Kłamstwa Pawła z Tarsu

Sprzeczności w Biblii, krytyka etyki biblijnej itp.
Dział przeznaczony przede wszystkim dla tych, którzy nie wierzą w boskie natchnienie Biblii. Obowiązuje wewnętrzny regulamin

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Henryk
Posty: 11722
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Kłamstwa Pawła z Tarsu

Post autor: Henryk »

krzysiekniepieklo pisze:
25 kwie 2024, 13:38
Trzeba się dobrze zastanowić, co tutaj Jezus powiedział. Czy Jezus tutaj powiedział, że należy płacić podatek cezarowi? No nie. Nie powiedział też, ze podatku nie należy płacić. Tego akurat oczekiwali ci, którzy wystawili Go na próbę. Więc co konkretnie mamy cezarowi oddać? Ano obraz i napis cezara. Przecież Jezus nie powiedział, że moneta podatkowa jest własnością cezara.
Piekielnie skomplikowane jest to, co piszesz.
Oddać wytłoczony wizerunek, a pozostały krążek ze srebra już nie należy się cezarowi jako podatek?
To, czym władcy zarządzają, nie jest ich własnością. Z tego, co nam Bóg dał, nic nie musimy im oddawać.
Czyżby?
A chodzisz po chodnikach? Wzywasz lekarza gdy poczujesz się źle? Jak Ciebie okradną nie dzwonisz na policję?
W razie pożaru kto przybędzie?
To wszystko z czego korzystasz musisz współfinansować. A jak nie, to sami odbiorą.
I będzie to sprawiedliwe!
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

krzysiekniepieklo
Posty: 291
Rejestracja: 22 lut 2024, 0:13

Re: Kłamstwa Pawła z Tarsu

Post autor: krzysiekniepieklo »

Henryk pisze:
25 kwie 2024, 13:55
krzysiekniepieklo pisze:
25 kwie 2024, 13:38
Trzeba się dobrze zastanowić, co tutaj Jezus powiedział. Czy Jezus tutaj powiedział, że należy płacić podatek cezarowi? No nie. Nie powiedział też, ze podatku nie należy płacić. Tego akurat oczekiwali ci, którzy wystawili Go na próbę. Więc co konkretnie mamy cezarowi oddać? Ano obraz i napis cezara. Przecież Jezus nie powiedział, że moneta podatkowa jest własnością cezara.
Piekielnie skomplikowane jest to, co piszesz.
Oddać wytłoczony wizerunek, a pozostały krążek ze srebra już nie należy się cezarowi jako podatek?
To, czym władcy zarządzają, nie jest ich własnością. Z tego, co nam Bóg dał, nic nie musimy im oddawać.
Czyżby?
A chodzisz po chodnikach? Wzywasz lekarza gdy poczujesz się źle? Jak Ciebie okradną nie dzwonisz na policję?
W razie pożaru kto przybędzie?
To wszystko z czego korzystasz musisz współfinansować. A jak nie, to sami odbiorą.
I będzie to sprawiedliwe!
Jezus wyraźnie określił, jak wspólnota uczniów Jezusa ma funkcjonować:

Mt 20
24 Gdy dziesięciu [pozostałych] to usłyszało, oburzyli się na tych dwóch braci. 25 A Jezus przywołał ich do siebie i rzekł: «Wiecie, że władcy narodów uciskają je, a wielcy dają im odczuć swą władzę. 26 Nie tak będzie u was. Lecz kto by między wami chciał stać się wielkim, niech będzie waszym sługą. 27 A kto by chciał być pierwszym między wami, niech będzie niewolnikiem waszym, 28 na wzór Syna Człowieczego, który nie przyszedł, aby Mu służono, lecz aby służyć i dać swoje życie na okup za wielu.

Więc należy wspierać wszystko, co służy społeczności, a przeciwstawiać się wszystkiemu, co służy władcom, którzy chcą żyć na koszt innych.

Henryk
Posty: 11722
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Kłamstwa Pawła z Tarsu

Post autor: Henryk »

krzysiekniepieklo pisze:
25 kwie 2024, 14:23
Więc należy wspierać wszystko, co służy społeczności, a przeciwstawiać się wszystkiemu, co służy władcom, którzy chcą żyć na koszt innych.
To twoje zdanie.
Władzy nie należy się przeciwstawiać we wszystkim.
Bo i nie wszystko jest złe, co robią.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6355
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Kłamstwa Pawła z Tarsu

Post autor: Queza »

