SPRZECZNOŚCI DOTYCZĄCE NAKAZÓW BOGA

Sprzeczności w Biblii, krytyka etyki biblijnej itp.
Dział przeznaczony przede wszystkim dla tych, którzy nie wierzą w boskie natchnienie Biblii. Obowiązuje wewnętrzny regulamin

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
EMET
Posty: 11235
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

EMET:
Poza wspomnianymi już dwoma [2.] miejscami z &#8216;BH&#8217; &#8211; Exo 34:10; Eze 21:30/35/ &#8211; mamy nadto takie ciekawe, jak uważam, miejsce w &#8216;BH&#8217;, również w koniugacji nifal, które by można /ew./ rozpatrzyć, mian.: Ps 102:18/19/: &#8222;Zapisano to dla przyszłego pokolenia; i lud, który ma zostać stworzony, będzie wysławiał Jah.&#8221; [&#8216;PNŚ&#8217;]. Użyta forma gramatyczna przy wyrażeniu < n&#301;bhr&#257;` > /= < n&#301;wr&#257;` >/ [szerzej we frazie: < v&#7498;´ăm n&#301;wr&#257;` >], to: verb niphal participle masculine singular absolute homonym 1. Literalnie, mamy transl.: &#8222;i/oraz/_lud stworzony/[który]_ma zostać_stworzony/&#8221;; jak to w wymowie frazy poprzedzającej: &#8222;dla przyszłego [hebr.: < `ă&#7717;&#170;rôn > /= < `ăch&#170;rôn >/] pokolenia&#8221;.

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

wysławianie Jah ( skrót od JEHOWAH ) wiąże się nierozerwalnie z Torą i Przykazaniami Bożymi - o czym upewnił Jeszua ( Jezus ) z Nazaretu - Mat. 5 : 17 - 18. Jezus nigdy nie mówił, że Prawo zostanie zniesione, i że będzie święcona niedziela !

Awatar użytkownika
Pokoja
Posty: 707
Rejestracja: 11 paź 2015, 16:09
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: Pokoja »

Dziwnym zbiegiem okoliczno¶ci, pomimo kontrolowania powiadomieñ mailowych, dopiero teraz gdy wszed³em bezpo¶rednio do dzia³u &#8222;Sprzeczno¶ci Biblii&#8221;, pozna³em ten Twój post, ale podtrzymuje dotychczas zajête stanowisko, a nawet jeszcze wiêcej uzasadniam.
EMET pisze:
Pokoja pisze:
nie jest prawd±, ¿e okre¶lenie Bara jest u¿ywane tylko w zwi±zku z dzia³alno¶ci± Jehowy Bogów. Czasownik ten osiem razy, odnosi siê do kogo innego ni¿ JHWH Wj. 34:10; Joz. 17:15,18; 1Sam. 2:29; Eze. 21:19(2x),30; 23:47.
EMET:
czytamy w &#8216;Podrêcznym S³owniku Briksa&#8217; [Wyd. Vocatio]: &#8222; 1. q pt. &#1489;&#1465;&#1512;&#1461;&#1488;; stworzyæ; powo³aæ do istnienia; dzia³aæ; tylko w odn. do Boga

S± jednak ró¿ni Bogowie, ale tylko jeden Najwy¿szy jest nad nimi, 1Kor. 8:5,6

EMET pisze:Mamy, owszem, frazê biblijn±: &#8222;Jehowa, [...] Bóg bogów&#8221; \
Mamy np. tekst biblijny: &#8222;Bo dobrze wiem, ¿e Jehowa jest wielki i ¿e nasz Pan przewy¿sza wszystkich innych bogów.&#8221; [Psalm 135:5;&#8217;PN¦&#8217;].


I w³a¶nie o to chodzi. Napisz pismo do jakiejkolwiek Instytucji w³adzy zwierzchniej, ustanowionej przez Boga i nie oddaj jej nale¿nej czci, choæby w ten sposób, ¿e napiszesz jej nazwê z ma³ej litery, a zobaczysz czy Jehowa tych Bogów we¼mie Ciebie w obronê? Czy nawet wchodz±c do jej siedziby, a nie oddasz jej czci przechodz±c przez posterunek ochrony, czy Jehowa tych Bogów we¼mie Ciebie w obronê? Wed³ug danego mi zrozumienia w sercu, na pewno nie we¼mie takiej osoby w obronê.
Bóg Jehowa nie we¼mie w obronê kogo¶, kto twierdzi, ¿e nie podporz±dkuje siê tym podrzêdnym Bogom, gdy¿ tylko jemu, Jehowie tych Bogów chce byæ podporz±dkowany, pomimo tego, ¿e TEN wymaga takiego podporz±dkowanie. Pisz±c nazwy Instytucji z du¿ej litery, czy podporz±dkowuj±c siê wymaganiom ochrony, ju¿ cz³owiek jest podporz±dkowany Jehowie tych Bogów, gdy¿ ON tego wymaga od cz³owieka. Kto ma oczy do zrozumienia niechaj czyta i rozumie, niech s³yszy sercem duszy; Do czego wzywa nas S³owo Bo¿e!

