Archanioł Michał

Osoby opisane w Biblii: Apostoł Paweł, Jan Chrzciciel, Abraham

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Archanioł Michał

Post autor: Anna01 »

Na mini czacie wywołaliście temat Archanioła Michała. Ja tak jak świadkowie Jehowy, uważam, że Michał to nikt inny tylko Jezus. Już samo imię o tym świadczy "Michał imię pochodzenia hebrajskiego, od słowa mikha’el (któż jak nie Bóg?). Może również oznaczać: do Boga podobny. "
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

pawelm
Posty: 965
Rejestracja: 18 lut 2008, 17:48

Post autor: pawelm »

i conajmniej kilkunastu Ojców Kościoła tak myślało :mrgreen: Odrobinę tego możesz przeczytać w http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.p ... 7&start=15

EMET
Posty: 11244
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

pawelm pisze:i conajmniej kilkunastu Ojców Kościoła tak myślało :mrgreen: Odrobinę tego możesz przeczytać w http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.p ... 7&start=15

EMET:
W literaturze zwanej 'judeochrześcijańską' pogląd taki był akceptowany.



Stephanos, ps. EMET

machabeusz
Posty: 3319
Rejestracja: 06 lip 2007, 14:40

Post autor: machabeusz »

Proponuję aby swój pogląd uzasadnić Biblijnie.

2 Tym. 3:16
16. Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości,
(BW)

Uwierzyć w coś , czego nie da się uzasadnić Biblijnie , to raczej nazwałbym łatwowiernością. :-?

Lash
Posty: 324
Rejestracja: 12 mar 2008, 16:25

Post autor: Lash »

Wielu z nich wierzylo w rzeczy ktore teraz sa odrzucane wiec to zaden Argument.
Pokazuje tylko bogactwo niektorych teologii. I tego ze Nigdy te pisma nie znalazly sie w kanonie :)
Z drugiej strony Czesto wypowiedzi "ojcow" uzywa sie do udowodnienia wszystkiego :).
NP niektorzy katolicy cytowali Mi Tertuliana jako Swoj Argument zapominajac ze Tertulian odrzucil KRK.

pawelm
Posty: 965
Rejestracja: 18 lut 2008, 17:48

Post autor: pawelm »

Lash pisze:NP niektorzy katolicy cytowali Mi Tertuliana jako Swoj Argument zapominajac ze Tertulian odrzucil KRK.
Tyż prawda ;-0

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

Jest kilka tekstów biblijnych które sugerują,że Archanioł Michał to Logos.

Dan. 10:13-21
13. Lecz książę królestwa Perskiego sprzeciwiał mi się przez dwadzieścia dni i jeden, aż oto Michał, jeden z przedniejszych książąt, przyszedł mi na pomoc; przetożem ja tam został przy królach Perskich.
14. Alem przyszedł, abym ci oznajmił, co ma przyjść na lud twój w ostateczne dni; bo jeszcze widzenie będzie o tych dniach.
15. A gdy mówił do mnie temi słowy, spuściłem twarz moję ku ziemi, i zamilknąłem.
16. A oto jako podobieństwo synów ludzkich dotknęło się warg moich; a otworzywszy usta swe mówiłem i rzekłem do stojącego przeciwko mnie: Panie mój! dla tego widzenia obróciły się na mię boleści moje, i nie miałem żadnej siły.
17. A jakoż będzie mógł taki sługa Pana mego rozmówić się z takim Panem moim? Gdyż od tegoż czasu nie została we mnie siła, ani tchnienie zostało we mnie.
18. Tedy się mnie znowu dotknął na wejrzeniu jako człowiek, i posilił mię,
19. I rzekł: Nie bój się, mężu wielce przyjemny, pokój tobie! posil się, posil się, mówię. A gdy mówił ze mną, wziąłem siłę i rzekłem: Niech mówi Pan mój; albowiemeś mię posilił.
20. I rzekł: Wieszże, dlaczegom przyszedł do ciebie? Potem się wrócę, abym walczył z książęciem Perskim, a gdy odejdę, oto książę Grecki przyciągnie.
21. Wszakże oznajmięć to, co jest wyrażono w piśmie prawdy; ale i jednego niemasz, któryby mężnie stał przy mnie w tych rzeczach, oprócz Michała, książęcia waszego.
(BG)

Dan. 12:1
1. Tego czasu powstanie Michał, książę wielki, który się zastawia za synami ludu twego; a będzie czas uciśnienia, jakiego nie było, jako narody poczęły być, aż do tego czasu; tego, mówię, czasu wyswobodzony będzie lud twój, ktokolwiek znaleziony będzie napisany w księgach.
(BG)
Judy 1:9
9. Lecz Michał Archanioł, gdy się z dyjabłem rozpierając wadził o ciało Mojżeszowe, nie śmiał podnieść przeciwko niemu sądu bluźnierczego, ale rzekł: Niech cię Pan zgromi.
(BG)

