Czy Bóg może wybaczyć szatanowi?

Osoby opisane w Biblii: Apostoł Paweł, Jan Chrzciciel, Abraham

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Shenwen
Posty: 54
Rejestracja: 05 kwie 2011, 15:11
Lokalizacja: Radomsko

Re: Czy Bóg może wybaczyć szatanowi?

Post autor: Shenwen »

Analogicznie do wątku, czy Judasz może być zbawiony? Czy szatan odzyska swoja pozycję, którą miał, nim sprzeciwił się Bogu? Czy zniszczenie szatana, oznacza zniszczenie jego osoby, czy tylko istoty jego zachowania?


Nie odzyska.Słowo Boga jasno to określa.Miejsce Lucyfera i jego 1/3 upadłych aniołów w efekcie końcowym planu Boga jest w jeziorze ognia i siarki, w tym samym miejscu bedzie wiekszość ludzkości, czyli ci ktorzy nie woleli iść za naukami demonów niż za Słowem Boga i Jego synem Jezusem.
Kto popełnia grzech, z diabła jest, gdyż diabeł od początku grzeszy. A Syn Boży na to się objawił, aby zniweczyć dzieła diabelskie. Kto z Boga się narodził, grzechu nie popełnia, gdyż posiew Boży jest w nim, i nie może grzeszyć, gdyż z Boga się narodził. 1 Jan. 3:8,9;
I śmierć, i piekło zostały wrzucone do jeziora ognistego; owo jezioro ogniste, to druga śmierć.
I jeżeli ktoś nie był zapisany w księdze żywota, został wrzucony do jeziora ognistego.
Obj 20:14-15
A diabeł, który ich zwodził, został wrzucony do jeziora z ognia i siarki, gdzie znajduje się też zwierzę i fałszywy prorok, i będą dręczeni dniem i nocą na wieki wieków. Obj 20:10
Shallom
http://chomikuj.pl/Vangloi

Itaatkar

Gdyż nieposłuszeństwo jest takim samym grzechem, jak czary, a krnąbrność, jak bałwochwalstwo i oddawanie czci obrazom.
1Sm 15:23

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Bóg powiedział do Adama i Ewy, że umrą w dniu, w którym spożyją owoc z drzewa poznania dobra i zła. Czas ciała niebieskiego zależny jest od prędkości kątowej obrotu planety wokół własnej osi

t1=α1/ω1

Czas płynący na planecie zależy od czasu płynącego z perspektywy jej gwiazdy, a czas gwiazdy analogicznie zależny jest od czasu gwiazdy centralnej w galaktyce, mniej więcej tak się to rozwija

t1=L1/(R2*α2*ω1)

t - czas,
L - długość łuku,
R - promień,
α - kąt
ω - prędkość kątowa

Owoc z drzewa poznania dobra i zła został spożyty w czasie trwającym gdzieś w kosmosie jeden dzień, a na ziemi około tysiąca lat. Zgodnie z Koranem Bóg stworzył ziemię w ciągu dwóch dni

Sura 41:9 (Bielawski)
Powiedz: "Czy nie wierzycie w Tego, który stworzył ziemię w ciągu dwóch dni, i wynajdujecie Jemu równych? To jest Pan światów!"

Więc w drugim dniu szatan "ma wolne"
Obrazek

Vandersky
Posty: 813
Rejestracja: 22 sty 2016, 0:19
Kontakt:

Post autor: Vandersky »

radek pisze: Zgodnie z Koranem Bóg stworzył ziemię w ciągu dwóch dni

Sura 41:9 (Bielawski)
Powiedz: "Czy nie wierzycie w Tego, który stworzył ziemię w ciągu dwóch dni, i wynajdujecie Jemu równych? To jest Pan światów!"
Dlaczego cytujesz teksty, które nie mają NIC wspólnego z Biblią oprócz zapożyczeń? Przypominam, że jest to dział: Biblia, księgi, przekłady... - zagadnienia doktrynalne.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Vandersky pisze:
radek pisze: Zgodnie z Koranem Bóg stworzył ziemię w ciągu dwóch dni

Sura 41:9 (Bielawski)
Powiedz: "Czy nie wierzycie w Tego, który stworzył ziemię w ciągu dwóch dni, i wynajdujecie Jemu równych? To jest Pan światów!"
Dlaczego cytujesz teksty, które nie mają NIC wspólnego z Biblią oprócz zapożyczeń? Przypominam, że jest to dział: Biblia, księgi, przekłady... - zagadnienia doktrynalne.
Jeśli jest to dział "'Biblia, księgi, przekłady... - zagadnienia doktrynalne" jak piszesz, nie znaczy to, że nie mogę skomentować fragmentu Biblii podpierając się fragmentem Koranu dla uwypuklenia mojej tezy dotyczącej pytania w temacie.

