Archanioł Michał

Osoby opisane w Biblii: Apostoł Paweł, Jan Chrzciciel, Abraham

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Archanioł Michał

Post autor: Bobo »

Z klasą? Tylko, że wuka się z tym nie pogodziła :-D
Dla wuki nie ma klasy dając warna ;-)
Zawsze jest atak na jej osobę. Tak to odbiera.

Poza tym, mam wrażenie, że trochę masz jakieś majaki, lub bredzisz schizofrenicznie. Takie mam wrażenie.
Bierzesz tabletki, to wiem.
Bierz je regularnie.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4098
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Archanioł Michał

Post autor: radek »

Bobo pisze:
21 cze 2021, 21:08
Poza tym, mam wrażenie, że trochę masz jakieś majaki, lub bredzisz schizofrenicznie. Takie mam wrażenie.
Coś konkretnie umiałbyś wskazać? Jeśli się znasz to chętnie podyskutuję, o ile masz na to czas

Kol 3:16 BT5 "Słowo Chrystusa niech w was mieszka w [całym swym] bogactwie: z całą mądrością nauczajcie i napominajcie siebie, psalmami, hymnami, pieśniami pełnymi ducha, pod wpływem łaski śpiewając Bogu w waszych sercach."

Co ciekawe dotyka to na swój sposób tematu

Dan 10:12-14 BT5 "Powiedział więc do mnie: „Nie bój się, Danielu! Od pierwszego bowiem dnia, kiedy starałeś się usilnie zrozumieć i upokorzyć przed Bogiem, słowa twoje zostały wysłuchane; ja zaś przybyłem z powodu twoich słów. (13) Lecz książę królestwa Persów sprzeciwiał mi się przez dwadzieścia jeden dni. Wtedy przybył mi z pomocą Michał, jeden z pierwszych książąt. Pozostawiłem go tam przy królach Persów. (14) Przyszedłem, by zapewnić ci zrozumienie tego, co spotka twój naród przy końcu dni; bo to widzenie odnosi się do tych dni”."
Obrazek

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Archanioł Michał

Post autor: nike »

wuka napisała/
Nike. masz rację, ale popatrz. Ja wierzę, że Jezus jest większy od jakiegokolwiek Anioła/Archaniola. Na ten fakt wskazują wersety z Hebr.1,5-14
Tylko, że Archanioł jest tylko jeden i to jest Jezus -- Logos , a Michał to jest jedno z jego imion w stanie duchowym.
wuka napisała/
Dla mnie Jezus jest po prostu Bogiem, na to wskazują na przykład wersety Mk. 2, 4-7 , Jan 8,58, Jan 10,37-38. Kol.2,8-10
A tu: Hebr. 1,7-8
hebr.1:8
Do Syna zaś: Tron Twój, Boże na wieki wieków, berło sprawiedliwości berłem królestwa Twego.
Skoro Jezus jest twoim Bogiem stwórcą to kto do Jezusa mówi w tym tekście? Jezus mówi do swojego syna [którego nie ma] czy Ojciec Jezusa do Jezusa?

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Archanioł Michał

Post autor: wuka »

Nike, sorki, wychodze z tego bajzlu. Mnie tam wszystko jedno. Już napisałam o swojej wierze i poparłam wersetami. To, że są osoby które nie potrafią pojąć, że Jezus to Bóg odwieczny...nikogo nie zmuszę.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Archanioł Michał

Post autor: Bobo »

Wychodź z tematu, wychodź, bo bajzel robisz ty, gdy się włączasz.
Oszołomstwu mówię NIE!

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Archanioł Michał

Post autor: wybrana »

wuka pisze:
22 cze 2021, 11:28
Nike, sorki, wychodze z tego bajzlu. Mnie tam wszystko jedno. Już napisałam o swojej wierze i poparłam wersetami. To, że są osoby które nie potrafią pojąć, że Jezus to Bóg odwieczny...nikogo nie zmuszę.
Wuka, próżna tu jakakolwiek mowa. Szkoda twojego czasu i atłasu.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Archanioł Michał

Post autor: Henryk »

wuka pisze:
22 cze 2021, 11:28
To, że są osoby które nie potrafią pojąć, że Jezus to Bóg odwieczny...nikogo nie zmuszę.
Dlaczego poniżacie trzecią osobę Waszej Trójcy?
Przecież Duch Święty to też musi być "Bóg odwieczny"!
No, chyba, że doszedł do "dwójcy" trochę później... i miał początek.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Archanioł Michał

