Szatan

Osoby opisane w Biblii: Apostoł Paweł, Jan Chrzciciel, Abraham

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

:arrow: :idea: Tylko Jedną, bo zauważyłem, że nie jestem od Niej mądrzejszy
Obrazek

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

O, to musi być wyjątkowo mądra niewiasta ! :-o
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

BoaDusiciel sprowokowałeś mnie do stwierdzenia, że siedem głów jest związanych z dążeniami duchowymi a dziesięć rogów z dążeniami cielesnymi.
Obrazek

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

radek pisze:BoaDusiciel sprowokowałeś mnie do stwierdzenia, że siedem głów jest związanych z dążeniami duchowymi a dziesięć rogów z dążeniami cielesnymi.
No z pewnością masz rację, jak zwykle zresztą.
Ale czemu głów jest 7, a rogów 10 ?
Jak są rozmieszczone te 3 nadmiarowe rogi ? :roll:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
Fanar
Posty: 26
Rejestracja: 06 cze 2016, 23:46

Re: Szatan

Post autor: Fanar »

Lucyfer pisze:
bartek212701 pisze:Jakie stanowisko miał szatan przed zbuntowaniem się,miał jakąś pozycje?jakiego rodzaju był aniołem?Wiecie coś na ten temat ? :-) Chętnie bym się zapoznał z tym,bo nie wiele wiem na ten temat a niektórzy zapewne wiedza coś o tym.
Stanowisko szatana nie zmieniło się od chwili nadania mu opieki nad ludźmi, zajmuje on to stanowisko nadal bo nikt nie znalazł się jeszcze na jego miejsce i nie przyszedł czas tej zmiany. To sprawa najbliższej przyszłości.
Apokalipsa przedstawia jego rządy w niebie i na ziemi tak:
Obj. 12:3
I ukazał się drugi znak na niebie: Oto ogromny rudy smok, mający siedem głów i dziesięć rogów, a na jego głowach siedem diademów;

Obrazek
A czemu Bóg dał we władanie Ziemię Szatanowi?
"9 I został strącony wielki Smok, Wąż starodawny, który się zwie diabeł i szatan,
zwodzący całą zamieszkałą ziemię, został strącony na ziemię, a z nim strąceni zostali jego aniołowie"

To Bóg stworzył tylko ziemię?...a ja myślałem że wszechświat :xhehe:
Bóg jest Wielki

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Szatan

Post autor: radek »

Fanar pisze:A czemu Bóg dał we władanie Ziemię Szatanowi?
Wg Biblii Smoka strącił Michał

Rev 12:7 pau "(7) W niebie rozpętała się walka. Michał i jego aniołowie walczyli ze smokiem. Walczył też smok i jego aniołowie,"

choć być może z upoważnienia :prosze:
Obrazek

Awatar użytkownika
Fanar
Posty: 26
Rejestracja: 06 cze 2016, 23:46

Re: Szatan

Post autor: Fanar »

radek pisze:
Fanar pisze:A czemu Bóg dał we władanie Ziemię Szatanowi?
Wg Biblii Smoka strącił Michał

Rev 12:7 pau "(7) W niebie rozpętała się walka. Michał i jego aniołowie walczyli ze smokiem. Walczył też smok i jego aniołowie,"

choć być może z upoważnienia :prosze:
cóż: „...nie moja, lecz twoja wola, niech się stanie” (Ew. Łukasza 22.42)
Stało się tak gdyż tak chciał Bóg :) Ziemia należy więc do demona a my jesteśmy robactwem którym demon włada wedle swej woli - innymi słowy nie odpowiadamy za swoje czyny pomimo wolnej woli :)
Bóg jest Wielki

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Re: Szatan

Post autor: daglezja77 »

Fanar pisze:
radek pisze:
Fanar pisze:A czemu Bóg dał we władanie Ziemię Szatanowi?
Wg Biblii Smoka strącił Michał

