SPRZECZNOŚCI DOTYCZĄCE JANA CHRZCICIELA

Sprzeczności w Biblii, krytyka etyki biblijnej itp.
Dział przeznaczony przede wszystkim dla tych, którzy nie wierzą w boskie natchnienie Biblii. Obowiązuje wewnętrzny regulamin

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

wybrana pisze:Trzeba odróżnić dwuznaczne znaczenie słowa - zakon
O! Kolejna akrobacja?! Co jeszcze trzeba zrobić, aby naprostować nauki Pawła, który głosi SWOJĄ EWANGELIĘ, o czym sam napisał, a nawet przeklął tych, którzy nie wierzą JEGO ewangelii. Czy wy jesteście ślepi?

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

R.N.
To co piszesz nie nadaje się na odpowiedz.
Same bzdury,człowieka,który za szyderstwem,ukrywa nienawiść.
Powodzenia.

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

wuka pisze: Co jeszcze trzeba zrobić, aby naprostować nauki Pawła, który głosi SWOJĄ EWANGELIĘ, o czym sam napisał, a nawet przeklął tych, którzy nie wierzą JEGO ewangelii. Czy wy jesteście ślepi?
I co można napisać o Wuce?
Chora z nienawiści i do Pawła i do wierzących.

Paweł uczył tak:
Rz 3:27 bt5"Gdzież więc podstawa do chlubienia się? Została uchylona. Przez jakie prawo? Czy przez prawo uczynków? Nie, przez prawo wiary."
Rz 3:28 bt5"Sądzimy bowiem, że człowiek osiąga usprawiedliwienie na podstawie wiary, niezależnie od pełnienia uczynków wymaganych przez Prawo."
I Twoja ulubiona- gdańska:
Rz 11:6 bg"A ponieważ z łaski, tedyć już nie z uczynków, inaczej łaska już by nie była łaską; a jeźli z uczynków, jużci nie jest łaska; inaczej uczynek już by nie był uczynkiem."

Ap 3:18 bg "Radzę ci, abyś kupił u mnie złota w ogniu doświadczonego, abyś był bogaty, i szaty białe, abyś był obleczony, a żeby się nie okazywała sromota nagości twojej; a oczy twoje namaż maścią wzrok naprawiającą, abyś widział."

Korn
Posty: 637
Rejestracja: 20 kwie 2016, 9:34

Post autor: Korn »

wuka pisze:
wybrana pisze:Trzeba odróżnić dwuznaczne znaczenie słowa - zakon
O! Kolejna akrobacja?! Co jeszcze trzeba zrobić, aby naprostować nauki Pawła, który głosi SWOJĄ EWANGELIĘ, o czym sam napisał, a nawet przeklął tych, którzy nie wierzą JEGO ewangelii. Czy wy jesteście ślepi?
Uważam wuko, że RN wykonuje tytaniczną pracę, wykazując nonsensy NT. Wkłada bardzo wiele wysiłku i czasu w wykazywaniu rażących sprzeczności poszczególnych ewangelii.
Oczywiście, te różnice są ewidentne, sama to zauważyłaś.
Jest to wszystko owocem, doczepienia do Ewangelii Jana pism ludzi, którzy nigdy z Jezusem nie rozmawiali a nawet nie widzieli Go na oczy. To faryzejskie doczepienie, powoduje ten cały chaos i mętlik w psychice.
Notoryczny morderca Chrześcijan, nigdy dla mnie nie będzie autorytetem. Nie wierzę, że jakaś wyższa siła akurat jego namaściła by na przewodnika chrześcijan.
Kiedy nawet w prawie żydowskim czytamy, że wielokrotni mordercy, przeznaczeni są na wieczne potępienie a ich dusza ulega zniszczeniu i nigdy nie mogą mieć udziału w niebie. Nawet Szeol i czyściec takiej nie pomoże. Czyli Paweł z urzędu według Judaizmu zostałby unicestwiony. Chyba, że następuje druga możliwość, że uczynki mordercze Pawła doznały uznania wobec Jego własnego Boga. Innej możliwości nie widzę.
Dziwiłby mnie fakt, przekazania przez Jezusa Pawłowi prowadzenia zborów chrześcijańskich?
Cały czas u wyznawcy Pawła podkreślają, Jezus był Żydem, stosował się do prawa, był obrzezany.
A tu takie zaskoczenie dla mnie, jakoś zwisało mu to prawo żydowskie kiedy wielokrotnego mordercę swoich wyznawców, powołał na swojego namiestnika. A wszystko odbyło się sam na sam w zaciszu gabinetów. Rozumiem wuko, że możesz mieć uzasadnione wątpliwości.
Ostatnio zmieniony 03 lut 2020, 18:10 przez Korn, łącznie zmieniany 1 raz.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Henryk pisze:I co można napisać o Wuce?
Chora z nienawiści i do Pawła i do wierzących.
Nie wiedziałam, że jestem tematem tego wątku,
Poza tym: - jestem zdrowa
- nie znam uczucia nienawiści
= Paweł jest mi obojętny
- mam jednakowy stosunek do każdego człowieka, nie dzielę ludzi na wierzących i niewierzących. Nie mam pojęcia, jak można nienawidzić ludzkości. To już przekracza moją wyobrzźnię, ale widać dla "wierzących" to normalka.
Nie chcę z tobą dłużej uprawiać takiego trollingu. Brzydzę się retoryką jaką tu w stosunku do mnie uprawiasz.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Korn, cieszę się, że nie jestem sama w swych wątpliwościach.
Tak, bardzo doceniam pracę RNa, a do tego spokojnie i rzeczowo umie uzasadnić te wszystkie "dziwy".
Z drugiej strony mamy same porsonalne poniżania rozmówców.
Dziękuję za takich chrześcijan. Na mnie to już nie robi wrażenia, bo "przerabiałam" takie "chrześcijaństwo" na innym forum. Sami chrześcijanie popchnęli mnie do poszukiwań, bo co innego głosi Jezus, a co innego głoszą i WYKONUJĄ powołujący się na Niego.

