnie tam znajdziesz, to i tak zostanie wyrzucony.

A Jezus znowu w przypowieściach mówił do nich: «Królestwo niebieskie podobne jest do króla, który wyprawił ucztę weselną swemu synowi. Posłał więc swoje sługi, żeby zaproszonych zwołali na ucztę, lecz ci nie chcieli przyjść. Posłał jeszcze raz inne sługi z poleceniem: "Powiedzcie zaproszonym: Oto przygotowałem moją ucztę: woły i tuczne zwierzęta pobite i wszystko jest gotowe. Przyjdźcie na ucztę!" Lecz oni zlekceważyli to i poszli: jeden na swoje pole, drugi do swego kupiectwa, a inni pochwycili jego sługi i znieważywszy [ich], pozabijali. Na to król uniósł się gniewem. Posłał swe wojska i kazał wytracić owych zabójców, a miasto ich spalić. Wtedy rzekł swoim sługom: "Uczta wprawdzie jest gotowa, lecz zaproszeni nie byli jej godni.Idźcie więc na rozstajne drogi i zaproście na ucztę wszystkich, których spotkacie". Słudzy ci wyszli na drogi i sprowadzili wszystkich, których napotkali: złych i dobrych. I sala zapełniła się biesiadnikami. Wszedł król, żeby się przypatrzyć biesiadnikom, i zauważył tam człowieka, nie ubranego w strój weselny. Rzekł do niego: "Przyjacielu, jakże tu wszedłeś nie mając stroju weselnego?"2 Lecz on oniemiał. Wtedy król rzekł sługom: "Zwiążcie mu ręce i nogi i wyrzućcie go na zewnątrz, w ciemności! Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów". Bo wielu jest powołanych, lecz mało wybranych».

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Dzieci Boże w Biblii - Dzień Dziecka ....

Post autor: wuka »

Nieziem przytoczył przypowieść. Ja mam od zawsze kłopot z tym fragmentem
Rzekł do niego: "Przyjacielu, jakże tu wszedłeś nie mając stroju weselnego?"2 Lecz on oniemiał. Wtedy król rzekł sługom: "Zwiążcie mu ręce i nogi i wyrzućcie go na zewnątrz, w ciemności! Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów". Bo wielu jest powołanych, lecz mało wybranych».
Już kiedyś, ktoś mi coś wyjaśniał, ale chyba do mnie nie trafiło (tak do serca i rozumu), bo nie pamiętam.
Gdybyś zechciał napisać, jak ty rozumiesz te zdania, byłabym wdzięczna, no i może nareszcie by dotarło.

BoaDusiciel
Posty: 6987
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Dzieci Boże w Biblii - Dzień Dziecka ....

Post autor: BoaDusiciel »

Ten król to psychopata.
Najpierw zaprasza, czyli uznaje że zaproszeni są godni zaproszenia.
Potem twierdzi, że skoro nie chcieli przyjść, to jednak nie są godni.
Następnie każe zaprosić przypadkowo napotkanych ludzi, a jak okazuje się, że jeden z nich nie ma stroju weselnego, to go każe wyrzucić.
Jak to dobrze, że cała reszta przypadkowo miała stroje weselne :->
Ogółem świetna historia dla konkwistadorów, do "nawracania" Indian.
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6315
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Dzieci Boże w Biblii - Dzień Dziecka ....

Post autor: Queza »

wuka pisze:
10 gru 2022, 12:28
Queza pisze:
10 gru 2022, 12:19
wuka pisze:
10 gru 2022, 11:42

Kto i w którym miejscu sugeruje takie głupoty?!
Znowu coś wymyślasz. Jaki poligamista? Jaki gej? Weź się ogarnij.
DonCicio pisze, że małżonką Jezusa jest 144 000 osób. Nie czytałaś czy jak?
No nie czytam DonCicia.
Jednak twoje wnioski, co do "małżonki Baranka - 144 tys., są nieprawidłowe.
Absolutnie nie chodzi o jakąś poligamię, czy homozwiązki. Skąd ten pomysł.
Tu nie chodzi o małżeństwo które nam się zdarza-,,,,,,,ślub kobieta z mężczyzną.
Czytając Biblię dowiesz się kto jest nazwany "małżonką Baranka". Dowiesz się kto jest na wesele Baranka zaproszony.
Dowiesz się też o co chodzi z tymi 144 tysiąca.
Queza, nie wkręcaj się w takie głupoty, że ty lub jakaś inna kobieta to żona Baranka. Głupoty.
Uważasz, że Jezus jest głupi, że mnie wybrał? Czy ja jestem głupia, że to głoszę? Czytałam Biblię i dobrze rozumuję. Ja się nie wkręcam, tylko Bóg mnie wkręcił i to na maxa! Jestem światłem, które przyszło na świat w tym wieku.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Dzieci Boże w Biblii - Dzień Dziecka ....

Post autor: wuka »

To raczej ty robisz z Jezusa glupiego, a przy okazji z nas i z Biblii.
Teraz tylko czekamy na owoc nocy poslubnej. Mam nadzieje, ze zaprosisz forumowiczow na chrzest
waszego dzieciatka. Bedzie Jezus 2?,czy jak mu dacie?Moze _ bozia mniejsza?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Postacie”