SPRZECZNOŚCI DOTYCZĄCE NAKAZÓW BOGA

Sprzeczności w Biblii, krytyka etyki biblijnej itp.
Dział przeznaczony przede wszystkim dla tych, którzy nie wierzą w boskie natchnienie Biblii. Obowiązuje wewnętrzny regulamin

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Lukian pisze:a mnie cały czas ciekawi czy będą sie oni rozmnażać, albo przynajmniej starać o dzieci
Masz widocznie na tym punkcie bzika :-D
Pewnie będą się starać o dzieci - uprawiać sex tak intensywnie, aż im czachy będą dymić.
W dzień i w nocy.
Rozmnożą się tak bardzo, że stać będą jeden na głowie drugiego i wzajemnie będą pożerać swoje kończyny :-D
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Post autor: Lukian »

nesto pisze:Masz widocznie na tym punkcie bzika
opcja że po odrodzeniu będę Casanovą była by bardzo pociągajaca :-P
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Lukian pisze:
nesto pisze:Masz widocznie na tym punkcie bzika
opcja że po odrodzeniu będę Casanovą była by bardzo pociągajaca :-P
Raczej idiotyczna.
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Post autor: Lukian »

nesto pisze:Raczej idiotyczna.
nie wnikam jaką masz orientację... ;-)
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Lukian pisze:
nesto pisze:Raczej idiotyczna.
nie wnikam jaką masz orientację... ;-)
Wcale się w moja orientacją nie ukrywam. Jestem heteroseksualistą.
Rozumiem, że w twoim przypadku orientacja jest inna, skoro postawiłeś tutaj tę kwestię.
Możesz się ujawnić. Śmiało. Zrzuć to z siebie :mrgreen:

ps.
Przejdź na islam. Dziesiątki dziewic będą w raju po wsze czasy zaspokajać twoje żądze. :lol:
Tyle, że przeszkodą może być twoja orientacja... W katolicyzmie jest pewnie furtka dla tych z celibatem :lol:
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Lukian pisze:a mnie cały czas ciekawi czy będą sie oni rozmnażać, albo przynajmniej starać o dzieci
Pytaj przedstawicieli kleru- oni są autorytetami w każdej dziedzinie. :mrgreen:
Osobiście wierzę, że w Królestwie Bożym ludzie nie będą rozmnażać się, ani mieć dzieci.
Będą tam jedynie doświadczone jednostki.
Doświadczone czym jest grzech i do czego on doprowadza.
To doświadczenie wystarczy na wieczność.
Ap 21:4 bp "Otrze z ich oczu wszelką łzę, a odtąd już nie będzie śmierci. Ani żałoby, ani krzyku, ani trudu już [odtąd] nie będzie, bo pierwsze rzeczy przeminęły"."
Być jak anioł oznacza istotę bez płci, która nie rozmnaża się, która nie czuje pociągu seksualnego do przedstawicieli swojej lub innej rasy.
Oczywiście myślę o aniołach posłusznych Bogu!

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Wiemy juz czego nie bedzie.No zgoda.Co w takim razie bedzie?Co ci ludzie,czy tez anioly beda robic?

Awatar użytkownika
Manna z nieba
Posty: 3453
Rejestracja: 28 mar 2013, 21:43

Post autor: Manna z nieba »

Wiecie co...pamiętam czasy kiedy godzinami siedziałam ze swoją babcią przy herbatce...
Babcia już wiele lat nie żyje. I właśnie moja babcia mi zawsze opowiadała.... Jak to będzie w raju.
Co będziemy tam robiły, gdzie mieszkały, niedaleko kogo i....czym się będziemy zajmowały...
Do dzisiaj widzę to w mojej wyobraźni.
Tak więc...Henryk nie jest jedyny :-)
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

booris pisze:Co w takim razie bedzie?Co ci ludzie,czy tez anioly beda robic?
Będą konsumować Mannę z nieba.

Awatar użytkownika
Manna z nieba
Posty: 3453
Rejestracja: 28 mar 2013, 21:43

Post autor: Manna z nieba »

Henryk pisze:Będą konsumować Mannę z nieba.
OJ Henryku, Babcia nigdy nie mówiła, że ktoś będzie nas/mnie konsumował.
Raczej to my miałyśmy konsumować :-D
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Henryk pisze:
booris pisze:Co w takim razie bedzie?Co ci ludzie,czy tez anioly beda robic?
Będą konsumować Mannę z nieba.
Dzieki za pelna,merytoryczna i wyczerpujaca odpowiedz. :-D Wytlumacz mi jeszcze w jakim celu mieliby konsumowac cokolwiek?