1 Tes. 4:16
16. Gdyż sam Pan z okrzykiem, a głosem archanielskim i z trąbą Bożą zstąpi z nieba, a pomarli w Chrystusie powstaną najpierwej.
(BG)


Jeżeli nie bezpośrednio, to pośrednio w tych tekstach jest wzmianka, że Michałem Archaniołem jest Logos [jezus]

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Anna01 »

Daniela 12
1) W owych czasach wystąpi
Michał, wielki książę,
który jest opiekunem dzieci twojego narodu.
Wtedy nastąpi okres ucisku,
jakiego nie było, odkąd narody powstały,
aż do chwili obecnej.
W tym czasie naród twój dostąpi zbawienia:
ci wszyscy, którzy zapisani są w księdze.
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

machabeusz
Posty: 3319
Rejestracja: 06 lip 2007, 14:40

Post autor: machabeusz »

Witam.
Teksty , które podałyście , to są domniemania , a nie dowody.

Taką metodą można udowodnić wiele teorii , jak na przykład istnienie ufo , życia po życiu itd.
Proszę o oczywisty tekst Pisma Świętego wskazujący na to , że archanioł Michał jest Jezusem Chrystusem.
Wszelka nauka nie mająca oczywistych podstaw w Biblii budzi kontrowersje i wątpliwości odnośnie nauczycieli wszczepiających tę naukę.
Są natomiast oczywiste teksty wskazujące na to , że Jezus jest odrębną osobą niż archanioł Michał , oraz że Michał ma sobie równych rangą -stąd mój wniosek , że archaniołów jest co najmniej kilku.

Lucyfer

Post autor: Lucyfer »

Anna01 pisze:Daniela 12
1) W owych czasach wystąpi
Michał, wielki książę,
który jest opiekunem dzieci twojego narodu.
Wtedy nastąpi okres ucisku,
jakiego nie było, odkąd narody powstały,
aż do chwili obecnej.
W tym czasie naród twój dostąpi zbawienia:
ci wszyscy, którzy zapisani są w księdze.
Czas wielkiego ucisku jest przed nami i wtedy wystąpi Michał, gdy wystąpi to wszyscy będą wiedzieli kto nim jest.
Apokalipsa również opisuje czas wielkiego ucisku i też pisze że Michał będzie walczył nawet z szatanem, z tym wężem z raju Adama i Ewy.

Prorok
Posty: 112
Rejestracja: 16 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Glinianka w niebie ;)

Post autor: Prorok »

ŻE CO ?? :shock:
Ktoś wpadł na taki pomysł że Michał jest... Jezusem ?
Kurcze blade, co jak co ale to już jakieś przegięcie jest :-/
Według was Jezus bałby się Szatana ?
To dlaczego szatan ucieka gdy wzywa się imienia Jezusa... ?? :crazy:

machabeusz
Posty: 3319
Rejestracja: 06 lip 2007, 14:40

Post autor: machabeusz »

To "przegięcie" jak to nazwałeś jest oficjalną nauką ŚJ i nie ma co się dziwić ,że bronią tego. Szkoda , że dowodów na te naukę nie ma...

No właśnie , dobrze że się pojawiłes , Proroku. :-)

Jak myślisz , czy archanioł jest jeden , czy kilku (np.siedmiu) ?

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Anna01 »

machabeusz pisze:
Wszelka nauka nie mająca oczywistych podstaw w Biblii budzi kontrowersje i wątpliwości odnośnie nauczycieli wszczepiających tę naukę.
W Biblii również nie jest jasno powiedziane, że jest Trójca, a jednak stworzono dogmat, w który wiele wyznań chrześcijańskich wierzy. Zaznaczam, że nie jestem świadkiem Jehowy. Sama czytam Biblię i wyciągam wnioski, nikt mi nic nie narzuca. Jak tylko przeczytałam wspomniany werset o Michale, nie wiem skąd, ale od razu wiedziałam, że to późniejszy "ziemski" Jezus. Potem dowiedziałam się, że SJ myślą tak samo. Tak więc nikt mi nie "wszczepił" tej nauki Machabeuszu :-)
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

machabeusz
Posty: 3319
Rejestracja: 06 lip 2007, 14:40

Post autor: machabeusz »

Anna01 pisze:
Sama czytam Biblię i wyciągam wnioski, nikt mi nic nie narzuca.
Bardzo się ciesze z twojej postawy i życzę ci powodzenia na tej drodze badanie Biblii. Moja droga jest bardzo podobna. Nie należę przecież do żadnej religii , a zapewniam że jestem wierzący.
Jak tylko przeczytałam wspomniany werset o Michale, nie wiem skąd, ale od razu wiedziałam, że to późniejszy "ziemski" Jezus.
Widzisz , Anno...
Załóżmy , że Jezus nazywał się Michał przed przyjściem na ziemię. Po wstapieniu do nieba , to jak się nazywał?
W niebie nadal nazywa się Jezus.Michał jednak nadal tam też jest.Objawienie mówi jasno o tym.