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Henryk pisze:
booris pisze:
chryzolit pisze:Ja myślałem,że Ty jesteś ewangelizatorem materializmu i ateizmu i dlatego krytykujesz tekst biblijny.
Twój powód jest jednak znacznie głębszy .Takim wpisem na temat Pawła wpisujesz sie w marginalny nurt szyderców,a nawet coś więcej,upadasz niżej,to nie argumenty,tylko nienawiść-ona oskarża bez argumentów.
To nie jest osad?Wybacz,ale nie widze w tych slowach zadnego argumentu.
Jaki delikatny... :xhehe:

To jest jedynie stwierdzenie faktu.
Nie znasz ani treści listów, ani Pawła,a już osądziłeś...
Gdzie osadzilem i jak sie ma do tego znajomosc listow Pawla.Jak chcesz odpowiadac w tak wyrafinowanym jezyku wypadaloby,bys najpierw przeczytal moj post,zamiast wypisywac byle co.Kolejny raz zreszta.

Korn
Posty: 637
Rejestracja: 20 kwie 2016, 9:34

Post autor: Korn »

wuka pisze:Korn, cieszę się, że nie jestem sama w swych wątpliwościach.
Tak, bardzo doceniam pracę RNa, a do tego spokojnie i rzeczowo umie uzasadnić te wszystkie "dziwy".
Z drugiej strony mamy same porsonalne poniżania rozmówców.
Dziękuję za takich chrześcijan. Na mnie to już nie robi wrażenia, bo "przerabiałam" takie "chrześcijaństwo" na innym forum. Sami chrześcijanie popchnęli mnie do poszukiwań, bo co innego głosi Jezus, a co innego głoszą i WYKONUJĄ powołujący się na Niego.
Nie jesteś sama. George wiele czasu poświęcił na dokładną analizę Pawła. Uważam, że była to bardzo rzeczowa analiza.

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

Proponuję jeszcze taki zestaw. Celowo wybrałem do tego, obok Biblii Warszawskiej, Przekład Nowego Świata, aby przy okazji wizyty świadków Jehowy można było to im pokazać.

CZY PRZEZ WYKONYWANIE UCZYNKÓW PRAWA, ZOSTANIE SIĘ U BOGA PRAWYM :?: .

TAK

LIST DO RZYMIAN 2. 13. PRZEKŁAD NOWEGO ŚWIATA

Bo nie Ci, którzy prawa słuchają, są prawi wobec Boga, lecz ci, którzy prawo wypełniają, zostaną uznani za prawych.

LIST DO RZYMIAN 2. 13. BIBLIA WARSZAWSKA

gdyż nie ci, którzy zakonu słuchają, są sprawiedliwi u Boga, lecz ci, którzy zakon wypełniają, usprawiedliwieni będą.


NIE.


LIST DO GALATÓW 2. 16. PRZEKŁAD NOWEGO ŚWIATA

i którzy wiemy, że człowiek zostaje uznany za prawego nie dzięki uczynkom prawa, lecz tylko na podstawie wiary w Chrystusa Jezusa, właśnie my uwierzyliśmy w Chrystusa Jezusa, aby zostać uznanymi za prawych dzięki wierze w Chrystusa, a nie dzięki uczynkom prawa, ponieważ żadne ciało nie zostanie uznane za prawe dzięki uczynkom prawa.