Awatar użytkownika
Manna z nieba
Posty: 3453
Rejestracja: 28 mar 2013, 21:43

Post autor: Manna z nieba »

booris pisze: Wytlumacz mi jeszcze w jakim celu mieliby konsumowac cokolwiek?
Oj, wypraszam sobie, jakie cokolwiek :->
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Życie wieczne ma sens jedynie wtedy, gdy wszyscy stanowić będą jedno, tj. zbiorową czystą świadomość. Niezniszczalną, bez tęsknot, bólu, żalu.. bez żądz.
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Awatar użytkownika
Manna z nieba
Posty: 3453
Rejestracja: 28 mar 2013, 21:43

Post autor: Manna z nieba »

nesto pisze:Życie wieczne ma sens jedynie wtedy, gdy wszyscy stanowić będą jedno, tj. zbiorową czystą świadomość. Niezniszczalną, bez tęsknot, bólu, żalu.. bez żądz.
Nesto pobiłeś rekordy fantazji :-)
I nie za bardzo to zrozumiałe.
Teraz to avatar nawet tak jakby pasuje do piszącego :mrgreen:
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.

Awatar użytkownika
Pokoja
Posty: 707
Rejestracja: 11 paź 2015, 16:09
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: Pokoja »

booris pisze:Wiemy ju¿ czego nie bêdzie. No zgoda. Co w takim razie bêdzie? Co ci ludzie,czy tez anio³y bêd± robiæ?
Bêd± siê ¿ywiæ S³owem Bo¿ym, wykonuj±c wolê Bo¿±.
Napisano: Nie samym chlebem ¿yje cz³owiek, ale ka¿dym s³owem, które pochodzi z ust Bo¿ych. Mt. 4:4

Tymczasem jego uczniowie prosili go, mówi±c: Mistrzu, jedz! (32) Ale On rzek³ do nich: Ja mam pokarm do jedzenia, o którym wy nie wiecie. (33) Wtedy uczniowie mówili miêdzy sob±: Czy kto przyniós³ mu je¶æ? (34) Jezus rzek³ do nich: Moim pokarmem jest pe³niæ wolê tego, który mnie pos³a³, i dokonaæ jego dzie³a. J. 4:31-34

Ojcowie nasi jedli mannê na pustyni, jak napisano: Chleb z nieba da³ im, aby jedli. (32) Wtedy rzek³ im Jezus: Zaprawdê, zaprawdê, powiadam wam, nie Moj¿esz da³ wam chleb z nieba, ale Ojciec mój daje wam prawdziwy chleb z nieba. (33) Albowiem chleb Bo¿y to ten, który z nieba zstêpuje i daje ¶wiatu ¿ywot. (34) Wtedy rzekli do niego: Panie! Dawaj nam zawsze tego chleba! (35) Odpowiedzia³ im Jezus: Ja jestem chlebem ¿ywota; kto do mnie przychodzi, nigdy ³akn±æ nie bêdzie, a kto wierzy we mnie, nigdy pragn±æ nie bêdzie. (36) Lecz powiedzia³em wam: Nie wierzycie, chocia¿ widzieli¶cie mnie. (37) Wszystko, co mi daje Ojciec, przyjdzie do mnie, a tego, który do mnie przychodzi, nie wyrzucê precz; (38) zst±pi³em bowiem z nieba, nie aby wype³niaæ wolê swoj±, lecz wolê tego, który mnie pos³a³. (39) A to jest wola tego, który mnie pos³a³, abym z tego wszystkiego, co mi da³, nic nie straci³, lecz wskrzesi³ to w dniu ostatecznym. (40) A to jest wola Ojca mego, aby ka¿dy, kto widzi Syna i wierzy w niego, mia³ ¿ywot wieczny, a Ja go wzbudzê w dniu ostatecznym.

(63) Duch o¿ywia. Cia³o nic nie pomaga. S³owa, które powiedzia³em do was, s± duchem i ¿ywotem, J. 6:31-40, 63
Mêdrzec w proszku i iskierce, pomija Prawdê Boga,1Kor. 1:18-21;3:18-20. Poszukiwacz", pojmuje w Nim jej Ducha i mi³o¶æ,2Te. 2:10
Trzeba wgl±daæ w ¦wiête Ksiêgi, które da³ nam w ³asce Pan. Mêdrzec swoj± marno¶æ zmierzy, zacznie badaæ Boski plan: w Chrystusow± krew uwierzy, doskona³y ujrzy stan.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzeczności w Biblii”