W OBRONIE BOGA

Sprzeczności w Biblii, krytyka etyki biblijnej itp.
Dział przeznaczony przede wszystkim dla tych, którzy nie wierzą w boskie natchnienie Biblii. Obowiązuje wewnętrzny regulamin

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Manna z nieba
Posty: 3453
Rejestracja: 28 mar 2013, 21:43

Post autor: Manna z nieba »

Wnikliwy pisze:W tym wątku niestety pewna osoba pokazuje gdzie zaprowadziła ją niezależność.
Bardzo mi miło czytać - jak można wyśmiewać się z Biblii.
Wczoraj prosiłeś o zakończenie dyskusji, dziś sam ją wznawiasz i to bezpośrednio zaczepiając moją osobę swoimi złośliwościami.
Widocznie nie możesz obejść się bez odniesienia do mojej osoby.
Wezmę to pod uwagę i zwiększę ilość postów :mrgreen:
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4138
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Jesteś bardzo tajemniczy Wnikuś. Czyżbyś pisał o sobie - trudno się dopatrzeć wersetów biblijnych w Twoich wypowiedziach(zgubiłeś klucz od sejfu? :-> ):

J 15:5 bt "Ja jestem krzewem winnym, wy – latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić."

A może traktujesz forumowiczów jak pogan - mówiąc tylko to co łatwe do zrozumienia:

1Kor 14:22 bt "Tak więc dar języków jest znakiem nie dla wierzących, lecz dla pogan, proroctwo zaś nie dla pogan, lecz dla wierzących."

1Kor 13:8 bt "Miłość nigdy nie ustaje, [nie jest] jak proroctwa, które się skończą, choć zniknie dar języków i choć wiedzy [już] nie stanie."

Na szczęście Wnikuś nie czekamy na pochwałę od Ciebie, bo wtedy rzeczywiście "nie przeżyło by żadne ciało", lecz mamy gwarancję pochwały od Boga, w czasie kiedy wszyscy naburmuszeni będą już "przekonani", bo Bóg jest aż tak cierpliwy ;-)

1Co 4:5 bt "(5) Przeto nie sądźcie przedwcześnie, dopóki nie przyjdzie Pan, który rozjaśni to, co w ciemnościach ukryte, i ujawni zamysły serc. Wtedy każdy otrzyma od Boga pochwałę."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

Pewnie Bóg was pochwali, że się z niego naśmiewacie.
Ja nie używam wersetów Biblijnych aby wykazać jaki Bóg jest zły. :-D
Ja pani Manno tylko nawiązuje, do tego co napisałaś, a napisałaś mnóstwo prześmiewczych zdań wobec tego co jest zawarte w Biblii.
Możesz zwiększyć ilość postów do granic możliwości sądzę, że mój kolejny komentarz nie byłby inny, więc pozostanę tylko na tym jednym, i to bardzo stonowanym. :-D

Elius
Posty: 2036
Rejestracja: 08 paź 2009, 7:19
Lokalizacja: Miasto święte.Druga brama od południa.

Post autor: Elius »

Wnikliwy pisze:W tym wątku niestety pewna osoba pokazuje gdzie zaprowadziła ją niezależność.
Bardzo mi miło czytać - jak można wyśmiewać się z Biblii.
A do czego prowadzi brak myślenia i niezależności tylko wpatrywanie sie w nowe światła ,które za chwile są stare,a do tego ten brak poszanowania Biblii ,zgroza,

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

radek pisze:Jesteś bardzo tajemniczy Wnikuś. Czyżbyś pisał o sobie - trudno się dopatrzeć wersetów biblijnych w Twoich wypowiedziach(zgubiłeś klucz od sejfu? ):

;-) ;-) ;-)
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4138
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Wnikuś, ciekawe kiedy uświadomisz sobie, że oskarżanie to najłatwiejsza czynność na Świecie - każdy jeden głupi to potrafi. Jednak by kogoś pochwalić, trzeba czegoś więcej niż jakakolwiek struktura religijna jako oparcie w ingerencji. Bóg nie chwali człowieka za przynależenie do struktur religijnych, bo nie jest komuchem, tylko daje mu pochwałę adekwatną do zamysłu jego serca. O wielkości człowieka świadczy fakt ile osób pokrzepił. Bóg jak wspomniałem pochwali wszystkich - tu właśnie okazuje się, że On jest Najwyższym.
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

radek pisze:Wnikuś, ciekawe kiedy uświadomisz sobie, że oskarżanie to najłatwiejsza czynność na Świecie - każdy jeden głupi to potrafi. Jednak by kogoś pochwalić, trzeba czegoś więcej niż jakakolwiek struktura religijna jako oparcie w ingerencji. Bóg nie chwali człowieka za przynależenie do struktur religijnych, bo nie jest komuchem, tylko daje mu pochwałę adekwatną do zamysłu jego serca. O wielkości człowieka świadczy fakt ile osób pokrzepił. Bóg jak wspomniałem pochwali wszystkich - tu właśnie okazuje się, że On jest Najwyższym.
Radku uwypukliles bardzo dobra idee promowana przez Pawla.. iz sprawiedliwoscia... a ta wyplywa zawsze z PRAWA... nie mozna przypodobac sie Bogu..

