SPRZECZNOŚCI DOTYCZĄCE PAWŁA

Sprzeczności w Biblii, krytyka etyki biblijnej itp.
Dział przeznaczony przede wszystkim dla tych, którzy nie wierzą w boskie natchnienie Biblii. Obowiązuje wewnętrzny regulamin

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

chryzolit pisze:wuka-Napisała
I z pokorą oddaję Mu cześć.
.
Jesteś przekonana.
Bo prawdziwego Boga,poznajemy z Objawienia go przez Jezusa,a ty robisz sobie kpiny,z tych ludzi,których On przygotował,aby to przekazali i zapisali następnym pokoleniom.
A Ty poznałaś go ,o ile poznałaś, [lepiej wymysliłaś sobie jakim ma być]tylko przez fakt,kontaktu z Biblią,bo inaczej nawet nikt by nie wiedział,kim był Jezus.A teraz to zródło objawienia,lekceważysz,co więcej lekceważysz najbliższych Jezusowi ludzi.Apostołowie,kontra wuka,kto dał Ci autorytet do tego.?Bo na pewno nie Jezus.Jezus wyposażył w autorytet Apostołów.

Ale to Twój wybór.
Pozdrawiam.
Ile razy można ci tłumaczyć to samo. Daj mi spokój i nie twórz mitów na temat mojej osoby, bo nie masz o mnie ani o mojej drodze życiowej, ani o uczuciach zielonego pojęcia. Te oceny i pozdrowienia (zaczynasz je narzucać, jak Luba :roll:) zostaw dla innych.

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

chryzolit pisze:R.N-
PRZYTACZAM Ci ten cytat,abyś nie musiał szukać.
Jeżeli odpowiesz sobie na te pytania,to możemy dalej rozmawiać.
Bo to będzie tak jak jest w tekście świadczyć o mądrości.
Czym ona się objawia.?
Cytat,
ytat:
"Księga Hioba, 38 1. I z wichru Pan odpowiedział Hiobowi tymi słowami: 2. Któż tu zaciemnić chce zamiar słowami nierozumnymi? 3. Przepasz no biodra jak mocarz! Będę cię pytał - pouczysz Mnie. 4. Gdzieś był, gdy zakładałem ziemię? Powiedz, jeżeli znasz mądrość. 5. Kto wybadał jej przestworza? Wiesz, kto ją sznurem wymierzył? 6. Na czym się słupy wspierają? Kto założył jej kamień węgielny 7. ku uciesze porannych gwiazd, ku radości wszystkich synów Bożych? 8. Kto bramą zamknął morze, gdy wyszło z łona wzburzone, 9. gdym chmury mu dał za ubranie, za pieluszki ciemność pierwotną? 10. Złamałem jego wielkość mym prawem, wprawiłem wrzeciądze i bramę. 11. I rzekłem: Aż dotąd, nie dalej! Tu zapora dla twoich nadętych fal. 12. Czyś w życiu rozkazał rankowi, wyznaczył miejsce jutrzence, 13. by objęła krańce ziemi, usuwając z niej grzeszników? 14. Zmienia się jak pieczętowana glina, barwi się jak suknia. 15. Grzesznikom światło odjęte i strzaskane ramię wyniosłe. 16. Czy dotarłeś do źródeł morza? Czy doszedłeś do dna Otchłani? 17. Czy wskazano ci bramy śmierci? Widziałeś drzwi do ciemności? 18. Czy zgłębiłeś przestrzeń ziemi? Powiedz, czy znasz to wszystko? 19. Gdzie jest droga do spoczynku światła? A gdzie mieszkają mroki, 20. abyś je zawiódł do ich przestworzy i rozpoznał drogę do ich domu? 21. Jeśli to wiesz, to wtedyś się rodził, a liczba twych dni jest ogromna. 22. Czy dotarłeś do zbiorników śniegu? Czy widziałeś zbiorniki gradu? 23. Na czasy gniewu je chowam, na dzień utarczki i wojny. 24. Czy nie tędy światło zachodzi, rozsyłając błyskawice po świecie? 25. Kto kopał kanały ulewie lub drogę chmurze ze grzmotem, 26. by padał deszcz na pustkowiu, w pustyni zupełnie bezludnej, 27. chcąc pustynię bezludną nasycić, zasilić rosnącą tam trawę? 28. Czy deszcz także ma ojca? A kto zrodził krople rosy? 29. Z czyjego łona lód wyszedł? Kto rozmnożył szron z nieba? 30. Jak to woda krzepnie na kamień, powierzchnia głębiny się ścina? 31. Czy połączysz gwiazdy Plejad? Rozluźnisz więzy Oriona? 32. Czy wypuścisz o czasie Gwiazdę Poranną? I wywiedziesz Niedźwiedzicę z dziećmi? 33. Czy znane ci prawa niebios, czy wyjaśnisz ich pismo na ziemi? 34. Czy głos swój podniesiesz do chmur, by cię ulewa przykryła? 35. Czy poślesz pioruny i pójdą ze słowem: Jesteśmy do usług? 36. Kto ibisowi dał mądrość, a rozum dał kogutowi? 37. Kto mądrze policzy chmury, w niebiosa zgromadzi wodę, 38. gdy gleba stwardnieje na bryłę, a pola zamienią się w grudy? 39. Czy lwicy zdobyczy nałowisz, nasycisz żarłoczność lwiątek, 40. gdy one mieszkają w kryjówkach, w gęstwinach czekają wieczoru? 41. Kto żeru dostarcza krukowi, gdy młode do Boga wołają, gdy błądzą ogromnie zgłodniałe?"
Księga Hioba, 38 - Bíblia Católica Online
Pozdrawiam.
Ten fragment według Biblii Warszawskiej wygląda tak;

