SPRZECZNOŚCI DOTYCZĄCE JANA CHRZCICIELA

Sprzeczności w Biblii, krytyka etyki biblijnej itp.
Dział przeznaczony przede wszystkim dla tych, którzy nie wierzą w boskie natchnienie Biblii. Obowiązuje wewnętrzny regulamin

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

SPRZECZNOŚCI DOTYCZĄCE JANA CHRZCICIELA

Post autor: RN »

CZY JAN CHRZCICIEL BYŁ ELIASZEM. :?:

EWANGELIA MATEUSZA 11. 13 - 14. BIBLIA TYSIĄCLECIA

''Wszyscy bowiem Prorocy i Prawo prorokowali aż do Jana. A jeśli chcecie uznać, to on jest Eliaszem, który ma przyjść''.


EWANGELIA JANA 1. 19 - 21 BIBLIA TYSIĄCLECIA

''Takie jest świadectwo Jana. Gdy Zydzi wysłali do niego z Jerozolimy kapłanów i lewitów z zapytaniem; Kto ty jesteś ?, on wyznał, a nie zaprzeczył, oświadczając; Ja nie jestem Mesjaszem. Zapytali go; Cóz zatem? Czy ty jesteś Eliaszem ? Odrzekł; Nie jestem.''
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

:-D

„Oto posyłam do was proroka Eliasza, zanim nadejdzie wielki i napawający lękiem dzień Jehowy. 6 I zwróci serce ojców ku synom, a serce synów ku ojcom — abym nie przyszedł i nie poraził ziemi, wydając ją na zagładę


To o ten werset chodziło Jezusowi.

Słuchajcie! Ktoś woła na pustkowiu: „Oczyśćcie drogę Jehowy! Prostujcie dla naszego Boga gościniec wiodący przez pustynną równinę.


Początek dobrej nowiny o Jezusie Chrystusie: 2 Jak jest napisane u proroka Izajasza: „(Oto ja przed twoim obliczem wysyłam mego posłańca, który przygotuje drogę twoją). 3 Słuchajcie! Ktoś woła na pustkowiu: ‚Przygotujcie drogę Jehowy, prostymi czyńcie jego szlaki’” — 4 tak Jan, który chrzcił, wystąpił na pustkowiu, głosząc chrzest jako symbol skruchy ku przebaczeniu grzechów


To nie Jezus powołał Jana do tego rodzaju służby. Działalność zapowiedzianego „Eliasza” była częścią woli Bożej i znakiem umożliwiającym rozpoznanie Mesjasza.

Gdy ci byli w drodze, Jezus zaczął mówić do tłumów o Janie: „Co wyszliście zobaczyć na pustkowiu? Trzcinę kołysaną przez wiatr? 8 Co więc wyszliście ujrzeć? Człowieka ubranego w miękkie szaty? Przecież ci, którzy noszą miękkie szaty, są w domach królów. 9 Właściwie dlaczego wyszliście? Żeby ujrzeć proroka? Tak, mówię wam, i to daleko więcej niż proroka. 10 Właśnie o nim jest napisane: ‚Oto ja przed twoim obliczem wysyłam mego posłańca, który przygotuje przed tobą drogę twoją

