SPRZECZNOŚCI W WYPOWIEDZIACH JEZUSA

Sprzeczności w Biblii, krytyka etyki biblijnej itp.
Dział przeznaczony przede wszystkim dla tych, którzy nie wierzą w boskie natchnienie Biblii. Obowiązuje wewnętrzny regulamin

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

R.N-Napisał.
To o czym piszemy, nie jest z prologu Jana, tylko z pierwszego rozdziału listu do Kolosan.
Tak,wiem.
Izobacz jak jego treść koresponduje z Ew.Jana.1-1
Podkreśliłem ta korespondencje.
15 On jest obrazem Boga niewidzialnego -
Pierworodnym wobec każdego stworzenia4,
16 bo w Nim zostało wszystko stworzone:
i to, co w niebiosach, i to, co na ziemi,
byty widzialne i niewidzialne,
czy Trony, czy Panowania, czy Zwierzchności, czy Władze5.
Wszystko przez Niego i dla Niego5 zostało stworzone.
17 On jest przed wszystkim i wszystko w Nim ma istnienie.
18 I On jest Głową Ciała - Kościoła6.
On jest Początkiem,
Pierworodnym spośród umarłych6,
aby sam zyskał pierwszeństwo we wszystkim.
19 Zechciał bowiem [Bóg], aby w Nim zamieszkała cała Pełnia7,
20 i aby przez Niego znów pojednać wszystko z sobą:
przez Niego - i to, co na ziemi, i to, co w niebiosach,
wprowadziwszy pokój8 przez krew Jego krzyża.


Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

chryzolit pisze: Wszystko przez Niego i dla Niego5 zostało stworzone.
.
Czyli przez Niego samego zostało stworzone i dla Niego.
Inaczej mówiąc sam sobie stworzył dla siebie.

Można to jeszcze inaczej tłumaczyć.
''Wszystko przez Niego'' rozumieć jak ''ze względu na Niego'', ''z Jego powodu'', z uwagi na Niego'', ale wtedy nie miałaby sensu druga część zdania, która już o tym mówi.

Z tego wersetu wynika, że to Jezus stwarzał, nieważne w jakiej postaci czy Słowa, logosu, czy innego dzielenia włosa na czworo.
Ale to oczywiście nie pasuje do ogólnie przyjętego założenia, że stwarzał tzw. Bóg Ojciec rozumiany tez jako Jahwe.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

chryzolit pisze: Koczownicze plemiona i początek Jahwe,coś się ci myli,a pierwsi ludzie z kim mieli do czynienia?..
Opis pierwszych ludzi został sporządzony tak samo, jak opisy o czasach póżniejszych przez przedstawicieli tego samego narodu.
Mogli sobie robić różne wstawki, jak to ich Bóg jest od samego początku, jak to znano Jego imię itd.
Nie ma ksiąg, które napisałyby Adam czy Ewa, w których zawarliby swoją wersję wydarzeń.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

R.N-.
Kombinuj dalej,jak powinno być,ale jest tak jak jest i tak powinno być
Czytaj dalej jak masz problem.
Heb.1-1
1 Wielokrotnie i na różne sposoby przemawiał niegdyś Bóg do ojców przez proroków, 2 a w tych ostatecznych dniach1 przemówił do nas przez Syna. Jego to ustanowił dziedzicem wszystkich rzeczy, przez Niego też stworzył wszechświat1. 3 Ten [Syn], który jest odblaskiem Jego chwały i odbiciem Jego istoty2, podtrzymuje wszystko słowem swej potęgi, a dokonawszy oczyszczenia z grzechów, zasiadł po prawicy Majestatu na wysokościach. 4 On o tyle stał się wyższym od aniołów, o ile odziedziczył wyższe od nich imię3.
Czytaj ze zrozumieniem ,proszę bez pospiechu,nawet jak dla ciebie to jest mowa o fikcji.
Pozdrawiam.

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

R.N-Napisał.
chryzolit napisał/a:
Kto nim był.?
Kto stwarzał ?i.
R.N-ODPISAŁ.

