Czy Adam był pierwszym człowiekiem ?

Osoby opisane w Biblii: Apostoł Paweł, Jan Chrzciciel, Abraham

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

No popatrzcie jaka MĄDRA istotka :lol:
Nauczyła mnie,-starego emerytowanego energetyka. :-D :-D :-D
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
ShadowLady86
Posty: 4435
Rejestracja: 14 sty 2012, 10:11

Post autor: ShadowLady86 »

Służę ;-)
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



[center]Administrator tego forum przy pracy![/center]

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: Dezerter »

Eutychus pisze:
Dezerter pisze:Ja już trzeci raz podaje przykłady ze ST - od Adama do Jezusa a ty mi wyjeżdżasz z
rozne trojkaty, wielokaty, niejednokrotnie tej samej plci? Co do okrucienstwa, poprzestane na obozach koncentracyjnych.

co ma piernik do wiatraka - przeczytaj jeszcze raz watek o czym my dyskutujemy.

Proszę inne osoby z innych kościołów o zabranie głosu czy widzą w ST postęp ludzkości ( zarówno narodu wybranego, jak i okolicznych ludów ) w czasie , czy jej degradacje
np od wyznawców Molocha do Greków z I w pne.
Rozumiem z tego, że odbierasz mi prawo głosu...
Przykre to, bo dotychczas ceniłem Ciebie za postawę "nie zacietwierzoną" doktrynalnie, otwartą na poglądy "innowierców".
Cóż, naiwny jestem... :oops:
źle rozumiesz - nie odbieram tobie a zapraszam innych słowami:
Proszę inne osoby z innych kościołów o zabranie głosu
gdzie tu jest odbieranie?
wobec skrajnie rozbieżnych naszych obrazów dziejów ludzkości w ST i historii od stworzenia do Jezusa - proszę innych by wyrazili swoje zdanie:
Czy według was ludzkość od Noego do Jezusa degradowała się moralnie, religijnie i kulturowo, czy czyniła postęp i rozwijała się, dojrzewała do przyjęcia Mesjasza i jego przykazania Miłości.
Dezerter pisze:z okrutnych wieków barbarzyńskich do kultury helleńskiej i rzymskiej basenu morza śródziemnego
jak to jest degradacja ... :oops:
Czy kultura helleńska, Grecka wiara w wielobóstwo itp, to jest dla Ciebie postęp wobec "okrutnych wieków barbarzyńskwich"?
Tak ogromny!
Filozofia grecka wyraźnie dojrzewała do monoteizmu, niektórzy chrześcijanie z pierwszych wieków, uważali niektóre nurty filozoficzne , czy ich przedstawicieli za chrześcijan ! - stąd narodziła się koncepcja, że Duch Św siał ziarna prawdy po wszystkich ludach, ale pełnie Prawdy dał tylko Żydom. W pierwszym wieku monoteizm stawał się dominującym sposobem postrzegania Boga - za dni Noego tak nie było.
Nie jestem Twoim wrogiem, ale jeśli Ty mnie tak postrzegasz,
to ja mimo wszystko postrzegać Ciebie będę jako Blźniego, którego mam "miłować jak siebie samego"...
bracie - tu enotikonka uścisk :-D
ja nie mam wrogów wśród ludzi - dziwi mnie bardzo i smuci, że tak odbierasz moje pisanie
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: Dezerter »

Axanna pisze:wcale tego nie mialam na mysli, Henryku, przeciez do potopu czlowiek nie jadal miesa :roll:
a w którym roku (wieku) był potop?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: Dezerter »