Jakieś 450 lat po czasach Eliasza Malachiasz zapowiedział, że prorok Eliasz pojawi się, „zanim nadejdzie wielki i napawający lękiem dzień Jehowy” (Mal 4:5,6). Żydzi za dni Jezusa wyczekiwali urzeczywistnienia się tego proroctwa i przyjścia Eliasza (Mt 17:10). Niektórzy myśleli, że jest nim Jezus (Mt 16:14). Również Jana Chrzciciela niektórzy uznawali za Eliasza, gdyż tak jak on nosił szatę z sierści i skórzany pas na biodrach; ale Jan zaprzeczył, jakoby był Eliaszem (2Kl 1:8; Mt 3:4; Jn 1:21). Anioł nie powiedział Zachariaszowi, że jego syn Jan będzie Eliaszem, lecz że będzie miał „ducha i moc Eliasza (...), żeby przygotować Jehowie lud przysposobiony” (Łk 1:17). Wmyśl słów Jezusa Jan dokonał tego dzieła, ale Żydzi go nie rozpoznali.
Przychodzących do niego Jan pouczał, że powinni dzielić się tym, co posiadają, nie dopuszczać się zdzierstwa, poprzestawać na swym zaopatrzeniu i nikogo nie nękać (Łk 3:10-14). Swych ochrzczonych naśladowców uczył też, jak się modlić do Boga (Łk 11:1). W tym czasie „lud trwał w oczekiwaniu i wszyscy w swych sercach rozważali o Janie: ‚Może on jest Chrystusem?’” Jan zaprzeczał i mówił, że po nim przyjdzie ktoś znacznie większy (Łk 3:15-17). Kiedy kapłani i lewici przyszli do niego do Betanii za Jordanem i zapytali, czy jest Eliaszem lub „Prorokiem”, odrzekł, iż nie jest ani jednym, ani drugim (Jn 1:19-28).
Jan w odróżnieniu od Eliasza nie dokonywał cudów (Jn 10:40-42), niemniej odznaczał się jego duchem i mocą. Przeprowadzał potężne dzieło polegające na ‛zawróceniu serc ojców ku dzieciom, a nieposłusznych ku praktycznej mądrości prawych’. Miał „przygotować Jehowie lud przysposobiony” i rzeczywiście wywiązał się z tego zadania, gdyż ‛wielu synów Izraela zawrócił ku Jehowie, ich Bogu’ (Łk 1:16, 17). Torował drogę przedstawicielowi Jehowy, Jezusowi Chrystusowi.
Wnikusiu, cytujesz z błędami (np.oJezusie, woczekiwaniu ).
Poprawiaj przed wstawieniem cytatów na forum.
Do Bobo ta sama prośba. Anna01
Ostatnio zmieniony 22 sty 2015, 22:13 przez Wnikliwy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
bbc-poland
Posty: 316
Rejestracja: 18 lis 2012, 19:22
Lokalizacja: Polska

Post autor: bbc-poland »

A tu coś takiego...

[Mateusz 17:11-13]
(11) On odparł: Eliasz istotnie przyjdzie i naprawi wszystko. (12) Lecz powiadam wam: Eliasz już przyszedł, a nie poznali go i postąpili z nim tak, jak chcieli. Tak i Syn Człowieczy będzie od nich cierpiał. (13) Wtedy uczniowie zrozumieli, że mówił im o Janie Chrzcicielu.

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

Widzę , że niektórzy absolutnie nie chcą zrozumieć co czytają i to co wydaje im się nie zrozumiałe uznają za sprzeczność - i dalej za fałsz biblijny.

Post wyżej to - czysty tego przykład.

Awatar użytkownika
bbc-poland
Posty: 316
Rejestracja: 18 lis 2012, 19:22
Lokalizacja: Polska

Re: SPRZECZNOŚCI DOTYCZĄCE JANA CHRZCICIELA

Post autor: bbc-poland »

RN pisze:CZY JAN CHRZCICIEL BYŁ ELIASZEM. :?:

EWANGELIA MATEUSZA 11. 13 - 14. BIBLIA TYSIĄCLECIA

''Wszyscy bowiem Prorocy i Prawo prorokowali aż do Jana. A jeśli chcecie uznać, to on jest Eliaszem, który ma przyjść''.


EWANGELIA JANA 1. 19 - 21 BIBLIA TYSIĄCLECIA

''Takie jest świadectwo Jana. Gdy Zydzi wysłali do niego z Jerozolimy kapłanów i lewitów z zapytaniem; Kto ty jesteś ?, on wyznał, a nie zaprzeczył, oświadczając; Ja nie jestem Mesjaszem. Zapytali go; Cóz zatem? Czy ty jesteś Eliaszem ? Odrzekł; Nie jestem.''
Z podanych przez ciebie fragmentów i jednego mojego wynika, że żydzi wierzyli w reinkarnację albo przynajmniej ją dopuszczali. W buddyzmie, hinduizmie, w wierze słowiańskiej reinkarnacja była czyś normalnym.

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

:-D :-D :-D :-D
Zabawny gość ten BBC-POLAND

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: SPRZECZNOŚCI DOTYCZĄCE JANA CHRZCICIELA

Post autor: RN »

bbc-poland pisze:
RN pisze:CZY JAN CHRZCICIEL BYŁ ELIASZEM. :?:

EWANGELIA MATEUSZA 11. 13 - 14. BIBLIA TYSIĄCLECIA

''Wszyscy bowiem Prorocy i Prawo prorokowali aż do Jana. A jeśli chcecie uznać, to on jest Eliaszem, który ma przyjść''.