Paweł z Tarsu.
Na podstawie wiedzy,którą prezentujesz,nawet w podstawowych materialnych sprawach,można wnioskować,że u ciebie wszystko jest możliwe.Nawet przepisanie fragmentów Biblii po swojemu
Ale do tego czasu nie odpisałeś co to jest prosta i odcinek,zgodnie z podstawami matematyki.
Napisałes.
Nie ma ksiąg, które napisałyby Adam czy Ewa, w których zawarliby swoją wersję wydarzeń
. Raczej wszyscy o tym wiemy,tylko ta wiedza niczego nie zmienia w zapisach które mamy.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

chryzolit pisze: Ale do tego czasu nie odpisałeś co to jest prosta i odcinek,zgodnie z podstawami matematyki.
.
Prosta to jest droga po której idziesz. Nie ma ona początku ani końca, ale Ty wierzysz, że gdzieś ona Cię zaprowadzi. :-)
Panicznie boisz się innego zdania niż to, które ugruntowałeś w sobie na podstawie strachu i nadziei.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

R.N-Napisał.
Prosta to jest droga po której idziesz. Nie ma ona początku ani końca, ale Ty wierzysz, że gdzieś ona Cię zaprowadzi. :-)
Panicznie boisz się innego zdania niż to, które ugruntowałeś w sobie na podstawie strachu i nadziei.
.
Tak wierze że mnie zaprowadzi,gdzieś.
Bo Jezus powiedział ja jestem prawda droga i życie-Czyli Jezus zaprowadzi mnie do życia.
A Ty gdzie zostaniesz zaprowadzony przez swój bunt,uprzedzenie i nienawiść,do tego co biblijne.
Wolter jeden z twoich duchowych mentorów,tak walczył z kościołem Rzymskokatolickim,który nie znał biblii,ale również walczył z nią,bo z nią utożsamiał system religijny,a na łożu śmierci wezwał księdza.
Dokąd zaszedł???
Ale dalej cieszę się że zrobiłeś już duży postęp i teraz prosta dla ciebie nie ma początku ani końca.
Dobrze-zapamiętajmy to.
Dopytuje o to,bo to może nam pomóc zrozumieć problem o którym rozmawiamy.
Tylko jeszcze proszę,co to jest półprosta i odcinek.???
Pozdrawiam.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

chryzolit pisze:R.N-Uważa,że Jezus nie był początkiem,stworzenia Bożego.
Również potwierdza to wybrana.
A więc mamy pytania.Kto nim był.?
Kto stwarzał ?i przez kogo?
Kogo dotyczy ten tekst?
Pozdrawiam.
Jezus reprezentował na ziemi Stwórce. Był z ciała - człowiekiem. Był z Ducha - Bogiem.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6286
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Jezus jest bogiem światła, w Niebie jest od Niego większy Bóg.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

chryzolit pisze: Tylko jeszcze proszę,co to jest półprosta i odcinek.???
Pozdrawiam.
Pólprostą i odcinek można scharakteryzować na przykładzie działalności dwóch założycieli chrześcijaństwa, Jezusa zwanego Chrystusem i Pawła z Tarsu.

Obie te postacie widzieli swoją działalność w odcinku czasu, czyli mieli punkt początkowy i miał być punkt końcowy. Jeden miał odejść i za życia swoich ówczesnych wrócić. Drugi natomiast zaczynał swoją działalność od pewnego punktu ( czasu ) swojego życia i jeszcze za jego życia miał być koniec, rozumiany, jako powrót tego pierwszego.
Miały to być odcinki czasu, od punktu do punktu, jednak czas pokazał, że z odcinków zrobiła się półprosta. Był punkt początkowy, ale nie ma końca.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

RN pisze:
chryzolit pisze: Tylko jeszcze proszę,co to jest półprosta i odcinek.???
Pozdrawiam.
Pólprostą i odcinek można scharakteryzować na przykładzie działalności dwóch założycieli chrześcijaństwa, Jezusa zwanego Chrystusem i Pawła z Tarsu.

