Ilu było apostołów?

Osoby opisane w Biblii: Apostoł Paweł, Jan Chrzciciel, Abraham

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16817
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

nike pisze:Bobo ja się ciebie boję, bo ty dla mnie nie jesteś miły w postach
Ależ... nike! Dlaczego nie miły? Przecież nic o tobie nie napisałem. Po prostu zapytałem o Russella. Widzisz... ja, gdy czytam posty (mniejsza z tym kto je napisał) to w piwrwszej kolejności dostrzegam argument/treść. Potem autora. Więc skoro podajesz jako argument, że apostołowie pisali listy (więc i Paweł) to znaczy, że należeli do dwunastki więc mi się od razu zapala światełko: a ktory to Jakub napisał List? Z Judą zresztą podobnie. Następnie wiedząc, że... dla nike Russell byłby autorytetem węc... od razu tam uderzyłem. Sprawdźmy więc. Jeśli nie wiesz to... ok. Pytanie tylko czy, jak już się dowiesz to czy coś się zmieni w twojej argumentacji?

Bo widzisz... ja palnąłem gafę, że wybranie Macieja i wylanie ducha nastąpiło w tym samym dniu. Henryk poddał to w wątpliwość. Sprawadziłem i... Henryk i Jachu mają rację. Przyznaję.
A Ty... wszak dlatego tutaj na forum dyskutujemy. gdyby tylko chodziło o samą wymianę informacji w co wierzę a w co nie, jaki mam pogląd a od jakiego się odżegnuje to... po co aż forum dyskusyjne? Wystarczyłby w zupełności jeden dział pt.: LINKI a tam każdy by sobie dał link do oficjalnej strony swojego wyznania i kwita. Jednak dyskusja to nie tylko informacja. To również analiza dowodów, przesłanek, weryfikacja argumentów. Stąd moje drążenie czasami tematu. A ty zamiast, za przeproszeniem odsyłać mnie to... podejmij temat. Wszak wchodzisz w dyskusję nie po to aby teraz doprowadzić do tego, że tamat utknie. Sam sobie przecież nie muszę nic udowadniać, skoro już coś wiem...

No ale, każdy ma swój styl, jaki chce w pisaniu, kowersacji itd.

(alem się rozgadał...! )

Bobo

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16817
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Henryk pisze:Zawsze przyjacielu Prawdy są wyjątki.
Mar 12:10 ns Czy nigdy nie czytaliście tego fragmentu Pisma: 'Kamień, który odrzucili budowniczowie, ten stał się głównym kamieniem narożnym.
W czym tutaj widzisz wyjątek? Bo nie rozumiem...

Zbór został założony na fundamencie Jezusa (kamień narożny) i apostołów. Żydzi odrzucili fundament jakim był Jezus. Jednak Jezus jako fundament powstał z martwych PRZED założeniem zboru. Wszak sam dał wyraźne polecenie po swoim zmartwychwstaniu, by jego uczniowieczekali na ducha w Jerozolimie. Więc... kolejność została zachowana. Tylko żydzi, jako naód nie zdążyli zaakceptować owego fundamentu. Chyba, że cię źle zrozumiałem...
Więc... o jakim wyjątku mówisz? Kto nim jest i jak to się ma do kolejności powstawania budowli zboru?

nike
Posty: 11551
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

Następnie wiedząc, że... dla nike Russell byłby autorytetem węc... od razu tam uderzyłem. Sprawdźmy więc. Jeśli nie wiesz to... ok. Pytanie tylko czy, jak już się dowiesz to czy coś się zmieni w twojej argumentacji?
Skad u ciebie, taka górnolotność bobo, jeszcze dwa lata temu ja tego nie dostrzegałam, chyba słabo czytałam,
Jeżeli chodzi o Pastora Russella, to On dla mnie był i jest autorytetem.Co nie znaczy, że wierzę, że On był nie omylnym.
Jeżeli mi coś udowodnisz to zmienię swoją argumentację. Jeżeli ta argumentacja mnie przekona.
Ja cały czyas uważam,że Apostołem, w miejsce Judasza jest Ap. Paweł. Nawet za nim świadczą jego listy, On napisał połowę N.Testamentu

Henryk
Posty: 11741
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Bobo pisze:Wyrzutów sumienia u mnie tym nie wzbudzisz ;-)
A może ty... cierpisz na samotność i odzywają się potrzeby posiadania... brata?
Tych słów nie widziałem, i...już zapomniałem.

Pozdrawiam przyjaciela Prawdy.
Henryk.

SŁAWEK
Posty: 1
Rejestracja: 25 paź 2011, 4:00

Post autor: SŁAWEK »

EMET pisze:
izraelita pisze:A moze ktoś spróbowałby pomóc i podać listę 12-tu.
Imiona po prostu, bo o tym jest temat.
Nawiasem pisząc to zauważyłem, ze konkrety najtrudniej ustalić.