Henryk pisze:
ShadowLady86 pisze:Małpy naczelne i człowiek mają wspólnego przodka.
Jak na mój gust mają wspólnego Twórcę. :-P
Twórcę - na pewno
a tak naprawdę to nie z małpami mamy wspólnego przodka tylko i wyłącznie z szympansami, reszcie do nas daleko.
ale po co tak daleko się zagłębiać
80 000 lat temu prócz homo sapiens sapiens , żyły jeszcze inne trzy formy człowiekowate, z którymi raczej na pewno się krzyżowaliśmy.
Musimy sobie zadać pytanie co decyduje o tym, że jesteśmy człowiekiem (w rozumieniu naszym religijnym, biblijnym ) ?
Jeśli dusza/duch to musimy sobie odpowiedzieć na pytanie czy neandertalczyk, który chował zmarłych i dwaj inni nasi kuzyni mieli duszę/ducha czy nie.
Inaczej formułując pytanie :
od kiedy homo sapiens sapiens jest Adamem w sensie symbolicznego biblijnego opisu?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

Awatar użytkownika
ShadowLady86
Posty: 4435
Rejestracja: 14 sty 2012, 10:11

Post autor: ShadowLady86 »

Dezerter pisze:a tak naprawdę to nie z małpami mamy wspólnego przodka tylko i wyłącznie z szympansami, reszcie do nas daleko.
Szympansowi najbliżej, ale gorylowi również niedaleko ;-)
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



[center]Administrator tego forum przy pracy![/center]

Axanna

Post autor: Axanna »

Dezerter pisze:
Axanna pisze:wcale tego nie mialam na mysli, Henryku, przeciez do potopu czlowiek nie jadal miesa :roll:
a w którym roku (wieku) był potop?
Gen 7:11 bw "W roku sześćsetnym życia Noego, w miesiącu drugim, siedemnastego dnia tego miesiąca, w tym właśnie dniu wytrysnęły źródła wielkiej otchłani i otworzyły się upusty nieba."

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »


Chronologia okresu od stworzenia Adama aż do dnia wyschnięcia wód potopu."Adam żył sto trzydzieści lat i zrodził syna (...) i nazwał go Set" - 1 Mojż. 5:3. 130 lat
"Set żył sto pięć lat i spłodził Enosza" - 1 Mojż. 5:6 105 lat
"Enosz żył dziewięćdziesiąt lat i zrodził Kenana" - 1 Mojż. 5:9 90 lat
"Kenan żył siedemdziesiąt lat i zrodził Mahalalela" - 1 Mojż. 5:12 70 lat
"Mahalalel żył sześćdziesiąt pięć lat i zrodził Jareda" - 1 Mojż. 5:15 65 lat
"Jared żył sto sześćdziesiąt dwa lata i zrodził Enocha" - 1 Mojż. 5:18 162 lata
"Enoch żył sześćdziesiąt pięć lat i zrodził Matuzalema" - 1 Mojż. 5:21 65 lat
"Matuzalem żył sto osiemdziesiąt siedem lat i zrodził Lamecha" - 1 Mojż. 5:25 187 lat
"Lamech żył sto osiemdziesiąt dwa lata i zrodził syna. Dał mu imię Noe" - 1 Mojż. 5:28 182 lata
"A Noe miał sześćset lat, gdy nastał potop na ziemi." - 1 Mojż. 7:6 600 lat
Razem, od stworzenia Adama aż do dnia, gdy wyschły wody potopu - 1 Mojż. 8:13 1656 lat
cyt z;
Tom II WPŚ (Badaczy)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

ShadowLady86 pisze:Szympansowi najbliżej, ale gorylowi również niedaleko ;-)
No tak. Szympans i człowiek mają 98% wspólnych genów.
Muszą mieć wspólnego przodka... :roll:
Ktoś, kiedyś zauważył, że meduza, soczysty owoc, ludzki płód, a nawet zwykła chmurka, różnią się od siebie tylko... kilkoma procentami.
Reszta to woda.
Kto jest przodkiem?
Woda? :lol:

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: Dezerter »

Jachu pisze:
Chronologia okresu od stworzenia Adama aż do dnia wyschnięcia wód potopu.
(...)
Razem, od stworzenia Adama aż do dnia, gdy wyschły wody potopu - 1 Mojż. 8:13 1656 lat

cyt z;
Tom II WPŚ (Badaczy)
W literaturze ŚJ datuje się potop na 2370 r. p.n.e.


