Archanioł Michał

Osoby opisane w Biblii: Apostoł Paweł, Jan Chrzciciel, Abraham

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Jezus mówi, że Syn Człowieczy musi być wywyższony. Z Biblii można wiele się dowiedzieć o księciu Michale. Wniosek jest taki, że Pismo Święte wychwala stan dziewiczy inaczej książęcy, a mimo to z Pisma dowiadujemy się że jeszcze lepsze od zaufania książętom jest zaufanie Panu

Ps 118:9 bt5 "(9) Lepiej się uciec do Pana, niżeli zaufać książętom."
Obrazek

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Słowa "Niech cię Pan ukarze !" rzeczywiście nie będą obraźliwe, gdy zamiast powszechnie rozumiane "ukarać", będzie rozumiane w formie "ukazać"

Jud 1:9 eib "(9) Tymczasem nawet archanioł Michał, gdy prowadził spór z diabłem o ciało Mojżesza, nie ośmielił się go dotknąć obraźliwym oskarżeniem. Powiedział tylko: Niech cię Pan ukarze !"

Zwłaszcza w świetle słów

Iz 1:18 eib "(18) Chodźcie, rozpatrzmy to razem — mówi PAN! Choćby wasze grzechy były jak szkarłat, mogą zbieleć jak śnieg; choćby czerwieniły się jak purpura, mogą stać się jak wełna."
Obrazek

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Zachęta do podążania drogą Anioła

Iz 58:12 eib "(12) Twoi ludzie odbudują odwieczne ruiny, podźwigniesz fundamenty poprzednich pokoleń i nazwą cię naprawiającym wyłomy, odnowicielem ścieżek do przystani wytchnienia."

Quran 57:11-12
A kto da Bogu piękną pożyczkę, On mu ją odda w dwójnasób, i będzie miał nagrodę szlachetną. W Dniu, kiedy zobaczysz wiernych - mężczyzn i kobiety - i jak światło ich idzie przed nimi i po ich prawej stronie: "Dla was dzisiaj radosna wieść: Ogrody, gdzie w dole płyną strumyki; będziecie tam przebywać na wieki. To jest osiągnięcie ogromne!"
Obrazek

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Archanioł Michał

Post autor: radek »

Dan 10:13 BT5 "Lecz książę królestwa Persów sprzeciwiał mi się przez dwadzieścia jeden dni. Wtedy przybył mi z pomocą Michał, jeden z pierwszych książąt. Pozostawiłem go tam przy królach Persów."

Niektóre przekłady w powyższym wersie podają "pierwszy książę", zamiast "jeden z pierwszych książąt". Za wersją tysiąclatki przemawia stwierdzenie Anioła "waszego księcia", zamiast "naszego księcia" w poniższym wersie

Dan 10:21 BT5 "Jednak oznajmię tobie to, co zostało napisane w Księdze Prawdy. Nikt zaś nie może mi skutecznie pomóc przeciw nim z wyjątkiem waszego księcia, Michała,"

Więc jeśli to imię "naszego księcia', to można pokusić się o asumpcję, że albo nie jest Nim osoba sprzed dwóch tysięcy lat znana na Ziemi jako Jezus, albo na Ziemi ma zapanować ład Niebiański pod Jezusem o tym imieniu. Idąc za tokiem rozumowania ŚJ

Mat 6:10 BT5 "Niech przyjdzie Twoje królestwo; niech Twoja wola się spełnia na ziemi, tak jak w niebie."
Obrazek

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Archanioł Michał

Post autor: Krystian »

Dan 10:13 BT5 "Lecz książę królestwa Persów sprzeciwiał mi się przez dwadzieścia jeden dni. Wtedy przybył mi z pomocą Michał, jeden z pierwszych książąt. Pozostawiłem go tam przy królach Persów."
Dokładnie Radku, dobry cytat przytoczyłeś
Jeden z pierwszych książąt.
Z tego wnioskuję, że może być kilku archaniołów,
Dlatego nie mam do końca przekonania, że Pan Jezus to Michał.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Archanioł Michał

Post autor: wybrana »

Krystian pisze:
19 cze 2021, 20:06
Dan 10:13 BT5 "Lecz książę królestwa Persów sprzeciwiał mi się przez dwadzieścia jeden dni. Wtedy przybył mi z pomocą Michał, jeden z pierwszych książąt. Pozostawiłem go tam przy królach Persów."
Dokładnie Radku, dobry cytat przytoczyłeś
Jeden z pierwszych książąt.
Z tego wnioskuję, że może być kilku archaniołów,
Dlatego nie mam do końca przekonania, że Pan Jezus to Michał.
O czym wy piszecie, przecież cytat z Daniela mówi o ludziach na ziemi. Czyżbyście byli zwolennikami reinkarnacji czy teleportacji archanioła.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Archanioł Michał