EWANGELIA JANA 1. 19 - 21 BIBLIA TYSIĄCLECIA

''Takie jest świadectwo Jana. Gdy Zydzi wysłali do niego z Jerozolimy kapłanów i lewitów z zapytaniem; Kto ty jesteś ?, on wyznał, a nie zaprzeczył, oświadczając; Ja nie jestem Mesjaszem. Zapytali go; Cóz zatem? Czy ty jesteś Eliaszem ? Odrzekł; Nie jestem.''
Z podanych przez ciebie fragmentów i jednego mojego wynika, że żydzi wierzyli w reinkarnację albo przynajmniej ją dopuszczali. W buddyzmie, hinduizmie, w wierze słowiańskiej reinkarnacja była czyś normalnym.
Z podanych przeze mnie i Ciebie fragmentów ewidentnie wynika, że Jezus nazywa Jana Chrzciciela Eliaszem.
Co do reinkarnacji to zależy jak na to spojrzeć. Starotestamentowy Eliasz miał być w niebie.
Te proroctwa. na które sie powołuje NT. odnośnie Jana Chrzciciela, tak naprawdę lepiej pasują do samego Jezusa, a nie do jakiegoś Jana.
Proroctwo z Malachiasza 3. 1. bardziej zwiastowałoby samego Jezusa, bo po tym ''aniele'', ma już przyjść sam Pan, czyli Bóg. Podobnie drugie proroctwo z Izajasza 40. 3. gdzie jest napisane, że przygotujcie drogę Pańską, wyprostujcie scieżki dla Boga naszego.
Jeżeli przyjmiemy, tak , jak sugeruje NT. te proroctwa jako odniesienie do Jana Chrzciciela, to wtedy Jezusa trzeba uznać za Boga.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
KobietaZMagdali
Posty: 2125
Rejestracja: 12 sty 2014, 16:47
Lokalizacja: ze wsi :)

Post autor: KobietaZMagdali »

RN pisze:Jeżeli przyjmiemy, tak , jak sugeruje NT. te proroctwa jako odniesienie do Jana Chrzciciela, to wtedy Jezusa trzeba uznać za Boga.
:-D :-D :-D
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E

Awatar użytkownika
bbc-poland
Posty: 316
Rejestracja: 18 lis 2012, 19:22
Lokalizacja: Polska

Re: SPRZECZNOŚCI DOTYCZĄCE JANA CHRZCICIELA

Post autor: bbc-poland »

RN pisze:
bbc-poland pisze:
RN pisze:CZY JAN CHRZCICIEL BYŁ ELIASZEM. :?:

EWANGELIA MATEUSZA 11. 13 - 14. BIBLIA TYSIĄCLECIA

''Wszyscy bowiem Prorocy i Prawo prorokowali aż do Jana. A jeśli chcecie uznać, to on jest Eliaszem, który ma przyjść''.


EWANGELIA JANA 1. 19 - 21 BIBLIA TYSIĄCLECIA

''Takie jest świadectwo Jana. Gdy Zydzi wysłali do niego z Jerozolimy kapłanów i lewitów z zapytaniem; Kto ty jesteś ?, on wyznał, a nie zaprzeczył, oświadczając; Ja nie jestem Mesjaszem. Zapytali go; Cóz zatem? Czy ty jesteś Eliaszem ? Odrzekł; Nie jestem.''
Z podanych przez ciebie fragmentów i jednego mojego wynika, że żydzi wierzyli w reinkarnację albo przynajmniej ją dopuszczali. W buddyzmie, hinduizmie, w wierze słowiańskiej reinkarnacja była czyś normalnym.
Z podanych przeze mnie i Ciebie fragmentów ewidentnie wynika, że Jezus nazywa Jana Chrzciciela Eliaszem.
Co do reinkarnacji to zależy jak na to spojrzeć. Starotestamentowy Eliasz miał być w niebie.
Te proroctwa. na które sie powołuje NT. odnośnie Jana Chrzciciela, tak naprawdę lepiej pasują do samego Jezusa, a nie do jakiegoś Jana.
Proroctwo z Malachiasza 3. 1. bardziej zwiastowałoby samego Jezusa, bo po tym ''aniele'', ma już przyjść sam Pan, czyli Bóg. Podobnie drugie proroctwo z Izajasza 40. 3. gdzie jest napisane, że przygotujcie drogę Pańską, wyprostujcie scieżki dla Boga naszego.
Jeżeli przyjmiemy, tak , jak sugeruje NT. te proroctwa jako odniesienie do Jana Chrzciciela, to wtedy Jezusa trzeba uznać za Boga.
Miałem to napisać wcześniej - ale zrobię to teraz.
W Wierze Słowiańskiej najważniejszym bogiem był Jasz (Słowianie nadodrzańscy nazywali go Jesse). Jasz czy Jesse w słowiańszczyźnie jest odpowiednikiem Jezusa.
Jak można zauważyć imię Eliasz składa sie z dwóch słów El i Iasz
Eliasz - hebr. אליהו Eliyyáhu, stgr. Ἠλίας Elias, fonetycznie to jakoś Eliaszu , Elias
El- Jasz dosłownie Bóg Jasz
Napisałem o tym tutaj: http://wp.me/p46mRM-6R

