SPRZECZNOŚCI DOTYCZĄCE DZIAŁALNOSCI I UZDROWIEŃ JEZUSA

Sprzeczności w Biblii, krytyka etyki biblijnej itp.
Dział przeznaczony przede wszystkim dla tych, którzy nie wierzą w boskie natchnienie Biblii. Obowiązuje wewnętrzny regulamin

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Pokoja
Posty: 707
Rejestracja: 11 paź 2015, 16:09
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: Pokoja »

Marek MRB pisze:Zastanawiam siê, czy tak rozpaczliwe t³umaczenia jak
Cofnêli siê ci, którzy ju¿ wcze¶niej uznali go za swego króla i oddali mu ho³d.
w ogóle muszê komentowaæ?
Bo mi siê wydaje, ¿e one komentuj± siê same.
Dobrze napisane, ¿e Tobie siê tak wydaje, aby podeprzeæ to, czemu Pan Jezus sam zaprzeczy³ do Ap. Piotra. On mu powiedzia³, ¿e nie mo¿e u¿yæ mocy przeciwko swoim nieprzyjacio³om, którzy przyszli go pojmaæ, bo jak by siê wype³ni³y Pisma? Ty natomiast przez to, co siê Tobie wydaje przeczysz temu, co powiedzia³ Pan Jezus.
Marek MRB pisze:A jak ju¿ czytam
Lub ten tekst dopisano pó¼niej.
to wiem, ¿e adwersarz nie ma ¿adnych argumentów.
Czy ten drugi cytat odnosisz tak¿e do mnie? Je¿eli tak, to udowodnij, ¿e to ja napisa³em. Dostrzeg³em, ¿e co¶ Ci siê pomiesza³o.
Marek MRB pisze:Swoj± drog± zadziwiaj±ce - werbalnie wszyscy mówicie "wierzê Biblii" (a niektórzy nawet "tylko Biblia") a jak to co jest w Biblii nie pasuje do Waszych wyobra¿eñ, to wolicie zakwestionowaæ tekst Biblii, ni¿ swoje wyobra¿enia... :-(
Czy nie jest lepiej, aby¶ wykaza³, ¿e zosta³ zakwestionowany przeze mnie tekst Pisma ¦wiêtego, ni¿ zarzuca³ mi co¶ bezpodstawnie?

Wska¿ proszê, co zakwestionowa³em z tekstu Pisma ¦wiêtego?
Mêdrzec w proszku i iskierce, pomija Prawdê Boga,1Kor. 1:18-21;3:18-20. Poszukiwacz", pojmuje w Nim jej Ducha i mi³o¶æ,2Te. 2:10
Trzeba wgl±daæ w ¦wiête Ksiêgi, które da³ nam w ³asce Pan. Mêdrzec swoj± marno¶æ zmierzy, zacznie badaæ Boski plan: w Chrystusow± krew uwierzy, doskona³y ujrzy stan.

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

Pokoja pisze: Maria wywodziła się poniżonej linii Dawidowej
Pokoja pisze:Co za krótkowzroczność:

Cytat:
(1) I rzekł Pan do Abrama: [...] (2) A uczynię z ciebie naród wielki i będę ci błogosławił, i uczynię sławnym imię twoje, tak że staniesz się błogosławieństwem. (3) I będę błogosławił błogosławiącym tobie
Jak prawdą byłby ten tekst i to, że Izrael jest narodem wybranym to dzięki temu, że Polska i Polacy od średniowiecza ratowali Żydów powinni być szczególnie błogosławionym narodem. Tak się jednak nigdy nie działo. Za ratowanie Żydów Niemczy mordowali Polaków tysiącami. Co zatem się stało z tą "obietnicą"?
Domniemywam, że albo Żydzi narodem wybranym nie są, albo biblia zwyczajnie mija się z prawdą.
Pokoja pisze: Maria wywodziła się poniżonej linii Dawidowej,
Z czego wywodzisz pochodzenie Marii od Dawida, o którym fantastyczne opowieści można przeczytać tylko w biblii. Najprawdopodobniej tak jak Nazaret, ani Dawid, ani Salomon nigdy nie istnieli, a są tylko wymyśloną legendą, czy bajką.