Post autor: radek »

wybrana pisze:
19 cze 2021, 20:26
O czym wy piszecie, przecież cytat z Daniela mówi o ludziach na ziemi. Czyżbyście byli zwolennikami reinkarnacji czy teleportacji archanioła.
Ale niektórzy z ludzi(oby wszyscy) przez starania mogą stać się aniołami i mieć życie

Ap 22:14 BT5 "Błogosławieni, którzy płuczą swe szaty, aby władza nad drzewem życia do nich należała i aby bramami wchodzili do Miasta."

Rdz 3:24 BT5 "Wygnawszy zaś człowieka, Bóg umieścił na wschód od ogrodu Eden cherubów i miecz z połyskującym ostrzem, aby strzec drogi do drzewa życia."

Hbr 13:2 BT5 "Nie zapominajcie też o gościnności, gdyż przez nią niektórzy, nie wiedząc, aniołom dali gościnę."
Obrazek

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Archanioł Michał

Post autor: wuka »

Reinkarnacja to pewnik.
Co do Michała Archanioła - z całą pewnością Jezus to nie jest ani Michał ani żaden inny Archanioł.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Archanioł Michał

Post autor: nike »

Ja myślę,że to nasz Pan Jezus w swoim przedludzkim stanie.
Archanioł
Powyższe słowo tytułowe oznacza najważniejszego anioła i w Piśmie Świętym występuje ono tylko dwa razy: w Liście Świętego Judy, w wersecie 9 i w 1 Liście do Tesaloniczan, w Rozdziale 4:16. Słowo archanioł nigdy nie jest użyte w liczbie mnogiej i ogólnie zdaje się ono wskazywać, że istnieje tylko jeden najważniejszy anioł Boga Jahwe.
Chociaż nie mamy bezpośrednio powiedziane, kto jest najważniejszym aniołem Boga Jahwe, wiemy jednak, że on nazywa się Michał. Nasze myśli sugerują pytanie: czy jest to możliwe, aby tym najważniejszym aniołem Boga Jahwe – nazwanym imieniem Michał – mógł być ktoś inny, jak nie nasz Pan w swej przedludzkiej egzystencji? Ten, który „nie upierał się zachłannie przy tym, aby być równym Bogu, Lecz wyparł się samego siebie, przyjął postać sługi i stał się podobny ludziom”, (Filip. 2:6,7) „Dlatego też Bóg wielce go wywyższył i obdarzył go imieniem, które jest ponad wszelkie imię, Aby na imię Jezusa zginało się wszelkie kolano . . . I aby wszelki język wyznawał, że Jezus Chrystus jest Panem, ku chwale Boga Ojca.” (Filip. 2:11)
Zbadanie różnych kontekstów w jakich występuje słowo archanioł, powinno nas czegoś nauczyć. Zauważamy, że wymieniając imię archanioła, apostoł święty Juda (werset 9) używa to słowo z tak głębokim szacunkiem, jakby ono odnosiło się do kogoś sprawującego najwyższą władzę. W Księdze Daniela, w Rozdziale 10:13-21; 12:1, książę Michał ponownie jest wspomniany z wielkim szacunkiem, jako przewyższający anioła Gabriela, który był jednym z najzacniejszych aniołów. (Łuk. 1:19) Następnie, nie bez znaczenia było to, że do oznajmienia poczęcia się Pana Jezusa został wysłany anioł Gabriel (Łuk. 1:26), fakt, który nie możemy wyjaśnić w inny sposób, niż to czynimy, uważając, że egzystencja najważniejszego anioła została przeniesiona z istoty posiadającej Boży kształt (duchowej istoty) do noworodka w Betlejemie, aby on stał się człowiekiem. Niewątpliwie, z powodu tak bardzo doniosłej i godnej podkreślenia okazji, wysłany był najważniejszy spośród aniołów pozostających w okręgach niebiańskiej chwały.
W Księdze Daniela, w Rozdziale 12:1 mowa jest o Dniu Pana i o jego wydarzeniach – o tym szczególnym czasie, w którym żyjemy – czasie zmartwychwstania, itd. . . i zamiast mówić, że Wtedy Mesjasz zaprowadzi swoje królestwo, itd. . . , proroctwo zapowiada: „W owym czasie powstanie Michał (rozpocznie wykonywanie swej władzy i panowania) – WIELKI KSIĄŻĘ, itd.” Według naszego rozumienia, tym Wielkim Księciem – Michałem – najważniejszym aniołem Boga Jahwe nie jest nikt inny, lecz uwielbiony Pan, którego obecność teraz głosimy.
Ale wydaje się, że klucz do rozwiązania całej tej sprawy znajdziemy wtedy, gdy dowiemy się, że imię Michał oznacza „Który jako Bóg” lub „Który jest jak Bóg”.

