SPRZECZNOŚCI DOTYCZĄCE ZACHOWANIA BOGA

Sprzeczności w Biblii, krytyka etyki biblijnej itp.
Dział przeznaczony przede wszystkim dla tych, którzy nie wierzą w boskie natchnienie Biblii. Obowiązuje wewnętrzny regulamin

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

Przyznaję ze nie bardzo rozumiem o co ci chodzi tutaj a więc na razie zakończę rozmowę.

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

RN pisze:TO JESZCZE RAZ TEN SAM CYTAT ZE ZWRÓCENIEM UWAGI NA INNĄ CECHĘ.

LIST JAKUBA 1. 17. BIBLIA TYSIĄCLECIA
''Każde dobro, jakie otrzymujemy, i wszelki dar doskonały zstępują z góry, od Ojca świateł, u którego nie ma przemiany ani cienia zmienności''.

PYTANIE.
CZY BÓG ULEGA PRZEMIANIE
:?:
Pytanie kieruję do wszystkich, a w szczególności do katolików :-)
Wyobraźmy sobie urządzenie elektromagnetyczne w postaci kuli
i wyobraźmy sobie , że to kuliste urządzenie elektromagnetyczne oplecione jest
drugim kulistym urządzeniem elektromagnetycznym ,
ale o większej mocy i sile
Jeżeli pola tych urządzeń się pokrywają , to nic się nie dzieje ,
ale jeżeli pola tych urządzeń są sobie przeciwne ,
to na styku tych przeciwnych sobie pól „iskrzy”
i jeśli to mocniejsze urządzenie zwiększy swą moc i zadziała tą większą mocą na to słabsze urządzenie
to to słabsze ulegnie awarii i przestanie działać (tak myślę , nie jestem elektronikiem )

Bóg jest Duchem i Jezus Mesjasz jest teraz Duchem a o Duchu powiedziano „moc” , „mądrość”, „siła” .
Bóg to moc i siła Miłości , Dobroci , Altruizmu , Mądrości oplatająca , niczym siecią ,
ten nasz świat ; energią , mocą i siłą swojej Miłości ,Dobroci , Altruizmu , Mądrości .

Jeżeli w tym naszym świecie będzie Miłość , Dobro , Altruizm i Mądrość Boża ,
to gdy Bóg zbliży się do tego świata ,
jeżeli ta sieć energii , mocy i siły Bożej Miłości , Dobroci , Altruizmu i Mądrości zacieśni się wokół nas to nic się nie będzie działo.

Te siły i moce na górze i na dole , będąc takie same połączą się ,
ale jeżeli na dole nie będzie Miłości , Dobroci i Altruizmu to wtedy „zaiskrzy” miedzy tymi siłami
i to z nami będzie źle , to nam "biada" .


O Bogu powiedziano, że jest stały i niezmienny, oznacza to,
że On jest stały i niezmienny co do swej Dobroci , Miłości , Altruizmu
i w tym się nie zmieni

I jeżeli my z uporem maniaka będziemy trwać przy swojej własnej wersji miłości ,
dobroci i przy swoim egoizmie i przy swojej wersji mądrości Bożej ,
to gdy On zacieśni swą sieć Miłości , Dobra , Altruizmu wokół nas ,
to będziemy cierpieć i będziemy płakać
bo Jego Miłość to nie nasza miłość
bo Jego Dobro jest inne nisz nasze dobro , które wykonujemy
bo nasz egoizm to nie Jego Altruizm
i cierpiąc i trwając w tym naszym maniakalnym uporze , będziemy żarliwie się modlić , by oddalił od nas te męki ,
to wskóramy jedynie to , że okaże na swe miłosierdzie
i zatrzyma się na dzień czy dwa ( czym jest 2000 lat w stosunku do wieczności ?)
a my głupcy będziemy myśleć że On się zmienił , a w końcu i tak pośle do nas po raz drugi swego Mesjasza ,
by po raz drugi nauczył nas a właściwie przypomniał mam czym jest Miłość , Dobro , Altruizm .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

efroni pisze:

O Bogu powiedziano, że jest stały i niezmienny, oznacza to,
że On jest stały i niezmienny co do swej Dobroci , Miłości , Altruizmu
i w tym się nie zmieni
No nie zupełnie.

