Dzieci Boże w Biblii - Dzień Dziecka ....

Osoby opisane w Biblii: Apostoł Paweł, Jan Chrzciciel, Abraham

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

BoaDusiciel
Posty: 6987
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Dzieci Boże w Biblii - Dzień Dziecka ....

Post autor: BoaDusiciel »

W warunkach polowych bierze się: litr wody, szklankę spirytusu i szklankę soku, może być z winogron.
Zamieszać i gotowe :-)
Czy Jezus mógł dysponować spirytusem, czyli alkoholem o wysokim stężeniu ?
Oczywiście że mógł. Proces destylacji, w wyniku którego otrzymuje się alkohol o wysokim stężeniu opracowano wiele wieków przed Jezusem.
W opisie ewangelicznym mowa jest, że do naczyń wlano wodę, która zamieniła się w wino.
Nie ma ani słowa o tym, że przemiany dokonał Jezus, ani o sposobie jej przeprowadzenia.
Sugeruję przeczytać opis ewangeliczny bez uprzednich założeń ideologicznych :lol:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Re: Dzieci Boże w Biblii - Dzień Dziecka ....

Post autor: Albertus »

booris pisze:
07 gru 2022, 11:28
Albertus pisze:A z czego miałoby wynikać to że na tym weselu Maryja miałaby być gospodynią?
Goscie nie wydaja dyspozycji slugom i nie zajmuja sie stanem piwniczki gospodarza.
To myślenie anachroniczne.

W starożytnym świecie słudzy ( możliwe że niewolnicy) byli po to aby spełniać życzenia gości. Maryja pop prostu zobaczyła i usłyszała żę gospodarz nie ma już wina.

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Re: Dzieci Boże w Biblii - Dzień Dziecka ....

Post autor: Albertus »

booris pisze:
07 gru 2022, 11:28
Albertus pisze:I twierdzisz że z opisu ewangelicznego nie wynika że dokonał się tam cud?
Jak juz pisalem,wino moze zrobic kazdy,wiec przemiana wody w wino to zaden cud.Jedynym aspektem "cudu" moze byc tu czas tej przemiany,a nie fakt jej zaistnienia.
Co do przepisow...mam ich dosc sporo. :-D Wszystko zalezy od tego jakie wino chce zrobic,bo mozliwosci jest mnostwo.Biale,czerwone,rozowe,wytrawne,polslodkie,slodkie,musujace itd.itp.Zeby nie utrudniac - z powodzeniem robie wino jak i mocniejsze alkohole (np.brandy) juz od wielu lat i mam troche doswiadczenia jak i rowniez odpowiednie wyposazenie. :-D Taki najprostszy przepis to: woda,cukier i odpowiednie drozdze.Juz po 24 godzinach mozna uzyskac kilkunastoprocentowy alkohol,nadajacy sie do spozycia albo do destylacji. ;-)

Masz rację można zrobić wino z wody - wystarczy ją przepuścić przez winorośl. Każdy to sobie może zrobić :xoczko:

To mówisz że nawet brandy robiłeś z wody... :s_oczko:

Jak smakuje ten 24 godzinny zacierek?

A tak poważnie to szkoda gadać jeśli zamierzasz dalej dyskutować na tym poziomie.

Nie mam nic przeciwko rozmowom z ateistami itp ale lubię jak podają sensowne argumenty.

BoaDusiciel
Posty: 6987
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Dzieci Boże w Biblii - Dzień Dziecka ....

Post autor: BoaDusiciel »

Żadne sensowne argumenty nie docierają do wyznawców.
Do wyznawców religii smoleńskiej nie docierają argumenty fachowców określających przyczyny katastrofy.
Do wyznawców innych religii nie dociera wskazywanie, że opis ewangeliczny nie mówi słowa na temat roli Jezusa w przemianie wody w wino, ani jak ta przemiana została zrealizowana.
Analogiczna sytuacja jest z twierdzeniem jakoby Jezus przeniknął przez zamknięte drzwi Wieczernika, mimo że opis ewangeliczny nic nie mówi o przenikaniu :lol:
Wyznawcy nie są w stanie wyzbyć się myślenia życzeniowego.
To może uzupełnię opis ewangeliczny:

Odbywało się wesele w Kanie Galilejskiej i była tam Matka Jezusa. Zaproszono na to wesele także Jezusa i Jego uczniów. A kiedy zabrakło wina, Matka Jezusa mówi do Niego: „Nie mają już wina”. Jezus Jej odpowiedział: „Czyż to moja lub Twoja sprawa, Niewiasto? Czyż jeszcze nie nadeszła godzina moja?” Wtedy Matka Jego powiedziała do sług: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie”. Stało zaś tam sześć stągwi kamiennych przeznaczonych do żydowskich oczyszczeń, z których każda mogła pomieścić dwie lub trzy miary. Rzekł do nich Jezus: „Napełnijcie stągwie wodą!” I napełnili je aż po brzegi. Następnie Jezus rzekł do sług: Odlejcie z każdej stągwi po 2 litry i dolejcie litr spirytusu, który przywiozłem na wesele oraz litr soku z winogron. Zmieszajcie to dokładnie i podajcie staroście weselnemu. A gdy starosta weselny skosztował wody, która stała się winem przywołał pana młodego i powiedział do niego: «Każdy człowiek stawia najpierw dobre wino, a gdy się napiją, wówczas gorsze. Ty zachowałeś dobre wino aż do tej pory»(J 2,1-10).