Nawet w Rz. 13:5 jest napisane, ¿e w³adzy zwierzchniej nale¿y siê poddawaæ bardziej ze wzglêdu na sumienie, a nie ze wzglêdu na jej "miecz". Nie mo¿na tego tekstu wykorzystywaæ w odwrotnym celu, bo to oznacza lekcewa¿enie Jehowy tych Bogów. To Jehowa tych Bogów, pos³usznych jemu mêdrców, skierowa³ do Heroda (nota bene - wroga Pana Jezusa), gdy za po¶rednictwem gwiazdy (Herolda Jehowy Bogów) zauwa¿onej przez nich na jej wzej¶ciu (wschodzie) byli zobowi±zani oddaæ mu cze¶æ, wchodz±c na jego terytorium. Jehowa Bogów swojego prawa nie ³amie, a nawet w przypadku odstêpczych swoich s³ug ma moc zrealizowaæ misjê powierzon± pos³usznym mu s³ugom. Dziêki temu mêdrcy dotarli do Betlejem, oddali ho³d i dary Pomazañcowi Jehowy Bogów, zatrzymali siê tam (ale oni, a nie gwiazda) na jaki¶ czas. To, co us³yszeli na miejscu o Zbawicielu sprawi³o, ¿e uradowali siê z ujrzenia gwiazdy, zaraz na jej wzej¶ciu (a nie w Betlejem) i otrzymali przywilej pomóc zbawcy darami.

Nawet Ap. Pawe³ w Rz. 23:1, staj±c przed namiestnikiem w³adzy rzymskiej, do zgromadzonych przez niego (na rozkaz) przywódców autonomicznych ¯ydów nie móg³ powiedzieæ: "Mê¿owie bracia, wodzowie (ludu Izraela) tego ludu" gdy¿ sta³ przed w³adz± zwierzchni±, nawet dla nich. Arcykap³an nie móg³ wtedy wystêpowaæ jak przywódca w³adzy autonomicznej. Nale¿a³ on do strony oskar¿aj±cej. W zwi±zku z tym, Ap. Pawe³ z czystym sumieniem, powiedzia³ tylko: "Mê¿owie bracia"

Odmienno¶ci na które siê powo³ujesz, zwi±zane z u¿yciem rdzenia okre¶lenia "stworzyæ" (Joz. 17:15,18; 1Sam. 2:29; Eze. 21:19(24); 23:47.), wskazuj± na udzia³ podrzêdnych Bogów (podwykonawców) w dziele Jehowy Bogów = Jahwe Bogów, czyli Boga Najwy¿szego. Wskazuj± zarazem na to, ¿e okre¶lenie "stworzyæ" i te na bazie jego rdzenia odnosz± siê do Boga Najwy¿szego, ale i tego Boga/Bogów, którymi siê on pos³uguje w danym dziele. Powo³anie siê przeze mnie na Wj. 34:10 i Eze. 21:30 (35), uznajê za nieaktualne - przepraszam bardzo za uchybienie).
Odmiennym przet³umaczeniem, w którym zamiast Jehowa Bogów = Jahwe Bogów jest Jehowa Bóg = Jahwe Bóg, powinien rozstrzygn±æ czas i odpowiednie odkrycia archeologiczne, nadal ukrytych najstarszych papirusów i badania ich. Trynitarze dla podparcia dogmatu o trójcy, bardzo wiele uczynili, aby letni± wodê, wprost z Akweduktu (Ap. 3:15,16; 1Tym. 6:5), daæ pij±cemu, dla czerpania zysków, ale ten j± bezustannie zwraca, Izj. 28:7,8.
Tym czasem, pozostajê przy danym mi przekonaniu, p³yn±cym z wiary. Wed³ug danej mi Wiery - Uczyni³em tak jak nale¿y, wiêc nie bêdê siê anga¿owa³ w zawi³± polemikê, która do niczego dobrego nie mo¿e doprowadziæ, 2Tym.2:14.
Mêdrzec w proszku i iskierce, pomija Prawdê Boga,1Kor. 1:18-21;3:18-20. Poszukiwacz", pojmuje w Nim jej Ducha i mi³o¶æ,2Te. 2:10
Trzeba wgl±daæ w ¦wiête Ksiêgi, które da³ nam w ³asce Pan. Mêdrzec swoj± marno¶æ zmierzy, zacznie badaæ Boski plan: w Chrystusow± krew uwierzy, doskona³y ujrzy stan.

