Archanioł Michał

Osoby opisane w Biblii: Apostoł Paweł, Jan Chrzciciel, Abraham

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Archanioł Michał

Post autor: wuka »

Henryk pisze:
20 cze 2021, 15:13
wuka pisze:
20 cze 2021, 14:58
Sami udowadniacie reinkarnację pisząc, że Jezus przedtem na ziemi występował jako Michał :hehe:
Widzę to tak:
Nieśmiertelna dusza Michała opuściła go i wstąpiła sobie w syna Maryi. Ot, tak, bo chciała.
I tym sposobem powstała druga część Waszej Trójcy.
Nie wiem co stało się z Michałem (Logosem) bez duszy, ale co tam... nie będę sobie zawracał tym głowy.
Nawet logiczna ta reinkarnacja na wuki sposób.
Dna sięgasz, a wydaje ci się, że jesteś zabawny. Beznadzieja :-x

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Archanioł Michał

Post autor: Henryk »

wuka pisze:
20 cze 2021, 15:19
Dna sięgasz, a wydaje ci się, że jesteś zabawny. Beznadzieja :-x
Może i beznadzieja, ale czyja nieśmiertelna dusza wstąpiła w ciało Jezusa, skoro stał się drugą częścią potrójnego „boga” zachowując jednak jedność wraz z duchem?
Znaczy i Ojciec i Duch święty też mają po jednej swojej duszy nieśmiertelnej? :aaa:
A jak ta dusza wyjdzie z Ojca i reinkarnuje do innego ciała?
To dopiero będzie!
Reinkarnacja to pewność tak twierdzisz. :xoczko:
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Archanioł Michał

Post autor: wuka »

Henryk pisze:
20 cze 2021, 15:26
wuka pisze:
20 cze 2021, 15:19
Dna sięgasz, a wydaje ci się, że jesteś zabawny. Beznadzieja :-x
Może i beznadzieja, ale czyja nieśmiertelna dusza wstąpiła w ciało Jezusa, skoro stał się drugą częścią potrójnego „boga” zachowując jednak jedność wraz z duchem?
Znaczy i Ojciec i Duch święty też mają po jednej swojej duszy nieśmiertelnej? :aaa:
A jak ta dusza wyjdzie z Ojca i reinkarnuje do innego ciała?
To dopiero będzie!
Reinkarnacja to pewność tak twierdzisz. :xoczko:
Brednie wypisujesz.
A wszystko dlatego, że nie uznajesz Jezusa Chrystusa jako Boga, od zawsze na zawsze. Nie uznajesz Go Stwórcą (przez Niego i dla Niego został stworzony świat.
Poniżasz i wyśmiewasz się z MOJEGO PANA I BOGA.
O Trójcy z tobą nie rozmawiam, jak i o reinkarnacji, bo nie rozumiesz tych idei. Masz oczy i uszy, a także serce zamknięte i tego typu wiadomości. Z prześmiewcami nie dyskutuję, a ty TYLKO TO POTRAFISZ.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Archanioł Michał

Post autor: Henryk »

wuka pisze:
20 cze 2021, 15:35
Brednie wypisujesz.
Odpowiesz wreszcie czyja "dusza nieśmiertelna" reinkarnowała w ciało Twojego Jezusa?
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Archanioł Michał

Post autor: wuka »

Henryk pisze:
20 cze 2021, 15:46
wuka pisze:
20 cze 2021, 15:35
Brednie wypisujesz.
Odpowiesz wreszcie czyja "dusza nieśmiertelna" reinkarnowała w ciało Twojego Jezusa?
Już ja ci odpowiem. Co to za ton. Jeszcze nogą tupnij i kijem machnij.
Już ci odpowiedziałam: z prześmiewcą mojego Boga nie gadam. Nie dyskutuję z kimś, kto ma tak popaprane poglądy na Bóstwo Jezusa Chrystusa i poniża Go, mając tylko za człowieka. Nie rozumiesz nawet idei i planu Zbawienia, skoro nie rozumiesz, że Jezus to Bóg prawdziwy. Poza tym ja o duszy tu nic nie pisałam, odczep się ode mnie i doucz się w temacie: Zbawienie, Trójca, Chrystus Jezus odwieczny Bóg (prawdziwy Bóg i prawdziwy Człowiek_), reinarnacja.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Archanioł Michał