Bajka, no nie ? Bajka, ale nie gorsza niż wasza :mrgreen:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Re: Dzieci Boże w Biblii - Dzień Dziecka ....

Post autor: booris »

Albertus pisze:Masz rację można zrobić wino z wody - wystarczy ją przepuścić przez winorośl. Każdy to sobie może zrobić :xoczko:
Winorosl to mozna podlac woda.Wina nie robi sie z winorosli.Brandy robi sie z wina,nie z wody,a 24 godzinny zacierek smakuje zdecydowanie lepiej niz mszalne wina.Probowalem. :-D
Albertus pisze:A tak poważnie to szkoda gadać jeśli zamierzasz dalej dyskutować na tym poziomie.

Nie mam nic przeciwko rozmowom z ateistami itp ale lubię jak podają sensowne argumenty.
Powiedz mi,na jakim poziomie zatem odbywa sie nasza dyskusja,kiedy probujesz bagatelizowac,a czasem nawet zaprzeczasz biblijnym argumentom ktore przytaczam? Czyzby Biblia byla zbyt malo sensowna?

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Re: Dzieci Boże w Biblii - Dzień Dziecka ....

Post autor: Albertus »

booris pisze:
07 gru 2022, 17:52
Brandy robi sie z wina,nie z wody,
Ale przecież pisałeś że wino robi się z wody,

To na tej samej zasadzie można i brandy zrobić z wody. Czyż nie?

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Re: Dzieci Boże w Biblii - Dzień Dziecka ....

Post autor: Albertus »

booris pisze:
07 gru 2022, 17:52
Powiedz mi,na jakim poziomie zatem odbywa sie nasza dyskusja,kiedy probujesz bagatelizowac,a czasem nawet zaprzeczasz biblijnym argumentom ktore przytaczam? Czyzby Biblia byla zbyt malo sensowna?
W Biblii pisze na przykład że rzeki klaszczą w dłonie a góry wołają radośnie.

Czy jak ktoś mnie zapyta gdzie rzeki mają te łapki którymi klaszczą a góry gdzie mają buźki którymi wołają to czy pytanie będzie mało sensowne czy Biblia w której to pisze?

BoaDusiciel
Posty: 6987
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Dzieci Boże w Biblii - Dzień Dziecka ....

Post autor: BoaDusiciel »

Jest istotna różnica w dyskusji nad tym, co w Biblii napisano, a tym czego nie napisano.
Jeśli napisano, że rzeki klaszczą, to można to intepretować np. jako poetycką przenośnię.
Natomiast jeśli czegoś nie napisano, to wszelkie dyskusje są nadinterpretacją.
O tym, w jaki sposób Jezus przemienił wodę w wino nie napisano.
A skoro nie napisano, to równie prawdopodobny jest cud, jak i zmieszanie spirytusu z wodą i sokiem.
Tyle że religianci koniecznie chcą cudu, jakby zmieszanie spirytusu nie było łatwiejsze :lol:
Takie "wina" powstają bez cudów, właśnie w efekcie zmieszania wody, soku i spirytusu:
https://kodar24.pl/pl/p/MOCNY-FAJRANT-W ... szt./17853
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Re: Dzieci Boże w Biblii - Dzień Dziecka ....

Post autor: booris »

Albertus pisze:Ale przecież pisałeś że wino robi się z wody,

To na tej samej zasadzie można i brandy zrobić z wody. Czyż nie?
Ktos mi niedawno zwracal uwage na poziom rozmowy. :-D Mniejsza... :-D
Co do zasady,to masz racje.W ten wlasnie sposob kosciol zrobil z syna Boga.No bo skoro ojciec jest Bogiem,to syn tez.I na dodatek to ta sama osoba."Czyz nie?"
Na marginesie - napisalem ze robie brandy,nie wpominalem z czego,ale w sumie...tak Albertusie,robie brandy z wody przemienionej w wino. :-D

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Re: Dzieci Boże w Biblii - Dzień Dziecka ....