Coś ci pokażę:
Judy 1:4
4. Wkradli się bowiem pomiędzy was jacyś ludzie, na których od dawna wypisany został ten wyrok potępienia, bezbożni, którzy łaskę Boga naszego obracają w rozpustę i zapierają się naszego jedynego Władcy i Pana, Jezusa Chrystusa.
(BW)

W powyższym wersecie jast mowa o jedynym Panie i Władcy czyli Jezusie.
Dalej Juda pisze:
Judy 1:5
5. A chcę przypomnieć wam, którzy raz na zawsze wszystko wiecie, że Pan wybawił wprawdzie lud z ziemi egipskiej, ale następnie wytracił tych, którzy nie uwierzyli;
(BW)

Pan (jedyny) występuje tutaj w wydarzeniach ze Starego Testamentu - jedyny Pan Jezus Chrystus. :!:

Dalej:

Judy 1:14
14. O nich też prorokował Henoch, siódmy potomek po Adamie, mówiąc: Oto przyszedł Pan z tysiącami swoich świętych,
(BW)

Juda pisze nadal o jedynym Panie -Jezusie Chrystusie , który przyjdzie (drugie przyjście) ze swoimi świętymi (porównaj z wersetami: 1 Tes.3:13 , 2 Tes. 1:10 , Zach. 14:5).

No i teraz najciekawsze:
Judy 1:9
9. Tymczasem archanioł Michał, gdy z diabłem wiódł spór i układał się o ciało Mojżesza, nie ośmielił się wypowiedzieć bluźnierczego sądu, lecz rzekł: Niech cię Pan potępi.
(BW)

Pomiędzy wierszami , które ci podawałem Juda pisze , że Michał mówi "niech cię Pan potępi". Jaki Pan potępi diabła, skoro tym jedynym jest Jezus? - Juda sam tak napisał.

Michał , to nie może być Pan Jezus -wniosek prosty i oczywisty dla każdego chrześcijanina uważającego Jezusa za jedynego swojego Pana.
Michał przecież nie mówiłby do diabła o sobie , że go nie potępi , ale że zrobi to Pan ,. czyli też on :-/
To zupełnie nie ma wtedy sensu...

Słowo oddane na "Pan" w całym liście Judy to oryginalne słowo greckie "kyrios".
Kyrios jest jeden.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Anna01 »

No i teraz najciekawsze:
Judy 1:9
9. Tymczasem archanioł Michał, gdy z diabłem wiódł spór i układał się o ciało Mojżesza, nie ośmielił się wypowiedzieć bluźnierczego sądu, lecz rzekł: Niech cię Pan potępi.
(BW)

Pomiędzy wierszami , które ci podawałem Juda pisze , że Michał mówi "niech cię Pan potępi". Jaki Pan potępi diabła, skoro tym jedynym jest Jezus? - Juda sam tak napisał.
No i teraz najciekawsze :-D
Dla mnie Bóg to ten Jedyny, a Jezus to "tylko" Syn Boży - Bóg Jahwe i jego syn Jezus nazwany Chrystusem PO męczeńskiej śmierci. Przecież dla diabła to BÓG JEST PANEM i dlatego Michał powiedział do diabła cytowane przez Ciebie słowa :Niech cię Pan potępi.
Daniela 12
1) W owych czasach wystąpi
Michał, wielki książę,

który jest opiekunem dzieci twojego narodu.
Wtedy nastąpi okres ucisku,
jakiego nie było, odkąd narody powstały,
aż do chwili obecnej.
W tym czasie naród twój dostąpi zbawienia:
ci wszyscy, którzy zapisani są w księdze.

Machabeuszku, myślę, że zamierzeniem Boga było, aby każdy miał swoje zdanie. Wtedy jest ciekawie :-) Przecież jakby wszystko było jasne nie byłoby tylu ciekawych dyskusji, a o Bogu trzeba mówić - wtedy On w nas żyje. :-)
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

ODPOWIEDZ

Wróć do „Postacie”