Post autor: Henryk »

wuka pisze:
20 cze 2021, 16:04
Już ja ci odpowiem. Co to za ton.
Toś mnie zasmuciła. :cry:
A miałem jeszcze tyle pytań!
Na przykład: czy nieśmiertelna dusza jest podzielna?
Skoro "boska" dusza wstąpiła do Syna, to czy nadal była w "Ojcu"?
Co dla przykładu z nieśmiertelną duszą Ducha świętego?
Byłem pewien, że znasz odpowiedzi.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Archanioł Michał

Post autor: nike »

wuka napisała/
autor: wuka » dzisiaj, o 13:58
Sami udowadniacie reinkarnację pisząc, że Jezus przedtem na ziemi występował jako Michał
Nie tak ja napisałam, napisałam tak:------Ja myślę,że to nasz Pan Jezus w swoim przedludzkim stanie.
Jezus w swoim przedludzkim stanie był LOGOSEM o ile dobrze pamiętam to Biblia cytuje ponad 100 imion i tytułów Jezusa w Jego stanie przedludzkim, ludzkim i tysiącletnim gdzie będzie występował jako Król.

Biblia Archanioła Michała wymienia tylko dwa razy i zawsze w liczbie pojedynczej, czyli był JEDEN, kto nim mógłby być jak nie pierwszy po swoim Ojcu, Jego Syn?
Logos stał się Jezusem nie była to reinkarnacvja, bo nastą piła zmiana natur z angielskiego jest to słowo "KARNACJA"
Z duchowej natury stał się człowiekiem urodzonym z kobiety i przez 33 lata był człowiekiem posiadał naturę ludzką. Tyle do poprzedniego mojego posta. :-)

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Archanioł Michał

Post autor: wuka »

nike pisze:
20 cze 2021, 19:04
wuka napisała/
autor: wuka » dzisiaj, o 13:58
Sami udowadniacie reinkarnację pisząc, że Jezus przedtem na ziemi występował jako Michał
Nie tak ja napisałam, napisałam tak:------Ja myślę,że to nasz Pan Jezus w swoim przedludzkim stanie.
Jezus w swoim przedludzkim stanie był LOGOSEM o ile dobrze pamiętam to Biblia cytuje ponad 100 imion i tytułów Jezusa w Jego stanie przedludzkim, ludzkim i tysiącletnim gdzie będzie występował jako Król.

Biblia Archanioła Michała wymienia tylko dwa razy i zawsze w liczbie pojedynczej, czyli był JEDEN, kto nim mógłby być jak nie pierwszy po swoim Ojcu, Jego Syn?
Logos stał się Jezusem nie była to reinkarnacvja, bo nastą piła zmiana natur z angielskiego jest to słowo "KARNACJA"
Z duchowej natury stał się człowiekiem urodzonym z kobiety i przez 33 lata był człowiekiem posiadał naturę ludzką. Tyle do poprzedniego mojego posta. :-)
To jest nadinterpretacja i wnioski stronnicze, że skoro Archanioł Michał jest wymieniony 2 razy i w liczbie pojedynczej to musi to być wcielenie Jezusa/Syna Boga.
Tak samo można wobec tego interpretować stworzenie, gdzie Elohim ma wyraźnie liczbę mnogą, a więc zespół boigów dokonał stworzenia.
Bądźmy konsekwentni.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Archanioł Michał

Post autor: Henryk »

wuka pisze:
21 cze 2021, 11:18
To jest nadinterpretacja i wnioski stronnicze, że skoro Archanioł Michał jest wymieniony 2 razy i w liczbie pojedynczej to musi to być wcielenie Jezusa/Syna Boga.
Tak samo można wobec tego interpretować stworzenie, gdzie Elohim ma wyraźnie liczbę mnogą, a więc zespół boigów dokonał stworzenia.
Bądźmy konsekwentni.
Typowy przykład patrzenia bez zobaczenia, słyszenia bez rozumienia.
J 1:1-5 UBG "Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga i Bogiem było Słowo. (2) Ono było na początku u Boga. (3) Wszystko przez nie się stało, a bez niego nic się nie stało, co się stało. (4) W nim było życie, a życie było światłością ludzi. (5) A ta światłość świeci w ciemności, ale ciemność jej nie ogarnęła."
J 1:14 UBG "A to Słowo stało się ciałem i mieszkało wśród nas (i widzieliśmy jego chwałę, chwałę jako jednorodzonego od Ojca), pełne łaski i prawdy."