EMET:
Czyżbyś się droczył, Izraelito?
Jedynym niuansem jest to, że na miejsce Judasza wybrano Macieja.
Są jednak zwolennicy ap. Pawła...

Masz Biblię i jak czytasz?
Wg Mateusza 10:2 - 4 ---
(1) Szymon, zwany Piotrem
(2) Andrzej, brat Szymona Piotra
(3) Jakub, syn Zebedeusza
(4) Jan, brat Jakuba
(5) Filip
(6) Bartłomiej
(7) Tomasz
(8) Mateusz, poborca
(9) Jakub, syn Alfeusza
(10) Tadeusz
(11) Szymon Kananejczyk
(12) na miejsce Judasa Iskariota wybrany Maciej [Dzieje Ap 1:26]
Można oczywiście uwzględnić wszystkie imiona przynależne każdej z tych postaci; ew. podać też dokładne transkrypcje imion po grecku i po hebrajsku.

Owa 'dwunastka' pobrzmiewa w wypowiedziach takich jak w: wg Łukasza 22:47; wg Jana 6:67, 70, 71; wg Jana 20:24; Dzieje Ap 6:2; 1 do Koryntian 15:5; Objawienie dane Janowi 21:14.


Stephanos, ps. EMET
Wszyscy mówią że dwunastu. Pamiętaj że 12stu apostołów było podczas ostatniej wieczerzy.
Uważaj to oni:
Szymon Piotr (Kefas), syn Jonasza, rybak z Betsaidy
Andrzej, brat Piotra, rybak z Betsaidy
Jakub (zwany Większym), syn Zebedeusza
Jan Ewangelista, syn Zebedeusza, brat Jakuba
Filip z Betsaidy
Bartłomiej – Natanael z Ptolemaidy
Tomasz (zwany Didymos)
Mateusz – Lewi, były poborca podatkowy
Jakub, syn Alfeusza
Szymon Kananejczyk (zwany Gorliwym)
Juda Tadeusz (Judas), syn Jakuba
Judasz Iskariota,

Po śmierci Judasza na 12 apostoła wybrano jednego z uczniów Apostoła Macieja
czyli mamy 13 apostołów.
Teraz uwaga
Paweł z Tarsu nazwał się apostołem. To Legionista rzymski którego objawienie Zrzuciło z konia
Paweł z Tarsu czyli św. Paweł apostoł był 14 Apostołem.
Mamy już 14
Teraz uwaga św. Łukasz ewangelista nie zasiadał podczas ostatniej wieczerzy jednak jest apostołem.
mamy 15 apostołów
Uwaga św. Marek Ewangelista Apostoł też nie był obecny podczas ostatniej wieczerzy a apostołem jest.
sprawdź wszystko w internecie i spytaj Proboszcza potwierdzenie otrzymasz.
12 apostołów było podczas ostatniej wieczerzy.

Henryk
Posty: 11741
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

SŁAWEK pisze:Teraz uwaga
Naprawdę uważasz, że po tylu wiekach odkryłeś coś nowego?
Że nikt przedtem nie zauważył tego?
Ef 4:11 br "On to również ustanowił jednych apostołami, drugich prorokami, innych ewangelistami, a jeszcze innych duszpasterzami i nauczycielami."
Łk 6:13 bt "Z nastaniem dnia przywołał swoich uczniów i wybrał spośród nich dwunastu, których też nazwał apostołami:"
Apostołów było dwunastu.
Ap 12:1 br "A potem ukazał się na niebie znak wielki: Niewiasta obleczona w słońce. Miała pod stopami księżyc, a na głowie koronę z dwunastu gwiazd."
Paweł z Tarsu nazwał się apostołem. To Legionista rzymski którego objawienie Zrzuciło z konia
Tyle tylko prawdy, że był apostołem (a nie nazwał się!).
Ef 1:1 bw "Paweł, z woli Bożej apostoł Chrystusa Jezusa, do świętych w Efezie i wierzących w Chrystusa Jezusa:"
Legionista rzymski? :aaa:
Dz 22:3 bw "Jestem Żydem urodzonym w Tarsie w Cylicji, lecz wychowanym w tym mieście u stóp Gamaliela, starannie wykształconym w zakonie ojczystym, pełnym gorliwości dla Boga, jak i wy dziś wszyscy jesteście."
Flp 3:5 bw "obrzezany dnia ósmego, z rodu izraelskiego, z pokolenia Beniaminowego, Hebrajczyk z Hebrajczyków, co do zakonu faryzeusz,"
Jak Żyd mógłby w tamtym czasie jeździć na koniu? Może jeszcze z bronią?
Izrael był pod zaborem rzymskim.
To tak, gdyby podczas II wojny pozwolono polakowi jeździć na pojeździe wojskowym.
Gdzie pisze o tym koniu?
Może to był wielbłąd? :-D

Ps. Witam na forum!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Postacie”