Czy Bóg może wybaczyć szatanowi?

Osoby opisane w Biblii: Apostoł Paweł, Jan Chrzciciel, Abraham

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 5885
Rejestracja: 21 paź 2009, 14:52
Lokalizacja: Norwegia
Kontakt:

Post autor: Hardi »

wyznawca_ pisze:Czy Bog MOZE wybaczyc szatanowi? Moze gdyz jest Bogiem i moze wszystko.
Czy Bog WYBACZY szatanowi? To wie tylko On.

Po co dalej bawic sie w Boga i uniewinniac lub skazywac szatana? Pozostawmy to Temu ktory ma jedynie prawo do tego.

wasz w Chrystusie,

wyznawca_
amen :!:
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Avinuszebaszaim
Posty: 249
Rejestracja: 09 sie 2010, 10:06

Post autor: Avinuszebaszaim »

Wszystko jasno i czarno na białym napisane jest zarówno w Starym jak i Nowym przymierzu Szatan zostanie pokonany , a jego los został już dawno przesądzony.
Polish Jew

rykiw

Post autor: rykiw »

Avinuszebaszaim pisze:Wszystko jasno i czarno na białym napisane jest zarówno w Starym jak i Nowym przymierzu Szatan zostanie pokonany , a jego los został już dawno przesądzony.
Ach, jaka szkoda!
A myśmy myśleli że się ulituje nad biedakiem, wybaczy mu i że wszsytko się zakończy tak jak w tych wspaniałych kombojskich filamach.

pozdrawiam

rykiw

Post autor: rykiw »

Hardi pisze:wyznawca_, zgadzam się z Tobą, tylko Bóg jest nieśmiertelny, każde stworzenie może umrzeć, ale też nie musi...
BLyy pisze:Ale właśnie w czasach Noego upadłe Anioły które w tym momencie stały się upadłe zostały zamknięte i o tym wspomina też Księga Henocha.
wspomina też o syrenach i o półtorakilometrowych ludzio-aniołach, ale to forum biblijne, a nie baśni z 1001 nocy ;-)
Wiem Hardi, nawet mi to kiedyś osobiście powiedział.

Muszę się kiedyś wybrać do Norwegi.
Jaa tam będę to zechcę sie z Tobą zobaczyć.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
janwisniewski68
Posty: 2044
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:54
Lokalizacja: w - wa
Kontakt:

Post autor: janwisniewski68 »

Hardi pisze:
wyznawca_ pisze:Czy Bog MOZE wybaczyc szatanowi? Moze gdyz jest Bogiem i moze wszystko.
Czy Bog WYBACZY szatanowi? To wie tylko On.

Po co dalej bawic sie w Boga i uniewinniac lub skazywac szatana? Pozostawmy to Temu ktory ma jedynie prawo do tego.

wasz w Chrystusie,

wyznawca_
amen :!:
"Hardi" To temat dla bardzo wtajemniczonych i nie na forum,[/b]

Najbardziej to mi szkoda katolików > tyle ludzi na świecie zauważyło ich kłamstwa bo są tak oczywiste i po prostowali swoje drogi jak Jan wołał prostujcie swoje drogi !! usunęli niektóre kłamstwa i pozakładali inne religie w tych innych inni zauważyli znowu kłamstwa i założyli następne.Im będzie gorzej na sądzie jak Sodomie a w tylu księgach Bóg nawoływał wystąpcie. Ale wiem że człowiek nie może nawrócić drugiego może tylko do jnnego mówić reszta zależy od Boga jak Jezus powiedział tylko Bóg może was do siebie pociągnąć ale człowiek musi go bardzo chcieć znaleźć a wykonywanie jego przykazań nie jest uciążliwe a jest z tego nieprzemijająca radość..radość ducha ..

Awatar użytkownika
BLyy
Posty: 2983
Rejestracja: 27 lip 2009, 1:54
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: BLyy »

Hardi pisze:wyznawca_, zgadzam się z Tobą, tylko Bóg jest nieśmiertelny, każde stworzenie może umrzeć, ale też nie musi...
BLyy pisze:Ale właśnie w czasach Noego upadłe Anioły które w tym momencie stały się upadłe zostały zamknięte i o tym wspomina też Księga Henocha.
wspomina też o syrenach i o półtorakilometrowych ludzio-aniołach, ale to forum biblijne, a nie baśni z 1001 nocy ;-)
A ty zapewne nie słyszałeś o feniksie oraz wielkiej rybie która połknęła Jonasza. Baśnie ;-)
BLyy, Kim byś się okazał, Gdyby ON, Który Jest Najwyższym Sędzią, Sądził tak ciebie, jak ty sądzisz?
BLyy, Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca?
Powiem tak. Jeśli człowiek jest wstanie współczuć Szatanowi i by przebaczyłby - to znaczy, że Bóg też jest wstanie to uczynić bo zdolność wybaczania mamy od Boga bo Jego dziećmi jesteśmy.