Potem Pan odpowiedział Jobowi spośród zawieruchy i rzekł: (2) Któż to zaciemnia mój plan słowami bezmyślnymi? (3) Przepasz jako mąż swoje biodra, będę cię pytał, a ty mnie pouczysz. (4) Gdzie byłeś, gdy zakładałem ziemię? Powiedz, jeśli wiesz i rozumiesz. (5) Kto wyznaczył jej rozmiary? Czy wiesz? Albo kto rozciągnął nad nią sznur mierniczy? (6) Na czym są osadzone jej filary albo kto założył jej kamień węgielny? (7) Gdy gwiazdy poranne chórem radośnie się odezwały i okrzyk wydali wszyscy synowie Boży? (8) Kto zamknął morze drzwiami, gdy pieniąc się, wyszło z łona, (9) gdy obłoki uczyniłem jego szatą, a ciemne chmury jego pieluszkami, (10) gdy wyznaczyłem mu moją granicę i założyłem zawory i bramy, (11) mówiąc: Dotąd dojdziesz, lecz nie dalej! I tu zatrzymają się twe wzdęte fale! (12) Czy kiedykolwiek, odkąd żyjesz, powołałeś świt, a zorzy wskazałeś jej miejsce, (13) aby ogarnęła krańce ziemi, z której bezbożni zostaną strząśnięci? (14) Aby się odmieniła jak glina pod pieczęcią i przyjmowała barwę jak odzienie, (15) aby bezbożni byli pozbawieni światła, a podniesione ramię zostało złamane? (16) Czy dotarłeś aż do źródeł morza i przechadzałeś się po dnie toni? (17) Czy otworzyły się przed tobą bramy śmierci i widziałeś bramy mroków? (18) Czy ogarnąłeś rozumem rozmiary ziemi? Powiedz, jeżeli to wszystko wiesz! (19) Którędy prowadzi droga tam, gdzie przebywa światłość, a gdzie jest miejsce ciemności, (20) abyś ją zaprowadził do jej obszaru i mógł rozpoznać ścieżki do jej domu? (21) Ty to wiesz, bo urodziłeś się wtedy i wielka jest liczba twoich dni. (22) Czy dotarłeś aż do składów śniegu albo widziałeś składy gradu, (23) który przechowuję na czas ucisku, na dzień walki i bitwy? (24) Którędy prowadzi droga tam, gdzie się dzieli światłość, skąd wiatr wschodni rozchodzi się po ziemi? (25) Kto wyrąbał chodnik dla ulewy i wyznaczył drogę piorunowi, (26) aby zesłać deszcz na ziemię nie zamieszkaną, na pustynię bezludną, (27) aby obficie nawodnić miejsca puste i opuszczone i rozkrzewić zieloną trawę? (28) Czy deszcz ma ojca, a kto zrodził krople rosy? (29) Z czyjego łona wychodzi mróz, a kto zrodził szron niebieski? (30) Wody twardnieją jak kamień, a powierzchnia toni tężeje. (31) Czy możesz związać pęk Plejad albo rozluźnić pasek Oriona? (32) Czy możesz wyprowadzić gwiazdy Zodiaku w czasie właściwym i wyprowadzić Niedźwiedzicę z jej młodymi? (33) Czy znasz porządek nieba albo czy możesz ustanowić jego władztwo na ziemi? (34) Czy potrafisz podnieść swój głos ku chmurom, aby cię okrył nawał wód? (35) Czy możesz wypuścić błyskawice, aby poszły i rzekły do ciebie: Oto jesteśmy!? (36) Kto nadał wałom obłoków wróżebne znaczenie albo kto łunie niebieskiej wymowę proroczą? (37) Kto zdoła dokładnie zliczyć obłoki, a kto potrafi wylać łagwie niebieskie, (38) gdy gruda jest twarda jak odlew, a bryły przylegają do siebie? (39) Czy ty dostarczasz łupu dla lwicy i zaspokajasz głód lwiąt, (40) gdy się tulą w jaskiniach i leżą w gęstwinie na czatach? (41) Kto przygotowuje krukowi pokarm, gdy jego pisklęta wołają do Boga i tułają się bez pożywienia?