bo wszystko ma poczatek w milosci..(najpierw Boga do ludzi.. a potem vice versa).. ;-)

gdy juz pokochasz .. wypelniasz Zakon.. jak naucza teologiczny duch ewangelii.. :)

w tym tkwi wlasnie teologiczne clue przeslania the gospels.. .. ;-)
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")

Awatar użytkownika
Manna z nieba
Posty: 3453
Rejestracja: 28 mar 2013, 21:43

Post autor: Manna z nieba »

Wnikliwy pisze:Pewnie Bóg was pochwali, że się z niego naśmiewacie.
Nie manipuluj i nie kłam.
Nikt tutaj z Boga się nie naśmiewa, wskazujemy jedynie na prymitywne rozumowanie naszych przodków.
Bóg nie jest odpowiedzialny za złe uczynki ludzi.
Za kłamstwa, oszustwa, morderstwa, zabójstwa, gwałty, kradzieże itd.
Ludzie to robili i starali się usprawiedliwić, że to na polecenie Boga.
A Ty jak chcesz to wierz sobie, że Bóg kazał zabijać niemowlęta i starców, a nawet zwierzęta, że nakłaniał jednych do mordowania drugich, że kazał zostawiać mężczyznom przy życiu dziewice dla ich uciech.
Nikt Ci nie broni, ale nie kłam bezczelnie, że ktoś tutaj naśmiewa się z Boga.
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

Naśmiewasz się z Biblii. Bierzesz pod włos cytaty. Twierdzisz, że pisarze biblijni nie pisali pod natchnieniem. Nie używaj słowa kłamstwo - bo zaczynasz się powtarzać.
Mało kto czytając twoje posty doszedłby do innych wniosków niż ja.

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

radek pisze:Wnikuś, ciekawe kiedy uświadomisz sobie, że oskarżanie to najłatwiejsza czynność na Świecie - każdy jeden głupi to potrafi. Jednak by kogoś pochwalić, trzeba czegoś więcej niż jakakolwiek struktura religijna jako oparcie w ingerencji. Bóg nie chwali człowieka za przynależenie do struktur religijnych, bo nie jest komuchem, tylko daje mu pochwałę adekwatną do zamysłu jego serca. O wielkości człowieka świadczy fakt ile osób pokrzepił. Bóg jak wspomniałem pochwali wszystkich - tu właśnie okazuje się, że On jest Najwyższym.
Kto i czym tutaj kogo pokrzepia . Tytuł wątku jest nieadekwatny do tego co tutaj jest pisane.
Daj sobie już spokój z kokietowaniem naszych pań, bo prędzej czy później odgryzą ci ogon.
Tu można pochwalić jedynie za to, że chce wam się pisać, ale co i jak to już jest inna sprawa.

Awatar użytkownika
Manna z nieba
Posty: 3453
Rejestracja: 28 mar 2013, 21:43

Post autor: Manna z nieba »

Wnikliwy pisze:Naśmiewasz się z Biblii. Bierzesz pod włos cytaty. Twierdzisz, że pisarze biblijni nie pisali pod natchnieniem. Nie używaj słowa kłamstwo - bo zaczynasz się powtarzać.
Mało kto czytając twoje posty doszedłby do innych wniosków niż ja.
Nieładnie jest wypowiadać się za innych.
Wypowiadaj się Wnikliwy w życiu wyłącznie za siebie.
Sprawdź też co oznacza "naśmiewać się" zanim kogoś o to bezpodstawnie oskarżysz.

Twoja krytyka i zgorzknienie, które daje się odczuć też są już nudne, a jednak przyjęłam, że masz do nich prawo.
Szanują rozmówców.
Po co jesteś na tym forum?
Czy Twoim celem jest dokuczać tym, którzy nie zgadzają się z Tobą?
Od kiedy Strażnica pozwala Ci prowadzić dyskusje z odłączonymi?
A jeśli już to robisz to zachowuj się jak wierzący chrześcijanin, bo nie słowa są ważne, a czyny.

Ktoś, kto Boga zna osobiście, ma miłość do ludzi.
Ma też o wiele więcej.
Ma radość, miłość, pokój, uprzejmość, cierpliwość, gościnność, opanowanie.
Ty swoimi postami zaprzeczasz temu wszystkiemu, ale do pouczania i krytykowania jesteś pierwszy.

Kto jak kto, ale osoba, która mówi wszystkim, że należy do wybrańców Bożych spośród wszystkich ludzi na świecie powinna czymś się wyróżniać.
Głoszenie takich rzeczy do czegoś zobowiązuje.
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.

