JEZUS HISTORYCZNY..

Sprzeczności w Biblii, krytyka etyki biblijnej itp.
Dział przeznaczony przede wszystkim dla tych, którzy nie wierzą w boskie natchnienie Biblii. Obowiązuje wewnętrzny regulamin

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Post autor: kansyheniek »

BoaDusiciel pisze:Czyli uważasz, że to zdanie:
W związku z prowadzeniem spisu gospodarstw domowych zachodzi konieczność powiadomienia wszystkich, którzy z jakiejkolwiek przyczyny znaleźli się poza swymi okręgami administracyjnymi, iż winni powrócić do domu celem zadośćuczynienia zwykłej procedurze spisowej i pozostać na swej własnej roli”
... nakazuje wędrować do jakiegoś miasta, a nie wrócić do miejsca stałego zakwaterowania ?
A jak wyobrażasz sobie Boa przypadek,gdy ktoś ma majątek w Betlejem a stale mieszka w Nazarecie (bez majątku np.)
Czy jego majątek w Betlejem będzie oszacowany na odległość uwierzą mu na słowo,albo będą szacować bez właściciela?
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

BoaDusiciel pisze:Czyli uważasz, że to zdanie:
(...)
... nakazuje wędrować do jakiegoś miasta, a nie wrócić do miejsca stałego zakwaterowania ? :-)
Dokładnie. Tak jak to było np. za komuny. Choć i tak jeszcze jest do dziś. Co innego miejsce zamieszkania a co innego miejsce zameldowania. (gdy wypełniasz jakieś formularze na ogół to się rozgranicza, choć od miejsca zameldowania coraz mniej się dzisiaj coś uzależnia. Jednak nie traktowałbym dzisiejszych norm administracyjnych, jako obowiązujące wtedy).
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

BoaDusiciel pisze:No widzisz Bobo, jak trzeba to potrafisz wspiąć się na wyżyny interpretacji, tak chętnie eksplorowane przez KrK.
Gratulacje :mrgreen:
Domyślam się, że to jakiś sarkazm :-D
Nie razi mnie to :-)
Jednak dopuszczam możliwość takiego spisy (fakty historyczne);
Dopuszczam narodziny Jezusa w Betlejem;
Dopuszczam możliwość spełnienia proroctwa z Micheasza 3:1,2.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Post autor: kansyheniek »

BoaDusiciel pisze:Tylko nie pisz, żebym sam znalazł,
Ty chyba żartujesz :shock: .Mam cię uczyć korzystania z internetu :crazy: ? przecież to proste jak budowa cepa. :lol:
BoaDusiciel pisze:Możesz ewentualnie odnieść się do meritum aktualnej dyskusji, czyli do znaczenia zdania podanego kursywą wyżej.
Wybacz ale nie będę się odnosił do takich idiotyzmów
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

BoaDusiciel
Posty: 6987
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Bobo pisze:
BoaDusiciel pisze:Czyli uważasz, że to zdanie:
(...)
... nakazuje wędrować do jakiegoś miasta, a nie wrócić do miejsca stałego zakwaterowania ? :-)
Dokładnie. Tak jak to było np. za komuny. Choć i tak jeszcze jest do dziś. Co innego miejsce zamieszkania a co innego miejsce zameldowania. (gdy wypełniasz jakieś formularze na ogół to się rozgranicza, choć od miejsca zameldowania coraz mniej się dzisiaj coś uzależnia. Jednak nie traktowałbym dzisiejszych norm administracyjnych, jako obowiązujące wtedy).
A dla mnie to zdanie oznacza to, co tam jest napisane.
... winni powrócić do domu celem zadośćuczynienia zwykłej procedurze spisowej i pozostać na swej własnej roli ...
Skoro jednak uważasz, że zdanie to należy interpretować jako nakaz udania się z miejsca stałego pobytu do jakiegoś innego miejsca, to ...
... gratuluję raz jeszcze :lol:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