Wit - ja jednak dalej uważam, że chodzi o upadłych aniołów w tym cytacie z Filipian ;-) Tak też uważają niektórzy ci, którzy wierzą w zbawienie wszystkich bez wyjątku, nie twierdze, że ja tak akurat taki pogląd mam. Ale są teologie czy byli ojcowie kościoła którzy tak wierzyli, w powszechne zbawienie.


Dlatego też Bóg Jezusa nad wszystko wywyższył i darował Mu imię ponad wszelkie imię, aby na imię Jezusa zgięło się każde kolano istot niebieskich i ziemskich i podziemnych. I aby wszelki język wyznał, że Jezus Chrystus jest PANEM - ku chwale Boga Ojca
Flp 2, 9 - 11


Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych - osiągniesz zbawienie (i zgięło się każde kolano istot niebieskich i ziemskich i PODZIEMNYCH aby wszelki język wyznał, że Jezus Chrystus jest PANEM)
Rz 10, 9


Nikt też nie może powiedzieć bez pomocy Ducha Świętego: Panem jest Jezus. (i zgięło się każde kolano istot niebieskich i ziemskich i PODZIEMNYCH aby wszelki język wyznał, że Jezus Chrystus jest PANEM)
Kor 12, 3

Efraim
BLyy, domniemaj grzeczniej ;-) i nie ironizuj hihih
Postaram się rówieśniku ;-) Skróciłem swój nieco dłuższy komentarz do pana Hardi.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 16 sie 2010, 3:19 przez BLyy, łącznie zmieniany 9 razy.

Efraim
Posty: 1033
Rejestracja: 14 lip 2010, 17:33
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Efraim »

BLyy, domniemaj grzeczniej ;-) i nie ironizuj hihih
Refleksja na temat Trójcy Świętej
Łuk 2:52: "Jezusowi zaś przybywało mądrości i wzrostu oraz łaski u Boga i u ludzi."
Jezus nie równa się Bóg.To DWIE odrębne istoty.

Awatar użytkownika
janwisniewski68
Posty: 2044
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:54
Lokalizacja: w - wa
Kontakt:

Post autor: janwisniewski68 »

Efraim pisze:BLyy, domniemaj grzeczniej ;-) i nie ironizuj hihih
A co powiesz o tym:
„Wołajcie na cały głos, wszak to bóg; bo na pewno jest zajęty jakąś sprawą i chce się wypróżnić, i musi iść do ustępu. Albo może śpi i powinien się zbudzić!”

A co do przebaczenia szatanowi przez Boga to taka opcja nie istnieje bo Bóg swojego słowa nie cofa, " Prędzej niebo i ziemia przeminą niż miało by się nie wypełnić choć jedno słowo zapisane w biblii.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
BLyy
Posty: 2983
Rejestracja: 27 lip 2009, 1:54
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: BLyy »

" Prędzej niebo i ziemia przeminą niż miało by się nie wypełnić choć jedno słowo zapisane w biblii.
Ten cytat jest o Prawie, a nie o Biblii.

Awatar użytkownika
janwisniewski68
Posty: 2044
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:54
Lokalizacja: w - wa
Kontakt:

Post autor: janwisniewski68 »

BLyy pisze:
" Prędzej niebo i ziemia przeminą niż miało by się nie wypełnić choć jedno słowo zapisane w biblii.
Ten cytat jest o Prawie, a nie o Biblii.
Inaczej mówiąc "Ten cytat jest o prawie, a nie o prawie"
Biblia zbiór pism świętych które są zarazem prawem boga,
ż miało by się nie wypełnić choć jedno słowo zapisane w biblii.
[/quote]
Czyli każde słowo które jest w biblii bo cała biblia jest Prawem !!
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
BLyy
Posty: 2983
Rejestracja: 27 lip 2009, 1:54
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: BLyy »

janwisniewski68 pisze:
BLyy pisze:
" Prędzej niebo i ziemia przeminą niż miało by się nie wypełnić choć jedno słowo zapisane w biblii.
Ten cytat jest o Prawie, a nie o Biblii.
Inaczej mówiąc "Ten cytat jest o prawie, a nie o prawie"
Biblia zbiór pism świętych które są zarazem prawem boga,
ż miało by się nie wypełnić choć jedno słowo zapisane w biblii.
Czyli każde słowo które jest w biblii bo cała biblia jest Prawem !![/quote]
Przykro mi ale się mylisz. Jak tak lubisz wytykać innym, zwłaszcza katolikom co nieco powinieneś też spojrzeć na swe nadinterpretacje.