KSIĘGA LICZB 23. 19. BIBLIA TYSIĄCLECIA.

'' Bóg nie jest jak człowiek, by kłamał, nie jak syn ludzki, by się wycofywał. Czyż On powie coś, a nie uczyni tego, lub nie wykona tego, co oznajmił?

Tutaj chodzi o dotrzymanie słowa, ewentualnie brak zmiany podjętęj wcześniej decyzji.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Jedna decyzje zmienil.Ale juz po fakcie.Po potopie stwierdzil,ze to bylo bez sensu,bo ludzie i tak sie nie zmienia.Tylko z tego wynika,iz Bog nie wie wszystkiego i wlasnie sie nauczyl,ze topienie ludzi i calego biologicznego zycia na ziemi nic nie da.Gdyby wiedzial o tym wczesniej,to po co potop?

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

RN pisze:
efroni pisze:

O Bogu powiedziano, że jest stały i niezmienny, oznacza to,
że On jest stały i niezmienny co do swej Dobroci , Miłości , Altruizmu
i w tym się nie zmieni
No nie zupełnie.

KSIĘGA LICZB 23. 19. BIBLIA TYSIĄCLECIA.

'' Bóg nie jest jak człowiek, by kłamał, nie jak syn ludzki, by się wycofywał. Czyż On powie coś, a nie uczyni tego, lub nie wykona tego, co oznajmił?

Tutaj chodzi o dotrzymanie słowa, ewentualnie brak zmiany podjętęj wcześniej decyzji.
Bóg nie jest jak człowiek by kłamał , to człowiek kłamie a nie Bóg ,
Bóg nie jest jak syn ludzki by się wycofał , to syn ludzki się wycofuje
np. ze swego słowa , ze swych obietnic a nie Bóg .
Bóg jak coś powie to czyni , jak coś oznajmi to wykonuje .

Dlaczego więc piszesz "niezupełnie" ?
Czy to źle że Bóg nie jest jak człowiek i dotrzymuje Słowa ?
Czy to źle że Bóg wykonuje to co oznajmia w przeciwieństwie do człowieka
który nie wykonuje tego co oznajmia ?
Wyjaśnij proszę jak ten podany przez Ciebie cytat wskazuje na to
że Bóg niezupełnie jest stały względem nas , co do swej Miłości , Dobroci , Altruizmu ?
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

efroni pisze:
Bóg nie jest jak człowiek by kłamał , to człowiek kłamie a nie Bóg ,
CZY BÓG KŁAMIE, ALBO DOPUSZCZA ( TOLERUJE ) KŁAMSTWO :?:

PIERWSZA KSIĘGA SAMUELA 15. 29. BIBLIA TYSIĄCLECIA

"Chwała Izraela nie kłamie i nie żałuje, gdyż to nie człowiek, aby żałował."

PIERWSZA KSIĘGA KRÓLEWSKA 22. 23. BIBLIA TYSIĄCLECIA

'' Dał więc Pan teraz ducha kłamstwa w usta tych wszystkich twoich proroków. A na ciebie Pan ma zesłać nieszczęście.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