J 17:5 UBG "A teraz ty, Ojcze, uwielbij mnie u siebie tą chwałą, którą miałem u ciebie, zanim powstał świat."
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Archanioł Michał

Post autor: wuka »

Henryk pisze:
21 cze 2021, 11:56
wuka pisze:
21 cze 2021, 11:18
To jest nadinterpretacja i wnioski stronnicze, że skoro Archanioł Michał jest wymieniony 2 razy i w liczbie pojedynczej to musi to być wcielenie Jezusa/Syna Boga.
Tak samo można wobec tego interpretować stworzenie, gdzie Elohim ma wyraźnie liczbę mnogą, a więc zespół boigów dokonał stworzenia.
Bądźmy konsekwentni.
Typowy przykład patrzenia bez zobaczenia, słyszenia bez rozumienia.
J 1:1-5 UBG "Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga i Bogiem było Słowo. (2) Ono było na początku u Boga. (3) Wszystko przez nie się stało, a bez niego nic się nie stało, co się stało. (4) W nim było życie, a życie było światłością ludzi. (5) A ta światłość świeci w ciemności, ale ciemność jej nie ogarnęła."
J 1:14 UBG "A to Słowo stało się ciałem i mieszkało wśród nas (i widzieliśmy jego chwałę, chwałę jako jednorodzonego od Ojca), pełne łaski i prawdy."

J 17:5 UBG "A teraz ty, Ojcze, uwielbij mnie u siebie tą chwałą, którą miałem u ciebie, zanim powstał świat."
Typowy przykład czytania postu bez zrozumienia i czepiania się osoby. Teksty cytowane nie są w temacie .
Swoje debilne uwagi i przytyki do mnie zachowaj w swojej głowie. Do mnie się nie odzywaj.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Archanioł Michał

Post autor: Henryk »

wuka pisze:
21 cze 2021, 12:01
Teksty cytowane nie są w temacie .
A nie mówiłem?
Albo nie "w temacie", albo sfałszowane, albo "zredagowane"...Albo nie ten Bóg...
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Archanioł Michał

Post autor: radek »

Człowiek chciałby otrzymywać swoje uznanie już, od razu, nawet zanim się się jeszcze zasłuży w oczach drugiego człowieka. Stąd bierze się potępianie mające na celu uwypuklenie własnej wyższości. Pozytywna postawa polega na dążeniu do uznania najpierw w oczach Boga, a później w oczach innych ludzi, chociaż kolejność z jaką uznanie jest doświadczane, w przypadku prawidłowego zachowania, jest często odwrotna, a chwała od ludzi niesatysfakcjonująca i tym samym motywująca do większego wysiłku dla Boga

Mat 22:36-40 BT5 "Nauczycielu, które przykazanie w Prawie jest największe? (37) On mu odpowiedział: Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. (38) To jest największe i pierwsze przykazanie. (39) Drugie podobne jest do niego: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego. (40) Na tych dwóch przykazaniach zawisło całe Prawo i Prorocy."

Tytuł Archanioł wydaje się wskazywać na Anioła przyjmującego zobowiązanie

Ap 11:19 BT5 "Potem świątynia Boga w niebie się otwarła i Arka Jego Przymierza ukazała się w Jego świątyni, a nastąpiły błyskawice, głosy, gromy, trzęsienie ziemi i wielki grad."

Łk 12:48 BT5 "Ten zaś, który nie poznał jego woli, a uczynił coś godnego kary, otrzyma małą chłostę. Komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie; a komu wiele powierzono, tym więcej od niego żądać będą."

Iz 56:4-5 BT5 "Tak bowiem mówi Pan: Rzezańcom, którzy przestrzegają moich szabatów i opowiadają się za tym, co Mi się podoba, oraz trzymają się mocno mego przymierza, (5) dam w moim domu i w moich murach stelę oraz imię lepsze od [imienia] synów i córek, dam im imię wiekuiste i niezniszczalne."

Iz 43:1 BT5 "Ale teraz tak mówi Pan, Stworzyciel twój, Jakubie, i Twórca twój, o Izraelu: Nie lękaj się, bo cię wykupiłem, wezwałem cię po imieniu; tyś mój!"