Doczytałem do miejsc zaznaczonych pogrubionym drukiem.
Do tego miejsca dowiedziałem się, że Bóg założył filary ziemi. Ziemia stoi na filarach ( według innych przekładów ziemia osadzona jest na słupach.)
Oprócz tego dowiedziałem się, że morze zamykane jest drzwiami.
Dalej już nie czytałem.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

RN pisze:
chryzolit pisze:R.N-
PRZYTACZAM Ci ten cytat,abyś nie musiał szukać.
Jeżeli odpowiesz sobie na te pytania,to możemy dalej rozmawiać.
Bo to będzie tak jak jest w tekście świadczyć o mądrości.
Czym ona się objawia.?
Cytat,
ytat:
"Księga Hioba, 38 1. I z wichru Pan odpowiedział Hiobowi tymi słowami: 2. Któż tu zaciemnić chce zamiar słowami nierozumnymi? 3. Przepasz no biodra jak mocarz! Będę cię pytał - pouczysz Mnie. 4. Gdzieś był, gdy zakładałem ziemię? Powiedz, jeżeli znasz mądrość. 5. Kto wybadał jej przestworza? Wiesz, kto ją sznurem wymierzył? 6. Na czym się słupy wspierają? Kto założył jej kamień węgielny 7. ku uciesze porannych gwiazd, ku radości wszystkich synów Bożych? 8. Kto bramą zamknął morze, gdy wyszło z łona wzburzone, 9. gdym chmury mu dał za ubranie, za pieluszki ciemność pierwotną? 10. Złamałem jego wielkość mym prawem, wprawiłem wrzeciądze i bramę. 11. I rzekłem: Aż dotąd, nie dalej! Tu zapora dla twoich nadętych fal. 12. Czyś w życiu rozkazał rankowi, wyznaczył miejsce jutrzence, 13. by objęła krańce ziemi, usuwając z niej grzeszników? 14. Zmienia się jak pieczętowana glina, barwi się jak suknia. 15. Grzesznikom światło odjęte i strzaskane ramię wyniosłe. 16. Czy dotarłeś do źródeł morza? Czy doszedłeś do dna Otchłani? 17. Czy wskazano ci bramy śmierci? Widziałeś drzwi do ciemności? 18. Czy zgłębiłeś przestrzeń ziemi? Powiedz, czy znasz to wszystko? 19. Gdzie jest droga do spoczynku światła? A gdzie mieszkają mroki, 20. abyś je zawiódł do ich przestworzy i rozpoznał drogę do ich domu? 21. Jeśli to wiesz, to wtedyś się rodził, a liczba twych dni jest ogromna. 22. Czy dotarłeś do zbiorników śniegu? Czy widziałeś zbiorniki gradu? 23. Na czasy gniewu je chowam, na dzień utarczki i wojny. 24. Czy nie tędy światło zachodzi, rozsyłając błyskawice po świecie? 25. Kto kopał kanały ulewie lub drogę chmurze ze grzmotem, 26. by padał deszcz na pustkowiu, w pustyni zupełnie bezludnej, 27. chcąc pustynię bezludną nasycić, zasilić rosnącą tam trawę? 28. Czy deszcz także ma ojca? A kto zrodził krople rosy? 29. Z czyjego łona lód wyszedł? Kto rozmnożył szron z nieba? 30. Jak to woda krzepnie na kamień, powierzchnia głębiny się ścina? 31. Czy połączysz gwiazdy Plejad? Rozluźnisz więzy Oriona? 32. Czy wypuścisz o czasie Gwiazdę Poranną? I wywiedziesz Niedźwiedzicę z dziećmi? 33. Czy znane ci prawa niebios, czy wyjaśnisz ich pismo na ziemi? 34. Czy głos swój podniesiesz do chmur, by cię ulewa przykryła? 35. Czy poślesz pioruny i pójdą ze słowem: Jesteśmy do usług? 36. Kto ibisowi dał mądrość, a rozum dał kogutowi? 37. Kto mądrze policzy chmury, w niebiosa zgromadzi wodę, 38. gdy gleba stwardnieje na bryłę, a pola zamienią się w grudy? 39. Czy lwicy zdobyczy nałowisz, nasycisz żarłoczność lwiątek, 40. gdy one mieszkają w kryjówkach, w gęstwinach czekają wieczoru? 41. Kto żeru dostarcza krukowi, gdy młode do Boga wołają, gdy błądzą ogromnie zgłodniałe?"
Księga Hioba, 38 - Bíblia Católica Online
Pozdrawiam.
Ten fragment według Biblii Warszawskiej wygląda tak;