Awatar użytkownika
Pokoja
Posty: 707
Rejestracja: 11 paź 2015, 16:09
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: Pokoja »

EMET pisze:EMET:
mamy ... takie ciekawe, jak uwa¿am, miejsce w &#8216;BH&#8217;, równie¿ w koniugacji nifal, które by mo¿na /ew./ rozpatrzyæ, mian.: Ps 102:18/19/: &#8222;Zapisano to dla przysz³ego pokolenia; i lud, który ma zostaæ stworzony, bêdzie wys³awia³ Jah.&#8221; [&#8216;PN¦&#8217;].
To odnosi siê do pe³nego uciele¶nienia S³owa z Rdz. 1:26, które wype³ni³o i wype³nia siê na Nowym Stworzeniu, którego pierwociny stanowi Chrystus G³owa i Cia³o czyli Pan Jezus Chrystus i Ko¶ció³. S³owo z Rdz. 1:26 nie wype³ni³o siê ca³kowicie w szóstym dniu stwarzania (Rdz. 1:27), lecz jako duchowe, wype³nia siê w siódmym, czyli w sabat Bo¿y, trwaj±cy 7 000 lat, Rdz. 2:2,3; 5:1,2. S³owo z Rdz. 1:26, wed³ug J. 1:14 ca³kowicie sta³o siê Cia³em. Wszystko wcze¶niej te¿ stawa³o siê przez S³owo, J. 1:1-5.

Przy stworzeniu ludu - Nowego Stworzenia maj± udzia³ ci Bogowie, których dosz³o S³owo Bo¿e, czyli cz³onkowie Ko¶cio³a na czele z ich G³ow± Panem Jezusem Chrystusem. Tak wiêc i ten takst, popiera dane mi zrozumienie, ¿e w drugim sprawozdaniu o stworzeniu, powinno byæ Jehowa Bogów = Jahwe Bogów. W pierwszym sprawozdaniu, wystepuje on tylko w Rdz. 1:1, jako bezimienny "ON". Inni od Rdz. 1:1 s± jego podwykonawcami, i to oni ze sob± rozmawiaj±, co maj± uczyniæ wed³ug woli Najwy¿szego Boga. Inaczej sprawozdanie jest dziwaczne, ¿e Jehowa mówi sam do siebie, a w Rdz. 1:26 i 3:22 ma jakie¶ z³udzenie, ¿e jest go wielu. Natomiast w 1Kro. 29:11 jest napisane:
1 Krn 29:10-19
10. Potem Dawid b³ogos³awi³ Pana wobec ca³ego zgromadzenia i tak mówi³: B±d¼ b³ogos³awiony, o Panie, Bo¿e ojca naszego, Izraela, na wieki wieków!
11. Twoja jest, o Panie wielko¶æ, moc, s³awa, majestat i chwa³a, bo wszystko, co jest na niebie i na ziemi, jest Twoje; do Ciebie, Panie, nale¿y królowanie i ten, co g³owê wznosi ponad wszystkich.
12. Bogactwo i chwa³a od Ciebie pochodz±, Ty nad wszystkim panujesz, a w rêku Twoim si³a i moc, i rêk± Twoj± wywy¿szasz i utwierdzasz wszystko.
13. Teraz wiêc, Bo¿e nasz, dziêki Ci sk³adamy i wychwalamy przes³awne imiê Twoje.
14. Czym¿e ja jestem i czym jest lud mój, ¿eby¶my Ci mogli ofiarowaæ dobrowolnie te rzeczy? Albowiem od Ciebie to wszystko pochodzi i co z rêki Twojej mamy, dajemy Tobie.
15. Jeste¶my bowiem pielgrzymami przed Tob± i przychodniami, jak byli wszyscy przodkowie nasi; dni nasze jak cieñ na ziemi mijaj± bez ¿adnej nadziei.
16. O Panie, Bo¿e nasz, ca³e to bogactwo, które¶my przygotowali, by zbudowaæ dom Tobie i Twemu ¶wiêtemu imieniu, z rêki Twojej pochodzi i wszystko jest Twoje.
17. Wiem, o Bo¿e mój, ¿e Ty badasz serce i upodoba³e¶ sobie szczero¶æ; ja te¿ w szczero¶ci serca mojego ofiarowa³em dobrowolnie to wszystko, a teraz z rado¶ci± widzê, ¿e i lud Twój tutaj obecny pospieszy³ z dobrowolnymi ofiarami dla Ciebie.
18. O Panie, Bo¿e ojców naszych, Abrahama, Izaaka i Izraela, zachowaj to na zawsze jako wyraz my¶li i uczuæ ludu Twego i skieruj ich serca ku Tobie.
19. A synowi mojemu, Salomonowi, daj serce doskona³e, aby strzeg³ poleceñ, przykazañ i praw Twoich i ¿eby wykona³ wszystko i zbudowa³ przybytek, do którego poczyni³em przygotowania.
(BT)
Nigdzie tu nie napisano: Wy, Wasz, Wasze, Wam, a tylko w pierwszej osobie: Ty, Twój, Twoje, Tobie. To trynitarze tak zmanipulowali przekaz S³owa Bo¿ego, ale nie we wszystkim mogli siê zabezpieczyæ. W tym miejscu nie dali rade, gdy¿ jawnie by siê zdemaskowali.
Mêdrzec w proszku i iskierce, pomija Prawdê Boga,1Kor. 1:18-21;3:18-20. Poszukiwacz", pojmuje w Nim jej Ducha i mi³o¶æ,2Te. 2:10
Trzeba wgl±daæ w ¦wiête Ksiêgi, które da³ nam w ³asce Pan. Mêdrzec swoj± marno¶æ zmierzy, zacznie badaæ Boski plan: w Chrystusow± krew uwierzy, doskona³y ujrzy stan.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzeczności w Biblii”