Czy Judasz moze być zbawiony?

Osoby opisane w Biblii: Apostoł Paweł, Jan Chrzciciel, Abraham

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Czy Judasz moze być zbawiony?

Post autor: wuka »

Ty na forum możesz wyrażać swój pogląd, ale obrażać nie masz prawa, bo to takie prymitywne i niegodne wierzącego w dobro i miłość.
A co Henryk w swojej zajadłości może na ten temat wiedzieć :mysli: . Nie powiem, bo nie chcę nikogo obrażać :mrgreen: :s_oczko:

BoaDusiciel
Posty: 6986
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Czy Judasz moze być zbawiony?

Post autor: BoaDusiciel »

Co by kto mniemał, albo i nie mniemał, to nie ulega wątpliwości że:
1. Wiara w zmartwychwstanie Jezusa jest podstawą chrześcijaństwa
2. Żeby Jezus mógł zmartwychwstać, to najpierw musiał umrzeć
3. Judasz przyczynił się do śmierci Jezusa, więc - pośrednio - przyczynił się do zmartwychwstania, a w efekcie - do powstania chrześcijaństwa.
Oczywiście mogłoby być tak, że Jezus zostałby pojmany, osądzony i skazany bez udziału Judasza, ale ktoś zdecydował, że jego udział w tej historii jest potrzebny.
Być może chodziło o to, żeby jeszcze bardziej obciążyć Żydów winą za śmierć Jezusa, a zmniejszyć odpowiedzialność Rzymian, tak jak to się stało w odniesieniu do Piłata.
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Czy Judasz moze być zbawiony?

Post autor: wuka »

Boa, dobre podsumowanie.
Obecnie, przynajmniej w tych obszarach protestantyzmu, z którymi ja się zetknęłam, nie mówi się o tym, że Żydzi czy Rzymianie Go zabili, ale że to nasz grzech.
Ot, taka "poprawność polityczna".

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Czy Judasz moze być zbawiony?

Post autor: Henryk »

wybrana pisze:
11 sie 2020, 9:22
Dla ciebie są to brednie, a dla innych prawda którą uznają, i co zrobisz za to - będziesz obrażał?
Ja na miejscu tej "duszy"- świadomej już wszystkiego przed powstaniem jeszcze ciała- wybrał bym sobie do "noszenia mnie" ciało wybranej. :wesoly: A co? :xoczko:

Ups.
A może "dusza" ma płeć i z tego powodu Norbert F. ma się za Margot? :aaa:
Damska dusza w ciele mężczyzny- ciekawe. :mysli:
Nic nie wiadomo. :mysli:

A tamta dusza nie mogłaby jednak wybrać wybranej, ponieważ była męską...

Ma ktoś kaftan? :crazy:
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Czy Judasz moze być zbawiony?

Post autor: wybrana »

Henryk pisze:
11 sie 2020, 10:42
wybrana pisze:
11 sie 2020, 9:22
Dla ciebie są to brednie, a dla innych prawda którą uznają, i co zrobisz za to - będziesz obrażał?
Ja na miejscu tej "duszy"- świadomej już wszystkiego przed powstaniem jeszcze ciała- wybrał bym sobie do "noszenia mnie" ciało wybranej. :wesoly: A co? :xoczko:

Ups.
A może "dusza" ma płeć i z tego powodu Norbert F. ma się za Margot? :aaa:
Damska dusza w ciele mężczyzny- ciekawe. :mysli:
Nic nie wiadomo. :mysli:

A tamta dusza nie mogłaby jednak wybrać wybranej, ponieważ była męską...

Ma ktoś kaftan? :crazy:
🤣🤣🤣🤣 Henryk przestań, bo pęknę. Większych głupot nie czytałam 😀
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Czy Judasz moze być zbawiony?

Post autor: wuka »

Ma ktoś kaftan?
Dla ciebie? Znajdzie się. A telefon po pomoc - dla ciebie - to 112.