Awatar użytkownika
Pokoja
Posty: 707
Rejestracja: 11 paź 2015, 16:09
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: Pokoja »

ZAMOS pisze:
Pokoja pisze: Maria wywodzi³a siê poni¿onej linii Dawidowej
Pokoja pisze:Co za krótkowzroczno¶æ:

Cytat:
(1) I rzek³ Pan do Abrama: [...] (2) A uczyniê z ciebie naród wielki i bêdê ci b³ogos³awi³, i uczyniê s³awnym imiê twoje, tak ¿e staniesz siê b³ogos³awieñstwem. (3) I bêdê b³ogos³awi³ b³ogos³awi±cym tobie
Jak prawd± by³by ten tekst i to, ¿e Izrael jest narodem wybranym to dziêki temu, ¿e Polska i Polacy od ¶redniowiecza ratowali ¯ydów powinni byæ szczególnie b³ogos³awionym narodem. Tak siê jednak nigdy nie dzia³o. Za ratowanie ¯ydów Niemczy mordowali Polaków tysi±cami. Co zatem siê sta³o z t± "obietnic±"?
Domniemywam, ¿e albo ¯ydzi narodem wybranym nie s±, albo biblia zwyczajnie mija siê z prawd±.
Pokoja pisze: Maria wywodzi³a siê poni¿onej linii Dawidowej,
Z czego wywodzisz pochodzenie Marii od Dawida, o którym fantastyczne opowie¶ci mo¿na przeczytaæ tylko w biblii. Najprawdopodobniej tak jak Nazaret, ani Dawid, ani Salomon nigdy nie istnieli, a s± tylko wymy¶lon± legend±, czy bajk±.
Na podstawie powy¿szego dostrzegam, ¿e wierzysz tylko w to, co chcesz, nawet je¶li fakty s± inne.
Mêdrzec w proszku i iskierce, pomija Prawdê Boga,1Kor. 1:18-21;3:18-20. Poszukiwacz", pojmuje w Nim jej Ducha i mi³o¶æ,2Te. 2:10
Trzeba wgl±daæ w ¦wiête Ksiêgi, które da³ nam w ³asce Pan. Mêdrzec swoj± marno¶æ zmierzy, zacznie badaæ Boski plan: w Chrystusow± krew uwierzy, doskona³y ujrzy stan.

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Pokoja pisze:Na podstawie powyższego dostrzegam, że wierzysz tylko w to, co chcesz, nawet jeśli fakty są inne.
A ja dostrzegam,ze masz dokladnie tak samo. :-D

Awatar użytkownika
Pokoja
Posty: 707
Rejestracja: 11 paź 2015, 16:09
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: Pokoja »

booris pisze:
Pokoja pisze:Na podstawie powy¿szego dostrzegam, ¿e wierzysz tylko w to, co chcesz, nawet je¶li fakty s± inne.
A ja dostrzegam, ze masz dokladnie tak samo. :-D
OK :!: Lepiej za¿artowaæ ni¿ chorowaæ :-D

A tak poza tym, to Biblia zajmuje siê czym innym ni¿ podrêczniki historii i innych nauk, gdy¿ jest podrêcznikiem podrêczników. Jest jakby nadbudow±, czy wypadkow± wszystkich dziedzin ¿ycia ludzkiego. Jednak s± zdarzenia, do których siê odwo³uje ona i one. Jest podobnie jak z Ewangeliami. Ró¿ni± siê miêdzy sob± zakresem przekazanej m±dro¶ci, ale s± niektóre takie zdarzenia, do których siê odwo³uj± wszystkie.

