SPRZECZNOŚCI DOTYCZĄCE SALOMONA

Sprzeczności w Biblii, krytyka etyki biblijnej itp.
Dział przeznaczony przede wszystkim dla tych, którzy nie wierzą w boskie natchnienie Biblii. Obowiązuje wewnętrzny regulamin

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

Bobo pisze: przy czym 450 talentów stanowiło całkowitą wagę dostarczanego surowca, zczego 420 talentów wynosił czysty zysk.
(it-2 s. 245)
Czyli w jednym miejscu Biblia odnosi się do całkowitej wagi dostarczonego surowca, a drugie miejsce informuje o czystym zysku :?:

W takim razie proszę o stosowny cytat biblijny informujący o tym.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

RN - ty jesteś doprawdy śmieszny. Ty chcesz w Biblii na wszystko odpowiedni werset. Myślenie to chyba twój największy problem, albo jesteś totalny leń. :-D

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

Wnikliwy pisze: Ty chcesz w Biblii na wszystko odpowiedni werset.
To Biblia nie odpowiada na wszystko :?: Czy to znaczy, że odpowiedzi powinniśmy szukać w tradycji :?:
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

Jak już co to w historii. Nie rób z siebie (.....) na pożywkę forum.
Zaczynasz wpadać już w jakiś amok tych różnic, to zaczyna być chorobliwe.

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

Wnikliwy pisze:Jak już co to w historii.
No, ale tradycja to też historia.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

Ostatni post użytkownika Chryzolita, przeniosłem do tematu deizm..
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Jeżeli ktoś traktuje Księgę jako książkę historyczną to zawsze doszuka się sprzeczności .

Jeżeli ktoś traktuje Księgę jako książkę historyczną i siebie postrzega jako człowieka rozumnego inteligentnego to taki rozumny i inteligentny człowiek niech zada sobie pytanie
dlaczego ludzie na całym świecie z takim zaparciem i zapałem czytają historię Żydów
a nie czytają z takim samym zapałem historii Niemców czy Anglików ?

Ta Księga to historia mojej , twojej , naszej człowieczej duszy
a te różne historie w Niej opisane to TORA , po polsku to slowo się tłumaczy
jako wskazówki , pouczenia , naukę Bożą skierowaną do człowieka jako duszy ;
są to przypowieści opowieści , które mają nauczyć człowieka pewnych prawd duchowych i jak wszystkie opowieści , przypowieści uczące duchowości nie muszą być logiczne matematycznie .

Tak i w złocie z Ofiru nie chodzi tylko o wagę ,ilość , ale o morał , naukę ; nie ile ale dlaczego złoto z Ofiru jest tak cenne i pożądane i czego to złoto jest symbolem,
o czym uczy .

Bez wątpienia te liczby w tym kontekście też mają swoje znaczenie , ale nasza mądrość ma się nijak do mądrości Bożej więc zostawmy ten problem do późniejszego wyjaśnienia .
Wiele rzeczy zostanie wyjaśnionych dopiero w erze mesjanizmu , więc może i ta też .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

Tu nie chodzi o to jaką tą księgę się traktuje. Tutaj od pewnego czasu jest zabawa z osobami dla ktorych ta księga ma wartość. Nie ma to jak sobie poflirtować z ludzkimi uczuciami kosztem zachowań. Jedni wpadają w agresywny ton, inni obrażają się na forum inni ignorują temat, a jeszcze inni w jakimś tam duchu ( spokoju ) odpowiadają na nie ciągnące się kolejne pytania i tak aż komuś się nie znudzi.
To tak od siebie :-D

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

efroni pisze:Jeżeli ktoś traktuje Księgę jako książkę historyczną to zawsze doszuka się sprzeczności .
To nie należy traktować Biblii jako Księgi historycznej :?: Czy należy przez to rozumieć, że zapisane w niej treści są zmyślone :?:
efroni pisze: Jeżeli ktoś traktuje Księgę jako książkę historyczną i siebie postrzega jako człowieka rozumnego inteligentnego to taki rozumny i inteligentny człowiek niech zada sobie pytanie
dlaczego ludzie na całym świecie z takim zaparciem i zapałem czytają historię Żydów
a nie czytają z takim samym zapałem historii Niemców czy Anglików ?
Może dlatego, że historia Niemiec i Anglii, nie obiecuje życia wiecznego.
Jednocześnie nie straszy niesubordynowanych wiecznymi mękami.
efroni pisze: Tak i w złocie z Ofiru nie chodzi tylko o wagę ,ilość , ale o morał , naukę ; nie ile ale dlaczego złoto z Ofiru jest tak cenne i pożądane i czego to złoto jest symbolem,
o czym uczy .
Proszę o stosowny cytat biblijny, wyjaśniający, że przytoczone 420 i 450 talentów złota, to nie przekaz dosłowny, lecz tylko morał mówiący o wielkiej jego wartości i pożądaniu.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

