SPRZECZNOŚCI DOTYCZĄCE ZACHOWANIA BOGA

Sprzeczności w Biblii, krytyka etyki biblijnej itp.
Dział przeznaczony przede wszystkim dla tych, którzy nie wierzą w boskie natchnienie Biblii. Obowiązuje wewnętrzny regulamin

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

efroni pisze:
Są ludzie dla których Bóg jest świętością a Biblia nie tylko wskazówką , pouczeniem
nauką ale i też świętością
Co dla Ciebie jest podobną świętością ? Twoi rodzice ?
Dzieci ? Babcia ?
Ja również jestem osobą wierzącą
efroni pisze:Jak byś się czuł i co byś czuł gdyby ktoś , w imię źle pojętej wolności
sumienia i prawa do wypowiedzi tak pisał o Twojej babci , rodzicach czy dzieciach
jak Ty piszesz o Bogu i Biblii
O jakiej Ty żle pojętej wolności wypowiedzi piszesz :?: Pewnie ta właściwie pojęta polega na udawaniu, że nie ma problemu, poklepywaniu się itp.
Ja nie piszę żle o Bogu.
To ''zło'', które Ty ewentualnie zauważasz emanuje z samej Biblii.
Zwróć uwagę, że ja od siebie nie wiele piszę, a to że przytaczam absurd, to przecież łowię go wyłącznie z Biblii.
O co Ty masz do mnie pretensje :?: Że tak dobieram wersety biblijne, aby zawsze wyszła sprzeczność :?: A kto mi daje pożywkę do przedstawiania sprzeczności :?: Od siebie piszę, czy cytuję Biblię :?:
Jeszcze raz powtarzam. To nie są moje sprzeczności :!: Te sprzeczności są biblijne. Absolutnie nie mam zamiaru przywłaszczać sobie czyichś zasług. :-)

efroni pisze:Jesteśmy na forum biblijnym a nie na filozoficznym.
Kto Tobie da ostrzeżenie i warna za obrażanie uczuć religijnych
tych dla których Bóg i Biblia są świętością ?
Ale za co miałbym dostać ostrzeżenie :?: Za to, że cytuję Biblię :?:
Obrażone uczucia religijne :!: Znowu historia się powtarza.
Uczucia religijne są obrażane, jak np. ktoś wypomni błąd w Biblii, i taki człowiek miałby ponieść konsekwencje :?: A dlaczego nie masz pretensji do samej Biblii. :?: Do ich pisarzy.

efroni pisze:Nie widzisz że Twoja wolność tłamsi i poniża innych ?
Moja wolność nikogo nie tłamsi. Pomimo tego co piszę i w co wierzę, nikogo do niczego nie przymuszam.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

KobietaZMagdali pisze:
Paweł nie pisał, że kłamał.
(8) I czyż to znaczy, iż mamy czynić zło, aby stąd wynikło dobro? - jak nas niektórzy oczerniają i jak nam zarzucają, że tak mówimy. Takich czeka sprawiedliwa kara.
Biblia Tysiąclecia

Ale jeżeli przez moje kłamstwo prawda Boża tym więcej się uwydatnia ku Jego chwale, jakim prawem jeszcze i ja mam być sądzony jako grzesznik?

Biblia Warszawska

'' Jeśli przez moje kłamstwo prawda Boża tym bardziej przyczynia się do chwały jego, to dlaczego jeszcze i ja miałbym być sądzony jako grzesznik?

Biblia Warszawsko - praska

'' Wobec tego, jeśli prawdomówność Boga wskutek mojego kłamstwa tym bardziej się uwydatnia ku Jego chwale, to dlaczego ja mam jeszcze być sądzony jak zwykly grzesznik?

Biblia Gdańska

'' Bo jeźli prawda Boża przez moje kłamstwo obfitowała ku chwale jego, czemuż jeszcze i ja bywam sądzony jako grzesznik?

Biblia Brzeska

'' Abowiem jeśli prawda Boża przez moje kłamstwo obfitowała ku chwale jego, czemu ja dalej bywam osądzon jako grzeszny?

Biblia Poznańska

Jeśli bowiem prawdomówność Boga dzięki memu kłamstwu powiększyła Jego chwałę, to dlaczego jeszcze ja mam być uważany za grzesznika?

Przekład Nowego Świata

Ale jeśli wskutek mego kłamstwa prawda Boga bardziej się uwydatniła ku Jego Chwale, to dlaczego jeszcze i ja jestem osądzany jako grzesznik?
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
KobietaZMagdali
Posty: 2125
Rejestracja: 12 sty 2014, 16:47
Lokalizacja: ze wsi :)

Post autor: KobietaZMagdali »

Mój werset jest następny, po Twoim.
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

KobietaZMagdali pisze:Mój werset jest następny, po Twoim.
A mój werset jest przed Twoim :-)
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

KobietaZMagdali pisze:Mój werset jest następny, po Twoim.
Wiesz jak tłumaczą ten werset. :-)
Słowo ''kłamstwo'' to ma być okres niewierności Pawła przed nawróceniem.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
KobietaZMagdali
Posty: 2125
Rejestracja: 12 sty 2014, 16:47
Lokalizacja: ze wsi :)