Rev 12:7 pau "(7) W niebie rozpętała się walka. Michał i jego aniołowie walczyli ze smokiem. Walczył też smok i jego aniołowie,"

choć być może z upoważnienia :prosze:
cóż: „...nie moja, lecz twoja wola, niech się stanie” (Ew. Łukasza 22.42)
Stało się tak gdyż tak chciał Bóg :) Ziemia należy więc do demona a my jesteśmy robactwem którym demon włada wedle swej woli - innymi słowy nie odpowiadamy za swoje czyny pomimo wolnej woli :)
W biblii pisze co innego..Każdy z nas zda sprawę w dniu sądu ze swego postępowania.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Szatan

Post autor: radek »

Fanar pisze:
radek pisze:
Fanar pisze:A czemu Bóg dał we władanie Ziemię Szatanowi?
Wg Biblii Smoka strącił Michał

Rev 12:7 pau "(7) W niebie rozpętała się walka. Michał i jego aniołowie walczyli ze smokiem. Walczył też smok i jego aniołowie,"

choć być może z upoważnienia :prosze:
cóż: „...nie moja, lecz twoja wola, niech się stanie” (Ew. Łukasza 22.42)
Stało się tak gdyż tak chciał Bóg :) Ziemia należy więc do demona a my jesteśmy robactwem którym demon włada wedle swej woli - innymi słowy nie odpowiadamy za swoje czyny pomimo wolnej woli :)

Oczywiście trzeba pamiętać, że jest to Objawienie dane Jezusowi, który mówi sam o sobie, że Ojciec większy jest od niego

J 14:28 pau "Słyszeliście przecież, co wam powiedziałem: Odchodzę, lecz powrócę do was. Gdybyście Mnie miłowali, to rozradowalibyście się, że idę do Ojca. Ojciec bowiem jest większy ode Mnie."

Samo zaś Objawienie twierdzi, że Jezus dopiero wypisze Imię swego Boga na "Zwycięzcy"

Ap 3:12 pau "Zwycięzcę uczynię filarem w świątyni mojego Boga i już nie wyjdzie na zewnątrz. Wypiszę też na nim imię mego Boga i imię miasta mego Boga, nowego Jeruzalem zstępującego z nieba od mego Boga, oraz moje nowe imię."

A przecież pomiędzy Jezusem i Bogiem jest jeszcze wg Biblii pośrednik Gabriel

Luk 1:26-31 pau "(26) W szóstym miesiącu Bóg posłał anioła Gabriela do miasta galilejskiego, zwanego Nazaret, (27) do dziewicy zaręczonej z mężczyzną o imieniu Józef, z rodu Dawida. Dziewicy było na imię Maryja. (28) Anioł przyszedł do Niej i powiedział: „Raduj się, łaski pełna, Pan z Tobą". (29) Ona zmieszała się na te słowa i rozważała, co znaczy to pozdrowienie. (30) Wtedy anioł powiedział do Niej: „Nie bój się, Maryjo, bo Bóg Cię obdarzył łaską. (31) Oto poczniesz i urodzisz syna, i nadasz Mu imię Jezus."

Więc kwestię Objawienia Jana należy przyjąć z lekkim dystansem
Obrazek

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Re: Szatan

Post autor: daglezja77 »

radek pisze:
Fanar pisze:
radek pisze:
Fanar pisze:A czemu Bóg dał we władanie Ziemię Szatanowi?
Wg Biblii Smoka strącił Michał

Rev 12:7 pau "(7) W niebie rozpętała się walka. Michał i jego aniołowie walczyli ze smokiem. Walczył też smok i jego aniołowie,"

choć być może z upoważnienia :prosze:
cóż: „...nie moja, lecz twoja wola, niech się stanie” (Ew. Łukasza 22.42)
Stało się tak gdyż tak chciał Bóg :) Ziemia należy więc do demona a my jesteśmy robactwem którym demon włada wedle swej woli - innymi słowy nie odpowiadamy za swoje czyny pomimo wolnej woli :)

Oczywiście trzeba pamiętać, że jest to Objawienie dane Jezusowi, który mówi sam o sobie, że Ojciec większy jest od niego

J 14:28 pau "Słyszeliście przecież, co wam powiedziałem: Odchodzę, lecz powrócę do was. Gdybyście Mnie miłowali, to rozradowalibyście się, że idę do Ojca. Ojciec bowiem jest większy ode Mnie."