RN pisze:
efroni pisze:Jeżeli ktoś traktuje Księgę jako książkę historyczną to zawsze doszuka się sprzeczności .
To nie należy traktować Biblii jako Księgi historycznej :?: Czy należy przez to rozumieć, że zapisane w niej treści są zmyślone :?:
Nie , zapisane w niej treści nie są zmyślone .
Ta historia IsraEla to praktyczne wskazówki , rady dla duszy IsraEla
tzn. dla dążących do Stwórcy (isra - tzn. w kierunku, do , EL - tzn. Bóg , Stwórca )
jak zlać się z Nim w JEDNO , bo to jest istotą zbawienia .

Jednocześnie nie straszy niesubordynowanych wiecznymi mękami.
Ta Księga nie straszy "niesubordynowanych wiecznymi mękami"
Wieczne męki wymyślili ludzie dla zniewolenia ludzi
Ten który jest MIŁOŚCIĄ i jest nazwany DOBRY nie jest zły i okrutny
A i nauka o złocie z Ofiru przeczy nauce o wiecznych mękach .


Proszę o stosowny cytat biblijny, wyjaśniający, że przytoczone 420 i 450 talentów złota, to nie przekaz dosłowny, lecz tylko morał mówiący o wielkiej jego wartości i pożądaniu.
Zacznij czytać też litery napisane białym atramentem na białym tle
a nie tylko czarne to wtedy stosowne cytaty nie będą Ci potrzebne .

"Czytaj miedzy wierszami" - znasz takie powiedzenie ?

Śmiem twierdzić , że białe litery na białym tle znaczą więcej niż czarne
dlatego że ważny jest Duch , duch liter a nie sama litera .

Tak i trzymanie się tylko litery Prawa z pominięciem ducha Prawa
prowadzi do wynaturzeń mimo , że Prawo jest dobre i święte .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

Post Kobiety ZMagdali został przeniesiony do działu ''Pozostałe dyskusje'' i dał początek nowemu tematowi pt. ''Które księgi w Biblii są historyczne, a które nie''..
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

ILE WYSOKOŚCI MIAŁA GŁOWICA SPIŻOWA UMIESZCZONA NA KOLUMNIE ŚWIĄTYNI :?:

DRUGA KSIĘGA KRÓLEWSKA 25. 17. BIZTB.

''Wszak osiemnaście łokci wysokości miała jedna kolumna, a nad nią była głowica spiżowa, której wysokość wynosiła trzy łokcie.........''

KSIEGA JEREMIASZA 52. 21 - 22. BIZTB.

''Co do kolumn, to każda kolumna miała osiemnaście łokci wysokości....... ......U góry miała głowicę spiżową pięć łokci wysoką.......'.'
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

Zapodam te wersety z twojej ulubionej BT.
Osiemnaście łokci wynosiła wysokość jednej kolumny, głowica jej była z brązu, a wysokość głowicy wynosiła pięć łokci. Naokoło głowicy była siatka z jabłkami granatu - wszystko z brązu. Druga kolumna miała takie same jabłka granatu nad siatką.

Niektórzy uczeni wzmiankę o 3 łokciach traktują za błąd przepisywaczy.

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

Wnikliwy pisze:Zapodam te wersety z twojej ulubionej BT.
Osiemnaście łokci wynosiła wysokość jednej kolumny, głowica jej była z brązu, a wysokość głowicy wynosiła pięć łokci. Naokoło głowicy była siatka z jabłkami granatu - wszystko z brązu. Druga kolumna miała takie same jabłka granatu nad siatką.

Niektórzy uczeni wzmiankę o 3 łokciach traktują za błąd przepisywaczy.
W Biblii Tysiąclecia jest w obu przypadkach wysokość wymieniona po 5 łokci.
Tak jest jeszcze ze znanych mi przekładów w Biblii warszawsko - praskiej.
Natomiast Biblie BIZTB, gdańska, i uwaga .....PNŚ :-) ma wymienione 3 łokcie.

W przekładach biblijnych jest sporo różnic, co skłoni mnie chyba do założenia w tej sprawie osobnego tematu.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

Możesz go zatytułować - Błedy kopistów :->

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzeczności w Biblii”