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Czy Judasz moze być zbawiony?

Post autor: Henryk »

wybrana pisze:
11 sie 2020, 10:50
🤣🤣🤣🤣 Henryk przestań, bo pęknę. Większych głupot nie czytałam 😀[/quote]
A co ja mam powiedzieć? :xpanda:

Wuka pisze- Ty zgadzasz się z nią w tym temacie też:
to przed wcieleniem się w postać Judasza ta dusza musiała wyrazić zgodę na odegranie tak strasznej roli.
Świadoma męska dusza wcieliła się w ciało Judasza, a on biedny nic nie mógł zrobić, ponieważ wszystko to tylko wina duszy istniejącej (zapewne) jeszcze przed założeniem świata.
Judasz "święty", a dusza- wredna i podstępna- do piekła! :xoczko:
Ot, wszystko jasne! :hehe:
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Czy Judasz moze być zbawiony?

Post autor: wuka »

Świadoma męska dusza wcieliła się w ciało Judasza, a on biedny nic nie mógł zrobić, ponieważ wszystko to tylko wina duszy istniejącej (zapewne) jeszcze przed założeniem świata.
Judasz "święty", a dusza- wredna i podstępna- do piekła! :xoczko:
Ot, wszystko jasne!
Aż wstyd czytać takie popisy ignorancji. Nie wiesz w ogóle o czym rozmawiamy.
Poza tym ja nic nie pisałam o mojej wierze w tej kwestii. Jesli wrócisz do mojego postu to tam masz, jak byk napisane:"Jeszcze ciekawiej sprawa z Judaszem wygląda z perspektywy "wędrówki dusz" i reinkarnacji" - mądry odczyta to jako CIEKAWOSTKĘ w temacie. Dalej piszę:"Jeśli przyjąć..." - mądry dopuści możliwość i zastanowi się, czy czasami ...jednak...? W nawiasie tej wypowiedzi napisałam, że dla mnie jest to pewnik, ale tym samym dopuszczam i toleruję osoby - bez pozniżania ich, bez oceniania, wyśmiewania itp., dla których jest to trudne do przyjęcia.
Widzisz się jako mądrego czy może...? :-/ , a w dodatku bardzo :ble:

Wiem jedno; tacy jak ty pierwsi podnoszą kamień, a potem czują się bardzo blisko boga :-(

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Czy Judasz moze być zbawiony?

Post autor: nike »

Luba napisała/
( czyt. programowaniu) nefesz, czyli ludzkiej psyche,
Możesz mi powiedzieć co to znaczy " nefesz, czyli ludzkiej psyche" bo nie rozumiem, dziękuję :-)

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Re: Czy Judasz moze być zbawiony?

Post autor: Luba »

Nefesz(dusza) to wlasnie psyche🙂...wynika wiec z tego, ze dusza jest smiertelna.Jesli jestes SJ powinnas to wiedziec.

Psyche to po grecku psychika czlowieka, swiat mysli i emocji, ktory w chwili smierci ciala ginie bezpowrotnie, jako, ze psychika jest nierozerwalnie polaczona z ozywionym przez Ducha bozego cialem....Kiedy energia zycia (duch) opuszcza cialo, to to cialo obraca sie w proch, a wszystkie mysli i uczucia po prostu gina🙂

To przeciez nauka SJ, ze dusza czlowieka ,jak i zwierzecia podlegaja smierci.

Co innego duch, ktory jest niesmiertelny....bo duch to wlasnie ZYCIE.....MILOSC.....SWIADOMOSC....BOG, ktory nie ma przeciwienstw i do ktorego nalezy wszystko...rowniez smierc🙂
Ostatnio zmieniony 11 sie 2020, 16:18 przez Luba, łącznie zmieniany 1 raz.

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Czy Judasz moze być zbawiony?

Post autor: Henryk »

Luba pisze:
11 sie 2020, 15:40
Nefesz(dusza) to wlasnie psyche🙂...wynika wiec z tego, ze dusza jest smiertelna.
No to co wreszcie jest nieśmiertelne? :aaa:
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Re: Czy Judasz moze być zbawiony?

