Archanioł Michał

Osoby opisane w Biblii: Apostoł Paweł, Jan Chrzciciel, Abraham

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Obserwator
Posty: 6548
Rejestracja: 08 maja 2012, 9:25

Post autor: Obserwator »

Zwiastun pisze:
Lukian pisze: Nieładnie kolego a biblia gdańska?
Czytaj posty to będziesz wiedział, że Jachu właśnie Bibilę Gdańską cytował, a on wskazał inne Biblie.
A ja pisałem, że tłumacze BG byli trynitarzami, więc inaczej niż on rozumieli te słowa.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Obserwator pisze:A kto mówił, że Chrystus ma krzyczeć?
Ty kit wciskasz.
To Chrystus nie jest Archaniołem ???

Hbr 12:22
22. Wy natomiast przystąpiliście do góry Syjon, do miasta Boga żyjącego, Jeruzalem niebieskiego, do niezliczonej liczby aniołów, na uroczyste zebranie,
(BT)
Czyżby tam nie było hierarchii???
Obserwator pisze:Co ty za głupstwa wypisujesz.

Archanioł to Najważniejszy z Aniołów
,ten sam,który odkupił człowieka z grzechu i otrzymał od Ojca najwyższą,bo Boską naturę,to jest życie samo w sobie,czyli Nieśmiertelność.
Obserwator pisze:Co ty za głupstwa wypisujesz
Ponoć jesteś też wykładowcą.

Ps. 34:14-15
14. Strzeż języka twego od złego, a warg twoich, aby nie mówiły zdrady.
15. Odwróć się od złego, a czyń dobrze; szukaj pokoju, a ścigaj go.
(BG)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Obserwator
Posty: 6548
Rejestracja: 08 maja 2012, 9:25

Post autor: Obserwator »

To się nie dogadamy skoro ty czcisz archanioła zamiast jak Tomasz mówić Pan mój i Bóg mój!

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

Jachu pisze:
Obserwator pisze:A kto mówił, że Chrystus ma krzyczeć?
Ty kit wciskasz.
To Chrystus nie jest Archaniołem ???

Hbr 12:22
22. Wy natomiast przystąpiliście do góry Syjon, do miasta Boga żyjącego, Jeruzalem niebieskiego, do niezliczonej liczby aniołów, na uroczyste zebranie,
(BT)
Czyżby tam nie było hierarchii???
Obserwator pisze:Co ty za głupstwa wypisujesz.

Archanioł to Najważniejszy z Aniołów
,ten sam,który odkupił człowieka z grzechu i otrzymał od Ojca najwyższą,bo Boską naturę,to jest życie samo w sobie,czyli Nieśmiertelność.
Obserwator pisze:Co ty za głupstwa wypisujesz
Ponoć jesteś też wykładowcą.

Ps. 34:14-15
14. Strzeż języka twego od złego, a warg twoich, aby nie mówiły zdrady.
15. Odwróć się od złego, a czyń dobrze; szukaj pokoju, a ścigaj go.
(BG)
W Daniela pisze że Michał to jeden z przedniejszych książąt, nie najważniejszy z aniołów..Teoria że to Jezus nie jest prawdziwa, bo Jezus to człowiek i wtedy jeszcze go nie było na świecie.
Nie toleruje idiotów a na tym forum tacy bywają.

Np. adminka zablokowała mi właśnie PW bo skrytykowałem to co pisze w postach. Nie ma po co tu zaglądać.

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

tego prostego faktu kim jest Jezus nie da się wytłumaczyć ani katolikom, ani tym, którzy przyjęli ariański sposób myślenia ( nie mylić z unitariańskim ).

Błąd jednych i drugich polegał na tym, że wpisali w swoje tłumaczenie niektórych wersetów treści, których tam nie ma, bez uwzględnienia kontekstu.

A wszystko się wzięło z tego, że ktoś z ich środowiska kiedyś stracił rozeznanie duchowe i swym błędnym rozumowaniem zaraził całe rzesze ludzi. Biblia podaje jaki jest tego powód w Dan. 12 : 10.
Stworzone systemy religijne oparte na ich błędnym rozumowaniu w niewolniczy sposób trzymają ich współwyznawców na uwięzi. Strach przed potępieniem wiecznym i odrzuceniem przez ich społeczność powoduje, że nie są w stanie logicznie myśleć.

Ten absurd jest jednak widoczny dla każdego, kto z boku to obserwuje. Bo czyż nie jest zidioceniem, by uważać że 3=1 ? Albo jak nazwać przypisywanie Bogu stwarzania bytów sprzecznych z ich własną naturą ?

Jezus nie jest ani Bogiem-człowiekiem, ani Archaniołem Michałem przeobrażonym w człowieka z genów Marii. Oba przypadki nie istnieją w Biblii, a przynajmniej jak dotąd nigdzie nie widać takiej " nauki ". Hebrajczycy musieliby chyba postradać rozum, by uważać, że Mesjasz to Absolut wcielony w człowieka, albo Archanioł Michał, który przeszedł transformację.

