SPRZECZNOŚCI DOTYCZĄCE SALOMONA

Sprzeczności w Biblii, krytyka etyki biblijnej itp.
Dział przeznaczony przede wszystkim dla tych, którzy nie wierzą w boskie natchnienie Biblii. Obowiązuje wewnętrzny regulamin

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

Czego pomimo swojej mądrości, nie mógł zrozumieć Salomon :?:
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

Pora odpowiedzieć na pytanie czego pomimo swojej mądrości nie mógł zrozumieć Salomon.

PRZYPOWIEŚCI SALOMONA 30. 18 - 19 BIZTB.

''Trzy rzeczy są niezrozumiałe dla mnie, owszem cztery, których nie pojmuję: Szlak orła na niebie, droga węża na skale, droga okrętu na pełnym morzu i obcowanie mężczyzny z kobietą.

Jak to się stało, ze Salomon mając 700 żon i 300 nałożnic, nie mógł zrozumieć obcowania mężczyzny z kobietą :?:
A może właśnie dlatego miał tyle żon, aby to obcowanie zrozumieć :?: :mysli:
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

RN pisze:Pora odpowiedzieć na pytanie czego pomimo swojej mądrości nie mógł zrozumieć Salomon.

PRZYPOWIEŚCI SALOMONA 30. 18 - 19 BIZTB.

''Trzy rzeczy są niezrozumiałe dla mnie, owszem cztery, których nie pojmuję: Szlak orła na niebie, droga węża na skale, droga okrętu na pełnym morzu i obcowanie mężczyzny z kobietą.

Jak to się stało, ze Salomon mając 700 żon i 300 nałożnic, nie mógł zrozumieć obcowania mężczyzny z kobietą :?:
A może właśnie dlatego miał tyle żon, aby to obcowanie zrozumieć :?: :mysli:
Pora odpowiedzieć na pytanie , dlaczego RN pomimo swojej mądrości
tak a nie inaczej rozumie Biblię

Mądrości Boże są ukryte w Biblii w trzech a może w czterech poziomach
zrozumienia .
Puki co RN rozumie wprost tylko , to co czyta , wiec nic dziwnego
że rozumie tak jak czyta .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

efroni pisze: Puki co RN .
Póki pisze się przez ó kreskowane.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

RN pisze:
efroni pisze: Puki co RN .
Póki pisze się przez ó kreskowane.
Jeśli już jesteśmy tak dokładni, to nie przez "Ó" kreskowane, a przez "O" kreskowane/ z kreską :) ewentualnie "U" zamknięte.
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

RN pisze:
efroni pisze: Puki co RN .
Póki pisze się przez ó kreskowane.
Oto merytoryczna odpowiedź do meritum sprawy .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

efroni pisze:
RN pisze:
efroni pisze: Puki co RN .
Póki pisze się przez ó kreskowane.
Oto merytoryczna odpowiedź do meritum sprawy .
Efroni
Z tym czego Ty się obawiasz, a o czym mnie poinformowałeś, nie jest moim zdaniem tak żle.
Piszesz dość składnie, a błędy zdarzają się każdemu.
To, że jednego Ci wytknąłem, było odreagowaniem na Twoje zachowanie polegające na wybronieniu czegoś, czego się wybronić nie da.
Rozdygotany próbujesz ratować sytuację, przenosząc ciężar biblijnych błędów na moje rzekomo niewłaściwe zrozumienie itp.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

RN napisał/a:
To, że jednego Ci wytknąłem, było odreagowaniem na Twoje zachowanie polegające na wybronieniu czegoś, czego się wybronić nie da.
Rozdygotany próbujesz ratować sytuację, przenosząc ciężar biblijnych błędów na moje rzekomo niewłaściwe zrozumienie itp.
Ani rozdygotany , ani nie próbowałem ratować żadnej sytuacji , ani nie broniłem
czegoś czego się obronić nie da , stwierdzam oczywisty fakt .

