SPRZECZNOŚCI DOTYCZĄCE PAWŁA

Sprzeczności w Biblii, krytyka etyki biblijnej itp.
Dział przeznaczony przede wszystkim dla tych, którzy nie wierzą w boskie natchnienie Biblii. Obowiązuje wewnętrzny regulamin

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

wybrana pisze:Zakonem nazywamy zakon Mojzeszowy i zakonem nazywamy prawa Boże. Mojzesz miał inne przykazania niż Boże, więc tylko Boże wypełniamy.
Pękać ze śmiechu wypada. Czyli: Mojżesz dostał od samego Boga, osobiście , tablice z przykazaniami (a siedział na tej górze aż 40 dni, więc objaśnień się nasłuchał i wykładni i czego tam jeszcze...), zszedł z Góry i przekazał INNE wiadomości, włąsne prawa i wymysły, aby zgubić naród i doprowadzić ludzi do ciemności.
Wybacz - to jest twoja wykłądnia ST, jedna z wielu. Absurdy do potęgi.Aż przykro słuchać takich bzdur. :-/

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

.Cyprian. pisze:Przeczytaj przynajmniej wszystkie 3 rozdziały tego, żeby wyłowić kontekst.
Nawiążę do tego. Masz rację, Cyprian. Aby pojąć wiele kontrowersyjnych (jak mówisz wyrwanych z kontekstu) wersetów należy analizować wiele wpisów przed i po danym wersecie, a nawet (bardzo często) hasać po całej Biblii, aby nadać właściwy sens danemu kontrowersyjnemu sens.
Ja wiem, jak analizuje się teksty i faktycznie masz tu rację, ale...
Biblia nie spadła z nieba w jednym momencie jako całość. Ludzie w różnym czasie dysponowali różnymi skrawkami różnych Pism. Mam tu na myśli np.to, że List pisany do jakiegoś Zboru miał być czytany w innym, ale nie dochodził do wszystkich wierzących. Jakiez było zdziwienie, że istnieje inny chrzest niż Jana? Ludzie żyli włąsną wiarą i żadne pisma nigdy nie były jednomyślnie dla wszystkich i przez wszystkich przyjmowane i zrozumiane. Jak widac nic się nie zmieniło. Interpretacje i wykładnie są dla szperaczy i biblistów. A wiara, nieobłudna, taka, jaką Bóg w serca każdego człowieka indywidualnie dał jest inna. I z tych zasobów będzie człowiek rozliczony, a nie z poprawności interpretacji i denominacyjnych wykładni.

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

chryzolit pisze: A tak napradę pokazujesz swoją nagość.
Pozdrawiam.
Ja nigdy publicznie nie pokazuje swojej nagości, czego nie można powiedzieć o Jehowie, który na nagość wystawił swojego największego proroka.

KSIĘGA IZAJASZA 20. 2 - 4. PRZEKŁAD NOWEGO ŚWIATA

w owym czasie Jehowa rzekł poprzez rękę Izajasza, syna Amoca, mówiąc: "Idź i odwiąż wór ze swych bioder; zdejmij też z nóg sandały". I on tak zrobił, i chodził nago i boso. I Jehowa rzekł jeszcze: "Jak mój sługa Izajasz przez trzy lata chodził nago i boso, stanowiąc znak i proroczą zapowiedź przeciwko Egiptowi i przeciwko Etiopii,


Na tym przykładzie możesz zobaczyć, że są jeszcze bardziej ode mnie zwariowani :-)

Przy tej okazji, gdybyś zdobył się na chwilę refleksji, to uzmysłowił byś sobie, jakiego pokroju umysły tworzyły tzw. Słowo Boże.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

wuka pisze:
wybrana pisze:Zakonem nazywamy zakon Mojzeszowy i zakonem nazywamy prawa Boże. Mojzesz miał inne przykazania niż Boże, więc tylko Boże wypełniamy.
Pękać ze śmiechu wypada. Czyli: Mojżesz dostał od samego Boga, osobiście , tablice z przykazaniami (a siedział na tej górze aż 40 dni, więc objaśnień się nasłuchał i wykładni i czego tam jeszcze...), zszedł z Góry i przekazał INNE wiadomości, włąsne prawa i wymysły, aby zgubić naród i doprowadzić ludzi do ciemności.
Wybacz - to jest twoja wykłądnia ST, jedna z wielu. Absurdy do potęgi.Aż przykro słuchać takich bzdur. :-/
A ileż to masz roboty, by zapoznać się z księga powtórzonego prawa. Jeżeli to, co tam napisano uważasz, że pochodzi od Boga, to ty Boga nie poznałaś.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