1 KSIĘGA KRÓLÓW 22; 18-25

Zatem król israelski powiedział do Jozafata: Czy ci nie mówiłem: On nie prorokuje mi nic dobrego, lecz tylko zło. 19 Zaś on rzekł: Dlatego słuchaj słowa WIEKUISTEGO! Widziałem WIEKUISTEGO siedzącego na Swoim tronie, a przy Nim, po Jego prawicy i lewicy, stały wszystkie zastępy niebios. 20 Wtedy WIEKUISTY powiedział: Kto skusi Ahaba, by wyruszył i poległ w Ramot, w Gileadzie? Więc jeden odpowiedział to, a inny owo. 21 Wtedy wystąpiła pewna istota duchowa[duch] , stanęła przed WIEKUISTYM i powiedziała: Ja go skuszę. A WIEKUISTY ją zapytał: Czym? 22 Wtedy odpowiedziała: Wyjdę i w ustach wszystkich jego proroków stanę się duchem fałszu. Zatem powiedział: Tak, ty go skusisz; ty tego dokonasz! Wyjdź i tak uczyń! 23 Oto teraz WIEKUISTY złożył ducha fałszu w ustach wszystkich twoich proroków; bo WIEKUISTY postanowił dla ciebie zło. 24 Wtedy podszedł Cydkjasz, syn Kenaana, i uderzył Michaję w policzek, mówiąc: Którędy to opuścił mnie Duch WIEKUISTEGO, aby przemawiać do ciebie? 25 A Michaja odpowiedział: Zobaczysz to owego dnia, gdy będziesz uciekał z jednej komnaty do drugiej, by się skryć.


Dał więc Pan teraz ducha kłamstwa w usta tych wszystkich twoich proroków Achabie. A na ciebie Achabie , Pan ma zesłać nieszczęście.
Teraz rozumiesz ten werset ?
Kiedy mówi kłamstwo,[ta istota duchowa (duch)] od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa

Gdzie tu dowód , że Bóg jest kłamcą ? Toleruje kłamstwo , gdyby nie tolerował kłamstwa
to już dawno by Cię "wytracił" podobnie jak cały rodzaj ludzki
gdyż wszyscy ludzie są kłamcami a On prawdomówny .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

efroni pisze:1 KSIĘGA KRÓLÓW 22; 18-25

Zatem król israelski powiedział do Jozafata: Czy ci nie mówiłem: On nie prorokuje mi nic dobrego, lecz tylko zło. 19 Zaś on rzekł: Dlatego słuchaj słowa WIEKUISTEGO! Widziałem WIEKUISTEGO siedzącego na Swoim tronie, a przy Nim, po Jego prawicy i lewicy, stały wszystkie zastępy niebios. 20 Wtedy WIEKUISTY powiedział: Kto skusi Ahaba, by wyruszył i poległ w Ramot, w Gileadzie? Więc jeden odpowiedział to, a inny owo. 21 Wtedy wystąpiła pewna istota duchowa[duch] , stanęła przed WIEKUISTYM i powiedziała: Ja go skuszę. A WIEKUISTY ją zapytał: Czym? 22 Wtedy odpowiedziała: Wyjdę i w ustach wszystkich jego proroków stanę się duchem fałszu. Zatem powiedział: Tak, ty go skusisz; ty tego dokonasz! Wyjdź i tak uczyń! 23 Oto teraz WIEKUISTY złożył ducha fałszu w ustach wszystkich twoich proroków; bo WIEKUISTY postanowił dla ciebie zło. 24 Wtedy podszedł Cydkjasz, syn Kenaana, i uderzył Michaję w policzek, mówiąc: Którędy to opuścił mnie Duch WIEKUISTEGO, aby przemawiać do ciebie? 25 A Michaja odpowiedział: Zobaczysz to owego dnia, gdy będziesz uciekał z jednej komnaty do drugiej, by się skryć.


Dał więc Pan teraz ducha kłamstwa w usta tych wszystkich twoich proroków Achabie. A na ciebie Achabie , Pan ma zesłać nieszczęście.
Teraz rozumiesz ten werset ?
Kiedy mówi kłamstwo,[ta istota duchowa (duch)] od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa

Gdzie tu dowód , że Bóg jest kłamcą ? Toleruje kłamstwo , gdyby nie tolerował kłamstwa
to już dawno by Cię "wytracił" podobnie jak cały rodzaj ludzki
gdyż wszyscy ludzie są kłamcami a On prawdomówny .
To jednak świadczy o tym, że Bóg nie brzydzi się kłamstwem i jak trzeba na nie zezwala, sprowadza obłęd, aby kłamstwu uwierzyć, nagradza za kłamstwo itp.