W każdej niemal definicji dotyczącej Tory
( wskazówka , pouczenie , nauka - tak się to hebrajskie słowo tłumaczy na nasze)
jest podane , że jest zapisana w czterech poziomach rozumienia ;
Pszat – rozumienie proste, bezpośrednie,
Remez – aluzja,
Drasz – interpretacja,
Sod – tajemnica

Każda Twoja tzw. sprzeczność bazuje na tym że rozumiesz
Biblię wprost , bezpośrednio , czyli pierwszy poziom rozumienia
- jak czytasz tak i rozumiesz , przykładem
niech będzie choćby ten post o żonach Salomona .

Sam więc widzisz , że ani rozdygotany , ani nie próbuję ratować żadnej sytuacji ,
ani nie bronę czegoś czego się obronić nie da , stwierdzam oczywisty fakt ,
że rozumiesz Biblię tak jak czytasz , czyli w prosty , bezpośredni sposób
i dlatego widzisz sprzeczności tam gdzie ich nie ma .

A może to zdanie to aluzja ?
A może ma kilka interpretacji ?
A może odpowiedź kryje się w tajemnicy hebrajskich liter i słów ?
A może to tajemnica którą ma wyjaśnić Mesjasz ?

A może po prostu pośmiewisko sobie urządzasz z Biblii i nas , wierzących ,
wierzących , że Biblia to wskazówki pouczenie , nauka Boża
skierowana do człowieka ?

Myślę , że w tych "sprzecznościach"chodzi o to ostatnie .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

ILU SALOMON MIAŁ ZWIERZCHNIKÓW PEŁNOMOCNIKÓW :?:
LUB
ILU SALOMON MIAŁ WYŻSZYCH URZĘDNIKÓW
:?:

PIERWSZA KSIĘGA KRÓLEWSKA 9. 23. PRZEKŁAD NOWEGO ŚWIATA

''To byli zwierzchnicy pełnomocników ustanowionych nad dziełem Salomona, pięciuset pięćdziesięciu ( 550 ), przełożeni nad ludźmi, którzy byli zajęci tym dziełem.

DRUGA KSIĘGA KRONIK 8. 10. PRZEKŁAD NOWEGO ŚWIATA

''To byli zwierzchnicy pełnomocników należących do króla Salomona, dwustu pięćdziesięciu ( 250 ), przełożeni nad ludem.

....................................................................................................................................

PIERWSZA KSIĘGA KRÓLEWSKA 9. 23. BIBLIA TYSIĄCLECIA

'' Salomon miał pięciuset pięćdziesięciu ( 550 ) wyższych urzędników zarządzających pracami. Oni to nadzorowali lud wykonujący pracę.

DRUGA KSIĘGA KRONIK 8. 10. BIBLIA TYSIĄCLECIA

''Król Salomon miał dwustu pięćdziesięciu ( 250 ) wyższych urzędników, którzy nadzorowali lud.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

efroni pisze:Sod – tajemnica...... A może to tajemnica którą ma wyjaśnić Mesjasz ?
Ja jak słyszę, lub widzę napisane "tajemnica" to "zapalają" mi się zawsze ostrzegające światełka. Zwykle ukrywa się coś złego, a nawet podłego by nie wyszło na światło jakieś ukryte kłamstwo, lub zło. Prawdziwe wartościowe nauki Jezus nakazywał wprost ujawniać. Zatem jak coś w torze ukryte jest, to dobre być nie może, bo i po co dobro ukrywać i zaciemniać jakąś "tajemnicą"? Co z tego, że w biblii jest jakaś wartościowa nauka, jak ją ktoś tak skutecznie ukrył, że jej nikt pojąć nie potrafi. Zatem nic z tej nauki.

