W OBRONIE BOGA

Sprzeczności w Biblii, krytyka etyki biblijnej itp.
Dział przeznaczony przede wszystkim dla tych, którzy nie wierzą w boskie natchnienie Biblii. Obowiązuje wewnętrzny regulamin

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

Wnikliwy.. nikt sie z Boga nie nasmiewa.. i naprawde nie wiem.. jakim cudem wyciagnales taki wniosek.. obawiam sie.. ze to znowu tylko Twoja projekcja.. przypisana nam..

zapytam Cie wiec dlaczego Bog karal niemowleta.. ?

dlaczego kazal zadawac wrogom..tak okropne cierpienia.. nakazujac nabijac ich na pal.
. ????

dlaczego kazal zostawiac swoim wybrancom dziewice.. a nie kazal brac na wychowanie niewinnych przeciez niemowlat..???

czy nie byloby to moralniejsze... dla tak doskonalej istoty jaka jest z pewnoscia Bog.. ?

jesli zas uwazasz.. iz Bog skolei uwazal.. iz niemowlat nie da sie nawrocic.. to dlaczego nie uwazal tak jesli chodzilo o dziewice.. ?????????????????????
przeciez byly starsze od niemowlat.. wiec z pewnoscia jeszcze wiecej wchlonely balwochwalczych nawykow.. nie mowiac juz (jak wykazywales swego czasu) o genach..
;-)

czy naprawde nie dostrzegasz,, ze taki nakaz mogl byc dany tylko z ludzkiego punktu widzenia wlasnych interesow..??

komu bowiem z owczesnych prymitywnych ludzi by sie chcialo wychowac niewinne niemowleta..
ale brac sobie liczne dziewice za zony.. aby z nimi sobie pouzywac.. to znacznie atrakcyjniejsza MORALNOSC..

i taka wypaczona moralnosc przypisujesz Bogu.. ????
..

identycznie robia dzis bojownicy .. religii konkurencyjnej..

czy ich moralnosc.. tez uznasz..za pochodzaca od Boga..
;-) ;-)
Ostatnio zmieniony 26 sty 2015, 22:06 przez ata333, łącznie zmieniany 1 raz.
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

Przyjdzie czas to się go zapytasz. Ja z Bogiem nie dyskutuję, tylko chce mu służyć.
Jak gorszą cię niektóre sprawy - widocznie nie rozumiesz ich, albo chcesz aby dostosować to co widzisz do siebie. To Bóg jest twoim właścicielem, a nie ty jego.

Dzisiejsi bojownicy nie należą do narodu wybranego przez Boga, więc możesz sobie gdybać.
owczesnych prymitywnych ludzi
Bóg stworzył ludzi, czy prymitywnych ludzi?

Mam nadzieję, że tobie nikt tak nie powie.

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

Wnikliwy pisze:Ja z Bogiem nie dyskutuję, tylko chce mu służyć.
mysle..ze nie... mowisz prawdy..

Twoja organizacja dyskutuje z Bogiem.. jak podalam kiedys.. fragment przytoczony bodajze przez Obserwatora z Waszej literatury..

dyskutuje i to w temacie oceny morlanosci Boga.. czyli takim samym temacie jakiego sie podjelam tutaj .. uznajac.. iz Bog nie moze skazywac czlowieka na wieczne meki.. z uwagi tylko na to.. iz nie moze przeciez byc tak OKRUTNY ..

a rzecz jasna istnieja.. fragmenty w N.T .. ktore mowia ewidentnie o WIECZNYCH mekach.. ;-)

poza tym sam N.T nakazuje wszystko sprawdzac.. a wiec i prawdy podawane Ci przez CK.. a wiec nakazuje MYSLEC.. panie Wnikliwy.. ;-)
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

Rozmyślanie jest bardzo przydatne. Rozmyślanie nad wersetem w kontekście innego.
Rozmyślanie przy pomocy milionów książęk powoduje misz-masz i totalną kołomyję.
Taka tu jest stosowana, i to nagminnie.

Czekać na prawdy o UFO, na podstawie wersetów biblijnych.

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

Wnikliwy pisze:Rozmyślanie jest bardzo przydatne. Rozmyślanie nad wersetem w kontekście innego.
Rozmyślanie przy pomocy milionów książęk powoduje misz-masz i totalną kołomyję.
Taka tu jest stosowana, i to nagminnie.

Czekać na prawdy o UFO, na podstawie wersetów biblijnych.
no wiec jesli rozmyslasz.. gdyz uwazasz,, ze warto to pomysl o tym co napisalam.. ??

zastanow sie nad moralnoscia Izraelitow.. i pomysl.. czy naprawde w takich oklicznosciach mogla pochodzic od Boga.. ;-)

dla mnie wstyd byloby tak pomyslec.. nawet przez chwile.. ;-)
Ostatnio zmieniony 26 sty 2015, 23:14 przez ata333, łącznie zmieniany 1 raz.
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

Ja patrzę na to w kontekście nauki dla siebie, a ty sobie patrz jak chcesz.
Tylko jak do tej pory to twoje myślenie sprowadza cię w punkt bez wyjścia.
Jeżeli Biblia podaje, że Jehowa .... to czy tamto - to albo Biblia nie jest ( dla ciebie ) natchniona albo to są osoby, zdarzenia ( fikcyjne ), albo " wiesz, że nic nie wiesz ".
Filozoficzna bardzo znana reguła.