Natomiast jeślibyśmy wzięli na warsztat niesprawdzone proroctwa, rzekomo wypowiedziane przez Boga, wówczas biblijny Bóg okaże się kłamcą.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Nie tylko toleruje klamstwo,ale robi inne brzydkie rzeczy.Namawia do kradziezy,na przyklad.

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

CZY TO PRAWDA, ŻE BÓG JAHWE/JEHOWA MOŻE NIE ODZIEDZICZYĆ KRÓLESTWA BOŻEGO :?:

DRUGA KSIĘGA MOJŻESZOWA 34. 14. PRZEKŁAD NOWEGO ŚWIATA

....... ... Jehowa, który ma na imię Zazdrosny, jest Bogiem zazdrosnym"

PIĄTA KSIĘGA MOJŻESZA 3. 26. PRZEKŁAD NOWEGO ŚWIATA


"A Jehowa z waszego powodu pałał na mnie strasznym gniewem''

..........................................................................................................................

LIST DO GALATÓW 5. 20 - 21 PRZEKŁAD NOWEGO ŚWIATA

"bałwochwalstwo, uprawianie spirytyzmu, nieprzyjaźnie, waśń, zazdrość, napady gniewu, swary, rozdźwięki, sekty ...... ........ci, którzy się czegoś takiego dopuszczają, nie odziedziczą królestwa Bożego.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

DO RZYMIAN 3;4

W żadnym razie! Niech Bóg okaże się prawdomówny, a każdy człowiek kłamcą, jak napisano:
[Abyś okazał się sprawiedliwy w swoich słowach i zwyciężył, gdy będziesz sądzony]
- przez takich jak RN czy booris .

Gdyby Bóg nie tolerował kłamstwa to już dawno cały rodzaj ludzki
przestałby istnieć
Żyjemy , istniejemy dzięki Jego łasce i miłosierdziu i dzięki Jego łasce
i miłosierdziu Ty możesz , puki co , bezkarnie uprawiać swój proceder i pluć Mu w twarz
i pytać się ; Prorokuj mam , kto cię opluł ?

Ale przyjdzie taki czas , że to my będziemy się wstydzić za Ciebie ,
bo Ty jesteś tak nadętym egoistą , że nawet sam za siebie wstydzić się nie potrafisz .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

efroni pisze:DO RZYMIAN 3;4

W żadnym razie! Niech Bóg okaże się prawdomówny, a każdy człowiek kłamcą, jak napisano:
[Abyś okazał się sprawiedliwy w swoich słowach i zwyciężył, gdy będziesz sądzony]
Tutaj odnośnie kłamliwych ludzi jestem w stanie się z Tobą częściowo zgodzić.
Weżmy np. takiego Pawła, który będąc świadkiem tamtych wydarzeń, w obawie przed sądem, kłamał i jeszcze pisał, że w ten sposób prawda Boża przyczynia się do chwały.

LIST DO RZYMIAN 3. 7. BIZTB.

''Jeśli przez moje kłamstwo prawda Boża tym bardziej przyczynia się do chwały jego, to dlaczego jeszcze i ja miałbym być sądzony jako grzesznik?"

Może i przyjdzie taki czas, jak piszesz, że będziesz się wstydził. Paweł oficjalnie pisał, że kłamał, a Ty i tak to uznajesz za prawdę. Tym samym godzisz się, że prawda Boża może być budowana na kłamstwie.
Ho ho...jak można tak blużnić Bogu :-(

No, ale wracając do Biblii, to podobno są też prawdomówni świadkowie.

PRZYPOWIEŚCI SALOMONA 14. 5. BIZTB.