Post autor: nike »

wuka pisze:
22 cze 2021, 11:28
Nike, sorki, wychodze z tego bajzlu. Mnie tam wszystko jedno. Już napisałam o swojej wierze i poparłam wersetami. To, że są osoby które nie potrafią pojąć, że Jezus to Bóg odwieczny...nikogo nie zmuszę.
Wuko wychodzisz, bo CO?
Podajesz tekst, o którym mówisz, że potwierdza BOSKOŚĆ JEZUSA jako STWÓRCĘ , a w tekście jest dialog miedzy dwoma osobami, i ja na podstawie tekstu zacytowanego przez ciebie pytam, kto z kim w tym tekście rozmawia? Tak jest z każdym tekstem który podałaś.
Jest tekst o którym na pewno wiesz, gdzie Jezus modli się przed śmiercią, do KOGO sie modli? SAM DO SIEBIE?
Pomyśl bo warto.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Archanioł Michał

Post autor: Bobo »

Zawsze mnie boli głowa, gdy myślę o tym jak ktoś pięknie i sprytnie oszukał ludzi. Jaki cel przyświecał Bogu, że zstąpił na ziemię i podawał się za swojego syna. Dlaczego spowodował takie zamieszanie, że aż do dzisiaj wuka nie potrafiąc tego logicznie wyjaśnić, to jednak tupie nóżkami upierając się przy takiej wizji.
A tak przy okazji, to czy Jezus chciał, aby jego uczniowie traktowali go na równi z jego Ojcem? Nawet gdyby był...
Pewnie mu w niebie 'ręce opadają', gdy widzi i słyszy, jak jego nauka została nie posluchana.

Myślcie...
Oszołomstwu mówię NIE!

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Archanioł Michał

Post autor: wybrana »

Bobo pisze:
22 cze 2021, 13:24
Zawsze mnie boli głowa, gdy myślę o tym jak ktoś pięknie i sprytnie oszukał ludzi. Jaki cel przyświecał Bogu, że zstąpił na ziemię i podawał się za swojego syna. Dlaczego spowodował takie zamieszanie, że aż do dzisiaj wuka nie potrafiąc tego logicznie wyjaśnić, to jednak tupie nóżkami upierając się przy takiej wizji.
A tak przy okazji, to czy Jezus chciał, aby jego uczniowie traktowali go na równi z jego Ojcem? Nawet gdyby był...
Pewnie mu w niebie 'ręce opadają', gdy widzi i słyszy, jak jego nauka została nie posluchana.

Myślcie...
Jeżeli wolą Bożą było to, po posłać na świat Syna, który przekażę Bożą wolę, Bożą prawdę, to czy Jezus nie był reprezentantem Boga na ziemi?
Czy słuchając Jezusa, nie słyszy się Ojca?

Ewangelia Jana
3:34
Albowiem Ten, którego posłał Bóg, głosi Słowa Boże; gdyż Bóg udziela Ducha bez miary.
3:35
Ojciec miłuje Syna i wszystko oddał w jego ręce.
3:36
Kto wierzy w Syna, ma żywot wieczny, kto zaś nie słucha Syna, nie ujrzy żywota, lecz gniew Boży ciąży na nim.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Archanioł Michał

Post autor: nike »

Wybrana, ty teraz mówisz,ze Jezus jest Synem Boga, zgadzam się, a teraz powiedz którego Boga Jezus jest Synem, skoro Boga JHWH lekceważysz. Każda osoba ma imię a wiec słucham.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Archanioł Michał

Post autor: wybrana »

nike pisze:
22 cze 2021, 14:32
Wybrana, ty teraz mówisz,ze Jezus jest Synem Boga, zgadzam się, a teraz powiedz którego Boga Jezus jest Synem, skoro Boga JHWH lekceważysz. Każda osoba ma imię a wiec słucham.
Bóg, to Bóg, i ty ani ktokolwiek nie ma prawa nadawać Bogu imienia. Jezus nazywał Boga Ojcem i nigdy nie mówił, że Ojciec, który jest w niebie ma imię.
Władcy Izraelscy mobilizując swoich poddanych do walki głosili, że głoszą wolę Boga, ale oni głosili nie wolę Bożą ale własną wolę, która wypełniała ich żądze i dlatego czynili źle.
Powoływanie się na wolę Bożą było kłamstwem i bluznierstwem. Czynili to wielokrotnie i nie szli drogą wytyczoną przez Boga.
Ustalili prawa ludzkie, które niewiele miały wspólnego z prawem Bożym. Bóg jest od początku taki sam - jest miłością. A ludzie przez własne żądze wypaczyli obraz Boga.
Jezus przyszedł, by wyprostować drogę do Boga, by ludzie poznali Boga i wolę Bożą.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Archanioł Michał

Post autor: nike »

Więc dlaczego posługujesz się Biblią której twój bóg nie jest autorem? Jak tego swojego boga poznajesz, po czym? Skąd wiesz,ze Jezus jest synem twojego boga?
Ja wiem,ze mojego więc teraz to poukładaj sobie:----- czytasz Biblię JHWH i jednocześnie ignorujesz JHWH, a wiec powinnaś miec namiary na swojego boga a ty opowiadasz o tym z BIBLII. A wiec coś tutaj chyba jednak nie GRA co?