LIST DO GALATÓW 2. 16. BIBLIA WARSZAWSKA

wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

R.N.
Robisz zestawy wyciągając zdania z kontekstu i się ośmieszasz,bo nie rozumiesz prostego przekazu,który płynie z zapisanego tekstu,przy tym prężysz mięśnie udając mędrca,a posługujesz się ściemą.
Czy wiesz,kto był pod zakonem Mojżesza.?
Takie zwyczajne pytanie.
Pozdrawiam.

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

R.N.Trochę przybliżę problem,w związku z twoją pewnością błędu.
Nie spesz się,proszę.
Rzym.3;9-22.
9w.
''Wykazaliśmy bowiem uprzednio,że tak Żydzi jak i poganie są pod panowaniem grzechu,jak jest napisane.Nie ma sprawiedliwego nawet ani jednego.''

Apostoł pisze o dwóch grupach ludzi,czyli o całym świecie.Stwierdza fakt powszechnego grzechu.[proszę czytajmy zacytowane proroctwa,które o tym mówią].Dalej.
19w.
''A wiemy że wszystko co mówi Prawo,mówi do tych którzy podlegają Prawu.I stąd każde usta muszą zamilknąć i cały świat musi się uznać winnym wobec Boga,jako że z uczynków Prawa,żaden człowiek nie może dostąpić usprawiedliwienia w Jego oczach.Przez Prawo bowiem jest tylko większa znajomość grzechu.''
To jest podsumowanie znaczenia prawa,kiedy już skończyło swoje zadanie.miało usprawiedliwiać,ale nikogo nie usprawiedliwiło.

Każda z wymienionych grup miała Prawo.Żydzi Mojżeszowe,a poganie Prawo napisane na sercach,czyli sumienie Rzym2;15.

Ale pośród ludzi z tych dwóch grup,nikt,ani jedna osoba nie okazała się sprawiedliwa.Tak cały świat jest winnym wobec Boga.Prawo pozwalało poznać grzeszność własnego ciała,pozwalało poznać grzech.Ale nie dawało mocy do uwolnienia się z tego stanu.Przez własne uczynki,własne usiłowania,było to niemożliwe.Ale w 21w.Apostoł pokazuje drogę.

''Ale teraz jawną się stała sprawiedliwość Boża niezależna od Prawa,poświadczona przez Prawo i Proroków.''

Sprawiedliwość niezależna od Prawa,czyli nie mająca z prawem związku,ale poświadczona przez Prawo i Proroków [zapowiedziana]
22w.
''Jest to sprawiedliwość Boża przez wiarę w Jezusa Chrystusa dla wszystkich,którzy wierzą.Bo nie ma ty różnicy.Wszyscy bowiem zgrzeszyli i pozbawieni są chwały Bożej,a dostępują usprawiedliwienia darmo,z Jego łaski,przez odkupienie,które jest w Jezusie Chrystusie.''

Nie ma tu różnicy,[podziału na Żydów czy pogan] każdy może przez wiarę dostąpić usprawiedliwienia,a jest to dar z Bożej łaski itd.Nie ma już innej drogi do życia wiecznego.

Jeżeli możesz,spróbuj zrozumieć,co napisałem.
Ponieważ,zaraz przywołam Twoje sprzeczności.O.K.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Paszko
Posty: 453
Rejestracja: 31 maja 2016, 11:39

Post autor: Paszko »

Queza pisze: Gdy Paweł miał wizję trzeciego nieba to pewnie z Ziemi zobaczył Wenus, bo pierwsze niebo to Słońce, drugie to Księżyc a trzecie... no właśnie :lol: .
Niewykluczone, że wyobrażenia trójdzielnego nieba znalazły odbicie w konstrukcji Świątyni Salomona, albo vice versa - to plan Świątyni inspirował takie wizje niebios:

elam/ulam - sień
hekal - pałac/Miejsce Święte
debir/Kodesz haKodeszim - Miejsce Najświętsze/Sanktuarium

Obrazek

Znany z mistycznych "wniebowstąpień" mistyków żydowskich - także np. z Ezechiela - schemat przechodzenia przez kolejne partie niebios aż do "wysokości nad wysokościami" - przed tron Boga, przypomina wizytę w Świątyni i przechodzenie przez kolejne jej partie, aż do "Świętości nad Świętościami", tj. Sanktuarium.
ΛΕΓΕΙ ΙΗΣΟΥΣ ΟΥΚ ΕΣΤΙΝ ΤΕΘΑΜΜΕ
ΝΟΝ Ο ΟΥΚ ΕΓΕΡΘΗΣΕΤΑΙ ☩

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

R.N.-Zacytował
CZY PRZEZ WYKONYWANIE UCZYNKÓW PRAWA, ZOSTANIE SIĘ U BOGA PRAWYM :?: .

TAK

LIST DO RZYMIAN 2. 13. PRZEKŁAD NOWEGO ŚWIATA

Bo nie Ci, którzy prawa słuchają, są prawi wobec Boga, lecz ci, którzy prawo wypełniają, zostaną uznani za prawych.