Henryk pisze:
25 kwie 2024, 12:28
Takim władcą jest Jezus.
Mt 28:18 WSP "Jezus zbliżył się do nich i powiedział: - Została mi dana cała władza w niebie i na ziemi,"
Władza odmładza... :lol: podobno nie wyglądam na te lata co mam, dzięki Jezusowi oczywiście.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

krzysiekniepieklo
Posty: 291
Rejestracja: 22 lut 2024, 0:13

Re: Kłamstwa Pawła z Tarsu

Post autor: krzysiekniepieklo »

Henryk pisze:
25 kwie 2024, 14:28
krzysiekniepieklo pisze:
25 kwie 2024, 14:23
Więc należy wspierać wszystko, co służy społeczności, a przeciwstawiać się wszystkiemu, co służy władcom, którzy chcą żyć na koszt innych.
To twoje zdanie.
Władzy nie należy się przeciwstawiać we wszystkim.
Bo i nie wszystko jest złe, co robią.
A Ty w ogóle rozumiesz to, co ja napisałem? Może się zastanów nad sensem wypowiedzi, zanim zaczniesz krytykować.

krzysiekniepieklo
Posty: 291
Rejestracja: 22 lut 2024, 0:13

Re: Kłamstwa Pawła z Tarsu

Post autor: krzysiekniepieklo »

Queza pisze:
25 kwie 2024, 16:17
Henryk pisze:
25 kwie 2024, 12:28
Takim władcą jest Jezus.
Mt 28:18 WSP "Jezus zbliżył się do nich i powiedział: - Została mi dana cała władza w niebie i na ziemi,"
Władza odmładza... :lol: podobno nie wyglądam na te lata co mam, dzięki Jezusowi oczywiście.
Być może dziecinniejesz żeby do królestwa Bożego wejść.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6355
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Kłamstwa Pawła z Tarsu

Post autor: Queza »

krzysiekniepieklo pisze:
25 kwie 2024, 16:42
Queza pisze:
25 kwie 2024, 16:17
Henryk pisze:
25 kwie 2024, 12:28
Takim władcą jest Jezus.
Mt 28:18 WSP "Jezus zbliżył się do nich i powiedział: - Została mi dana cała władza w niebie i na ziemi,"
Władza odmładza... :lol: podobno nie wyglądam na te lata co mam, dzięki Jezusowi oczywiście.
Być może dziecinniejesz żeby do królestwa Bożego wejść.
Ty się nie bój o moje wejście, gorzej było z zejściem...
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Henryk
Posty: 11722
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Kłamstwa Pawła z Tarsu

Post autor: Henryk »

krzysiekniepieklo pisze:
25 kwie 2024, 16:40
A Ty w ogóle rozumiesz to, co ja napisałem? Może się zastanów nad sensem wypowiedzi, zanim zaczniesz krytykować.
Krzysiekniepiekło-doskonale rozumiem co piszesz. Spokojna Twoja rozczochrana...
To Ty zastanw się nad słowani swej wypowiedzi. Ja jedynie wyciągam proste wnioski.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16807
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Kłamstwa Pawła z Tarsu

Post autor: Bobo »

niepiekło pisze:Więc należy wspierać wszystko, co służy społeczności, a przeciwstawiać się wszystkiemu, co służy władcom, którzy chcą żyć na koszt innych.
Jaką społeczność masz na myśli? Tzn z kim?
Religijną? Należysz do jakiejś religii/wyznania? Spotykacie się gdzieś w realu, czy tylko odnajdujesz się w internecie na forach?
A propo tematu, wypowiedź Piotra a nie Pawła, który cię tak mierzi:

Szanujcie najróżniejszych ludzi, kochajcie wszystkich braci, bójcie się Boga, szanujcie króla.
(1 Piotra 2:17)
Oszołomstwu mówię NIE!

krzysiekniepieklo
Posty: 291
Rejestracja: 22 lut 2024, 0:13

Re: Kłamstwa Pawła z Tarsu

Post autor: krzysiekniepieklo »

Bobo pisze:
26 kwie 2024, 9:11
niepiekło pisze:Więc należy wspierać wszystko, co służy społeczności, a przeciwstawiać się wszystkiemu, co służy władcom, którzy chcą żyć na koszt innych.
Jaką społeczność masz na myśli? Tzn z kim?
Religijną? Należysz do jakiejś religii/wyznania? Spotykacie się gdzieś w realu, czy tylko odnajdujesz się w internecie na forach?
A propo tematu, wypowiedź Piotra a nie Pawła, który cię tak mierzi:

Szanujcie najróżniejszych ludzi, kochajcie wszystkich braci, bójcie się Boga, szanujcie króla.
(1 Piotra 2:17)
No ale Ty wiesz Bobo, że ja wierzę Jezusowi? A Ty ciągle sobie szukasz innych autorytetów. Co do pozostałych pytań, to spróbuję Ci odpowiedzieć w oddzielnym temacie. Generalnie, to staram się tworzyć nową wspólnotę opartą na spożywaniu Ciała i Krwi Jezusa w rycie ostatniej wieczerzy. Nie zrywam kontaktu z katolikami, bo uważam, że są w stanie zrozumieć moją opcję (no, poza ortodoksami)

Henryk
Posty: 11722
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Kłamstwa Pawła z Tarsu

Post autor: Henryk »

krzysiekniepieklo pisze:
26 kwie 2024, 10:14
Generalnie, to staram się tworzyć nową wspólnotę opartą na spożywaniu Ciała i Krwi Jezusa w rycie ostatniej wieczerzy. Nie zrywam kontaktu z katolikami, bo uważam, że są w stanie zrozumieć moją opcję (no, poza ortodoksami)
Jestem bardzo ciekawy, co to jest ten "ryt ostatniej wieczerzy"? :-?
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

krzysiekniepieklo
Posty: 291
Rejestracja: 22 lut 2024, 0:13

Re: Kłamstwa Pawła z Tarsu

Post autor: krzysiekniepieklo »

Henryk pisze:
27 kwie 2024, 10:20
krzysiekniepieklo pisze:
26 kwie 2024, 10:14
Generalnie, to staram się tworzyć nową wspólnotę opartą na spożywaniu Ciała i Krwi Jezusa w rycie ostatniej wieczerzy. Nie zrywam kontaktu z katolikami, bo uważam, że są w stanie zrozumieć moją opcję (no, poza ortodoksami)
Jestem bardzo ciekawy, co to jest ten "ryt ostatniej wieczerzy"? :-?
Ja to robię tak:

http://prorok.phorum.pl/viewtopic.php?f ... 7bbcdcf86c

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16807
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Kłamstwa Pawła z Tarsu

Post autor: Bobo »

niepiekło pisze:No ale Ty wiesz Bobo, że ja wierzę Jezusowi? A Ty ciągle sobie szukasz innych autorytetów.
Mam co do tego spore wątpliwości.
O szukaniu jakich autorytetów ty mówisz? Mój post daje coś takiego do zrozumienia?
Z drugiej strony... piszesz na forum. Coś tam wyjaśniasz, coś tam udowadniasz (niby!), coś tam przekonujesz.
Mam cię posłuchać/uwierzyć twoim wywodom? Czy je olać?
Oszołomstwu mówię NIE!

krzysiekniepieklo
Posty: 291
Rejestracja: 22 lut 2024, 0:13

Re: Kłamstwa Pawła z Tarsu

Post autor: krzysiekniepieklo »

Bobo pisze:
27 kwie 2024, 13:37
niepiekło pisze:No ale Ty wiesz Bobo, że ja wierzę Jezusowi? A Ty ciągle sobie szukasz innych autorytetów.
Mam co do tego spore wątpliwości.
O szukaniu jakich autorytetów ty mówisz? Mój post daje coś takiego do zrozumienia?
Post wcześniej powoływałeś się na list Piotra. Ja uważam, że tego listu Piotr nie napisał, no ale dla Ciebie to autorytet jest.

2P 3
15 a cierpliwość Pana naszego uważajcie za zbawienną, jak to również umiłowany nasz brat Paweł według danej mu mądrości napisał do was, 16 jak również we wszystkich listach, w których mówi o tym. Są w nich trudne do zrozumienia pewne sprawy, które ludzie niedouczeni i mało utwierdzeni opacznie tłumaczą, tak samo jak i inne Pisma9, na własną swoją zgubę.

Tutaj Piotr rzekomo uwiarygadnia Pawła. Nie jest możliwe żeby Piotr znał prywatną korespondencję Pawła.
Bobo pisze:
27 kwie 2024, 13:37

Z drugiej strony... piszesz na forum. Coś tam wyjaśniasz, coś tam udowadniasz (niby!), coś tam przekonujesz.
Mam cię posłuchać/uwierzyć twoim wywodom? Czy je olać?
Twoja decyzja Bobo, czy to, co piszę, to jest warte wiary. Ja cytuję Jezusa. Uczeń Jezusa powinien uznać Jego autorytet.

Henryk
Posty: 11722
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Kłamstwa Pawła z Tarsu

Post autor: Henryk »

Dziękuję za odpowiedź.
Dzięki temu linkowi jedynie upewniłem się co do Ciebie. :-(
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzeczności w Biblii”