Post autor: Luba »

Henryk pisze:
11 sie 2020, 16:04
Luba pisze:
11 sie 2020, 15:40
Nefesz(dusza) to wlasnie psyche🙂...wynika wiec z tego, ze dusza jest smiertelna.
No to co wreszcie jest nieśmiertelne? :aaa:
Niesmiertelny jest tylko Duch, ktory jest Bogiem...ZYCIEM, do ktorego naleza narodziny i smierc(dlatego mowimy o Bogu, ze nie ma poczatku ani konca🙂)

ZYCIE, ktore jest w czlowieku, zwierzeciu i roslinie nie podlega wiec smierci🙂

ZYCIE, ktore jest w czlowieku nowonarodzonym z Ducha, Pawel nazwal CHRYSTUSEM🙂

Dusza to psychika....rozwija sie wraz z cialem, w ktorym pracuje mozg. Dusza nie moze istniec bez ciala....dlatego gdy cialo umiera, umiera i dusza🙂

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Czy Judasz moze być zbawiony?

Post autor: Henryk »

Luba pisze:
11 sie 2020, 16:45
ZYCIE, ktore jest w czlowieku, zwierzeciu i roslinie nie podlega wiec smierci🙂
Teraz dopiero zauważyłem, że piszę z Lubą. :oops:
Przepraszam. Więcej to nie powtórzy się.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Re: Czy Judasz moze być zbawiony?

Post autor: Luba »

Henryku, nigdy nie mow „nigdy“...nawet uzywajac innych slow👋
Ostatnio zmieniony 11 sie 2020, 21:28 przez Luba, łącznie zmieniany 1 raz.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Czy Judasz moze być zbawiony?

Post autor: wybrana »

Luba pisze:
11 sie 2020, 16:45
Henryk pisze:
11 sie 2020, 16:04
Luba pisze:
11 sie 2020, 15:40
Nefesz(dusza) to wlasnie psyche🙂...wynika wiec z tego, ze dusza jest smiertelna.
No to co wreszcie jest nieśmiertelne? :aaa:
Niesmiertelny jest tylko Duch, ktory jest Bogiem...ZYCIEM, do ktorego naleza narodziny i smierc(dlatego mowimy o Bogu, ze nie ma poczatku ani konca🙂)

ZYCIE, ktore jest w czlowieku, zwierzeciu i roslinie nie podlega wiec smierci🙂

ZYCIE, ktore jest w czlowieku nowonarodzonym z Ducha, Pawel nazwal CHRYSTUSEM🙂

Dusza to psychika....rozwija sie wraz z cialem, w ktorym pracuje mozg. Dusza nie moze istniec bez ciala....dlatego gdy cialo umiera, umiera i dusza🙂
Ale to właśnie dusza człowieka ożywiona Duchem Bożym jest nieśmiertelną. Tym się człowiek różni od innych stworzeń, że jest stworzony na obraz i podobieństwo Boże - stworzony w Duchu, a nie wciele.Jest to stworzenie duchowe. Dusza, która utraci Ducha Bożego jest martwa, to znaczy, że utraciła światło Boże i żyje w duchowej ciemności. Będąc w duchowej ciemności jest pod rządami tej ciemności. Bóg to miłość. Ciemność to zło, które nas otacza. Dusza inaczej życie, tchnienie, myśl, jaźń została u człowieka w chwili stworzenia - wypełniona dodatkowo Duchem Bożym i dlatego dusza człowieka ma cząstkę Boga i dlatego jest nieśmiertelną. Dlatego Bóg nazwał nas swoimi dziećmi. Tym Bóg wyróżnił nas od innych stworzeń, że uszlachetnil naszą duszę swoim Duchem. Cząstka Boga jest w nas.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

ODPOWIEDZ

Wróć do „Postacie”