Słusznie apostoł Paweł ostrzegał przed inną ewangelią - 2 Kor. 11 : 4. Ale również napisał co czeka tych, którzy taką ewangelię propagują - Gal. 1 : 8.

__________________________________________

http://vaticannewworldorder.blogspot.com

RM
Posty: 3679
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:37

Post autor: RM »

Błąd jednych i drugich polegał na tym, że wpisali w swoje tłumaczenie niektórych wersetów treści, których tam nie ma
Błąd trzecich polega na tym, że nie zauważyli, iż nadeszło nowe. Stare przeminęło i wszystko stało się nowe. Ciągle kontekstem do interpretowania wszystkiego pozostaje dla nich błędne rozumienie Pwt 6,4. Są jak jałowiec na stepie i nie widzi tego, że przychodzi dobre; mieszka na zwietrzałym gruncie na pustyni, w glebie słonej, nie zaludnionej.

Zwiastun
Posty: 315
Rejestracja: 25 sty 2015, 22:54

Post autor: Zwiastun »

tropiciel pisze:Stworzone systemy religijne oparte na ich błędnym rozumowaniu w niewolniczy sposób trzymają ich współwyznawców na uwięzi. Strach przed potępieniem wiecznym i odrzuceniem przez ich społeczność powoduje, że nie są w stanie logicznie myśleć.
Oczywiście"jedynym wyjściem" i przed strachem że Jezus nas potępi jest przyjęcie "waszej wiary" i "waszego rozumowania" tzw. "nauczycieli internetów" albo kaznodziei od siedmiu boleści, którzy recytują coś trzy po trzy, bez składu i ładu z Biblii i którzy mają rację najmojszą :roll:

Phiii... Wielki mi wybór. 8-)

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

Zwiastun pisze:
tropiciel pisze:Stworzone systemy religijne oparte na ich błędnym rozumowaniu w niewolniczy sposób trzymają ich współwyznawców na uwięzi. Strach przed potępieniem wiecznym i odrzuceniem przez ich społeczność powoduje, że nie są w stanie logicznie myśleć.
Oczywiście"jedynym wyjściem" i przed strachem że Jezus nas potępi jest przyjęcie "waszej wiary" i "waszego rozumowania" tzw. "nauczycieli internetów" albo kaznodziei od siedmiu boleści, którzy recytują coś trzy po trzy, bez składu i ładu z Biblii i którzy mają rację najmojszą :roll:

Phiii... Wielki mi wybór. 8-)
Pokazywanie błędów nie jest narzucaniem czegokolwiek. Zresztą w swoim poście nie udowodniłeś że piszemy nieprawdę.
Nie toleruje idiotów a na tym forum tacy bywają.

Np. adminka zablokowała mi właśnie PW bo skrytykowałem to co pisze w postach. Nie ma po co tu zaglądać.

Awatar użytkownika
Obserwator
Posty: 6548
Rejestracja: 08 maja 2012, 9:25

Post autor: Obserwator »

Chociaż Towarzystwo identyfikowało Jezusa z archaniołem, to jednak też jakoś chciało go odróżnić, od reszty archaniołów i to jeszcze nawet w roku 1940:

„Archanioł jest to imię dane niektórym z duchowych istot Bożych (...). Ten tytuł, czyli to imię archanioł, było także w niektórych wypadkach stosowane i do Logosa, kiedy ten służył Jehowie w pewnej lub szczególnej mierze” (Stworzenie 1928 [ang. 1927] s. 17).

„Jehowa Bóg miał cudowną i możną organizację, składającą się z chórów duchowych stworzeń, między nimi byli piękni aniołowie, archaniołowie, serafini, cherubini, Lucyfer i możny Logos, ci dwaj ostatnio wspomniani byli nazwani »gwiazdami zarannemi«” (jw. s. 21).

„Imię Archanioł dane jest niektórym z duchowych stworzeń Bożych (...) Znamienność tego tytułu włączającego imię Archanioł w niektórych wypadkach otrzymywał także i Logos (...) Wiele wieków temu wstecz, zanim rozpoczął się ziemski czas, wielki Jehowa Bóg miał cudowną i możną organizację, składającą się z licznych zastępów duchowych stworzeń. Między temi stworzeniami znajdowali się piękni aniołowie, archaniołowie, serafiny, cherubiny, Lucyfer i możny Logos, którzy to dwaj ostatnio wspomniani byli nazwani »gwiazdami zarannemi«” (Strażnica 01.06 1932 s. 173-174).

„»Archanioł« jest to imię dane niektórym z duchowych istot Bożych (...) Wiele wieków temu wstecz, przed rozpoczęciem czasu ziemskiego, wielki Jehowa Bóg posiadał cudowną i możną organizację, składającą się z chórów duchowych stworzeń. Byli między nimi piękni aniołowie, archaniołowie, serafini, cherubini, Lucyfer i możny Logos. Ci dwaj wspomniani ostatnio byli zwani »gwiazdami zarannymi«” (ang. Strażnica 01.02 1940 s. 46).