Krytycy niejednokrotnie podwa¿ali, to co jest napisane w Pi¶mie ¦wiêtym, a odnosi siê do miejscowo¶ci i wydarzeñ, o których ludzie byli nie¶wiadomi. Pó¼niej dziêki ró¿nym odkryciom archeologicznym, zosta³o potwierdzone to, co w niej w tej krytykowanej sprawie by³o napisane.
Mêdrzec w proszku i iskierce, pomija Prawdê Boga,1Kor. 1:18-21;3:18-20. Poszukiwacz", pojmuje w Nim jej Ducha i mi³o¶æ,2Te. 2:10
Trzeba wgl±daæ w ¦wiête Ksiêgi, które da³ nam w ³asce Pan. Mêdrzec swoj± marno¶æ zmierzy, zacznie badaæ Boski plan: w Chrystusow± krew uwierzy, doskona³y ujrzy stan.

Awatar użytkownika
Paszko
Posty: 453
Rejestracja: 31 maja 2016, 11:39

Post autor: Paszko »

Pokoja pisze: Czy wyznajesz, że jesteś Jehową?
Wszyscy jesteśmy Bogami (Elohim), jeśli tylko czynimy dzieła boże. Tak mówi Pismo:

Ja rzekłem: Jesteście Bogami i wszyscy - synami Najwyższego (Ps 82[81],6)

będąc człowiekiem uważasz siebie za Boga». Odpowiedział im Jezus: «Czyż nie napisano w waszym Prawie: Ja rzekłem: Bogami jesteście? (Jn 10,34-35)

A Pisma nie można odrzucić.

Poza tym Ty chcesz udowodnić, że zgodnie z polską (!) gramatyką przez: Ἐγώ εἰμι (ego eimi) pierwsi tłumacze Ewangelii nie mogliby oddać słów: אֶהְיֶה’ (eh·jeh), gdyby padły (a moim zdaniem padły) z ust Jezusa. Takie dowodzenie jest z góry skazane na niepowodzenie, skoro w taki właśnie sposób przetłumaczono te słowa w Septuagincie. A oryginału nie znasz. Na szczęście z kontekstu łatwo to ustalić. Kontekstem dla Jezusowego Ἐγώ εἰμι (ego eimi) - w każdym razie w tych przypadkach, gdy Jego rozmówcy pod wrażeniem stwierdzenia przewracają się na ziemię - jest bowiem Jn 10,34-35.

Pokoja pisze: Każdy kto coś takiego już dopuszcza, niech zada sobie pytanie: Czy chorzy wołający Jezusie Nazareński, albo synu Dawidowy, też nie wiedzieli, który to Jezus, a który to Tomasz?
Po ciemku nie odróżniliby Jezusa od bliźniaczo podobnych do Niego uczniów. A w dzień sprawa była jasna - Jezus to ten, co przemawia i uzdrawia. Tomasz z całą pewnością nie uczył ani nie uzdrawiał tłumów w obecności swojego rabbiego, żeby mogło dojść do jakiejś pomyłki.
ΛΕΓΕΙ ΙΗΣΟΥΣ ΟΥΚ ΕΣΤΙΝ ΤΕΘΑΜΜΕ
ΝΟΝ Ο ΟΥΚ ΕΓΕΡΘΗΣΕΤΑΙ ☩

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Paszko pisze:A Pisma nie można odrzucić.
Bo co?
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Awatar użytkownika
Paszko
Posty: 453
Rejestracja: 31 maja 2016, 11:39

Post autor: Paszko »

nesto pisze:
Paszko pisze:A Pisma nie można odrzucić.
Bo co?
Bo tak nauczał Jezus - Rabbi, Nauczyciel i niewątpliwy autorytet dla ludzi studiujących Pismo. Piszę do Pokoi jak uczeń do ucznia. Jeśli nie jesteś, nesto, uczniem Rabbiego, tedy nie Ciebie tyczą się Jego zalecenia.