wybrana pisze:
wuka pisze:
wybrana pisze:Zakonem nazywamy zakon Mojzeszowy i zakonem nazywamy prawa Boże. Mojzesz miał inne przykazania niż Boże, więc tylko Boże wypełniamy.
Pękać ze śmiechu wypada. Czyli: Mojżesz dostał od samego Boga, osobiście , tablice z przykazaniami (a siedział na tej górze aż 40 dni, więc objaśnień się nasłuchał i wykładni i czego tam jeszcze...), zszedł z Góry i przekazał INNE wiadomości, włąsne prawa i wymysły, aby zgubić naród i doprowadzić ludzi do ciemności.
Wybacz - to jest twoja wykłądnia ST, jedna z wielu. Absurdy do potęgi.Aż przykro słuchać takich bzdur. :-/
A ileż to masz roboty, by zapoznać się z księga powtórzonego prawa. Jeżeli to, co tam napisano uważasz, że pochodzi od Boga, to ty Boga nie poznałaś.
Ale po co? Czytałam ją co najmniej kilka razy.
Nie o tym pisałam.
A swoją drogą tupet miał Mojżesz, że tak się postawił Bogu, który mu przez 40 dni wkładał do głowy co i jak ma być. a Mojżesz, mąż boży i tak po swojemu zrobił :roll:
:mrgreen:

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

R,N.
Napisał.
Ja nigdy publicznie nie pokazuje swojej nagości, czego nie można powiedzieć o Jehowie, który na nagość wystawił swojego największego proroka.
Dalej dyletantyzm,nie widzisz nawet tego jak bardzo jesteś nagi i jak bardzo potrzebujesz nakrycia,bo przez swą nagość narażasz się na śmieszność i odwracanie się od Ciebie.

Jeżeli jednak tak jesteś mądry,to odpowiedz na te pytania,które sa podane w księdze Hioba,w innym poście.

I nie martw się o pokrój umysłów,podanych przez pr.Izajasza.Bo one już się w większości spełniło,czego ty nawet nie umiesz zobaczyć,bo tak wstydzisz się swojej nagości,że nie jesteś wstanie tego objąć,bo przez nią jesteś ograniczony.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

wybrana pisze:A ileż to masz roboty, by zapoznać się z księga powtórzonego prawa. Jeżeli to, co tam napisano uważasz, że pochodzi od Boga, to ty Boga nie poznałaś.
No proszę. :-)
Użytkowniczka wybrana sugeruje brak natchnienia w jednej z ksiąg ST.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

R.N-
PRZYTACZAM Ci ten cytat,abyś nie musiał szukać.
Jeżeli odpowiesz sobie na te pytania,to możemy dalej rozmawiać.
Bo to będzie tak jak jest w tekście świadczyć o mądrości.
Czym ona się objawia.?
Cytat,
ytat:
"Księga Hioba, 38 1. I z wichru Pan odpowiedział Hiobowi tymi słowami: 2. Któż tu zaciemnić chce zamiar słowami nierozumnymi? 3. Przepasz no biodra jak mocarz! Będę cię pytał - pouczysz Mnie. 4. Gdzieś był, gdy zakładałem ziemię? Powiedz, jeżeli znasz mądrość. 5. Kto wybadał jej przestworza? Wiesz, kto ją sznurem wymierzył? 6. Na czym się słupy wspierają? Kto założył jej kamień węgielny 7. ku uciesze porannych gwiazd, ku radości wszystkich synów Bożych? 8. Kto bramą zamknął morze, gdy wyszło z łona wzburzone, 9. gdym chmury mu dał za ubranie, za pieluszki ciemność pierwotną? 10. Złamałem jego wielkość mym prawem, wprawiłem wrzeciądze i bramę. 11. I rzekłem: Aż dotąd, nie dalej! Tu zapora dla twoich nadętych fal. 12. Czyś w życiu rozkazał rankowi, wyznaczył miejsce jutrzence, 13. by objęła krańce ziemi, usuwając z niej grzeszników? 14. Zmienia się jak pieczętowana glina, barwi się jak suknia. 15. Grzesznikom światło odjęte i strzaskane ramię wyniosłe. 16. Czy dotarłeś do źródeł morza? Czy doszedłeś do dna Otchłani? 17. Czy wskazano ci bramy śmierci? Widziałeś drzwi do ciemności? 18. Czy zgłębiłeś przestrzeń ziemi? Powiedz, czy znasz to wszystko? 19. Gdzie jest droga do spoczynku światła? A gdzie mieszkają mroki, 20. abyś je zawiódł do ich przestworzy i rozpoznał drogę do ich domu? 21. Jeśli to wiesz, to wtedyś się rodził, a liczba twych dni jest ogromna. 22. Czy dotarłeś do zbiorników śniegu? Czy widziałeś zbiorniki gradu? 23. Na czasy gniewu je chowam, na dzień utarczki i wojny. 24. Czy nie tędy światło zachodzi, rozsyłając błyskawice po świecie? 25. Kto kopał kanały ulewie lub drogę chmurze ze grzmotem, 26. by padał deszcz na pustkowiu, w pustyni zupełnie bezludnej, 27. chcąc pustynię bezludną nasycić, zasilić rosnącą tam trawę? 28. Czy deszcz także ma ojca? A kto zrodził krople rosy? 29. Z czyjego łona lód wyszedł? Kto rozmnożył szron z nieba? 30. Jak to woda krzepnie na kamień, powierzchnia głębiny się ścina? 31. Czy połączysz gwiazdy Plejad? Rozluźnisz więzy Oriona? 32. Czy wypuścisz o czasie Gwiazdę Poranną? I wywiedziesz Niedźwiedzicę z dziećmi? 33. Czy znane ci prawa niebios, czy wyjaśnisz ich pismo na ziemi? 34. Czy głos swój podniesiesz do chmur, by cię ulewa przykryła? 35. Czy poślesz pioruny i pójdą ze słowem: Jesteśmy do usług? 36. Kto ibisowi dał mądrość, a rozum dał kogutowi? 37. Kto mądrze policzy chmury, w niebiosa zgromadzi wodę, 38. gdy gleba stwardnieje na bryłę, a pola zamienią się w grudy? 39. Czy lwicy zdobyczy nałowisz, nasycisz żarłoczność lwiątek, 40. gdy one mieszkają w kryjówkach, w gęstwinach czekają wieczoru? 41. Kto żeru dostarcza krukowi, gdy młode do Boga wołają, gdy błądzą ogromnie zgłodniałe?"
Księga Hioba, 38 - Bíblia Católica Online
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