LIST DO RZYMIAN 2. 13. BIBLIA WARSZAWSKA

gdyż nie ci, którzy zakonu słuchają, są sprawiedliwi u Boga, lecz ci, którzy zakon wypełniają, usprawiedliwieni będą.
Nie ze słuchania tylko poprzez przestrzeganie wszystkich przepisów Prawa Mojżesza,można było być sprawiedliwym-prawym.A prawo to było dane tylko narodowi Izraela.
Zacytuje teraz co to znaczy z uczynków,a co znaczy przez wiarę.Ważne są kolory łączmy je.
Rzym.4.
1 Zapytajmy więc, co Abraham, przodek nasz według ciała? 2 Jeżeli bowiem Abraham został usprawiedliwiony z uczynków, ma powód do chlubienia się, ale nie przed Bogiem. 3 Bo cóż mówi Pismo? Uwierzył Abraham Bogu i zostało mu to poczytane za sprawiedliwość1. 4 Otóż temu, który pracuje, poczytuje się zapłatę nie tytułem łaski, lecz należności. 5 Temu jednak, który nie wykonuje pracy, a wierzy w Tego, co usprawiedliwia grzesznika, wiarę jego poczytuje się za tytuł do usprawiedliwienia, 6 zgodnie z pochwałą, jaką Dawid wypowiada o człowieku, którego Bóg usprawiedliwia niezależnie od uczynków:
7 2 Błogosławieni ci, których nieprawości zostały odpuszczone i których grzechy zostały zakryte.
8 Błogosławiony mąż, któremu Pan nie poczyta grzechu.
Cytuje.R.N.
NIE.


LIST DO GALATÓW 2. 16. PRZEKŁAD NOWEGO ŚWIATA

i którzy wiemy, że człowiek zostaje uznany za prawego nie dzięki uczynkom prawa, lecz tylko na podstawie wiary w Chrystusa Jezusa, właśnie my uwierzyliśmy w Chrystusa Jezusa, aby zostać uznanymi za prawych dzięki wierze w Chrystusa, a nie dzięki uczynkom prawa, ponieważ żadne ciało nie zostanie uznane za prawe dzięki uczynkom prawa.

LIST DO GALATÓW 2. 16. BIBLIA WARSZAWSKA

wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.
.

Od czasu śmierci i zmartwychwstania J.Chrystusa,nastąpiła zmiana epok,Jezus dał No.Przymierze.Zmiana przymierzy spowodowała zmianę warunków,usprawiedliwienia.Od tego czasu usprawiedliwienie jest jedynie w Jezusie,już nie w zakonie.
I tak mamy st.Przymierze i dobre-poprawne sa zapisy Pawła,koloru czarnego.

Następuje zmiana warunku usprawiedliwienia.

Oraz mamy No.Przymierze i dobre-poprawne sa zapisy koloru niebieskiego.
R.N.
Nie myślę,że to trafi do Ciebie,bo Twój poziom zatwardzenia serca,na wskutek własnych wyborów jest u Ciebie zbyt wysoki.
Twoje sprzeczności są na miarę Twojego umysłu i serca a nie wypływają one z zapisów biblijnych.
Pozdrawiam.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Paszko pisze: Niewykluczone, że wyobrażenia trójdzielnego nieba znalazły odbicie w konstrukcji Świątyni Salomona, albo vice versa - to plan Świątyni inspirował takie wizje niebios:

elam/ulam - sień
hekal - pałac/Miejsce Święte
debir/Kodesz haKodeszim - Miejsce Najświętsze/Sanktuarium
Bardzo ciekawe. Nigdy nie spotkałam się z taką interpretacją, ale skoro mamy wierzyć, że "co w górze, to na dole" oraz, że wszystko ma także duchowy wymiar, uważam, że to porównanie jest całkiem sensowne.

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Paszko pisze:Znany z mistycznych "wniebowstąpień" mistyków żydowskich - także np. z Ezechiela - schemat przechodzenia przez kolejne partie niebios aż do "wysokości nad wysokościami" - przed tron Boga, przypomina wizytę w Świątyni i przechodzenie przez kolejne jej partie, aż do "Świętości nad Świętościami", tj. Sanktuarium.
Gdzie nie spojrzeć, tam trzecie niebo.
Wszędzie trzy nieba!
A tu figa! Było ich pięć.
Była jeszcze osobna sień nie tylko dla lewitów, ale także dla kobiet, oraz osobna dla pogan.
Razem pięć nieb.
Ale co z tymi siedmioma? :aaa:
Schowały się w lodówce?

Podobnie mistycy. Wszędzie mistycy.
Nawet modlący się do Boga to mistyk- oczywiście według definicji Paszko- którą sam stworzył na prywatny użytek.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzeczności w Biblii”