Samo zaś Objawienie twierdzi, że Jezus dopiero wypisze Imię swego Boga na "Zwycięzcy"

Ap 3:12 pau "Zwycięzcę uczynię filarem w świątyni mojego Boga i już nie wyjdzie na zewnątrz. Wypiszę też na nim imię mego Boga i imię miasta mego Boga, nowego Jeruzalem zstępującego z nieba od mego Boga, oraz moje nowe imię."

A przecież pomiędzy Jezusem i Bogiem jest jeszcze wg Biblii pośrednik Gabriel

Luk 1:26-31 pau "(26) W szóstym miesiącu Bóg posłał anioła Gabriela do miasta galilejskiego, zwanego Nazaret, (27) do dziewicy zaręczonej z mężczyzną o imieniu Józef, z rodu Dawida. Dziewicy było na imię Maryja. (28) Anioł przyszedł do Niej i powiedział: „Raduj się, łaski pełna, Pan z Tobą". (29) Ona zmieszała się na te słowa i rozważała, co znaczy to pozdrowienie. (30) Wtedy anioł powiedział do Niej: „Nie bój się, Maryjo, bo Bóg Cię obdarzył łaską. (31) Oto poczniesz i urodzisz syna, i nadasz Mu imię Jezus."

Więc kwestię Objawienia Jana należy przyjąć z lekkim dystansem
Żartujesz..Gabriela posłał Stwórca do Marii a nie do Jezusa..Poczytaj co znaczy słowo pośrednik..

Awatar użytkownika
Fanar
Posty: 26
Rejestracja: 06 cze 2016, 23:46

Re: Szatan

Post autor: Fanar »

daglezja77 pisze:W biblii pisze co innego..Każdy z nas zda sprawę w dniu sądu ze swego postępowania.
W Bibli jest napisane: ''Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto SŁUCHA SŁOWA MEGO i WIERZY w Tego, Który Mnie posłał, MA ŻYCIE wieczne i NIE IDZIE na SĄD, lecz ze śmierci przeszedł do ŻYCIA.''(Jan.5:24) BT

To idzie na sąd czy jak uważa Jan nie idzie? Tłumaczy się czy jak uważa Jan słucha/wierzy?
Ostatnio zmieniony 08 cze 2016, 22:26 przez Fanar, łącznie zmieniany 1 raz.
Bóg jest Wielki

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Z pozabiblijnej mitologii ziemskiej najdokładniej Apokaliptycznego Smoka opisuje historia istoty zwanej "Drakula", potrafi zgładzić słowem i przywrócić do życia; zna ogromną część swojej wartości
Obrazek

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

A znasz mitologie i historie istoty zwanej Drakula?Bo o ile mi wiadomo,to to nie jest mit,a bohater powiesci Brama Stokera,ktora tenze napisal w luznym,bardzo luznym,oparciu o historie ksiecia Wlada Tepesa.Jednak niewatpliwie Apokaliptyczny Smok i Drakula z powiesci Stokera maja jedna wspolna ceche.Obaj sa postaciami fikcyjnymi.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Skupiłem się na tym, że wg Biblii Wąż "pozbawił życia" ludzi przy pomocy słowa. Drakula, co pamiętam głównie z jakiegoś filmu, potrafi wydawać dźwięki pozbawiające życia tych, którzy nie potrafią się ustrzec. Cykliczność czasu pozwala na to, by okazało się, że to On był Wężem z księgi Rodzaju. Apokalipsa Jana wskazuje, że nie warto wątpić w Boga.

... może i fikcyjne, ale prawa fizyki nie wykluczają możliwości ich istnienia ;-)
Obrazek

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

radek pisze:Skupiłem się na tym, że wg Biblii Wąż "pozbawił życia" ludzi przy pomocy słowa. Drakula, co pamiętam głównie z jakiegoś filmu, potrafi wydawać dźwięki pozbawiające życia tych, którzy nie potrafią się ustrzec. Cykliczność czasu pozwala na to, by okazało się, że to On był Wężem z księgi Rodzaju. Apokalipsa Jana wskazuje, że nie warto wątpić w Boga.

... może i fikcyjne, ale prawa fizyki nie wykluczają możliwości ich istnienia ;-)
Tez lubie science-fiction i fantasy.Moge polecic autorow i tytuly. ;-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Postacie”