Awatar użytkownika
Manna z nieba
Posty: 3453
Rejestracja: 28 mar 2013, 21:43

Post autor: Manna z nieba »

Wnikliwy pisze:Daj sobie już spokój z kokietowaniem naszych pań
...że też wszystko tak jednoznacznie Ci się kojarzy....
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

Manna z nieba pisze:
Wnikliwy pisze:Naśmiewasz się z Biblii. Bierzesz pod włos cytaty. Twierdzisz, że pisarze biblijni nie pisali pod natchnieniem. Nie używaj słowa kłamstwo - bo zaczynasz się powtarzać.
Mało kto czytając twoje posty doszedłby do innych wniosków niż ja.
Nieładnie jest wypowiadać się za innych.
Wypowiadaj się Wnikliwy w życiu wyłącznie za siebie.
Sprawdź też co oznacza "naśmiewać się" zanim kogoś o to bezpodstawnie oskarżysz.

Twoja krytyka i zgorzknienie, które daje się odczuć też są już nudne, a jednak przyjęłam, że masz do nich prawo.
Szanują rozmówców.
Po co jesteś na tym forum?
Czy Twoim celem jest dokuczać tym, którzy nie zgadzają się z Tobą?
Od kiedy Strażnica pozwala Ci prowadzić dyskusje z odłączonymi?
A jeśli już to robisz to zachowuj się jak wierzący chrześcijanin, bo nie słowa są ważne, a czyny.

Ktoś, kto Boga zna osobiście, ma miłość do ludzi.
Ma też o wiele więcej.
Ma radość, miłość, pokój, uprzejmość, cierpliwość, gościnność, opanowanie.
Ty swoimi postami zaprzeczasz temu wszystkiemu, ale do pouczania i krytykowania jesteś pierwszy.

Kto jak kto, ale osoba, która mówi wszystkim, że należy do wybrańców Bożych spośród wszystkich ludzi na świecie powinna czymś się wyróżniać.
Głoszenie takich rzeczy do czegoś zobowiązuje.
Cały post o niczym.
Przękręcenie na śJ. Piszesz do mnie - bijesz do nas wszystkich.
Szkoda czasu :-)

Awatar użytkownika
Manna z nieba
Posty: 3453
Rejestracja: 28 mar 2013, 21:43

Post autor: Manna z nieba »

Wnikliwy pisze:
Manna z nieba pisze:
Wnikliwy pisze:Naśmiewasz się z Biblii. Bierzesz pod włos cytaty. Twierdzisz, że pisarze biblijni nie pisali pod natchnieniem. Nie używaj słowa kłamstwo - bo zaczynasz się powtarzać.
Mało kto czytając twoje posty doszedłby do innych wniosków niż ja.
Nieładnie jest wypowiadać się za innych.
Wypowiadaj się Wnikliwy w życiu wyłącznie za siebie.
Sprawdź też co oznacza "naśmiewać się" zanim kogoś o to bezpodstawnie oskarżysz.

Twoja krytyka i zgorzknienie, które daje się odczuć też są już nudne, a jednak przyjęłam, że masz do nich prawo.
Szanują rozmówców.
Po co jesteś na tym forum?
Czy Twoim celem jest dokuczać tym, którzy nie zgadzają się z Tobą?
Od kiedy Strażnica pozwala Ci prowadzić dyskusje z odłączonymi?
A jeśli już to robisz to zachowuj się jak wierzący chrześcijanin, bo nie słowa są ważne, a czyny.

Ktoś, kto Boga zna osobiście, ma miłość do ludzi.
Ma też o wiele więcej.
Ma radość, miłość, pokój, uprzejmość, cierpliwość, gościnność, opanowanie.
Ty swoimi postami zaprzeczasz temu wszystkiemu, ale do pouczania i krytykowania jesteś pierwszy.

Kto jak kto, ale osoba, która mówi wszystkim, że należy do wybrańców Bożych spośród wszystkich ludzi na świecie powinna czymś się wyróżniać.
Głoszenie takich rzeczy do czegoś zobowiązuje.
Cały post o niczym.
Przękręcenie na śJ. Piszesz do mnie - bijesz do nas wszystkich.
Szkoda czasu :-)
Do nikogo innego nie piszę tutaj tylko do Ciebie.
Jesteś trudnym człowiekiem, udajesz, że nie rozumiesz prostych zdań.
No i licz się z tym, że jednak reprezentujesz grupę ludzi, którzy twierdzą, że są już w arce zbawienia czyli organizacji i mówią o sobie w samych superlatywach.
Uważam więc Ciebie za tego za kogo się podajesz.
To źle?

Dlatego wypadałoby to potwierdzić swoim zachowaniem, a nie tylko słowami.
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4138
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Do Wnikusia:

Ap 3:19-20 bt "(19) Ja wszystkich, których kocham, karcę i ćwiczę. Bądź więc gorliwy i nawróć się! (20) Oto stoję u drzwi i kołaczę: jeśli ktoś posłyszy mój głos i drzwi otworzy, wejdę do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze Mną."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzeczności w Biblii”