"Prawdomówny świadek nie kłamie, lecz świadek fałszywy wypowiada kłamstwo."
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

efroni pisze:DO RZYMIAN 3;4

W żadnym razie! Niech Bóg okaże się prawdomówny, a każdy człowiek kłamcą, jak napisano:
[Abyś okazał się sprawiedliwy w swoich słowach i zwyciężył, gdy będziesz sądzony] - przez takich jak RN czy booris .
Sugerujesz,ze bedziesz przeze mnie sadzony? :-D Nie mam takiego zamiaru.W twojej stopce jest taki piekny tekst:
Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
Nie wierze,badam,aprawdzam i doswiadczam czy sie rzeczy tak maja.Kiedy sie nie maja,pisze o tym,a ty twierdzisz ze to proceder i plucie Bogu w twarz.I jeszcze kazesz mi sie wstydzic...niby czego?To ty sie powinienes wstydzic.Czymze sa bowiem grzechy przeciwko wlasnemu Bogu,jak nie pluciem mu w twarz?

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

RN

Są ludzie dla których Bóg jest świętością a Biblia nie tylko wskazówką , pouczeniem
nauką ale i też świętością
Co dla Ciebie jest podobną świętością ? Twoi rodzice ?
Dzieci ? Babcia ?
Jak byś się czuł i co byś czuł gdyby ktoś , w imię źle pojętej wolności
sumienia i prawa do wypowiedzi tak pisał o Twojej babci , rodzicach czy dzieciach
jak Ty piszesz o Bogu i Biblii .

Jesteś/byłeś adminem tego forum ? Jeżeli tak to jako admin pilnujesz/pilnowałeś by
userzy nawzajem siebie nie obrażali i nie ranili uczuć jeden drugiego
a gdy to ma/miało miejsce dajesz/dawałeś ostrzeżenia i warny

Jesteśmy na forum biblijnym a nie na filozoficznym.
Kto Tobie da ostrzeżenie i warna za obrażanie uczuć religijnych
tych dla których Bóg i Biblia są świętością ?

Pisałeś o wolności sumienia i o wolności do wypowiedzi
Tak , Ty jesteś wolny i wolno Ci , ale gdzie tu jest wolność
tych których Ty tłamsisz i poniżasz ?
Nie widzisz że Twoja wolność tłamsi i poniża innych ?

Nie jestem obrońcą Boga , On nie potrzebuje takich obrońców jak ja
bo w końcu i tak się okaże że jest prawdomównym , dobrym , pobłażliwym ,
miłosiernym , wyrozumiałym Ojcem a Ty kłamcą , jak wszyscy ludzie .

Co do wstydzenia się za Ciebie
Ludzie już powoli zaczynają sobie uświadamiać
czym jest prawdziwa wolność równość i braterstwo ,
zaczynają powoli uświadamiać sobie zależność jeden od drugiego ,
że są odpowiedzialni jeden za drugiego

Przychodzi taki czas że cały świat stanie się jedną wielką globalną wioską
i w tej wielkiej globalnej wiosce wszyscy będą żyć jak jedna wielka rodzina
jak bracia i siostry jednego ojca i jednej matki i jeden będzie się czuł
odpowiedzialny za wszystkich a wszyscy za jednego .
Wtedy będziemy się wstydzić za Ciebie .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
KobietaZMagdali
Posty: 2125
Rejestracja: 12 sty 2014, 16:47
Lokalizacja: ze wsi :)

Post autor: KobietaZMagdali »

RN pisze:LIST DO RZYMIAN 3. 7. BIZTB.

''Jeśli przez moje kłamstwo prawda Boża tym bardziej przyczynia się do chwały jego, to dlaczego jeszcze i ja miałbym być sądzony jako grzesznik?"

Może i przyjdzie taki czas, jak piszesz, że będziesz się wstydził. Paweł oficjalnie pisał, że kłamał, a Ty i tak to uznajesz za prawdę. Tym samym godzisz się, że prawda Boża może być budowana na kłamstwie.
Ho ho...jak można tak blużnić Bogu :-(
Paweł nie pisał, że kłamał.
(8) I czyż to znaczy, iż mamy czynić zło, aby stąd wynikło dobro? - jak nas niektórzy oczerniają i jak nam zarzucają, że tak mówimy. Takich czeka sprawiedliwa kara.
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzeczności w Biblii”