Post autor: booris »

Albertus pisze:
07 gru 2022, 18:40
booris pisze:
07 gru 2022, 17:52
Powiedz mi,na jakim poziomie zatem odbywa sie nasza dyskusja,kiedy probujesz bagatelizowac,a czasem nawet zaprzeczasz biblijnym argumentom ktore przytaczam? Czyzby Biblia byla zbyt malo sensowna?
W Biblii pisze na przykład że rzeki klaszczą w dłonie a góry wołają radośnie.

Czy jak ktoś mnie zapyta gdzie rzeki mają te łapki którymi klaszczą a góry gdzie mają buźki którymi wołają to czy pytanie będzie mało sensowne czy Biblia w której to pisze?
Widze,ze probujesz trywializowac. :-D Zgadnij czemu nie jestem zdziwiony. :-D To juz jest ten poziom ktory Ci odpowiada? :-D
Malo sensowne,to jest Twoje porownanie,Albertusie,albowiem rozmawialismy o rzeczach bardziej istotnych,niz klaszczace lapki rzek.Myle sie?
Ale,jesli masz ciekawosc,to mozemy i o takich rzeczach porozmawiac.Tylko musisz zdecydowac w jakim kontekscie.

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Re: Dzieci Boże w Biblii - Dzień Dziecka ....

Post autor: Albertus »

booris pisze:
07 gru 2022, 22:35
Albertus pisze:Ale przecież pisałeś że wino robi się z wody,

To na tej samej zasadzie można i brandy zrobić z wody. Czyż nie?
Ktos mi niedawno zwracal uwage na poziom rozmowy. :-D Mniejsza... :-D
Staram się dostosować.
.W ten wlasnie sposob kosciol zrobil z syna Boga.No bo skoro ojciec jest Bogiem,to syn tez.I na dodatek to ta sama osoba."Czyz nie?"
Nie.Kościół nie zrobił sobie z Syna Boga.

Jest to napisane w Biblii i tak nam przekazała tradycja apostolska.

I nie. Syn to nie jest ta sama Osoba co Ojciec.

Wierzę w jednego Boga, Ojca wszechmogącego, Stworzyciela nieba i ziemi, wszystkich rzeczy widzialnych i niewidzialnych. I w jednego Pana Jezusa Chrystusa, Syna Bożego jednorodzonego, który z Ojca jest zrodzony przed wszystkimi wiekami. Bóg z Boga, Światłość ze Światłości, Bóg prawdziwy z Boga prawdziwego. Zrodzony a nie stworzony, współistotny Ojcu, a przez Niego wszystko się stało. On to dla nas ludzi i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba i za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy i stał się człowiekiem. Ukrzyżowany również za nas, pod Poncjuszem Piłatem został umęczony i pogrzebany. Zmartwychwstał trzeciego dnia jak oznajmia Pismo. Wstąpił do nieba; siedzi po prawicy Ojca. I powtórnie przyjdzie w chwale sądzić żywych i umarłych; a Królestwu Jego nie będzie końca. Wierzę w Ducha Świętego, Pana i Ożywiciela, który od Ojca i Syna pochodzi, który z Ojcem i Synem wspólnie odbiera uwielbienie i chwałę; który mówił przez proroków. Wierzę w jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół. Wyznaję jeden Chrzest na od­puszczenie grzechów. Oczekuję wskrzeszenia umarłych. I życia wiecznego w przyszłym świecie. Amen.

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Re: Dzieci Boże w Biblii - Dzień Dziecka ....

Post autor: Albertus »

booris pisze:
07 gru 2022, 22:58
Albertus pisze:
07 gru 2022, 18:40
booris pisze:
07 gru 2022, 17:52
Powiedz mi,na jakim poziomie zatem odbywa sie nasza dyskusja,kiedy probujesz bagatelizowac,a czasem nawet zaprzeczasz biblijnym argumentom ktore przytaczam? Czyzby Biblia byla zbyt malo sensowna?
W Biblii pisze na przykład że rzeki klaszczą w dłonie a góry wołają radośnie.

Czy jak ktoś mnie zapyta gdzie rzeki mają te łapki którymi klaszczą a góry gdzie mają buźki którymi wołają to czy pytanie będzie mało sensowne czy Biblia w której to pisze?
Widze,ze probujesz trywializowac. :-D Zgadnij czemu nie jestem zdziwiony. :-D To juz jest ten poziom ktory Ci odpowiada? :-D
Malo sensowne,to jest Twoje porownanie,Albertusie,albowiem rozmawialismy o rzeczach bardziej istotnych,niz klaszczace lapki rzek.Myle sie?
Ale,jesli masz ciekawosc,to mozemy i o takich rzeczach porozmawiac.Tylko musisz zdecydowac w jakim kontekscie.
Chodziło mi o zasadę - że nie można wszystkiego w Biblii odczytywać mechanicznie i literalnie bez uwzględniania kontekstu, stylu, i formy w jakiej jest wyrażana pewna treść.