chryzolit pisze:R,N.
Napisał.
Ja nigdy publicznie nie pokazuje swojej nagości, czego nie można powiedzieć o Jehowie, który na nagość wystawił swojego największego proroka.
Dalej dyletantyzm,nie widzisz nawet tego jak bardzo jesteś nagi i jak bardzo potrzebujesz nakrycia,bo przez swą nagość narażasz się na śmieszność i odwracanie się od Ciebie.

Jeżeli jednak tak jesteś mądry,to odpowiedz na te pytania,które sa podane w księdze Hioba,w innym poście.

I nie martw się o pokrój umysłów,podanych przez pr.Izajasza.Bo one już się w większości spełniło,czego ty nawet nie umiesz zobaczyć,bo tak wstydzisz się swojej nagości,że nie jesteś wstanie tego objąć,bo przez nią jesteś ograniczony.
Pozdrawiam.
Nigdy nie byłem nagi przez 3 dni, nawet może przez 3 godziny, a co dopiero być nagim 3 lata. Ho ho :mysli:
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

R.N.
Nie wiedziałem,że tak świetnie grasz błazna.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

chryzolit pisze:R.N.
Nie wiedziałem,że tak świetnie grasz błazna.
Pozdrawiam.
Daleko mi w tym do Ciebie i do Izajasza.
Znów dowiedziałeś się o kompromitującym cytacie i dostajesz ślinotoku.
Zamiast pochylić się nad problemem, to Ty bez cienia najmniejszej refleksji próbujesz odwrócić kota ogonem.
Wszelkimi możliwymi sposobami bronisz ''chwały Bożej''.
Dobrze wyszkolił Was Paweł.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

RN pisze:Znów dowiedziałeś się o kompromitującym cytacie i dostajesz ślinotoku.
Zamiast pochylić się nad problemem, to Ty bez cienia najmniejszej refleksji próbujesz odwrócić kota ogonem.
Zauważ, że tak się dzieje cały czas.