Ale zaraz... Przecież Ty to dobrze wiesz! W takim razie dlaczego Ci to mówię? A bo pytasz. A dlaczego pytasz, skoro wiesz? Hmm... :mysli:
ΛΕΓΕΙ ΙΗΣΟΥΣ ΟΥΚ ΕΣΤΙΝ ΤΕΘΑΜΜΕ
ΝΟΝ Ο ΟΥΚ ΕΓΕΡΘΗΣΕΤΑΙ ☩

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

To taka "zaczepka".
Niejaki Jezus twierdzi, że nie można odrzucić bajań (przekazów ustnych - spisanych lepiej lub gorzej) sprzed kilkuset lat.
W roku "zerowym" przekazy te były spisane, ale kilkaset lat wcześniej przekazywane jedynie przez przodków żydowskich na zasadzie "dziadek gadał, dzieci słuchały".
A czy spisano "dobarwiając" rzeczy, czy "odbarwiając"?
Z pewnością "dobarwiając" - bo te utwory spisane zostały w czasie niewoli babilońskiej - ku pokrzepieniu serc.
Tacy legendarni wszechmocni królowie jak choćby Salomon itp. Popatrz ile bogactw mieli i jakie budowle stawiali... Jak to możliwe, skoro wg Biblii cała ludzkość miała wtedy 2000 lat?
Skąd technika umożliwiająca obróbkę, wytapianie metalu, wydobycie itp.

To BUJDY, bo albo Biblia kłamie i ludzkość jest o jakieś 100 tysięcy starsza, albo technologia również została "objawiona" i to zaraz po wyjściu z Edenu.. :-D
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Awatar użytkownika
Paszko
Posty: 453
Rejestracja: 31 maja 2016, 11:39

Post autor: Paszko »

nesto pisze: Jezus twierdzi, że nie można odrzucić bajań (przekazów ustnych - spisanych lepiej lub gorzej) sprzed kilkuset lat.
[...]
To BUJDY, bo albo Biblia kłamie i ludzkość jest o jakieś 100 tysięcy starsza, albo technologia również została "objawiona" i to zaraz po wyjściu z Edenu.. :-D
Tylko, że ja jestem z KRK a Watykan uznaje ewolucję :-) .

Rzeczywiście, wykazałeś sprzeczność. Ja ją widzę jako sprzeczność jedynie pozorną, a więc w taki oto sposób:

ST nie kłamie bardziej niż dziecko, które mówi tyle, co wie, a nie wie za wiele. Dlatego Paweł pisze: "Gdy byłem dzieckiem, mówiłem jak dziecko"... itd. W ST jest to, co od Boga, i to, co od człowieka: czyli kronika historyczna i epika - ale są też fragmenty natchnione, mistyczne. Te przywołuje Jezus w swoim nauczaniu i te ma na myśli podczas teologicznych dyskusji w Świątyni, kiedy cytuje m.in. Psalmy. Pada tam sformułowanie "Słowo Boże". I tu wypada się zastanowić, czy np. starożytna batalistyka z ST jest "Słowem Bożym" czy może raczej kroniką historyczną ułożoną przez człowieka o czynach człowieka.

Tak więc tego, co od Boga, nie wolno odrzucać, a to, co jest od człowieka - i tak nie ma większego znaczenia. To co jest od Boga, poznasz po tym, że jest doskonałe, bowiem Bóg jest doskonały. To, co jest od człowieka, poznasz po tym, że jest niedoskonałe, bowiem człowiek jest niedoskonały. O ile, oczywiście, króluje w nim to, co ludzkie, a nie to, co boskie. Jeśli króluje w nim to, co boskie, wtedy sam człowiek jest Elohim - i z jego ust wychodzi Słowo Boże, które spisywano, i którego nie wolno odrzucić. Tak to w każdym razie rozumiem.
ΛΕΓΕΙ ΙΗΣΟΥΣ ΟΥΚ ΕΣΤΙΝ ΤΕΘΑΜΜΕ
ΝΟΝ Ο ΟΥΚ ΕΓΕΡΘΗΣΕΤΑΙ ☩

Awatar użytkownika
Pokoja
Posty: 707
Rejestracja: 11 paź 2015, 16:09
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: Pokoja »

Paszko pisze:
Pokoja pisze: Czy wyznajesz, ¿e jeste¶ Jehow±?
Wszyscy jeste¶my Bogami (Elohim), je¶li tylko czynimy dzie³a bo¿e. Tak mówi Pismo:

Ja rzek³em: Jeste¶cie Bogami i wszyscy - synami Najwy¿szego (Ps 82[81],6)

bêd±c cz³owiekiem uwa¿asz siebie za Boga». Odpowiedzia³ im Jezus: «Czy¿ nie napisano w waszym Prawie: Ja rzek³em: Bogami jeste¶cie? (Jn 10,34-35)

A Pisma nie mo¿na odrzuciæ.
To jest jawna falandyzacja S³owa Bo¿ego.
Takich Bogów, których dosz³o S³owo Bo¿e jest wielu, a to S³owo Bo¿e wyra¼nie naucza, ¿e Jehowa Bogów jest jeden. Jehowa Bogów w zgromadzeniu Bogów sprawuje s±d.