Stephanos, ps. EMET
tak do pomyślenia:
ZIEJE RELIGII, FILOZOFII I NAUKI



ok. ~130 000 Pojawienie się, prawdopodobnie w centralnej Afryce, gatunku homo sapiens.

ok. ~35 000 Początki malarstwa jaskiniowego.

ok. ~12 000 Ziemię zamieszkuje ok. 5 milionów ludzi.

[[ok. ~12 000]] Na terenie krajów "żyznego półksiężyca" (Egipt, Syria, Mezopotamia) ludzie zaczynają uprawiać rolę i udomawiać zwierzęta.

[[ok. ~6 000]] Początki garncarstwa, wytopu ołowiu i miedzi.

ok. ~3500 Ziemię zamieszkuje ok. 20 milionów ludzi.
Powstają pierwsze cywilizacje: państwo Sumerów w Mezopotamii, potem Egipt.

[[ok. ~3500]] Sumerowie wynaleźli koło, zaczynają produkować szkło i brąz.

ok. ~3100 W Mezopotamii pojawia się pismo: piktograficzne, później klinowe.
ok. ~3000 Pismo hieroglificzne w Egipcie. Początki produkcji papirusu.

[ok. ~2900] W Egipcie sporządzono pierwszą znaną mapę.
W Mezopotamii pierwsze zapiski dotyczące zjawisk na niebie.

ok. ~2800 Sumerowie grają na lirze.

ok. ~2770 W Egipcie wprowadzono kalendarz: rok miał 365 dni (12 miesięcy po 30 dni i 5 dni dodatkowych).

ok. ~2700 W Mezopotamii powstaje Epos o Gilgameszu, zawierający m.in. opowieść o Potopie.

ok. ~2600-~2580 W Egipcie wzniesiono piramidę Cheopsa.
ok. ~2600 początki cywilizacji Indusu (zwanej też, od pozostałości dwóch dużych miast, cywilizacją Harappy i Mohendżo Daro).

~2600 W Egipcie powstają Teksty Piramid, ok. 1000 rytualno-magicznych zaklęć.

[ok. ~2500] Pierwsze znane teksty matematyczne w Mezopotamii. Liczby zapisywane są w systemach dziesiątkowym i sześćdziesiątkowym. Oblicza się pola figur i objętości brył, pierwiastki kwadratowe i odwrotności liczb.

~2334 Początek panowania Sargona I Wielkiego, założyciela państwa Akadu w Mezopotamii (zniszczonego ok. 2210).
ok. ~2200 Początki cywilizacji minojskiej na Krecie (zniszczonej przez wybuch wulkanu w 1628 p.n.e.).

[[ok. ~2200]] Pierwszy znany przyrząd użytkowy wykonany z żelaza: znaleziony w Turcji sztylet.
za prof. Sadym
http://sady.umcs.lublin.pl/dzieje.r.f.n.htm

to nie są jakieś wykopaliska, datowania radiowęglowe tylko zabytki i fakty
jak mógł epos o potopie powstać ...przed potopem?
jak państwo Akadu w Mezopotamii przetrwało potop?
Kto tworzył w tym samym czasie ! cywilizację Minojską na Krecie, egipską w Egipcie, Hiduską w Indiach i Chińską w Chinach - jeśli przeżył tylko Noe z rodziną
kto pomógł synowi Noego zbudować piramidy?

Podobnie absurdalnym, jest upieranie się przy:
Według chronologii biblijnej człowiek został stworzony przez Boga w 4026 roku p.n.e.
wobec faktów z chronologii prof. Sady i tego co poniżej:
Za najstarsze miast uważa się Jerycho, powstałe około 9 tysięcy lat p.n.e. Badania archeologiczne wykazały, że prawdopodobnie około 8,5 tys. lat p.n.e. miasto to otoczyło się pięciometrowym murem z wieżami obronnymi. Dowodzi to z kolei, że musiała już wówczas istnieć jakaś grupa ludzi, która pełniła funkcję władz, organizujących tak duże przedsięwzięcie.