Post autor: KobietaZMagdali »

Moim zdaniem te zdania mają przekazywać Boga nie tylko wybaczającego grzechy, ale i potrafiącego przemienić je w dobro a jednocześnie przestrzegające przez wypaczeniem tej prawdy w teorię, że trzeba czynić zło by mogło wyjść dobro. tak w skrócie
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

KobietaZMagdali pisze:Moim zdaniem te zdania mają przekazywać Boga nie tylko wybaczającego grzechy, ale i potrafiącego przemienić je w dobro a jednocześnie przestrzegające przez wypaczeniem tej prawdy w teorię, że trzeba czynić zło by mogło wyjść dobro. tak w skrócie
Ja tam nie wnikam w to. To co Ci przekazałem, widziałem bodajże w jednej z Biblii.
Natomiast nawiązując do słowa kłamstwo - obłuda, to Paweł po raz drugi coś podobnego praktykuje w liście do Filipian 1. 18.

'' Lecz o co chodzi? Byle tylko wszelkimi sposobami Chrystus był zwiastowany, czy obłudnie, czy szczerze, z tego się raduję i radować będę;''

Myślę że to rzuca trochę światła na charakter tego człowieka, a ponadto może być pomocne w zrozumieniu wersetu z listu do Rzymian 3. 7.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

CZY PRZEBYWANIE W OTOCZENIU BIBLIJNEGO BOGA, CHRONI NAS PRZED OSTRZEŻENIEM, ABY NIE ZASIADAĆ W GRONIE SZYDERCÓW. :?:

PSALM 1. 1. BIZTB

''Szczęśliwy mąż, który nie idzie za radą bezbożnych Ani nie stoi na drodze grzeszników, Ani nie zasiada w gronie szyderców,''

....................................................................................................................................


KSIĘGA HIOBA 9. 20 - 23. BIZTB

''....choćbym był niewinny, to i tak uznałby mnie za winnego.....On ( Bóg ) gubi zarówno niewinnych jak winnych......On szydzi z rozpaczy niewinnych''
Ostatnio zmieniony 27 paź 2015, 20:13 przez RN, łącznie zmieniany 1 raz.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
janwisniewski68
Posty: 2044
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:54
Lokalizacja: w - wa
Kontakt:

Post autor: janwisniewski68 »

RN pisze:CZY PRZEBYWANIE W OTOCZENIU BIBLIJNEGO BOGA, CHRONI NAS PRZED OSTRZEŻENIEM, ABY NIE ZASIADAĆ W GRONIE SZYDERCÓW. :?:

PSALM 1. 1. BIZTB

''Szczęśliwy mąż, który idzie za radą bezbożnych Ani nie stoi na drodze grzeszników, Ani nie zasiada w gronie szyderców,''

....................................................................................................................................


KSIĘGA HIOBA 9. 20 - 23. BIZTB

''....choćbym był niewinny, to i tak uznałby mnie za winnego.....On ( Bóg ) gubi zarówno niewinnych jak winnych......On szydzi z rozpaczy niewinnych''
Co ma z tymi słowami wspólnego Bóg stawiasz słowa Dawida przeciwko słowom Hioba a to może tylko oznaczać że poznanie Dawida jest inne od poznania Hioba .
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
janwisniewski68
Posty: 2044
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:54
Lokalizacja: w - wa
Kontakt:

Post autor: janwisniewski68 »

RN pisze:CZY PRZEBYWANIE W OTOCZENIU BIBLIJNEGO BOGA, CHRONI NAS PRZED OSTRZEŻENIEM, ABY NIE ZASIADAĆ W GRONIE SZYDERCÓW. :?:

PSALM 1. 1. BIZTB

''Szczęśliwy mąż, który idzie za radą bezbożnych Ani nie stoi na drodze grzeszników, Ani nie zasiada w gronie szyderców,''

....................................................................................................................................


KSIĘGA HIOBA 9. 20 - 23. BIZTB

''....choćbym był niewinny, to i tak uznałby mnie za winnego.....On ( Bóg ) gubi zarówno niewinnych jak winnych......On szydzi z rozpaczy niewinnych''
Tu z kolei wkleiłeś cytat z błędem bo nie:
Szczęśliwy mąż który idzie za radą ...............

ale:
Ps 1:1 bt4 "Szczęśliwy mąż, który nie idzie za radą występnych, nie wchodzi na drogę grzeszników i nie siada w kole szyderców,"
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
janwisniewski68
Posty: 2044
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:54
Lokalizacja: w - wa
Kontakt:

Post autor: janwisniewski68 »

RN pisze:
KobietaZMagdali pisze:Moim zdaniem te zdania mają przekazywać Boga nie tylko wybaczającego grzechy, ale i potrafiącego przemienić je w dobro a jednocześnie przestrzegające przez wypaczeniem tej prawdy w teorię, że trzeba czynić zło by mogło wyjść dobro. tak w skrócie
Ja tam nie wnikam w to. To co Ci przekazałem, widziałem bodajże w jednej z Biblii.
Natomiast nawiązując do słowa kłamstwo - obłuda, to Paweł po raz drugi coś podobnego praktykuje w liście do Filipian 1. 18.