17 Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić. 18 Zaprawdę. bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni. 19 Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim. A kto je wypełnia i uczy wypełniać, ten będzie wielki w królestwie niebieskim. 20 Bo powiadam wam: Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego.

Jezus mówi o Prawie Mojżeszowym a nie o wszystkim co jest napisane w Biblii. Prawo Mojżeszowe to Pięcioksiąg Mojżeszowy w którym zawarte jest Prawo, ale i również opowieści o życiu postaci biblijnych a także stworzenia. A dalej są pisma proroków. Jezus wyraźnie rozróżnia Prawo (Pięcioksiąg) od reszty pism.
Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków

Jezus natomiast wspomniał o Prawie Mojżeszowym, że ono jest wieczne:
Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie

Nic tam nie ma na temat przebaczenia Szatanowi przez Boga. A to czy Bóg wybaczyłby Szatanowi, nie ma nic wspólnego z Prawem Mojżeszowym, bo ono jest dla ludzi jak mają żyć.
Ostatnio zmieniony 16 sie 2010, 21:31 przez BLyy, łącznie zmieniany 1 raz.

Efraim
Posty: 1033
Rejestracja: 14 lip 2010, 17:33
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Efraim »

janwisniewski68, Czy ty przypadkiem,nie masz czegoś wspólnego z Lucyferem(użytkownikiem tego forum) Jesteś Jego znajomym :?:
Blyy,miło się dowiedzieć,że jesteś Moim rówieśnikiem.Dziękuję,za próbę zastosowania się do mojej prośby.Nie warto z takiego powodu dostać od Kogoś ostrzeżenie.
Refleksja na temat Trójcy Świętej
Łuk 2:52: "Jezusowi zaś przybywało mądrości i wzrostu oraz łaski u Boga i u ludzi."
Jezus nie równa się Bóg.To DWIE odrębne istoty.

Płaskowicki Rys

Post autor: Płaskowicki Rys »

co pan rozumie przez pojęcie chrześcijanin ?
są różne na to pojęcie spojrzenia
a jedno z nich jest takie ,że to inni widząc ich życie nazwali tak uczestników Drogi Pańskiej w Antiochii
a nie oni sami się tak nazwali
pierwsi uczniowie Pana w apostolskim wieku nie byli bowiem pyszałkami
tyle

Efraim
Posty: 1033
Rejestracja: 14 lip 2010, 17:33
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Efraim »

Yarpen Zirgin, Za to Cię lubię.
Refleksja na temat Trójcy Świętej
Łuk 2:52: "Jezusowi zaś przybywało mądrości i wzrostu oraz łaski u Boga i u ludzi."
Jezus nie równa się Bóg.To DWIE odrębne istoty.

Awatar użytkownika
janwisniewski68
Posty: 2044
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:54
Lokalizacja: w - wa
Kontakt:

Post autor: janwisniewski68 »

Płaskowicki Rys pisze:co pan rozumie przez pojęcie chrześcijanin ?
są różne na to pojęcie spojrzenia
a jedno z nich jest takie ,że to inni widząc ich życie nazwali tak uczestników Drogi Pańskiej w Antiochii
a nie oni sami się tak nazwali
pierwsi uczniowie Pana w apostolskim wieku nie byli bowiem pyszałkami
tyle
Jezus powiedział kto się przyzna do mnie ja przyznam się do niego.
Panów jest cały świat , szczególnie jak słowo biblijne "towarzysz" stało się w tym kraju obrazą.
Wstydzisz się Jezusa że zastąpiłeś jego imię słowem Pan.
Baal – Wikipedia, wolna encyklopedia
Imię Baal należałoby raczej uważać za tytulaturę, gdyż oznacza ono dosłownie "Pan". Właściwe imię ugaryckiego boga burzy zapisywano 𐎅𐎄 (hd) i wokalizowano ...
pl.wikipedia.org/wiki/Baal - Kopia - Podobne
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Postacie”