Potem Pan odpowiedział Jobowi spośród zawieruchy i rzekł: (2) Któż to zaciemnia mój plan słowami bezmyślnymi? (3) Przepasz jako mąż swoje biodra, będę cię pytał, a ty mnie pouczysz. (4) Gdzie byłeś, gdy zakładałem ziemię? Powiedz, jeśli wiesz i rozumiesz. (5) Kto wyznaczył jej rozmiary? Czy wiesz? Albo kto rozciągnął nad nią sznur mierniczy? (6) Na czym są osadzone jej filary albo kto założył jej kamień węgielny? (7) Gdy gwiazdy poranne chórem radośnie się odezwały i okrzyk wydali wszyscy synowie Boży? (8) Kto zamknął morze drzwiami, gdy pieniąc się, wyszło z łona, (9) gdy obłoki uczyniłem jego szatą, a ciemne chmury jego pieluszkami, (10) gdy wyznaczyłem mu moją granicę i założyłem zawory i bramy, (11) mówiąc: Dotąd dojdziesz, lecz nie dalej! I tu zatrzymają się twe wzdęte fale! (12) Czy kiedykolwiek, odkąd żyjesz, powołałeś świt, a zorzy wskazałeś jej miejsce, (13) aby ogarnęła krańce ziemi, z której bezbożni zostaną strząśnięci? (14) Aby się odmieniła jak glina pod pieczęcią i przyjmowała barwę jak odzienie, (15) aby bezbożni byli pozbawieni światła, a podniesione ramię zostało złamane? (16) Czy dotarłeś aż do źródeł morza i przechadzałeś się po dnie toni? (17) Czy otworzyły się przed tobą bramy śmierci i widziałeś bramy mroków? (18) Czy ogarnąłeś rozumem rozmiary ziemi? Powiedz, jeżeli to wszystko wiesz! (19) Którędy prowadzi droga tam, gdzie przebywa światłość, a gdzie jest miejsce ciemności, (20) abyś ją zaprowadził do jej obszaru i mógł rozpoznać ścieżki do jej domu? (21) Ty to wiesz, bo urodziłeś się wtedy i wielka jest liczba twoich dni. (22) Czy dotarłeś aż do składów śniegu albo widziałeś składy gradu, (23) który przechowuję na czas ucisku, na dzień walki i bitwy? (24) Którędy prowadzi droga tam, gdzie się dzieli światłość, skąd wiatr wschodni rozchodzi się po ziemi? (25) Kto wyrąbał chodnik dla ulewy i wyznaczył drogę piorunowi, (26) aby zesłać deszcz na ziemię nie zamieszkaną, na pustynię bezludną, (27) aby obficie nawodnić miejsca puste i opuszczone i rozkrzewić zieloną trawę? (28) Czy deszcz ma ojca, a kto zrodził krople rosy? (29) Z czyjego łona wychodzi mróz, a kto zrodził szron niebieski? (30) Wody twardnieją jak kamień, a powierzchnia toni tężeje. (31) Czy możesz związać pęk Plejad albo rozluźnić pasek Oriona? (32) Czy możesz wyprowadzić gwiazdy Zodiaku w czasie właściwym i wyprowadzić Niedźwiedzicę z jej młodymi? (33) Czy znasz porządek nieba albo czy możesz ustanowić jego władztwo na ziemi? (34) Czy potrafisz podnieść swój głos ku chmurom, aby cię okrył nawał wód? (35) Czy możesz wypuścić błyskawice, aby poszły i rzekły do ciebie: Oto jesteśmy!? (36) Kto nadał wałom obłoków wróżebne znaczenie albo kto łunie niebieskiej wymowę proroczą? (37) Kto zdoła dokładnie zliczyć obłoki, a kto potrafi wylać łagwie niebieskie, (38) gdy gruda jest twarda jak odlew, a bryły przylegają do siebie? (39) Czy ty dostarczasz łupu dla lwicy i zaspokajasz głód lwiąt, (40) gdy się tulą w jaskiniach i leżą w gęstwinie na czatach? (41) Kto przygotowuje krukowi pokarm, gdy jego pisklęta wołają do Boga i tułają się bez pożywienia?

Doczytałem do miejsc zaznaczonych pogrubionym drukiem.
Do tego miejsca dowiedziałem się, że Bóg założył filary ziemi. Ziemia stoi na filarach ( według innych przekładów ziemia osadzona jest na słupach.)
Oprócz tego dowiedziałem się, że morze zamykane jest drzwiami.
Dalej już nie czytałem.
A ty czasem nie pokonałeś zasad grawitacji?
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Korn
Posty: 637
Rejestracja: 20 kwie 2016, 9:34

Post autor: Korn »

RN pisze:
chryzolit pisze:R.N.
Nie wiedziałem,że tak świetnie grasz błazna.
Pozdrawiam.
Daleko mi w tym do Ciebie i do Izajasza.
Znów dowiedziałeś się o kompromitującym cytacie i dostajesz ślinotoku.
Zamiast pochylić się nad problemem, to Ty bez cienia najmniejszej refleksji próbujesz odwrócić kota ogonem.
Wszelkimi możliwymi sposobami bronisz ''chwały Bożej''.
Dobrze wyszkolił Was Paweł.
Należałoby sobie zadać pytanie. Czy po na daniu Tory-Prawa coś zmieniło się na lepsze. Czytając opisy biblijne, dobitnie widać, że nic się nie zmieniło.
Wojny, mordy, nienawiść, niewolnictwo, miało się dobrze, a może jeszcze lepiej.
I można jeszcze powątpiewać jakby to dotyczyło jakiegoś innego narodu, na przykład Nowej Gwinei czy Meksyku. Jednakowoż dotyczyło to ludu księgi.
Powiem, że cała ta nauka jakby poszła w las. Jak przed tak i po.