Awatar użytkownika
bbc-poland
Posty: 316
Rejestracja: 18 lis 2012, 19:22
Lokalizacja: Polska

Re: SPRZECZNOŚCI DOTYCZĄCE SALOMONA

Post autor: bbc-poland »

RN pisze:ILE WODY MIEŚCIŁA KADŻ WYBUDOWANA PRZED ŚWIĄTYNIĄ SALOMONA :?:

PIERWSZA KSIĘGA KRÓLEWSKA 7. 26. BIZTB.

''Jej ściana była gruba na dłoń, krawędż zaś była zrobiona jak krawędż pucharu na kształt kwiatu lilii, a mieściła ona w sobie dwa tysiące wiader''.

DRUGA KSIĘGA KRONIK 4. 5. BIZTB.

''Jej ściana była gruba na dłoń, krawędż zaś była zrobiona jak krawędż pucharu na kształt kwiatu lilii, a mieściła w sobie trzy tysiące wiader.''
RN pisze:ILU SALOMON MIAŁ ZWIERZCHNIKÓW PEŁNOMOCNIKÓW :?:
LUB
ILU SALOMON MIAŁ WYŻSZYCH URZĘDNIKÓW
:?:

PIERWSZA KSIĘGA KRÓLEWSKA 9. 23. PRZEKŁAD NOWEGO ŚWIATA

''To byli zwierzchnicy pełnomocników ustanowionych nad dziełem Salomona, pięciuset pięćdziesięciu ( 550 ), przełożeni nad ludźmi, którzy byli zajęci tym dziełem.

DRUGA KSIĘGA KRONIK 8. 10. PRZEKŁAD NOWEGO ŚWIATA

''To byli zwierzchnicy pełnomocników należących do króla Salomona, dwustu pięćdziesięciu ( 250 ), przełożeni nad ludem.

....................................................................................................................................

PIERWSZA KSIĘGA KRÓLEWSKA 9. 23. BIBLIA TYSIĄCLECIA

'' Salomon miał pięciuset pięćdziesięciu ( 550 ) wyższych urzędników zarządzających pracami. Oni to nadzorowali lud wykonujący pracę.

DRUGA KSIĘGA KRONIK 8. 10. BIBLIA TYSIĄCLECIA

''Król Salomon miał dwustu pięćdziesięciu ( 250 ) wyższych urzędników, którzy nadzorowali lud.

Przypomina mi to objawienie jakiego doznał Paweł na pustyni. Łukasz w Dziejach Apostolskich podał trzy różne wersje tego samego wydarzenia.

Można to podsumować tylko tak.
Prawda ma tylko jedną twarz, a kłamstwo ma ich wiele.

.

Awatar użytkownika
bbc-poland
Posty: 316
Rejestracja: 18 lis 2012, 19:22
Lokalizacja: Polska

Post autor: bbc-poland »

Z drugiej strony czy to nie dziwne, że tak potężnego władcy jakim był Salomon nie zapamiętał nikt oprócz Żydów. Niema żadnego innego zapisku o Salomonie oprócz zapisów w ST. Przecież historii żydów nikt nie wymazywał tak jak wymazywano i dalej wymazuje się historie Słowian a przede wszystkim Polaków. Na szczęście wzmianki o polskich przedchrześcijańskich władcach pozostały w księgach, kronikach innych narodów.

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

bbc-poland pisze:Z drugiej strony czy to nie dziwne, że tak potężnego władcy jakim był Salomon nie zapamiętał nikt oprócz Żydów. Niema żadnego innego zapisku o Salomonie oprócz zapisów w ST. Przecież historii żydów nikt nie wymazywał tak jak wymazywano i dalej wymazuje się historie Słowian a przede wszystkim Polaków. Na szczęście wzmianki o polskich przedchrześcijańskich władcach pozostały w księgach, kronikach innych narodów.
Dlatego w miarę naszych skromnych możliwości, powinniśmy na różne sposoby badać, jak się rzeczy mają.
Jeżeli na temat ''dworu'' lub budowli Salomona mamy dwie różne wersje dotyczące tej samej sprawy to przynajmniej jedna nie może być prawdziwa.
Dalej, jeżeli te ''dublety sprzecznościowe'' zaczynają być nagminne, to wówczas cała historia dotycząca Salomona zaczyna stawać pod znakiem zapytania.
Jeżeli nawet nie samego Salomona jako postaci historycznej, to przynajmniej wszystkiego co Jego dotyczyło.

