Archanioł Michał

Osoby opisane w Biblii: Apostoł Paweł, Jan Chrzciciel, Abraham

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Archanioł Michał

Post autor: Bobo »

wuka popełnia jeszcze inny nielogiczny błąd. Elohim jest w j. hebrajskim, gdzie często liczba mnoga wskazuje na wyjątkowość, wielkość, wspaniałość itp. choć chodziło oczywiście o jedną osobę. To typowe dla j. hebrajskiego. Natomiast słowo archanioł występuje tylko dwa razy w j. greckim w nim nie stosowano tego typu reguły wzmocnienia jakiegoś przymiotu poprzez liczbę mnogą.
Jakoś czuję, że wuka raczej się nie wycofa ze swoich brzydkich pohukiwaN. Jak już, to coś palnie głupiego. Jak zawsze :-D
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Archanioł Michał

Post autor: Bobo »

wuka pisze:Swoje debilne uwagi i przytyki do mnie zachowaj w swojej głowie.
Wuka, jeszcze jedna taka odzywka i kolejny warn. Nie panujesz nad swoim językiem, że aż to staje się nudne.
Bobo-modo
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Archanioł Michał

Post autor: wuka »

Bobo pisze:
21 cze 2021, 14:33
wuka pisze:Swoje debilne uwagi i przytyki do mnie zachowaj w swojej głowie.
Wuka, jeszcze jedna taka odzywka i kolejny warn. Nie panujesz nad swoim językiem, że aż to staje się nudne.
Dlaczego nie zauważasz, jak obrzydliwie Henryk się do mnie odzywa?

Nike. masz rację, ale popatrz. Ja wierzę, że Jezus jest większy od jakiegokolwiek Anioła/Archaniola. Na ten fakt wskazują wersety z Hebr.1,5-14
Dla mnie Jezus jest po prostu Bogiem, na to wskazują na przykład wersety Mk. 2, 4-7 , Jan 8,58, Jan 10,37-38. Kol.2,8-10
A tu: Hebr. 1,7-8
O aniołach wprawdzie mówi: Aniołów swych czyni On wichrami, A sługi swoje płomieniami ognia; Lecz do Syna: Tron twój, o Boże, na wieki wieków, Berłem sprawiedliwym berło Królestwa twego.
Dla mnie to oznacza jedno: Jezusnie jest aniołem i nigdy nie był nim. Jest Bogiem Synem, jest większy od Aniołów.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Archanioł Michał

Post autor: wuka »

wybrana pisze:
21 cze 2021, 14:28
wuka pisze:
21 cze 2021, 12:01
Typowy przykład czytania postu bez zrozumienia i czepiania się osoby. Teksty cytowane nie są w temacie .
Swoje debilne uwagi i przytyki do mnie zachowaj w swojej głowie. Do mnie się nie odzywaj.
Wuka, szkoda czasu i atlasu na takie absurdalne wymysły.
Co chcą, to wymyślają według własnego upodobania, w tym temacie i nie tylko.
Masz rację. Zobacz co wynika z próby rozmowy. Groźby warna, robienie głupka...nie chce mi się już nic.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Archanioł Michał

Post autor: Bobo »

Zobacz co wynika z próby rozmowy. Groźby warna
Nazywając czyjeś słowa debilnymi komentarzami to próba rozmowy z twojej strony?
Jak przeczuwałem, nie napiszesz nic mądrego.
Warny dostajesz za STYL a nie za jakieś próby rozmowy, które absolutnie takimi nie są. Tylko jakieś handryczenie się, przygryski, kąśliwości itd.
Przez tyle lat już przekonałaś mnie na wiele sposobów, że NIE MOŻNA CI ZWRACAĆ UWAGI ANI ZANEGOWAĆ TREŚCI, KTÓRE WKLEJASZ. Strzelasz wtedy fochy i traktujesz to jako personalne ataki.
Jeśli już komuś już tu nic się nie chce to mi.
Bobo-modo
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Archanioł Michał

Post autor: wuka »

Widzisz to co chcesz. Nie mam szans.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Archanioł Michał

Post autor: Bobo »

Nie masz. Z takim stylem ciągle będziesz podpadać. Tylko poświadczasz, że NICZEGO nie chcesz zmienić i nie dostrzegasz zasadności zwracanej ci uwagi.
Na dłuższą metę, marne szanse.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4139
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Archanioł Michał

Post autor: radek »

Bobo Wuka powinna mieć uczciwą rozprawę sądową, a nie od razu dostać od Ciebie toporem

Łk 22:32 BT5 "ale Ja prosiłem za tobą, żeby nie ustała twoja wiara. Ty ze swej strony utwierdzaj twoich braci."