Poza tym na uwagê zas³uguje poni¿sza tre¶æ:
Gdy ich znowu zapyta³: Kogo szukacie? A oni odpowiedzieli: Jezusa Nazareñskiego. (8) Odpowiedzia³ Jezus: Powiedzia³em wam, ¿e Ja jestem; je¶li wiêc mnie szukacie, pozwólcie tym odej¶æ; (9) aby siê wype³ni³y s³owa, które powiedzia³: Nie utraci³em ¿adnego z tych, których mi da³e¶. J. 18:7-9
Oni nie powiedzieli, ¿e szukaj± Jehowy, lecz Jezusa Nazareñskiego, a ten im odpowiedzia³, ¿e je¶li jego (czyli Jezusa Nazareñskiego) szukaj±, a nie ¿e je¿eli Jehowy szukaj±.
Paszko pisze:Kontekstem dla Jezusowego Ἐγώ εἰμι (ego eimi) - w ka¿dym razie w tych przypadkach, gdy Jego rozmówcy pod wra¿eniem stwierdzenia przewracaj± siê na ziemiê - jest bowiem Jn 10,34-35.
Takie rozumowanie jest ca³kowicie pozbawione podstaw, poniewa¿ greckie s³owa oznaczone numerami Stronga 565, 1519_3694 oraz 4098 i 5476 wskazuj± na fakt, ¿e przynajmniej wielu z tych, którzy przyszli pojmaæ Pana Jezusa: oddalaj±c siê (565) a¿ (1519) _ wstecz (3694), upadli (4098) na ziemiê (5476). Nic tu nie wskazuje, ¿e zostali pora¿eni moc± Pana Jezusa, który powiedzia³, ¿e Ojciec móg³by daæ mu Legion pos³añców, ale on nie mo¿e o to zabiegaæ, gdy¿ nie przyszed³ po to, aby zatracaæ, lecz zbawiæ.
Paszko pisze:
Pokoja pisze:Ka¿dy kto co¶ takiego ju¿ dopuszcza, niech zada sobie pytanie: Czy chorzy wo³aj±cy Jezusie Nazareñski, albo synu Dawidowy, te¿ nie wiedzieli, który to Jezus, a który to Tomasz?
Po ciemku nie odró¿niliby Jezusa od bli¼niaczo podobnych do Niego uczniów.
To Judasz te¿ nie, a wielu z t³umu te¿ chodzi³o za Panem Jezusem, na co im sam zwróci³ uwagê.
Mêdrzec w proszku i iskierce, pomija Prawdê Boga,1Kor. 1:18-21;3:18-20. Poszukiwacz", pojmuje w Nim jej Ducha i mi³o¶æ,2Te. 2:10
Trzeba wgl±daæ w ¦wiête Ksiêgi, które da³ nam w ³asce Pan. Mêdrzec swoj± marno¶æ zmierzy, zacznie badaæ Boski plan: w Chrystusow± krew uwierzy, doskona³y ujrzy stan.

Awatar użytkownika
Paszko
Posty: 453
Rejestracja: 31 maja 2016, 11:39

Post autor: Paszko »

Pokoja pisze: Takich Bogów, których doszło Słowo Boże jest wielu, a to Słowo Boże wyraźnie naucza, że Jehowa Bogów jest jeden. Jehowa Bogów w zgromadzeniu Bogów sprawuje sąd.
Tam, gdzie dochodzi Słowo Boże, tam króluje Bóg i tam Jest. Jeśli natchnie Cię proroczym Słowem, to Ty będziesz mówił, czy Bóg? A jeśli Bóg, to jak mógłbyś powiedzieć: Nie jestem Nim, skoro w Tobie króluje i przez Ciebie mówi?