Taka jest moja prosta dedukcja.

Po co kopać archeologiczne doły i przesiewać ziemię z nadzieją na znalezienie jakiś przedmiotów z tzw. świątyni Salomona.
Prostszą i o wiele tańszą metodą jest przyjrzenie się zachowanym tekstom ;-)

A mówiąc poważnie, to, jak tak przygotowuje te posty ze sprzecznościami to wprost się nie mogę nadziwić Żydom, jak przez tyle wieków mogli i mogą tolerować takie błędy w swoich rzekomo świętych pismach. Przecież Oni muszą sobie z tych pomyłek doskonale zdawać sprawę.
Co autorytet Pisma potrafi zrobić z ludzką psychiką
:mysli:
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
bbc-poland
Posty: 316
Rejestracja: 18 lis 2012, 19:22
Lokalizacja: Polska

Post autor: bbc-poland »

RN pisze: Dlatego w miarę naszych skromnych możliwości, powinniśmy na różne sposoby badać, jak się rzeczy mają.
Chyba mamy za dużo sprzeczności w ST jako piśmie natchnionym. Ja ST praktycznie się już nie zajmuję, bo pojawienie się Jezusa na ziemi wprowadziło radykalne zmiany które ST objawiły jako "ciemna stroną mocy". ST to poligon dla zła. Prawie wszystko co mamy w ST jest zaprzeczeniem nauk Jezusa, wiec jak można mówić, że jedno i drugie pochodzi od tego samego Boga?

Awatar użytkownika
Pokoja
Posty: 707
Rejestracja: 11 paź 2015, 16:09
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: Pokoja »

RN pisze:Pora odpowiedzieæ na pytanie czego pomimo swojej m±dro¶ci nie móg³ zrozumieæ Salomon.

PRZYPOWIE¦CI SALOMONA 30. 18 - 19 BIZTB.

''Trzy rzeczy s± niezrozumia³e dla mnie, owszem cztery, których nie pojmujê: Szlak or³a na niebie, droga wê¿a na skale, droga okrêtu na pe³nym morzu i obcowanie mê¿czyzny z kobiet±.

Jak to siê sta³o, ze Salomon maj±c 700 ¿on i 300 na³o¿nic, nie móg³ zrozumieæ obcowania mê¿czyzny z kobiet± :?:
A mo¿e w³a¶nie dlatego mia³ tyle ¿on, aby to obcowanie zrozumieæ :?: :mysli:
Salomon w Przp. 30:18,19 wymieni³ sytuacje cudowne (nadzwyczajne, niezwyk³e, itp - PaLa'/6381), a które nie s± jawne, s± niedostrzegalne (JD^A/3045). S± one duchowe, gdy¿ ma³¿eñstwo jest podstawow± komórk± ¿ycia duchowego, albo trudne dla oka ludzkiego do odtworzenia po fakcie. Dopóki statek p³ynie to widaæ jego po³o¿enie na wodzie, ale gdy ju¿ przep³ynie, to nie widaæ po nim ¶ladu.
Podobnie jest i w innych wskazanych przypadkach.
Mêdrzec w proszku i iskierce, pomija Prawdê Boga,1Kor. 1:18-21;3:18-20. Poszukiwacz", pojmuje w Nim jej Ducha i mi³o¶æ,2Te. 2:10
Trzeba wgl±daæ w ¦wiête Ksiêgi, które da³ nam w ³asce Pan. Mêdrzec swoj± marno¶æ zmierzy, zacznie badaæ Boski plan: w Chrystusow± krew uwierzy, doskona³y ujrzy stan.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzeczności w Biblii”