Dan 12:1-3 BT5 "W owym czasie wystąpi Michał, wielki książę, który jest opiekunem dzieci twojego narodu. Wtedy nastąpi okres ucisku, jakiego nie było, odkąd narody powstały, aż do chwili obecnej. W tym czasie naród twój dostąpi zbawienia: ci wszyscy, którzy zapisani są w księdze. (2) Wielu zaś, co śpi w prochu ziemi, zbudzi się: jedni do wiecznego życia, drudzy ku hańbie, ku wiecznej odrazie. (3) Mądrzy będą świecić jak blask sklepienia, a ci, którzy nauczyli wielu sprawiedliwości, jak gwiazdy na wieki i na zawsze."

Rz 15:1-10 BT5 "A my, którzy jesteśmy mocni [w wierze], powinniśmy znosić słabości tych, którzy są słabi, a nie szukać tylko tego, co dla nas dogodne. (2) Niech każdy z nas stara się o to, co dla bliźniego dogodne - dla jego dobra, dla zbudowania. (3) Przecież i Chrystus nie szukał tego, co było dogodne dla Niego, ale jak napisano: Urągania tych, którzy Tobie urągają, spadły na Mnie. (4) To zaś, co niegdyś zostało napisane, napisane zostało także dla naszego pouczenia, abyśmy dzięki cierpliwości i pociesze, jaką niosą Pisma, podtrzymywali nadzieję. (5) A Bóg, który daje cierpliwość i pociechę, niech sprawi, abyście wzorem Chrystusa te same uczucia żywili do siebie (6) i zgodnie jednymi ustami wielbili Boga i Ojca Pana naszego, Jezusa Chrystusa. (7) Dlatego przygarniajcie siebie nawzajem, bo i Chrystus przygarnął was - ku chwale Boga. (8) Albowiem Chrystus - powiadam - stał się sługą obrzezanych dla [ukazania] wierności Boga i potwierdzenia przez to obietnic danych ojcom (9) oraz po to, żeby poganie za okazane sobie miłosierdzie uwielbili Boga, jak napisano: Dlatego oddawać Ci będę cześć między poganami i śpiewać imieniu Twojemu. (10) Znów mówi Pismo: Weselcie się, poganie, wraz z ludem Jego!"
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Archanioł Michał

Post autor: Bobo »

Bobo Wuka powinna mieć uczciwą rozprawę sądową, a nie od razu dostać od Ciebie toporem
Rozprawę sądową? na prywatnym forum???? :aaa:
Po za tym, wcale jej toporem nie ściąłem. Cierpliwie zwracam jej uwagę ustnie. Jak na razie za STYL dostała od Anny warna.
Jeśli już mówisz o jakiejś uczciwości :-D
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4139
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Archanioł Michał

Post autor: radek »

Bobo pisze:
21 cze 2021, 16:51
Bobo Wuka powinna mieć uczciwą rozprawę sądową, a nie od razu dostać od Ciebie toporem
Rozprawę sądową? na prywatnym forum???? :aaa:
Po za tym, wcale jej toporem nie ściąłem. Cierpliwie zwracam jej uwagę ustnie. Jak na razie za STYL dostała od Anny warna.
Jeśli już mówisz o jakiejś uczciwości :-D
Ale Wuka jeśli już to bardziej Annę uważa za autorytet niż Ciebie, więc Anna może Ją delikatnie pouczyć, bo Ty zdaje się nie zapracowałeś jeszcze na uznanie przez Wukę za autorytet. Twoje stanowisko na forum zobowiązuje do większej delikatności, żebyś nie okazał się jak to się mówi słoniem w składzie porcelany. Ja do Ciebie zarzutów nie mam, ale zdaje się, że Wuki do siebie nie przekonałeś. Piszę to bo widzę, że rozmowy mogły by przyjemniej i trafniej wyglądać. Daleki jestem od potępiania