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Re: Dzieci Boże w Biblii - Dzień Dziecka ....

Post autor: booris »

Albertus pisze:Chodziło mi o zasadę - że nie można wszystkiego w Biblii odczytywać mechanicznie i literalnie bez uwzględniania kontekstu, stylu, i formy w jakiej jest wyrażana pewna treść.
No wlasnie,Albertusie,no wlasnie...

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Re: Dzieci Boże w Biblii - Dzień Dziecka ....

Post autor: Albertus »

booris pisze:
07 gru 2022, 23:40
Albertus pisze:Chodziło mi o zasadę - że nie można wszystkiego w Biblii odczytywać mechanicznie i literalnie bez uwzględniania kontekstu, stylu, i formy w jakiej jest wyrażana pewna treść.
No wlasnie,Albertusie,no wlasnie...
Cieszę się że doszliśmy do porozumienia w tej kwestii. :mrgreen:

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1295
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dzieci Boże w Biblii - Dzień Dziecka ....

Post autor: DonCicio »

Albertus pisze:
07 gru 2022, 9:54
DonCicio pisze:
07 gru 2022, 7:24
booris pisze:
07 gru 2022, 3:14

Wiadomo tylko o tym jednym weselu,na ktorym Maria nie byla gosciem a gospodynia.

Wiadomo jeszcze o jednym weselu, którego nie będzie ani "gospodynią", ani "gościem". Będzie "uczestnikiem" wraz ze 144 tysiącami. Tekst księgi Objawienia 19:7 wspomina o radości wywołanej tym, że „nadszedł czas zaślubin Baranka i jego przyszła żona jest już gotowa”.

O jakim weselu jest tu mowa?

Panem młodym, Barankiem jest Jezus Chrystus, a jego przyszłą „małżonkę” stanowi grupa 144 000 namaszczonych duchem Bożym naśladowców Chrystusa (Jan 1:36 / Jan 3:28,29 / Obj 14:1-5 / Obj 21:2 / Obj 21:9-14).

Tak więc, szykuje się wesele 1000-lecia :lol:
A ty jesteś zaproszony na to wesele?

Tego jeszcze nikt nie może być pewny. Dlaczego?

Zanim nastąpią 'zaślubiny', 'panna młoda' w postaci 144 tysięcy braci Chrystusa musi znaleźć się z Nim w niebie, ale zanim to nastąpi wpierw musi zostać zniszczona symboliczna "prostytutka" symbolizującą religię fałszywą. O tych wydarzeniach mówi 19 rozdział Księgi Objawienia. Przeanalizujmy to:

"(...) Bo wykonał On wyrok na wielkiej prostytutce, która swoją niemoralnością demoralizowała ziemię, i pomścił krew swoich niewolników, którą miała na rękach" (Obj 19:2)

Następnie, jakiś czas po zagładzie 'Babilonu Wielkiego' (prostytutki) Jezus zgromadzi przy sobie wszystkich pozostałych członków klasy oblubienicy (1 Tes 4:16,17). Jak z tego wynika, przed wybuchem Armagedonu całe grono „oblubienicy” musi znaleźć się w niebie, bo to oni będą walczyć z Jezusem u Jego boku w wojnie Armagedonu:

"Będą walczyć z Barankiem, ale on ich zwycięży, bo jest Panem panów i Królem królów. Zwyciężą też powołani, wybrani i wierni, którzy są z nim" (Obj 17:4)

Wtedy to nastanie Królestwo Boże nie tylko w niebie, gdzie panowało już od 1914 roku, ale "jako w niebie, tak i na ziemi" (Mat 6:10). To wtedy spełnią się pierwsze słowa modlitwy której nauczył nas Jezus: "Nasz Ojcze (...) Niech przyjdzie Twoje Królestwo". Jest to zgodne z kolejną informacją mówiącą, co stanie się bezpośrednio przed "zaślubinami": "(...) „Wysławiajcie Jah, bo Jehowa, nasz Bóg, Wszechmocny, zaczął królować!" (Obj 19:6)

Dopiero po wojnie Armagedonu, kiedy zapanuje Królestwo Boga i Jego Pomazańca, będą mogły nastąpić zaślubiny Baranka. Wszyscy ocaleni na ziemi będą "zaproszeni na ucztę Baranka" i będą uczestniczyć jako goście w Jego symbolicznych zaślubinach z gronem 144 tysięcy kupionych z ziemi (Obj 14:3). To te "zaślubiny" połączą ich na 1000 lat panowania w Królestwie Ich ... i naszego Ojca: "Anioł powiedział mi: 'Napisz: Szczęśliwi ci, którzy są zaproszeni na ucztę weselną Baranka. Dodał jeszcze: „To są prawdziwe wypowiedzi Boga'" (Obj 19:9)
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Postacie”