Rewolucja, która się wówczas dokonała polegała także na udomowieniu pierwszych gatunków zwierząt.

Pierwszym udomowionym zwierzęciem była owca, którą zaczęto hodować na terenie Mezopotamii już ok. 9 tysięcy lat p.n.e., następnie udomowiono kozy. Około 7 tysięcy lat p.n.e., na terenie dzisiejszej Turcji hodowano już bydło i bydło rogate.

upraszam o zastanowienie się i odpowiedzi na moje pytania
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

Awatar użytkownika
Eutychus
Posty: 1924
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:54
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: Eutychus »

Hmm, jeżeli jak raczyłeś Dezerterze napisać,
to nie są jakieś wykopaliska, datowania radiowęglowe tylko zabytki i fakty
to skąd wzięły się te setki, dziesiątki i tysiące lat podawane przy wyszczególnionych powyżej "zabytkach i faktach" :?:
Kto i na jakiej podstawie te okresy wyliczył? :roll:
Wiem, wiem - Ty jako Katolik - "Sola Scriptura" uważasz za herezję.
A ja powiem Ci tak: Wierzę w Pana Boga - Wszechpotężnego, Wszechmocnego, Wszechmogącego Boga, Absolut bez początku i bez końca, a więc nie ograniczonego naszym pojęciem czasu Stwórcę Wszechrzeczy i Wszelkiego stworzenia, dla mnie szaraczka z moim ułomnym umysłem, w najmniejszym stopniu Niepojętego i Nieogarnionego i gdyby w Jego Słowie napisano, że Dzieło Stwarzania trwało nanosekundy, tez nie poddawałbym tego w wątpliwość. Wiara w Boga podlegającego moim ograniczeniom, sprowadzałaby mnie do poziomu wierzeń tak przez Ciebie wychwalanych hellenistów (patrz historie Zeusa, Hery, Hefajstosa, Posejdona i całego panteonu bóstw o ludzkich ułomnościach, namiętnościach, ograniczeniach itp.)
Przedkładanie ludzkiej "mądrości, odkryć i nauki" Boskiemu Świadectwu, w prostej drodze prowadzi do ateizmu, bo wiara w Boga, który podlega tym samym ograniczeniom co Jego stworzenie, wg. mnie jest irracjonalna.
I jest ktoś, komu na tym bardzo zależy, o którym czytam w Biblii, że do czasu przejęcia władzy, na początek, przez Pana Jezusa, że jest władcą tego świata...
[you] Kim byś się okazał, Gdyby ON, Który Jest Najwyższym Sędzią, Sądził tak ciebie, jak ty sądzisz? (W.Sz.)
[you] Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)

Awatar użytkownika
ShadowLady86
Posty: 4435
Rejestracja: 14 sty 2012, 10:11

Post autor: ShadowLady86 »

Zastanawia mnie, jak to jest. Jeśli odkrywane są jakieś Kodeksy, papirusy czy zwoje z fragmentami Biblii są odnajdywane, to wszyscy się cieszą, że przykładowo oto mamy fragment Biblii z IV w.p.n.e. Czym różni się datowanie zwoju biblijnego, od datowania dajmy na to fragmenty naczyń z 8000 roku p.n.e. gdy pojawi się taki dowód, to już oburzenie i podważanie metod datowania. A są to ciągle te same metody.

I jakim sposobem uznawanie faktu procesu ewolucyjnego zaprzecza wierze w Boga? Ja przykładowo zajmuję się genetyką i obserwowanie procesów molekularnych, zmyślnych i logicznych mechanizmów utwierdza tylko moją wiarę.