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

Korn-Napisał.
Jak przed tak i po.
Tak jak od Adama ludzie umierali tak umieraja,jak cierpieli tak cierpią,jak prowadzili wojny tak prowadzą wojny,itd.
Tylko pytanie ,dlaczego?
Czy tak będzie zawsze.?
Pozdrawiam.

Korn
Posty: 637
Rejestracja: 20 kwie 2016, 9:34

Post autor: Korn »

chryzolit pisze:Korn-Napisał.
Jak przed tak i po.
Tak jak od Adama ludzie umierali tak umieraja,jak cierpieli tak cierpią,jak prowadzili wojny tak prowadzą wojny,itd.
Tylko pytanie ,dlaczego?
Czy tak będzie zawsze.?
Pozdrawiam.
Pytanie dlaczego? Bo pojawiły się dobra materialne i złoto. Wartości o które było wart cierpieć i toczyć wojny.

Czy tak będzie zawsze. Będzie zawsze, póki człowiek żyje. Nic się nie zmieni, taka jest natura człowieka i żadne prawo i książki tego nie zmienią. Mamy tego obraz od Adama, czyli prawie 6000 lat. 0.1% ludzi ma tyle majątku co reszta świata i nie pozwolą go sobie wyrwać.
Chyba, że przyjdzie jakaś siła i weźmie to wszystko za twarz.
Prędzej uwierzę w to, że 0.1% panów ziemskich, zrobi z reszty ludzkości prawdopodobnie na drodze eksperymentów medycznych, posłusznych niewolników i wtedy powiedzą jak piękny jest świat. Ludzie na wszystko się zgadzają, nie ma morderstw, ludzie pod przymusem się miłują. Tylko, że nie będzie już wolnej woli.
O taki świat walczy świecka kabała. Jeśli rozumiesz co to znaczy.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Korn pisze: zrobi z reszty ludzkości prawdopodobnie na drodze eksperymentów medycznych, posłusznych niewolników
Obawiam się, że to dokonało się już dawno temu. Teraz ludzie niektórzy powoli zaczynają się budzić.

Korn
Posty: 637
Rejestracja: 20 kwie 2016, 9:34

Post autor: Korn »

wuka pisze:
Korn pisze: zrobi z reszty ludzkości prawdopodobnie na drodze eksperymentów medycznych, posłusznych niewolników
Obawiam się, że to dokonało się już dawno temu. Teraz ludzie niektórzy powoli zaczynają się budzić.
Widzisz wuko, przecież najtęższe umysły z całego świata, pracujące w laboratoriach chemicznych za coś biorą pieniądze. Ale to jeszcze nie jest apogeum. Szala się jeszcze nie przeważyła, jak się przeważy, wtedy uderzą z pełną siłą. I wtedy Krystian będzie miał pełne ręce roboty. Religanci z największą ochotą zaczną rozprawiać o apokalipsie. Powiedzą wypełniło się wreszcie, z utęsknieniem czekaliśmy na palec Boży.

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

Korn-Napisał.
O taki świat walczy świecka kabała. Jeśli rozumiesz co to znaczy.
Rozumiem co piszesz.
Gdyby wszystko leżało w mocy człowieka,to dawno by się sam wyniszczył.
Ja sledze procesy historyczne i wiem,ze rzeczy dotyczące epok czasu nie sa przypadkiem w dziejach świata,oraz rozumię,że wydarzenia dotyczace każdej takiej epoki były przepowiedziane i one dokładnie się wypełniły.
Dlatego rozumię również że się wypełnią i te,które dotyczą przyszłości,ponieważ nie pokładam ufności wyłącznie w człowieku,a zgodnie z Boskim planem przyszłość będzie dla ludzi po ostatecznym doświadczeniu,bezwzględnie szczęśliwsza,z perspektywą.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