BoaDusiciel
Posty: 6987
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

kansyheniek pisze:
BoaDusiciel pisze:Tylko nie pisz, żebym sam znalazł,
Ty chyba żartujesz :shock: .Mam cię uczyć korzystania z internetu :crazy: ? przecież to proste jak budowa cepa. :lol:
BoaDusiciel pisze:Możesz ewentualnie odnieść się do meritum aktualnej dyskusji, czyli do znaczenia zdania podanego kursywą wyżej.
Wybacz ale nie będę się odnosił do takich idiotyzmów
Wybaczam.
Co prawda ten - jak to określiłeś - idiotyzm jest kluczową sprawą w aktualnej dyskusji, no ale nie musisz przecież być aż tak zorientowany czego dyskusja dotyczy :lol:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Post autor: kansyheniek »

BoaDusiciel pisze:Co prawda ten - jak to określiłeś - idiotyzm jest kluczową sprawą w aktualnej dyskusji, no ale nie musisz przecież być aż tak zorientowany czego dyskusja dotyczy
z tym hebesem nie pomoże.
Dobra jaki konkretnie masz problem?
Tylko nie pisz mi o problemach z głową,lub obsługą wyszukiwarki. :-P
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

BoaDusiciel
Posty: 6987
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Konkretnie to mam taki problem,:
- często spotykam ( na różnych forach ) osoby piszące "poczytaj sobie", "doucz się", "znajdź sobie" itd.
No i gdy pytam te osoby gdzie mogę poczytać, douczyć się albo znaleźć to najczęściej nie dostaję żadnej logicznej odpowiedzi, tylko jakieś dziecinne złośliwości.
Pytanie brzmi: o co tym ludziom chodzi ?
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Post autor: kansyheniek »

Konkretnie to mam taki problem,:
- często spotykam ( na różnych forach ) osoby piszące "poczytaj sobie", "doucz się", "znajdź sobie" itd.
No i gdy pytam te osoby gdzie mogę poczytać, douczyć się albo znaleźć to najczęściej nie dostaję żadnej logicznej odpowiedzi, tylko jakieś dziecinne złośliwości.
Pytanie brzmi: o co tym ludziom chodzi ?
Jaki masz problem z tym spisem Boa?Nie ze mną.
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

BoaDusiciel
Posty: 6987
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Nie mam żadnego problemu ze spisem.
Kol. Bobo zacytował zdanie, które wyjaśnia jak wyglądała organizacja spisów.
Zdanie to stwierdza, że jeśli ktoś jest poza domem, to na czas spisu powinien wrócić do domu.
Jest to zgodne z moimi przypuszczeniami.
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Post autor: kansyheniek »

BoaDusiciel pisze:Nie mam żadnego problemu ze spisem.
Na litość,Boa :crazy: ,zgadzasz się z Łukaszem czy nie.
BoaDusiciel pisze:ol. Bobo zacytował zdanie, które wyjaśnia jak wyglądała organizacja spisów.
To zdanie Bobo,nie wiem czy tak to wyglądało.
BoaDusiciel pisze:Zdanie to stwierdza, że jeśli ktoś jest poza domem, to na czas spisu powinien wrócić do domu.
Jest to zgodne z moimi przypuszczeniami.
Dzisiaj bogaci mają rezydencje w rajach podatkowych,a tam nie mieszkają,nic nowego...
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

BoaDusiciel
Posty: 6987
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

kansyheniek pisze:
BoaDusiciel pisze:Nie mam żadnego problemu ze spisem.
Na litość,Boa :crazy: ,zgadzasz się z Łukaszem czy nie.
W jakiej kwestii ?
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Post autor: kansyheniek »

BoaDusiciel pisze:W jakiej kwestii ?
Ile masz lat?

W kwestii spisu do jasnej :crazy:
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

BoaDusiciel pisze:Kol. Bobo zacytował zdanie, które wyjaśnia jak wyglądała organizacja spisów.
Zdanie to stwierdza, że jeśli ktoś jest poza domem, to na czas spisu powinien wrócić do domu.
Jest to zgodne z moimi przypuszczeniami.
OK! Więc w czym problem?
Z Kansyh. raczej też nie powinieneś mieć problemu ;-)
Wszak nie mówi on ani ZA ani PRZECIW :-D
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

kansyheniek pisze:Ile masz lat?
W kwestii spisu do jasnej :crazy:
Kansy... nie ten styl.. :-D
Oszołomstwu mówię NIE!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzeczności w Biblii”