Stąd wynika

Ap 12:7 BT5 "I nastąpiła walka w niebie: Michał i jego aniołowie mieli walczyć ze Smokiem. I wystąpił do walki Smok i jego aniołowie,"
Obrazek

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Archanioł Michał

Post autor: wuka »

Henryk pisze:
21 cze 2021, 12:08
wuka pisze:
21 cze 2021, 12:01
Teksty cytowane nie są w temacie .
A nie mówiłem?
Albo nie "w temacie", albo sfałszowane, albo "zredagowane"...Albo nie ten Bóg...
Kłamiesz i pomawiasz mnie. Zaczepiasz.
Wskaż w którym mieujscu pisałam o sfałszowaniu, zredagowaniu, nie tym bogu. Te sprawy wyczytałeś w moim poprzednim wpisie :aaa:
Myślę, że nie chcesz rozmawiać tylko mnie poniżać i kpinami zarzucić.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Archanioł Michał

Post autor: nike »

wuka napisała/
To jest nadinterpretacja i wnioski stronnicze, że skoro Archanioł Michał jest wymieniony 2 razy i w liczbie pojedynczej to musi to być wcielenie Jezusa/Syna Boga.
Zauważyłam, że nie czytasz i nie myślisz, po prostu posta przelatujesz, a szkoda, bo wtedy wychodzą takie nie dokładne wpisy jak ten twój:-------
Przeczytaj jeszcze raz jak ja ten akapit ujęłam napisałam tak:------
AKAPIT---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------"Powyższe słowo tytułowe oznacza najważniejszego anioła i w Piśmie Świętym występuje ono tylko dwa razy: w Liście Świętego Judy, w wersecie 9 i w 1 Liście do Tesaloniczan, w Rozdziale 4:16. Słowo archanioł nigdy nie jest użyte w liczbie mnogiej i ogólnie zdaje się ono wskazywać, że istnieje tylko jeden najważniejszy anioł Boga Jahwe.
Chociaż nie mamy bezpośrednio powiedziane, kto jest najważniejszym aniołem Boga Jahwe, wiemy jednak, że on nazywa się Michał. Nasze myśli sugerują pytanie: czy jest to możliwe, aby tym najważniejszym aniołem Boga Jahwe – nazwanym imieniem Michał – mógł być ktoś inny, jak nie nasz Pan w swej przedludzkiej egzystencji? Ten, który „nie upierał się zachłannie przy tym, aby być równym Bogu, Lecz wyparł się samego siebie, przyjął postać sługi i stał się podobny ludziom”, (Filip. 2:6,7) „Dlatego też Bóg wielce go wywyższył i obdarzył go imieniem, które jest ponad wszelkie imię, Aby na imię Jezusa zginało się wszelkie kolano . . . I aby wszelki język wyznawał, że Jezus Chrystus jest Panem, ku chwale Boga Ojca.” (Filip. 2:11)"----koniec akapitu.--

Czy ja w tym akapicie napisałam, tak jak ty? A to wiele zmienia prawda?
wuka napisała/
Tak samo można wobec tego interpretować stworzenie, gdzie Elohim ma wyraźnie liczbę mnogą, a więc zespół boigów dokonał stworzenia.
Bądźmy konsekwentni.
Nie można , bo w j. hebrajskim przy słowie elohim, jeżeli jest mowa o jednym Bogu np. JHWH to, słowo elohim jest poprzedzone czasownikiem, lub przymiotnikiem w liczbie pojedynczej, jeżeli jest mowa o wielu bogach jest wszystko w liczbie mnogiej.
A więc wuko Bądźmy konsekwentni. :-)

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Archanioł Michał

Post autor: wybrana »

wuka pisze:
21 cze 2021, 12:01
Typowy przykład czytania postu bez zrozumienia i czepiania się osoby. Teksty cytowane nie są w temacie .
Swoje debilne uwagi i przytyki do mnie zachowaj w swojej głowie. Do mnie się nie odzywaj.
Wuka, szkoda czasu i atlasu na takie absurdalne wymysły.
Co chcą, to wymyślają według własnego upodobania, w tym temacie i nie tylko.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

ODPOWIEDZ

Wróć do „Postacie”