Rozwijając, Biblia i Koran mówią o dniu ostatnim

J 6:44 nwt-pl "Nikt nie może przyjść do mnie, jeżeli Ojciec, który mnie posłał, go nie pociągnie; a ja go wskrzeszę w dniu ostatnim."

Sura 2:62 (Bielawski)
Zaprawdę, ci, którzy uwierzyli, ci, którzy wyznają judaizm, chrześcijanie i sabejczycy, i ci, którzy wierzą w Boga i w Dzień Ostatni i którzy czynią dobro, wszyscy otrzymają nagrodę u swego Pana; i nie odczują żadnego lęku, i nie będą zasmuceni!

a Bóg nie nazwał dnia śmierci dniem ostatnim i pismo mówi

1Kor 15:26 bt5 "Jako ostatni wróg zostanie pokonana śmierć."
Obrazek

Awatar użytkownika
karol210
Posty: 904
Rejestracja: 05 lut 2016, 8:53

Post autor: karol210 »

Czy wersety są natchnione Koranu?
Zadaj sobie te pytanie jakie rozwikłał Ivan Panin w Koranie tego nie ma i to ma do siebie który Pisarz jest prawdziwy.

Szkoda pisać i tłumaczyć rownie dobrze mozesz czytac apokryfy

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

karol210 pisze:Czy wersety są natchnione Koranu?
Zadaj sobie te pytanie jakie rozwikłał Ivan Panin w Koranie tego nie ma i to ma do siebie który Pisarz jest prawdziwy.

Szkoda pisać i tłumaczyć rownie dobrze mozesz czytac apokryfy
2Tm 3:16 bt5 "Wszelkie Pismo [jest] przez Boga natchnione i pożyteczne do nauczania, do przekonywania, do poprawiania, do wychowania w sprawiedliwości -"

pamiętając o

Mt 5:20 bt5 "Bo powiadam wam: Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego."
Obrazek

Vandersky
Posty: 813
Rejestracja: 22 sty 2016, 0:19
Kontakt:

Post autor: Vandersky »

radek pisze:Wszelkie Pismo [jest] przez Boga natchnione i pożyteczne do nauczania
A więc albo sprowadziłeś ten fragment do argumentu ad absurdum, bo wynikałoby z tego że wszelkie Pismo, w tym i "Gazeta Wyborcza" :-D jest natchnione, albo pojmujesz je tak jak to powinno być tłumaczone: Wszelkie Pismo od Boga natchnione (θεόπνευστος) [jest] i pożyteczne, a wtedy uznajesz Koran za pismo natchnione.

Awatar użytkownika
karol210
Posty: 904
Rejestracja: 05 lut 2016, 8:53

Post autor: karol210 »

Daj jeden przykład że Koran jest od Boga czy raczej sciągą Biblii napisaną słowami Mahometa? Bo od dawna mówi się ze Biblia to cud napisany nawet w tych czasach a czym jest Koran? Czym jest?
Zdaj sobie najpierw radek z tego sprawę co czytasz, tak samo jak obejrzyj a nawet powąchaj zanim zjesz.Mówię tak bo kiedyś byłem zagorzałym ateistą a już wiem co i jak pachnie.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Wszystko co czytam traktuję na tym samym poziomie i bez pośpiechu w zamykaniu drogi do alternatywnych interpretacji. Staram raczej łączyć różne źródła np. Biblia z Koranem. "Wyborczej" staram się też nic nie ujmować.

Wracając do tematu, Bóg nigdy się na Szatana nie gniewał, myślę, że obaj oni mają cierpliwość do ludzkości, Szatan także musi być odpowiedzialny za swoje królestwo

Mt 12:26 bt5 "Jeśli szatan wyrzuca szatana, to sam z sobą jest skłócony, jakże się więc ostoi jego królestwo?"
Obrazek

Awatar użytkownika
janwisniewski68
Posty: 2044
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:54
Lokalizacja: w - wa
Kontakt:

Post autor: janwisniewski68 »

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
janwisniewski68
Posty: 2044
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:54
Lokalizacja: w - wa
Kontakt:

Post autor: janwisniewski68 »

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
karol210
Posty: 904
Rejestracja: 05 lut 2016, 8:53

Post autor: karol210 »

Nigdy nie wybaczy bo co doskonale upadlo tj. Aniol i rozum jego nie moze zostac Zbawione.