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4098
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Archanioł Michał

Post autor: radek »

wybrana pisze:
22 cze 2021, 15:49
nike pisze:
22 cze 2021, 14:32
Wybrana, ty teraz mówisz,ze Jezus jest Synem Boga, zgadzam się, a teraz powiedz którego Boga Jezus jest Synem, skoro Boga JHWH lekceważysz. Każda osoba ma imię a wiec słucham.
Bóg, to Bóg, i ty ani ktokolwiek nie ma prawa nadawać Bogu imienia. Jezus nazywał Boga Ojcem i nigdy nie mówił, że Ojciec, który jest w niebie ma imię.
Władcy Izraelscy mobilizując swoich poddanych do walki głosili, że głoszą wolę Boga, ale oni głosili nie wolę Bożą ale własną wolę, która wypełniała ich żądze i dlatego czynili źle.
Powoływanie się na wolę Bożą było kłamstwem i bluznierstwem. Czynili to wielokrotnie i nie szli drogą wytyczoną przez Boga.
Ustalili prawa ludzkie, które niewiele miały wspólnego z prawem Bożym. Bóg jest od początku taki sam - jest miłością. A ludzie przez własne żądze wypaczyli obraz Boga.
Jezus przyszedł, by wyprostować drogę do Boga, by ludzie poznali Boga i wolę Bożą.
Wybrana Dobrze prawisz. Gdy Jezus poprosił Go aby wsławił Swoje imię, nie usłyszał w odpowiedzi jak Ono brzmi, lecz usłyszał, że już wsławił i jeszcze wsławi

J 12:28 BT5 "Ojcze, wsław imię Twoje! Wtem rozległ się głos z nieba: Już wsławiłem i jeszcze wsławię."

Wg Koranu Jezus też nie zna Jego imienia. Koran nie mówi wprost, że Bóg ma na imię tak, czy tak. Anioł mówi "Allah" jeden raz w całym Koranie i w sposób dwuznaczny, bo równie dobrze można tą wypowiedź zrozumieć jako funkcję zwierzchnika wszystkich aniołów, w tym Gabriela. Zaraz też po tej wypowiedzi czytamy, że "On jest nazbyt wyniosły, by mieć syna!", a więc jeśli jest wyniosły by mieć syna, któremu nadałby imię to po co miałby swoje imię przedstawiać grzesznikom, którzy nie starają się zasłużyć na poznanie tego imienia. Jak inaczej miałby objawić swoją wyniosłość jeśli nie poprzez zachowanie wiedzy o swoim imieniu, która jest przecież najwyższą wiedzą, dla siebie

Koran 5:116
I oto powiedział Bóg: "O Jezusie, synu Marii! Czy ty powiedziałeś
ludziom: "Bierzcie mnie i moją matkę za dwa bóstwa, poza Bogiem?"" On
powiedział: Chwała Tobie! " Nie do mnie należy mówić to, do czego nie
mam prawa. Jeślibym ja tak powiedział, Ty przecież wiedziałbyś o tym.
Ty wiesz, co jest w mojej duszy, a ja nie wiem, co jest w Twojej.
Zaprawdę, Ty dobrze znasz rzeczy ukryte!


Koran 4:171
O ludu Księgi! Nie przekraczaj granic w twojej religii i nie mów o
Bogu niczego innego, jak tylko prawdę! Mesjasz, Jezus syn Marii, jest
tylko posłańcem Boga; i Jego Słowem, które złożył Marii; i Duchem,
pochodzącym od Niego. Wierzcie wiec w Boga i Jego posłańców i nie
mówcie: "Trzy!" Zaprzestańcie! To będzie lepiej dla was! Bóg-Allah - to
tylko jeden Bóg! On jest nazbyt wyniosły, by mieć syna
! Do Niego należy
to, co jest w niebiosach, i to, co jest na ziemi. I Bóg wystarcza jako
opiekun!


Koran 67:26
Powiedz: "Wiedza jest tylko u Boga! Ja jestem tylko jawnie
ostrzegającym."
Obrazek

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Archanioł Michał

Post autor: Henryk »

radek pisze:
22 cze 2021, 16:45
Wybrana Dobrze prawisz. Gdy Jezus poprosił Go aby wsławił Swoje imię, nie usłyszał w odpowiedzi jak Ono brzmi, lecz usłyszał, że już wsławił i jeszcze wsławi

J 12:28 BT5 "Ojcze, wsław imię Twoje! Wtem rozległ się głos z nieba: Już wsławiłem i jeszcze wsławię."
Bardzo dobrze spełnia rolę wyznaczoną przez Zwodziciela.
Jezus usłyszał głos z nieba, ale to był Jego własny głos. Tak przecież udowadniasz.
Prosił Ojca, a jednak sam sobie odpowiedział... Nawet logiczne... dla niektórych.
Wg Koranu Jezus też nie zna Jego imienia.
A Koran to nie to forum.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

ODPOWIEDZ

Wróć do „Postacie”