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

(Mateusza 3:3) To właśnie onim powiedziano przez proroka Izajasza tymi słowy: „Słuchajcie! Ktoś woła na pustkowiu: ‚Przygotujcie drogę Jehowy! Prostymi czyńcie jego szlaki’”.
(Marka 1:3) Słuchajcie! Ktoś woła na pustkowiu: ‚Przygotujcie drogę Jehowy, prostymi czyńcie jego szlaki’” —
(Jana 1:23) Powiedział: „Jestem głosem wołającego na pustkowiu: ‚Prostujcie drogę Jehowy’, jak rzekł prorok Izajasz”.
(Jana 3:28) Wy sami poświadczacie mi, że powiedziałem: Ja nie jestem Chrystusem, lecz: Zostałem posłany przed nim.
(Dzieje 13:24) po tym, gdy Jan, poprzedzając jego wystąpienie, publicznie głosił całemu ludowi izraelskiemu chrzest jako symbol skruchy.
(Dzieje 19:4) Paweł rzekł: „Jan chrzcił chrztem symbolizującym skruchę imówił ludowi, aby uwierzył wtego, który przyjdzie po nim, to jest wJezusa”.
(Mateusza 11:10) Właśnie onim jest napisane: ‚Oto ja przed twoim obliczem wysyłam mego posłańca, który przygotuje przed tobą drogę twoją!’
(Łukasza 1:76) Aty, dziecię, będziesz zwane prorokiem Najwyższego, gdyż pójdziesz naprzód przed Jehową, by przygotować jego drogi,
(Jana 1:6) Wystąpił człowiek posłany jako przedstawiciel Boga; miał na imię Jan.

Jan Chrzciciel spełnił proroctwo zMalachiasza 3:1, gdy wystąpił wcharakterze posłańca, który ‛przygotował drogę’ przed Jehową, przysposabiając Żydów na przyjęcie naczelnego przedstawiciela Bożego — Jezusa Chrystusa


Posłaniec przymierza to Jezus Chrystus

(Izajasza 63:9) Podczas całej ich udręki odczuwał udrękę. Ijego osobisty posłaniec wybawił ich. Wswej miłości iwspółczuciu on sam ich wykupił ipodniósł ich, inosił przez wszystkie dawne dni.
(Mateusza 15:24) On, odpowiadając, rzekł: „Nie zostałem posłany do nikogo oprócz zaginionych owiec zdomu Izraela”.
(Łukasza 1:69) Iwzbudził nam wdomu Dawida, swego sługi, róg wybawienia

Odnośnie Jana Chrzciciela podam jeszcze raz co o nim mówi Jezus

Gdy ci byli wdrodze, Jezus zaczął mówić do tłumów oJanie: „Co wyszliście zobaczyć na pustkowiu? Trzcinę kołysaną przez wiatr? 8 Co więc wyszliście ujrzeć? Człowieka ubranego wmiękkie szaty? Przecież ci, którzy noszą miękkie szaty, są wdomach królów. 9 Właściwie dlaczego wyszliście? Żeby ujrzeć proroka? Tak, mówię wam, ito daleko więcej niż proroka. 10 Właśnie onim jest napisane: ‚Oto ja przed twoim obliczem wysyłam mego posłańca, który przygotuje przed tobą drogę twoją!

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

bbc-poland
Napisał do RN:"Z podanych przez ciebie fragmentów i jednego mojego wynika, że żydzi wierzyli w reinkarnację albo przynajmniej ją dopuszczali. W buddyzmie, hinduizmie, w wierze słowiańskiej reinkarnacja była czyś normalnym".
Żydzi wierzyli i wierzą w reinkarnację.Pisze o niej w wielu fragmentach Biblii jak w 2 Kor.5.1-10, itd.Jej istnienie potwierdza inkarnowanie się przybyłego z Nieba Chrystusa w fizyczne ciało,którego rodzicami byli Maria i Józef.Podobnie inkarnował się Jan,ale do fizycznego ciała,które miało innych rodziców.
Ostatnio zmieniony 23 sty 2015, 9:04 przez amiko, łącznie zmieniany 1 raz.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Elius
Posty: 2036
Rejestracja: 08 paź 2009, 7:19
Lokalizacja: Miasto święte.Druga brama od południa.