Awatar użytkownika
Manna z nieba
Posty: 3453
Rejestracja: 28 mar 2013, 21:43

Post autor: Manna z nieba »

Wnikliwy pisze:Rozmyślanie przy pomocy milionów książęk powoduje misz-masz i totalną kołomyję.
Bo rozmyślać można tylko przy pomocy literatury ŚJ.
Każda inna pochodzi od szatana :-D
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

Wnikliwy pisze:Bóg stworzył ludzi, czy prymitywnych ludzi?
a Izraelici, Kannanejczycy.. Majowie.. nie byli prymitywni w stosunku do nas.. ??
Uwazasz.. ze liczne wtedy mordy,, gwalty.. plynace rzeki krwi.. to nie objaw przymitywizmu cywilizacyjnego.. ???

Wnikusiu.. o czym Ty w ogole mowisz.. ????

Jozue.. Czingis CHan.. Aleksander Wielki.. to pewnie cywilizowani ludzie..

i w mysl cywilizacji.. wyrzynali,,, palili wszystko jak szlo...
;-)

zapewniam Cie.. ze jak wszystkie wtedy religie.. szczerze wierzyli w swym prymitywizmie.. iz Bogu nalezy sie rzecz najcenniejsza.. zycie ludzkie..
i tez wierzyli.. ze to im zapewni blogoslawienstwa..
i tez powodowani byli strachem przed nim.
. ;-)
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")

Awatar użytkownika
Manna z nieba
Posty: 3453
Rejestracja: 28 mar 2013, 21:43

Post autor: Manna z nieba »

Ja Wam radzę dzisiaj, weźcie ST do ręki, czytajcie i zacznijcie po kolei robić to co czytacie, że robił naród wybrany i mężowie Boży, a zobaczycie jak szybko wylądujecie w kryminale :-)
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

Czyli to był naród wybrany czy nie był wybrany. Opiekował się tymi " prymitywami " Bóg.
Czy ST to ściema czy prawda ?
Czekam na konkretne stwierdzenie.

Awatar użytkownika
Manna z nieba
Posty: 3453
Rejestracja: 28 mar 2013, 21:43

Post autor: Manna z nieba »

Wnikliwy pisze:Opiekował się tymi " prymitywami " Bóg.

Czy ST to ściema czy prawda ?
A co masz na myśli pisząc "opieka" :-D
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

To ty już zapomniałaś co to znaczy Boża opieka?

Awatar użytkownika
Manna z nieba
Posty: 3453
Rejestracja: 28 mar 2013, 21:43

Post autor: Manna z nieba »

Wnikliwy pisze:To ty już zapomniałaś co to znaczy Boża opieka?
Bóg "opiekował się" Izraelitami pomagając im zagarniać ziemie innych plemion, które też były stworzeniem Bożym.
Wcale nie gorszym.
Ale Bóg jako dobry ojciec postanowił dać prawa tylko wybranym dzieciom, a potem wspierać ich w napaściach na inne dzieci, mordować, rabować i gwałcić.

Jakoś w opiekę i to taką wybiórczą nie wierzę.
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

Manna z nieba pisze:Jakoś w opiekę i to taką wybiórczą nie wierzę.
(Dn 4:22) Wypędzą cię spośród ludzi i będziesz przebywał wśród lądowych zwierząt. Tak jak wołom będą ci dawać trawę do jedzenia, rosa z nieba będzie cię zwilżać. Siedem okresów czasu upłynie nad tobą, aż uznasz, że Najwyższy jest władcą nad królestwem ludzkim i powierza je, komu zechce. (23) To zaś, że wydano polecenie, by zostawić pień i korzenie oznacza, że: Pozostawią ci królestwo, skoro uznasz, że Niebo sprawuje władzę.
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

Anowi pisze:(Dn 4:22) Wypędzą cię spośród ludzi i będziesz przebywał wśród lądowych zwierząt. Tak jak wołom będą ci dawać trawę do jedzenia, rosa z nieba będzie cię zwilżać. Siedem okresów czasu upłynie nad tobą, aż uznasz, że Najwyższy jest władcą nad królestwem ludzkim i powierza je, komu zechce. (23) To zaś, że wydano polecenie, by zostawić pień i korzenie oznacza, że: Pozostawią ci królestwo, skoro uznasz, że Niebo sprawuje władzę.
piekne.. mysle.. ze kazda swieta ksiega.. zawiera tak piekne i wzniosle "PRAWDY".. ;-)
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzeczności w Biblii”