wybrana pisze:
RN pisze:
chryzolit pisze:R.N-
PRZYTACZAM Ci ten cytat,abyś nie musiał szukać.
Jeżeli odpowiesz sobie na te pytania,to możemy dalej rozmawiać.
Bo to będzie tak jak jest w tekście świadczyć o mądrości.
Czym ona się objawia.?
Cytat,
ytat:
"Księga Hioba, 38 1. I z wichru Pan odpowiedział Hiobowi tymi słowami: 2. Któż tu zaciemnić chce zamiar słowami nierozumnymi? 3. Przepasz no biodra jak mocarz! Będę cię pytał - pouczysz Mnie. 4. Gdzieś był, gdy zakładałem ziemię? Powiedz, jeżeli znasz mądrość. 5. Kto wybadał jej przestworza? Wiesz, kto ją sznurem wymierzył? 6. Na czym się słupy wspierają? Kto założył jej kamień węgielny 7. ku uciesze porannych gwiazd, ku radości wszystkich synów Bożych? 8. Kto bramą zamknął morze, gdy wyszło z łona wzburzone, 9. gdym chmury mu dał za ubranie, za pieluszki ciemność pierwotną? 10. Złamałem jego wielkość mym prawem, wprawiłem wrzeciądze i bramę. 11. I rzekłem: Aż dotąd, nie dalej! Tu zapora dla twoich nadętych fal. 12. Czyś w życiu rozkazał rankowi, wyznaczył miejsce jutrzence, 13. by objęła krańce ziemi, usuwając z niej grzeszników? 14. Zmienia się jak pieczętowana glina, barwi się jak suknia. 15. Grzesznikom światło odjęte i strzaskane ramię wyniosłe. 16. Czy dotarłeś do źródeł morza? Czy doszedłeś do dna Otchłani? 17. Czy wskazano ci bramy śmierci? Widziałeś drzwi do ciemności? 18. Czy zgłębiłeś przestrzeń ziemi? Powiedz, czy znasz to wszystko? 19. Gdzie jest droga do spoczynku światła? A gdzie mieszkają mroki, 20. abyś je zawiódł do ich przestworzy i rozpoznał drogę do ich domu? 21. Jeśli to wiesz, to wtedyś się rodził, a liczba twych dni jest ogromna. 22. Czy dotarłeś do zbiorników śniegu? Czy widziałeś zbiorniki gradu? 23. Na czasy gniewu je chowam, na dzień utarczki i wojny. 24. Czy nie tędy światło zachodzi, rozsyłając błyskawice po świecie? 25. Kto kopał kanały ulewie lub drogę chmurze ze grzmotem, 26. by padał deszcz na pustkowiu, w pustyni zupełnie bezludnej, 27. chcąc pustynię bezludną nasycić, zasilić rosnącą tam trawę? 28. Czy deszcz także ma ojca? A kto zrodził krople rosy? 29. Z czyjego łona lód wyszedł? Kto rozmnożył szron z nieba? 30. Jak to woda krzepnie na kamień, powierzchnia głębiny się ścina? 31. Czy połączysz gwiazdy Plejad? Rozluźnisz więzy Oriona? 32. Czy wypuścisz o czasie Gwiazdę Poranną? I wywiedziesz Niedźwiedzicę z dziećmi? 33. Czy znane ci prawa niebios, czy wyjaśnisz ich pismo na ziemi? 34. Czy głos swój podniesiesz do chmur, by cię ulewa przykryła? 35. Czy poślesz pioruny i pójdą ze słowem: Jesteśmy do usług? 36. Kto ibisowi dał mądrość, a rozum dał kogutowi? 37. Kto mądrze policzy chmury, w niebiosa zgromadzi wodę, 38. gdy gleba stwardnieje na bryłę, a pola zamienią się w grudy? 39. Czy lwicy zdobyczy nałowisz, nasycisz żarłoczność lwiątek, 40. gdy one mieszkają w kryjówkach, w gęstwinach czekają wieczoru? 41. Kto żeru dostarcza krukowi, gdy młode do Boga wołają, gdy błądzą ogromnie zgłodniałe?"
Księga Hioba, 38 - Bíblia Católica Online
Pozdrawiam.
Ten fragment według Biblii Warszawskiej wygląda tak;