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Anna01 »

ShadowLady86 pisze:Ja przykładowo zajmuję się genetyką i obserwowanie procesów molekularnych, zmyślnych i logicznych mechanizmów utwierdza tylko moją wiarę.
Moją też utwierdza właśnie ....... nauka ! Tak skomplikowane procesy nie mogły być dziełem przypadku. Jest to wszystko doskonale zaplanowane, zaprogramowane i wdrożone. Nauka coraz bardzie nas przybliża do Stwórcy.
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

Awatar użytkownika
Eter
Posty: 32
Rejestracja: 15 sie 2012, 11:33
Kontakt:

Post autor: Eter »

ShadowLady86 pisze:Ponawiam pytanie. Dlaczego, skoro według niektórych zostaliśmy stworzeni de novo, ludzki zarodek posiada zawiązki skrzeli oraz ogon. Dlaczego organizm ludzki nadkłada wiele energii żeby wytworzyć coś, co za chwilę będzie degradowane na drodze apoptozy ("dobrej" śmierci)?
Obawiam się, że podchodzisz za mało krytycznie do świeżo nabytej wiedzy. Łatwo jest początkującym naukowcom przyjąć krytyczny dystans do Biblii, trudniej o taki względem nauki.
Problemy jak powyżej są od dawna wałkowane w literaturze dotyczącej problematyki ewolucyjno-kreacjonistycznej. Odkurzyłem jedną z popularnych pozycji i wartą przeczytania: „Dochodzenie w sprawie Stwórcy”, Lee Strobel. Jest tam rozdział „Prawda na temat skrzeli”, w którym cytuje się Jonathana Wellsa, specjalizującego się w embriologii.
„… Kiedy patrzymy na zarodek, widać, że jest on zgięty w pół. I ma pogarbioną szyję. Ja nie mówię, że są to tylko zmarszczki skóry. Jest to bardziej skomplikowane. Jednak chodzi po prostu o cechę anatomiczną, związaną ze sposobem rozwijania się płodów u kręgowców.
Podkreślam to wyraźnie: To nie są skrzela! Nawet ryby nie mają skrzeli w tym stadium. Te zgarbienia skóry u ryb rozwiną się w skrzela, u ludzi w co innego. Nie są to nawet szczeliny skrzelowe. Nazywanie ich strukturami skrzelo podobnymi jest wydobywaniem na siłę dowodów ewolucji z materiału, w którym ich nie ma. Nie są wcale skrzelopodobne, chyba tylko w tym sensie, że są liniami w okolicy szyi. Jak powiedział embriolog brytyjski Lewis Wolpert, „podobieństwo jest jedynie iluzoryczne”.
To ciekawe, jak te chybione koncepcje dobrze prosperują – ciągnął dalej. Ewolucjoniści mieli zwyczaj nauczać, że „ontogeneza jest odzwierciedleniem filogenezy”, co jest fantazyjnym sposobem wyrażenia tego, że rozwój zarodków jest powtórzeniem rozwoju ewolucyjnego danego gatunku, czyli że zarodek przybiera postacie swoich dawnych dorosłych przodków.
Teoria ta została już jednak prawie całkiem porzucona, ponieważ jest empirycznie fałszywa. Mimo to są pewne jej aspekty, które ciągle się pojawiają. A „szczeliny skrzelowe” są tego typowym przykładem.
”

Awatar użytkownika
Berian
Posty: 679
Rejestracja: 04 maja 2011, 22:04
Lokalizacja: Polska

Post autor: Berian »

Dlatego nauki ludzkiej nigdy niemożna przyjmować bezkrytycznie bo wszędzie jest pełno naciągania(w końcu biorą za to kasę, za pomyłki jest brak dotacji).
Najlepiej podchodzić do badań naukowych jako ciekawostek a nie jako faktów.
Mat. 5:44
44. A Ja wam powiadam: Miłujcie nieprzyjaciół waszych i módlcie się za tych, którzy was prześladują,
(BW)
[you] miłujesz nieprzyjaciół?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Postacie”