To, że jest jeden, nie znaczy, że nie może być wszędzie, gdzie chce. Np. w Jezusie, przedstawiając się im Swoim imieniem אֶהְיֶה ('eh·jeh), tak że pod wrażeniem oddalając się (565) aż (1519) _ wstecz (3694), upadli (4098) na ziemię (5476).
Pokoja pisze: Oni nie powiedzieli, że szukają Jehowy, lecz Jezusa Nazareńskiego, a ten im odpowiedział, że jeśli jego (czyli Jezusa Nazareńskiego) szukają, a nie że jeżeli Jehowy szukają.
Najwyraźniej za pierwszym razem powiedział: JA JESTEM (אֶהְיֶה), a za drugim zwyczajnie: Ja jestem, nie używając Imienia Bożego. Zawiłości hebrajskiej gramatyki są nieprzetłumaczalne ani na grekę, ani na polski, i stąd wynika całe zamieszanie.
Pokoja pisze:
Paszko pisze:
Pokoja pisze:Każdy kto coś takiego już dopuszcza, niech zada sobie pytanie: Czy chorzy wołający Jezusie Nazareński, albo synu Dawidowy, też nie wiedzieli, który to Jezus, a który to Tomasz?
Po ciemku nie odróżniliby Jezusa od bliźniaczo podobnych do Niego uczniów.
To Judasz też nie, a wielu z tłumu też chodziło za Panem Jezusem, na co im sam zwrócił uwagę.
A Ty nie odróżniłbyś po ciemku swojego brata od obcego chłopa? Bo ja bym odróżnił.

Poza tym dlaczego tłum miałby zdradzać swojego ukochanego Rabbiego? Tłum był za Jezusem, dlatego właśnie strażnicy z Świątyni musieli ująć Jezusa na osobności - aby wokół nie było Jego zwolenników.
ΛΕΓΕΙ ΙΗΣΟΥΣ ΟΥΚ ΕΣΤΙΝ ΤΕΘΑΜΜΕ
ΝΟΝ Ο ΟΥΚ ΕΓΕΡΘΗΣΕΤΑΙ ☩

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Paszko pisze: Tak więc tego, co od Boga, nie wolno odrzucać, a to, co jest od człowieka - i tak nie ma większego znaczenia. To co jest od Boga, poznasz po tym, że jest doskonałe, bowiem Bóg jest doskonały. To, co jest od człowieka, poznasz po tym, że jest niedoskonałe, bowiem człowiek jest niedoskonały.
Sprzeczności w Biblii oraz śmieszne kłamstewka typu - nietoperz to ptak, świadczą jednoznacznie, że Biblia jest niedoskonała, tak jak człowiek.
Biblia jest od ludzi, nie od Boga.
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

nesto pisze:
Paszko pisze: Tak więc tego, co od Boga, nie wolno odrzucać, a to, co jest od człowieka - i tak nie ma większego znaczenia. To co jest od Boga, poznasz po tym, że jest doskonałe, bowiem Bóg jest doskonały. To, co jest od człowieka, poznasz po tym, że jest niedoskonałe, bowiem człowiek jest niedoskonały.
Sprzeczności w Biblii oraz śmieszne kłamstewka typu - nietoperz to ptak, świadczą jednoznacznie, że Biblia jest niedoskonała, tak jak człowiek.
Biblia jest od ludzi, nie od Boga.
Kiedy pisano biblię a kiedy dokonano istniejącej systematyki? Myślałeś nad tym?

Dlaczego w biblii nie ma słowa dinozaur? Bo po raz pierwszy użyto go 200 lat temu, niecałe..

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

daglezja77 pisze:Dlaczego w biblii nie ma słowa dinozaur? Bo po raz pierwszy użyto go 200 lat temu, niecałe..
A dlaczego nie ma w Biblii wspomnień o tych gadach? Nie o ich nazwie, ale o nich samych...
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzeczności w Biblii”