Dan 12:1 BT5 "W owym czasie wystąpi Michał, wielki książę, który jest opiekunem dzieci twojego narodu. Wtedy nastąpi okres ucisku, jakiego nie było, odkąd narody powstały, aż do chwili obecnej. W tym czasie naród twój dostąpi zbawienia: ci wszyscy, którzy zapisani są w księdze."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Henryk
Posty: 11688
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Archanioł Michał

Post autor: Henryk »

radek pisze:
21 cze 2021, 17:03
bo Ty zdaje się nie zapracowałeś jeszcze na uznanie przez Wukę za autorytet.
No widzisz. :-( :xhehe:

Radku, tak trzymaj!
Choć lepiej byłoby to pisać w dziale "Humor".
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Archanioł Michał

Post autor: wuka »

Radek, bardzo dziekuję.
Henryk, wstydź się za to:"No widzisz. :-( :xhehe:

Radku, tak trzymaj!
Choć lepiej byłoby to pisać w dziale "Humor".
Jesteś jednym z najpaskudniejszych ludzi, jakich w życiu poznałam.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Archanioł Michał

Post autor: Bobo »

Ale sciemniacie, Radku ty fantazjujesz 😀
Subtelna i delikatna Anna daje wuce Warna, ale to ona jest autorytetem, Choć wuka psy za to wieszała na niej 😀
Mylisz się w ocenie. Jednak mnie to nie dziwi, bo właściwie dlaczego? W twoim przypadku w ogóle 😃
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Archanioł Michał

Post autor: wuka »

Bobo pisze:
21 cze 2021, 20:01
Ale sciemniacie, Radku ty fantazjujesz 😀
Subtelna i delikatna Anna daje wuce Warna, ale to ona jest autorytetem, Choć wuka psy za to wieszała na niej 😀
Mylisz się w ocenie. Jednak mnie to nie dziwi, bo właściwie dlaczego? W twoim przypadku w ogóle 😃
Co ty opowiadasz za głupoty?! Ja na Annie wieszałąm psy :-( Jak możesz tak kłamać?
Doprawdy, przekraczasz wszelkie granice. I to ty robisz afery i jesteś stronniczy i niesprawiedliwy.
Tak wiem, zaraz kolejne wiadra pomyj na głowę mi wylejesz, ale powiem ci, nie fatyguj się.
Niech Bóg się nad wamio zlituje. Pękacie z poczucia własnej prawości i świętości, a nie widzicie jak żałośnie niedobrzy jesteści.
Słowa Jezusa, miłości bliźniego po prostu utopiliście w nienawiści do bliźnich.
A możw w waszych bibliach w ogóle ich nie ma. :-/

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4139
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Archanioł Michał

Post autor: radek »

Bobo pisze:
21 cze 2021, 20:01
Ale sciemniacie, Radku ty fantazjujesz 😀
Subtelna i delikatna Anna daje wuce Warna, ale to ona jest autorytetem, Choć wuka psy za to wieszała na niej 😀
Mylisz się w ocenie. Jednak mnie to nie dziwi, bo właściwie dlaczego? W twoim przypadku w ogóle 😃
Anna umie dać warna z klasą. Bobo wypowiedzi antyperspektywiczne są antyperspektywiczne. Myślisz, że wojna w niebie polegać miała, na tym, że Pozytywni aniołowie bili i przeklinali negatywnych? Otóż dowiedz się, że w niebie walka polega na prezentowaniu jak najdalszej i jak najszerszej perspektywy, również dla przeciwników

Mat 5:44 BT5 "A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują,"

Owszem Bobo jeśli ufasz CK należy poczytywać Ci to za szlachetne, co nie upoważnia Cię do postawy "hulaj dusza, piekła nie ma", bo tym bardziej starania wobec innych powinny przychodzić Ci z obopólną przyjemnością. Owszem

Rz 10:13 BT5 "Albowiem każdy, kto wezwie imienia Pańskiego, będzie zbawiony."

Ale nie zachowuj Boga dla siebie, niech Wuka też pozna jak wspaniały jest Twój Bóg i jak On interpretuje Jej osobę

J 8:26 BT5 "Wiele mam w waszej sprawie do powiedzenia i do osądzenia. Ale Ten, który Mnie posłał, jest prawdomówny, a Ja mówię wobec świata to, co usłyszałem od Niego."

J 3:34 BT5 "Ten bowiem, kogo Bóg posłał, mówi słowa Boże: a bez miary udziela [mu] Ducha."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Postacie”