Kto jest jak Bóg, jak tylko ten, którego Pan Bóg wielce wywyższył i obdarzył imieniem, które jest ponad wszelkie imię; który jest uczestnikiem boskiej natury i „odbiciem istoty Ojca”, o którym jest napisane: „Aby wszyscy czcili Syna, jak czczą Ojca”, oraz „Niechże mu oddają pokłon wszyscy aniołowie Boży.” Mając na uwadze znaczenie słowa Michał, wyżej wymieniony werset można cytować w następujący sposób: W owym czasie powstanie – obejmie władzę – ten, który jest jak Bóg – Wielki Książę. Tak, on osobiście przejmie potężną władzę i będzie królował. (Porównać: Dan. 12:1,2; Obj. 11:17,18)
Wymienione przez apostoła świętego Pawła słowo Archanioł pozostaje w harmonii ze wszystkimi wypowiedziami. „Gdyż sam Pan z okrzykiem, a głosem archanielskim i z trąbą Bożą zstąpi z nieba, a pomarli w Chrystusie powstaną najpierw.” itd.
Najważniejszy anioł jest obecny i nawet już teraz powstaje, czyli obejmuje rządy przy zaprowadzaniu swego królestwa; stąd pojawia się niepokój wśród ziemskich królestw chylących się do upadku – głos (wydawanie poleceń) najważniejszego anioła wyróżnia się, znajdując posłuch wśród tych, którzy mają uszy, aby słuchać, stąd więc następuje rozpad obecnych systemów. „Odezwał się głosem swoim i rozpłynęła się ziemia” – symbolicznie. (Psalm 46:7)

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Archanioł Michał

Post autor: Henryk »

wuka pisze:
20 cze 2021, 11:47
Reinkarnacja to pewnik.
Co do Michała Archanioła - z całą pewnością Jezus to nie jest ani Michał ani żaden inny Archanioł.
Same pewności i pewniki...
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Archanioł Michał

Post autor: Henryk »

Krystian pisze:
19 cze 2021, 20:06
Z tego wnioskuję, że może być kilku archaniołów,
Dlatego nie mam do końca przekonania, że Pan Jezus to Michał.
Możesz tak Krystianie wnioskować.
Jednak przedrostek "arch" oznacza nic innego jak "najwyższy".
Dn 10:13 PAU "Anioł królestwa Persji walczył przeciw mnie przez dwadzieścia jeden dni i wtedy Michał, pierwszy z aniołów, przyszedł mi z pomocą. Dlatego też zostawiłem go tam przy królach Persji"
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Archanioł Michał

Post autor: wuka »

Sami udowadniacie reinkarnację pisząc, że Jezus przedtem na ziemi występował jako Michał :hehe:

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Archanioł Michał

Post autor: Bobo »

Przedtem, czyli kiedy?
Na ziemi?
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Archanioł Michał

Post autor: wuka »

Bobo pisze:
20 cze 2021, 15:02
Przedtem, czyli kiedy?
Na ziemi?
Przecież Nike o tym pisze (na początku swej wypowiedzi).

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Archanioł Michał

Post autor: Henryk »

wuka pisze:
20 cze 2021, 14:58
Sami udowadniacie reinkarnację pisząc, że Jezus przedtem na ziemi występował jako Michał :hehe:
Widzę to tak:
Nieśmiertelna dusza Michała opuściła go i wstąpiła sobie w syna Maryi. Ot, tak, bo chciała.
I tym sposobem powstała druga część Waszej Trójcy.
Nie wiem co stało się z Michałem (Logosem) bez duszy, ale co tam... nie będę sobie zawracał tym głowy.
Nawet logiczna ta reinkarnacja na wuki sposób.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

ODPOWIEDZ

Wróć do „Postacie”