Awatar użytkownika
Obserwator
Posty: 6548
Rejestracja: 08 maja 2012, 9:25

Post autor: Obserwator »

A tu przykład manipulanctwa Towarzystwa:

„Świadkowie Jehowy już od lat uczą, że Michał to niebiańskie imię jednorodzonego Syna Bożego, który na ziemi nazywał się Jezus. Natomiast większość innych wyznań uważa Michała za jednego z archaniołów, zakładając tym samym, że jest ich kilku. Czy wobec tego nauka Świadków Jehowy jest zgodna z prawdą?” (Strażnica Rok CVI [1985] Nr 11 s. 24; por. s. 26).

Zaraz, zaraz, czy to nie Towarzystwo uczyło nas, że jest wielu archaniołów a jednym z nich jest Michał?

Jeszcze w roku 1942 pisało ono:

„Niektórym dano stanowiska i służbę jako serafinom, innym jako cherubinom, a innym jako archaniołom, innym jako aniołom, przy czym ta ostatnia nazwa oznacza »posłańców«” (The New World 1942 s. 18).

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

A może inaczej ?

Kiedy Bóg był sam

http://www.nastrazy.pl/archiwum/1995_4_05.htm
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Obserwator
Posty: 6548
Rejestracja: 08 maja 2012, 9:25

Post autor: Obserwator »

Jachu pisze:A może inaczej ?

Kiedy Bóg był sam

http://www.nastrazy.pl/archiwum/1995_4_05.htm
A co był czas że nie miał swego Ducha?
Był wg ciebie kiedyś bez swej mocy czy siły lub wpływu jak nauczacie?

Awatar użytkownika
Obserwator
Posty: 6548
Rejestracja: 08 maja 2012, 9:25

Post autor: Obserwator »

W książce pt. Trzy Światy N. Barbour i C. T. Russell uczyli, że archanioł Michał jest kimś innym niż Jezus, bo ma być on Jego zastępcą czy pomocnikiem:

Hence, there is not the slightest scriptural ground to oppose the fact that Christ is again present, and that Michael, his assistant, has also again returned to earth (The Three Worlds, and the Harvest of This World 1877 s. 107).

Tłumaczenie: „Stąd też, nie ma najmniejszych biblijnych podstaw sprzeciwiania się faktowi, iż Chrystus jest znowu obecny, oraz że Michał, jego pomocnik, również ponownie zwrócił się ku ziemi”.
Ostatnio zmieniony 11 gru 2015, 13:05 przez Obserwator, łącznie zmieniany 1 raz.

Zwiastun
Posty: 315
Rejestracja: 25 sty 2015, 22:54

Post autor: Zwiastun »

daglezja77 pisze:Pokazywanie błędów nie jest narzucaniem czegokolwiek.
Tak tak oczywiście, pokazujecie "błędy" innym po czym sami kreujecie "prawdę" :aaa:

Wiedz kolego że również to czego ty nauczasz i inni "nauczyciele" to także jest również jakaś tam interpretacja biblii, również jest to jakaś religia (może nieformalna ale jednak posiadająca jakieś dogmaty), pytanie zasadnicze jest takie jak zweryfikować czy akurat twoja wiara/religia/interpretacja jest zgodna z faktami? Jak to możliwe że jest wielu nauczycieli, wiele interpretacji a jednak sami między sobą "wy" wyznawcy Jezusa, wy "zbawieni" dojść do jedności nie potraficie w wielu kwestiach? :mysli:
daglezja77 pisze:Zresztą w swoim poście nie udowodniłeś że piszemy nieprawdę
Bo cię w ogóle nie interesuje prawda ani nikogo kto w tym temacie przez 15 stron nawalał, jedyne co tutaj zobaczyć można to jatka jedni przeciwko drugim. Oczywiście nie zabrakło Obserwatorka :crazy:

Tymczasem już na 1 stronie tego tematu wiele się wyjaśniło. :-)


Kogoś kogo naprawdę interesują fakty i ma chęci do szczegółowego dowiadywania się, do dogłębnego studium biblii ten znajdzie, internet jest aż nadto pełny wiedzy, również co do waszych błędów a jak je zweryfikować? A no w prosty bardzo sposób wystarczy dogłębniej przeanalizować sprawy a nawet to czego uczą niektórzy "nauczyciele z internetów" i kto ma rozum od razu zauważy pewne nieścisłości i braki i pominięcia wielu innych wersetów z biblii. Tylko dzięki dogłębnemu studium biblii dojdziemy do faktów.

A że wy tutaj na forum kolejne 20 stron będziecie nawalali bez sensu i nigdy nie dojdziecie do setna ... no trudno ... mówi się cóż.... (jak mawiała siostra Gienia :lol: ) 8-)

:-)

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

Nawalamy 20 stron bo cały czas ktoś plecie jakieś bzdury trzeba go przy pomocy biblii skorygować.
Jeśli przy pomocy biblii nie umiesz bronić swojej racji to pewnie jej nie masz.
Nie toleruje idiotów a na tym forum tacy bywają.

Np. adminka zablokowała mi właśnie PW bo skrytykowałem to co pisze w postach. Nie ma po co tu zaglądać.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Postacie”