@@@A czlowiek jest glupi bo jest glupi.Czlowiek ma dostep do Boga@@@ - Spirytyzm juz nie demoniczny a bladzace dusze tak mowią a moze i demony.

Dziwne ale prawdziwe bedac tam czujesz sie jakbys byl 5 letnim dzieckiem kolo madrego starca.Takie sa demony juz nie maja dostepu ale ie potrzebnie kiedys otworzylem sie na nich tzw czakramy przewidywanie itd
Ale Bozia nie pozwala na ich wplyw i musze stronic z ciekawosci jak jest i co bedzie wiem ze Pacierz wystarczy

Awatar użytkownika
janwisniewski68
Posty: 2044
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:54
Lokalizacja: w - wa
Kontakt:

Post autor: janwisniewski68 »

karol210 pisze:Nigdy nie wybaczy bo co doskonale upadlo tj. Aniol i rozum jego nie moze zostac Zbawione.

@@@A czlowiek jest glupi bo jest glupi.Czlowiek ma dostep do Boga@@@ - Spirytyzm juz nie demoniczny a bladzace dusze tak mowią a moze i demony.

Dziwne ale prawdziwe bedac tam czujesz sie jakbys byl 5 letnim dzieckiem kolo madrego starca.Takie sa demony juz nie maja dostepu ale ie potrzebnie kiedys otworzylem sie na nich tzw czakramy przewidywanie itd
Ale Bozia nie pozwala na ich wplyw i musze stronic z ciekawosci jak jest i co bedzie wiem ze Pacierz wystarczy
Był na ziemi Jezus głosił dobrą nowinę o nadchodzącym królestwie Boga i uzdrawiał ludzi i kto był jego przeciwnikiem? Przywódcy religijni i choć mówił jeśli mi nie wierzycie to uwierzcie w dzieła których dokonuje to powiedzieli że czyni o za sprawą demonów .Przyszedł czas końca i wszystko się powtórzy występują posłani przez Jezusa i dokonują uzdrowień i tak samo przywódcy religijni będą mówili że to zwiedzenie że uzdrawiają za sprawą demonów a ludzie muszą wybrać bo jest to ostatnia szansa albo opuszczą religie i pójdą za tymi których przysłał Jezus albo jak za czasów Jezusa zostaną w religiach i będą słuchać przywódców religijnych ci co nie pójdą za prawdziwymi ewangelistami zostaną na ten straszny dzień Jahwe bo ci co uwierzą i otworzą swoje serca dla Jezusa zostaną przed tym strasznym dniem zabrani[pochwyceni]Wszyscy który są w religiach muszą te organizacje opuścić i zjednoczyć się w jedno ciało Jezusa Amen !!
To samo mówiłem dziś na mieście ŚJ młodsza słuchała starsza się obruszyła ,a zacząłem słowami ostatni rok tak stoicie będziecie musieli opuścić swoją religię jeśli prawdziwie wierzycie w Jezusa. Mówiłem wejdziemy do waszych sal królestwa , do katolickich kościołów i powiemy wszystkim prawdę o religiach i o prawdziwej ewangelii będą dokonywanie uzdrowienia jakich nawet Jezus nie czynił ludzie będą odzyskiwali utracone kończyny i jak pójdziecie za nami wygracie jak nie przegracie Amen !!!!
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
karol210
Posty: 904
Rejestracja: 05 lut 2016, 8:53

Post autor: karol210 »

Sam mam dowod ze grzech jest utrata wszystkiego tj. Zycia i zdrowia nawet do konca zycia nigdy nie wyrzekne sie Chrystusa bo zwykly smiertelnik jest jak kąsek dla diabla a unikac zla wiem ze demon sam odejdzie

Awatar użytkownika
janwisniewski68
Posty: 2044
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:54
Lokalizacja: w - wa
Kontakt:

Post autor: janwisniewski68 »

karol210 pisze:Sam mam dowod ze grzech jest utrata wszystkiego tj. Zycia i zdrowia nawet do konca zycia nigdy nie wyrzekne sie Chrystusa bo zwykly smiertelnik jest jak kąsek dla diabla a unikac zla wiem ze demon sam odejdzie
Ze mną stało się tak ja jest w biblii Jezus odmienił moje życie i dał mi nową osobowość nowe istnienie i od tamtej pory nie popełniam grzechów które popełniałem , uwolnił mnie od tego jak wielu innych choćby Jakuba Kamińskiego którego świadectwo przedstawiałem.
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Postacie”