'' Lecz o co chodzi? Byle tylko wszelkimi sposobami Chrystus był zwiastowany, czy obłudnie, czy szczerze, z tego się raduję i radować będę;''

Myślę że to rzuca trochę światła na charakter tego człowieka, a ponadto może być pomocne w zrozumieniu wersetu z listu do Rzymian 3. 7.
Głoszenie obłudnie znaczy że głoszący jest obłudnikiem bo nie postępuje tak jak głosi , a szczere głoszenie oznacza człowieka który jak głosi tak postępuję bo obłudni ludzie to tacy co mówią co innego a robią co innego ,czyli inaczej mówiąc ja doskonale rozumię co Paweł mówi !!
I stwierdzam przed wszystkimi że RN jest pracownikiem diabła !! Robicie błąd podejmując z nim dyskusję !!
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

janwisniewski68 pisze:
RN pisze:CZY PRZEBYWANIE W OTOCZENIU BIBLIJNEGO BOGA, CHRONI NAS PRZED OSTRZEŻENIEM, ABY NIE ZASIADAĆ W GRONIE SZYDERCÓW. :?:

PSALM 1. 1. BIZTB

''Szczęśliwy mąż, który idzie za radą bezbożnych Ani nie stoi na drodze grzeszników, Ani nie zasiada w gronie szyderców,''

....................................................................................................................................


KSIĘGA HIOBA 9. 20 - 23. BIZTB

''....choćbym był niewinny, to i tak uznałby mnie za winnego.....On ( Bóg ) gubi zarówno niewinnych jak winnych......On szydzi z rozpaczy niewinnych''
Tu z kolei wkleiłeś cytat z błędem bo nie:
Szczęśliwy mąż który idzie za radą ...............

ale:
Ps 1:1 bt4 "Szczęśliwy mąż, który nie idzie za radą występnych, nie wchodzi na drogę grzeszników i nie siada w kole szyderców,"
Tutaj, akurat z tym ''nie'' Wiśniewski miałeś rację. Ono od początku było, ale ''ufarbowało'' mi się na niebiesko, a nie było to zamiarem i to usunąłem, a póżniej zapomniałem wstawić w kolorze czarnym. Wypaczyło to sens całego zdania, ale na szczęście nie to co chciałem przekazać.
Tak, czy inaczej cytując dokładnie werset pominąłem jego mały fragmencik, a to się zdarzyć nie powinno.
Dziękuję Wiśniewski za zwrócenie uwagi . Błąd jest już poprawiony.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

janwisniewski68 pisze: I stwierdzam przed wszystkimi że RN jest pracownikiem diabła !! Robicie błąd podejmując z nim dyskusję !!
Nie wiem co ja Ci Wiśniewski mam na to odpowiedzieć.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
janwisniewski68
Posty: 2044
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:54
Lokalizacja: w - wa
Kontakt:

Post autor: janwisniewski68 »

RN pisze:
janwisniewski68 pisze: I stwierdzam przed wszystkimi że RN jest pracownikiem diabła !! Robicie błąd podejmując z nim dyskusję !!
Nie wiem co ja Ci Wiśniewski mam na to odpowiedzieć.
Ja ci odpowiem że są grzechy świadome i nie świadome ,człowiek czasami mówi kłamstwo nieświadomie np. dlatego że coś źle zrozumiał ... Bo ostatecznie Bóg patrzy na serce człowieka
i wie że człowiek nieświadomie kłamiący to ten co dał się oszukać .Ja czasami mówię taliemu nie oddawaj swojego języka diabłu . Wszyscy popełniamy błędy ale najważniejsze jest żeby zauważyć swój błąd i naprawić go !!
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

CZY KTOŚ WIDZIAŁ BOGA :?:

EWANGELIA JANA 1. 18. BIZTB.

''Boga nikt nigdy nie widział .....''

PIERWSZY LIST DO TYMOTEUSZA 6. 15 - 16. BIZTB

''które we właściwym czasie objawi błogosławiony i jedyny władca, Król królów, Pan panów, jedyny, który ma nieśmiertelność, który mieszka w światłości niedostępnej, którego nikt z ludzi nie widział i widzieć nie może; jemu niech będzie cześć i moc wieczna. Amen.

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................

KSIĘGA WYJŚCIA 33. 11. BIZTB

''I rozmawiał Pan z Mojżeszem twarzą w twarz, tak jak człowiek rozmawia ze swoim przyjacielem.......''

KSIĘGA WYJŚCIA 24. 9 - 11. BIZTB

'' I wstąpił Mojżesz i Aaron, Nadab i Abihu oraz siedemdziesięciu ze starszych Izraela na górę, i ujrzeli Boga Izraela, a pod jego stopami jakby twór z płyt szafirowych, błękitny jak samo niebo. Lecz na najprzedniejszych z synów izraelskich nie wyciągnął swojej ręki; mogli więc oglądać Boga, a potem jedli i pili.''
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzeczności w Biblii”