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

R.N-Cytat nie jest kompromitujący,tylko ty wyrywasz go z kontekstu i nie wiesz co z tym zrobić i pokazujesz po raz kolejny swą nagość..
I to jest smutne.
R.N-powtarzam jak odpowiesz na te pytania,to możemy dalej rozmawiać.
Cytat:
"Księga Hioba, 38 1. I z wichru Pan odpowiedział Hiobowi tymi słowami: 2. Któż tu zaciemnić chce zamiar słowami nierozumnymi? 3. Przepasz no biodra jak mocarz! Będę cię pytał - pouczysz Mnie. 4. Gdzieś był, gdy zakładałem ziemię? Powiedz, jeżeli znasz mądrość. 5. Kto wybadał jej przestworza? Wiesz, kto ją sznurem wymierzył? 6. Na czym się słupy wspierają? Kto założył jej kamień węgielny 7. ku uciesze porannych gwiazd, ku radości wszystkich synów Bożych? 8. Kto bramą zamknął morze, gdy wyszło z łona wzburzone, 9. gdym chmury mu dał za ubranie, za pieluszki ciemność pierwotną? 10. Złamałem jego wielkość mym prawem, wprawiłem wrzeciądze i bramę. 11. I rzekłem: Aż dotąd, nie dalej! Tu zapora dla twoich nadętych fal. 12. Czyś w życiu rozkazał rankowi, wyznaczył miejsce jutrzence, 13. by objęła krańce ziemi, usuwając z niej grzeszników? 14. Zmienia się jak pieczętowana glina, barwi się jak suknia. 15. Grzesznikom światło odjęte i strzaskane ramię wyniosłe. 16. Czy dotarłeś do źródeł morza? Czy doszedłeś do dna Otchłani? 17. Czy wskazano ci bramy śmierci? Widziałeś drzwi do ciemności? 18. Czy zgłębiłeś przestrzeń ziemi? Powiedz, czy znasz to wszystko? 19. Gdzie jest droga do spoczynku światła? A gdzie mieszkają mroki, 20. abyś je zawiódł do ich przestworzy i rozpoznał drogę do ich domu? 21. Jeśli to wiesz, to wtedyś się rodził, a liczba twych dni jest ogromna. 22. Czy dotarłeś do zbiorników śniegu? Czy widziałeś zbiorniki gradu? 23. Na czasy gniewu je chowam, na dzień utarczki i wojny. 24. Czy nie tędy światło zachodzi, rozsyłając błyskawice po świecie? 25. Kto kopał kanały ulewie lub drogę chmurze ze grzmotem, 26. by padał deszcz na pustkowiu, w pustyni zupełnie bezludnej, 27. chcąc pustynię bezludną nasycić, zasilić rosnącą tam trawę? 28. Czy deszcz także ma ojca? A kto zrodził krople rosy? 29. Z czyjego łona lód wyszedł? Kto rozmnożył szron z nieba? 30. Jak to woda krzepnie na kamień, powierzchnia głębiny się ścina? 31. Czy połączysz gwiazdy Plejad? Rozluźnisz więzy Oriona? 32. Czy wypuścisz o czasie Gwiazdę Poranną? I wywiedziesz Niedźwiedzicę z dziećmi? 33. Czy znane ci prawa niebios, czy wyjaśnisz ich pismo na ziemi? 34. Czy głos swój podniesiesz do chmur, by cię ulewa przykryła? 35. Czy poślesz pioruny i pójdą ze słowem: Jesteśmy do usług? 36. Kto ibisowi dał mądrość, a rozum dał kogutowi? 37. Kto mądrze policzy chmury, w niebiosa zgromadzi wodę, 38. gdy gleba stwardnieje na bryłę, a pola zamienią się w grudy? 39. Czy lwicy zdobyczy nałowisz, nasycisz żarłoczność lwiątek, 40. gdy one mieszkają w kryjówkach, w gęstwinach czekają wieczoru? 41. Kto żeru dostarcza krukowi, gdy młode do Boga wołają, gdy błądzą ogromnie zgłodniałe?"
Księga Hioba, 38 - Bíblia Católica Online

Również proszę o to samo wuka.
Odpowiedz na te pytania.????
Pozdrawiam.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

chryzolit pisze:Również proszę o to samo wuka.
Odpowiedz na te pytania.????
Paweł już za mnie odpowiedział, jakże retorycznie: "Kim ty jesteś człowiecze..."itd.
Ale czy to jest odpowiedź? Nie. To jest tzw. spychoterapia i zamykanie ust.
Chryzolit, ja dokładnie i dobrze wiem jaka jest potęga Boga. I z pokorą oddaję Mu cześć.
To Bóg wyposażył mnie w rozum, dociekliwy umysł i serce. I nie dam się zbyć taką gadką-szmatką, to erystyka. To uprawiacie.

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

wuka-Napisała
I z pokorą oddaję Mu cześć.
.
Jesteś przekonana.
Bo prawdziwego Boga,poznajemy z Objawienia go przez Jezusa,a ty robisz sobie kpiny,z tych ludzi,których On przygotował,aby to przekazali i zapisali następnym pokoleniom.
A Ty poznałaś go ,o ile poznałaś, [lepiej wymysliłaś sobie jakim ma być]tylko przez fakt,kontaktu z Biblią,bo inaczej nawet nikt by nie wiedział,kim był Jezus.A teraz to zródło objawienia,lekceważysz,co więcej lekceważysz najbliższych Jezusowi ludzi.Apostołowie,kontra wuka,kto dał Ci autorytet do tego.?Bo na pewno nie Jezus.Jezus wyposażył w autorytet Apostołów.

Ale to Twój wybór.
Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzeczności w Biblii”