Potem Pan odpowiedział Jobowi spośród zawieruchy i rzekł: (2) Któż to zaciemnia mój plan słowami bezmyślnymi? (3) Przepasz jako mąż swoje biodra, będę cię pytał, a ty mnie pouczysz. (4) Gdzie byłeś, gdy zakładałem ziemię? Powiedz, jeśli wiesz i rozumiesz. (5) Kto wyznaczył jej rozmiary? Czy wiesz? Albo kto rozciągnął nad nią sznur mierniczy? (6) Na czym są osadzone jej filary albo kto założył jej kamień węgielny? (7) Gdy gwiazdy poranne chórem radośnie się odezwały i okrzyk wydali wszyscy synowie Boży? (8) Kto zamknął morze drzwiami, gdy pieniąc się, wyszło z łona, (9) gdy obłoki uczyniłem jego szatą, a ciemne chmury jego pieluszkami, (10) gdy wyznaczyłem mu moją granicę i założyłem zawory i bramy, (11) mówiąc: Dotąd dojdziesz, lecz nie dalej! I tu zatrzymają się twe wzdęte fale! (12) Czy kiedykolwiek, odkąd żyjesz, powołałeś świt, a zorzy wskazałeś jej miejsce, (13) aby ogarnęła krańce ziemi, z której bezbożni zostaną strząśnięci? (14) Aby się odmieniła jak glina pod pieczęcią i przyjmowała barwę jak odzienie, (15) aby bezbożni byli pozbawieni światła, a podniesione ramię zostało złamane? (16) Czy dotarłeś aż do źródeł morza i przechadzałeś się po dnie toni? (17) Czy otworzyły się przed tobą bramy śmierci i widziałeś bramy mroków? (18) Czy ogarnąłeś rozumem rozmiary ziemi? Powiedz, jeżeli to wszystko wiesz! (19) Którędy prowadzi droga tam, gdzie przebywa światłość, a gdzie jest miejsce ciemności, (20) abyś ją zaprowadził do jej obszaru i mógł rozpoznać ścieżki do jej domu? (21) Ty to wiesz, bo urodziłeś się wtedy i wielka jest liczba twoich dni. (22) Czy dotarłeś aż do składów śniegu albo widziałeś składy gradu, (23) który przechowuję na czas ucisku, na dzień walki i bitwy? (24) Którędy prowadzi droga tam, gdzie się dzieli światłość, skąd wiatr wschodni rozchodzi się po ziemi? (25) Kto wyrąbał chodnik dla ulewy i wyznaczył drogę piorunowi, (26) aby zesłać deszcz na ziemię nie zamieszkaną, na pustynię bezludną, (27) aby obficie nawodnić miejsca puste i opuszczone i rozkrzewić zieloną trawę? (28) Czy deszcz ma ojca, a kto zrodził krople rosy? (29) Z czyjego łona wychodzi mróz, a kto zrodził szron niebieski? (30) Wody twardnieją jak kamień, a powierzchnia toni tężeje. (31) Czy możesz związać pęk Plejad albo rozluźnić pasek Oriona? (32) Czy możesz wyprowadzić gwiazdy Zodiaku w czasie właściwym i wyprowadzić Niedźwiedzicę z jej młodymi? (33) Czy znasz porządek nieba albo czy możesz ustanowić jego władztwo na ziemi? (34) Czy potrafisz podnieść swój głos ku chmurom, aby cię okrył nawał wód? (35) Czy możesz wypuścić błyskawice, aby poszły i rzekły do ciebie: Oto jesteśmy!? (36) Kto nadał wałom obłoków wróżebne znaczenie albo kto łunie niebieskiej wymowę proroczą? (37) Kto zdoła dokładnie zliczyć obłoki, a kto potrafi wylać łagwie niebieskie, (38) gdy gruda jest twarda jak odlew, a bryły przylegają do siebie? (39) Czy ty dostarczasz łupu dla lwicy i zaspokajasz głód lwiąt, (40) gdy się tulą w jaskiniach i leżą w gęstwinie na czatach? (41) Kto przygotowuje krukowi pokarm, gdy jego pisklęta wołają do Boga i tułają się bez pożywienia?

Doczytałem do miejsc zaznaczonych pogrubionym drukiem.
Do tego miejsca dowiedziałem się, że Bóg założył filary ziemi. Ziemia stoi na filarach ( według innych przekładów ziemia osadzona jest na słupach.)
Oprócz tego dowiedziałem się, że morze zamykane jest drzwiami.
Dalej już nie czytałem.
A ty czasem nie pokonałeś zasad grawitacji?
Jaki związek ma Twoje pytanie z zacytowanym postem :?:
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

RN pisze:

Ten fragment według Biblii Warszawskiej wygląda tak;

Potem Pan odpowiedział Jobowi spośród zawieruchy i rzekł: (2) Któż to zaciemnia mój plan słowami bezmyślnymi? (3) Przepasz jako mąż swoje biodra, będę cię pytał, a ty mnie pouczysz. (4) Gdzie byłeś, gdy zakładałem ziemię? Powiedz, jeśli wiesz i rozumiesz. (5) Kto wyznaczył jej rozmiary? Czy wiesz? Albo kto rozciągnął nad nią sznur mierniczy? (6) Na czym są osadzone jej filary albo kto założył jej kamień węgielny? (7) Gdy gwiazdy poranne chórem radośnie się odezwały i okrzyk wydali wszyscy synowie Boży? (8) Kto zamknął morze drzwiami, gdy pieniąc się, wyszło z łona, (9) gdy obłoki uczyniłem jego szatą, a ciemne chmury jego pieluszkami, (10) gdy wyznaczyłem mu moją granicę i założyłem zawory i bramy, (11) mówiąc: Dotąd dojdziesz, lecz nie dalej! (....)

Doczytałem do miejsc zaznaczonych pogrubionym drukiem.
Do tego miejsca dowiedziałem się, że Bóg założył filary ziemi. Ziemia stoi na filarach ( według innych przekładów ziemia osadzona jest na słupach.)
Oprócz tego dowiedziałem się, że morze zamykane jest drzwiami.