Post autor: Elius »

Wnikliwy pisze:Jan Chrzciciel spełnił proroctwo zMalachiasza 3:1, gdy wystąpił wcharakterze posłańca, który ‛przygotował drogę’ przed Jehową, przysposabiając Żydów na przyjęcie naczelnego przedstawiciela Bożego — Jezusa Chrystusa
A nie przed Jezusem przygotował on droge.

Awatar użytkownika
bbc-poland
Posty: 316
Rejestracja: 18 lis 2012, 19:22
Lokalizacja: Polska

Post autor: bbc-poland »

Wnikliwy pisze:(Mateusza 3:3) To właśnie onim powiedziano przez proroka Izajasza tymi słowy: „Słuchajcie! Ktoś woła na pustkowiu: ‚Przygotujcie drogę Jehowy! Prostymi czyńcie jego szlaki’”.
(Marka 1:3) Słuchajcie! Ktoś woła na pustkowiu: ‚Przygotujcie drogę Jehowy, prostymi czyńcie jego szlaki’” —
(Jana 1:23) Powiedział: „Jestem głosem wołającego na pustkowiu: ‚Prostujcie drogę Jehowy’, jak rzekł prorok Izajasz”.
(Jana 3:28) Wy sami poświadczacie mi, że powiedziałem: Ja nie jestem Chrystusem, lecz: Zostałem posłany przed nim.
(Dzieje 13:24) po tym, gdy Jan, poprzedzając jego wystąpienie, publicznie głosił całemu ludowi izraelskiemu chrzest jako symbol skruchy.
(Dzieje 19:4) Paweł rzekł: „Jan chrzcił chrztem symbolizującym skruchę imówił ludowi, aby uwierzył wtego, który przyjdzie po nim, to jest wJezusa”.
(Mateusza 11:10) Właśnie onim jest napisane: ‚Oto ja przed twoim obliczem wysyłam mego posłańca, który przygotuje przed tobą drogę twoją!’
(Łukasza 1:76) Aty, dziecię, będziesz zwane prorokiem Najwyższego, gdyż pójdziesz naprzód przed Jehową, by przygotować jego drogi,
(Jana 1:6) Wystąpił człowiek posłany jako przedstawiciel Boga; miał na imię Jan.

Jan Chrzciciel spełnił proroctwo zMalachiasza 3:1, gdy wystąpił wcharakterze posłańca, który ‛przygotował drogę’ przed Jehową, przysposabiając Żydów na przyjęcie naczelnego przedstawiciela Bożego — Jezusa Chrystusa


Posłaniec przymierza to Jezus Chrystus

(Izajasza 63:9) Podczas całej ich udręki odczuwał udrękę. Ijego osobisty posłaniec wybawił ich. Wswej miłości iwspółczuciu on sam ich wykupił ipodniósł ich, inosił przez wszystkie dawne dni.
(Mateusza 15:24) On, odpowiadając, rzekł: „Nie zostałem posłany do nikogo oprócz zaginionych owiec zdomu Izraela”.
(Łukasza 1:69) Iwzbudził nam wdomu Dawida, swego sługi, róg wybawienia

Odnośnie Jana Chrzciciela podam jeszcze raz co o nim mówi Jezus

Gdy ci byli wdrodze, Jezus zaczął mówić do tłumów oJanie: „Co wyszliście zobaczyć na pustkowiu? Trzcinę kołysaną przez wiatr? 8 Co więc wyszliście ujrzeć? Człowieka ubranego wmiękkie szaty? Przecież ci, którzy noszą miękkie szaty, są wdomach królów. 9 Właściwie dlaczego wyszliście? Żeby ujrzeć proroka? Tak, mówię wam, ito daleko więcej niż proroka. 10 Właśnie onim jest napisane: ‚Oto ja przed twoim obliczem wysyłam mego posłańca, który przygotuje przed tobą drogę twoją!
RN zadał pytanie - czy Jan Chrzciciel był Eliaszem? Napisałeś sporo ... ale gdzie tutaj jest Eliasz?

Elius
Posty: 2036
Rejestracja: 08 paź 2009, 7:19
Lokalizacja: Miasto święte.Druga brama od południa.

Post autor: Elius »

Wnikliwy pisze:Zabawny gość ten BBC-POLAND
Nie sądzę.Ma na czym czapkę nosić.

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

Widzę, że twoje oddalenie od zboru już zaznacza się - iż każda prawda jest lepsza niż biblijna. Jeżeli uważasz, że ma dużą głowę - to jesteś już bardzo daleko od rzeczywistości.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzeczności w Biblii”