Dalej już nie czytałem.
Ktoś kto w ten sposób czyta Biblię ujawnia zarówno swój prymitywizm biblijny [ubóstwo duchowe] jak i swoją płyciznę intelektualną .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Korn pisze:
chryzolit pisze:Korn-Napisał.
Jak przed tak i po.
Tak jak od Adama ludzie umierali tak umieraja,jak cierpieli tak cierpią,jak prowadzili wojny tak prowadzą wojny,itd.
Tylko pytanie ,dlaczego?
Czy tak będzie zawsze.?
Pozdrawiam.
Pytanie dlaczego? Bo pojawiły się dobra materialne i złoto. Wartości o które było wart cierpieć i toczyć wojny.

Czy tak będzie zawsze. Będzie zawsze, póki człowiek żyje. Nic się nie zmieni, taka jest natura człowieka i żadne prawo i książki tego nie zmienią. Mamy tego obraz od Adama, czyli prawie 6000 lat. 0.1% ludzi ma tyle majątku co reszta świata i nie pozwolą go sobie wyrwać.
Chyba, że przyjdzie jakaś siła i weźmie to wszystko za twarz.
Prędzej uwierzę w to, że 0.1% panów ziemskich, zrobi z reszty ludzkości prawdopodobnie na drodze eksperymentów medycznych, posłusznych niewolników i wtedy powiedzą jak piękny jest świat. Ludzie na wszystko się zgadzają, nie ma morderstw, ludzie pod przymusem się miłują. Tylko, że nie będzie już wolnej woli.
O taki świat walczy świecka kabała. Jeśli rozumiesz co to znaczy.
Tworzysz androny, których sam nie rozumiesz .
Nie ma ani kabały świeckiej, ani ani pop-kabały ani żadnej innej kabały, którą jeszcze wymyślisz .
Termin "kabała" zawsze odnosił się [i będzie się odnosił] do Tory , do jej mistycznej części , do hebrajskich liter , do hebrajskich słów .
Termin "kabała" to kabała żydowska .

Międzynarodowa organizacja humanitarna Oxfam International od lat bada nierówności społeczne. Wyniki swoich analiz publikuje przed konferencją Światowego Forum Ekonomicznego w Davos.
(...) 82 proc. majątku wygenerowanego w 2017 roku powędrowało do najbogatszego procenta ludzkości. Mówiąc bardziej obrazowo: ponad 8 dolarów z każdych 10 dolarów światowego majątku pojawiło się na kontach garstki najbogatszych.

Mało tego , największy odsetek spośród tych bogaczy to Żydzi . Do tego należy dopowiedzieć i to , że to Żydzi otrzymali najwięcej [ nie tylko naukowych] nagród Nobla .
Co z tego wynika? Jakaś spiskowa teoria dziejów ?
Nie . ŻYDZI TO NAJWIĘKSI EGOIŚCI ŚWIATA .

Jezus mówiąc do bogatego młodzieńca mówi do nich ;Jeśli chcecie być doskonali przed Bogiem , idźcie, sprzedajcie, co posiadacie, i rozdajcie ubogim,
[w ten sposób zdobędziecie skarb w niebie] . A gdy tego dokonacie przyjdźcie [do mnie] i chodźcie za Mną!

Powiedziano też : Ubogich [biednych] zawsze będziecie mieć u siebie a znaczy to że w oczach biedaka i przeciętniak jest bogaczem
a to znaczy, że każdy może być doskonały , nie tylko bogacz-Żyd.

Ale aby tak się stało [by bogacze sprzedali co posiadają a pieniądze rozdali ubogim] do tego potrzebna jest edukacja zmieniająca sposób myślenia
[zmiana mentalności] i wolna wola ludzi ku takim zmianom .
Każde rozwiązanie siłowe ; rewolucja , eksperymenty medyczne, ustawy rządowe, czy jakaś siła która przyjdzie i weźmie to wszystko za twarz, to porażka ludzkości na drodze ku doskonałości .
Jest to nauka Jezusa , Ewangelia Prawdy , ciągle aktualna , ciągle na czasie .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

RN pisze:Użytkownik Krystian z racji tego , że nie jest chrześcijaninem, co w rozumieniu antybiblijnych oznacza osobę niewierzącą, zaszeregowany jest do grupy ateistów
Za to bym Cię spałował :-D
Nigdy do ateistów
Twój humor jest żenujący :evil:
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

efroni pisze:Ale aby tak się stało [by bogacze sprzedali co posiadają a pieniądze rozdali ubogim] do tego potrzebna jest edukacja zmieniająca sposób myślenia
[video]https://www.youtube.com/watch?v=Z0tyvKo7MYM[/video]
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

efroni pisze: ŻYDZI TO NAJWIĘKSI EGOIŚCI ŚWIATA .
Dobrze, że piszesz dużymi literami, i jeszcze pogrubionymi.
Nie trzeba tracić czasu na pozostałe "mądrości"! :lol:
To, co piszesz, jest taką samą "prawdą" jak to, że wszyscy księża są pedofilami, każdy Muzułmanin to terrorysta, a każdy Polak za granicą kradnie samochody...
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzeczności w Biblii”