Obie te postacie widzieli swoją działalność w odcinku czasu, czyli mieli punkt początkowy i miał być punkt końcowy. Jeden miał odejść i za życia swoich ówczesnych wrócić. Drugi natomiast zaczynał swoją działalność od pewnego punktu ( czasu ) swojego życia i jeszcze za jego życia miał być koniec, rozumiany, jako powrót tego pierwszego.
Miały to być odcinki czasu, od punktu do punktu, jednak czas pokazał, że z odcinków zrobiła się półprosta. Był punkt początkowy, ale nie ma końca.
A ja uważam, że jesteś po prostu zwykłym trolem. Proponuję, by każdy piszący na tym forum - zaczął cię ignorować. Ja będę tą pierwszą. Nie karmić trola!
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

Queza.
Jezus jest bogiem światła, w Niebie jest od Niego większy Bóg.
EW.Jana.1-9.
Prawdziwa światłość,która oświeca,każdego człowieka,przyszła na świat.
Na świecie był i świat przezeń powstał,llecz świat go nie poznał.

Ponowne powtórzenie świat przezeń powstał,i informacja,Jezus był prawdziwą światłością.

Czy to że był prawdziwą światłością,jest równocześnie bogiem światła,nie myślę,ponieważ wyraz Bóg-znaczy Pan,władca itd.kimś takim jest dla ludzi.
Czy może być Panem i władcą dla światła,światło to fizyczne określenie.
Natomiast bycie światłością to pojęcie abstrakcyjne-duchowe.

Ale na pewno w niebie od Jezusa,jest większy Bóg-Ojciec.
Pozdrawiam.

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

R.N.
Widzisz,trochę się odkryłeś i wybrana cię sprecyzowała.
Ale popisałeś bzdur.
Cytat.
Podstawowe właściwości i definicje

Prosta jest to linia, która nie ma ani początku ani końca. Zdefiniować prostą można na wiele różnych sposobów, ale o tym napiszę nieco później. Długość prostej jest nieskończona.

Półprosta jest równa połowie prostej, na której ona leży. Półprosta ma punkt początkowy, ale nie ma końca (ciągnie się w nieskończoność). O ile prostą można podzielić na dwie równe części poprzez obranie na niej dowolnego punktu o tyle półprostej nie da się podzielić w ten sposób. Długość półprostej jest nieskończona.

Odcinek - jest to wycinek prostej, który ma punkt początkowy i końcowy. Długość każdego odcinka jest zawsze wielkością skończoną, a więc należy do zbioru liczb rzeczywistych dodatnich. Każdy odcinek da się podzielić na równe części a co za tym idzie proces ten można powtarzać w nieskończoność.

Każda prosta, półprosta jak i odcinek wydzielają pewien nieskończony zbiór punktów. Inaczej rzecz ujmując, na każdej prostej, półprostej czy odcinku leży nieskończenie wiele punktów.
Dlaczego to przywołałem.?
Ponieważ mieliśmy np.porównania Boga do dwu liter alfabetu i w tym porównaniu kryje sie dużo mądrości,o których tu z wiadomych powodów nie pisaliśmy.

Tak samo w tych pojęciach jest porównanie.

Prosta-bez początku i końca,czy potrafimy sobie do końca wyobrazić ten zapis,nigdy się nie kończy,nigdy i nigdy sie nie zaczyna.
O Bogu-Stwórcy mamy napisane,że On jako jedyny we wszechświecie jest bez początku i bez końca.

Półprosta-ma początek,ale nie ma końca.
Jezus,ma początek,ale nie ma już końca istnienia.
Heb.1-5.
Do którego z aniołów powiedział kiedykolwiek.
Tyś jest moim Synem,
Jam cię dziś zrodził?.
I znowu.
Ja mu będę Ojcem,a On będzie mi Synem.

Dlatego ew.Jan pisał.
Na początku było Słowo itd

W naukach ,oraz całej materii mamy wiele,porównań,obrazów,czy symboli,które uczą,świadczą o wielkości i potędze Stwórcy.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

chryzolit pisze:R.N.
Widzisz,trochę się odkryłeś i wybrana cię sprecyzowała.
Wybrana podobnie, jak i Ty nie możecie znieść mojej mowy, bo widzicie w niej zagrożenie dla utraty swego opium. Wy chcecie rozmawiać o tym, jak jest w niebie, jak Jezus zamieszkuje w naszych sercach, i inne tego typu bajania.
chryzolit pisze: O Bogu-Stwórcy mamy napisane,że On jako jedyny we wszechświecie jest bez początku i bez końca.
Nie przypominam sobie takiego zdania w odniesieniu do Boga - Stwórcy.

chryzolit pisze:Jezus,ma początek,ale nie ma już końca istnienia.
To wiara, a nie fakty.
chryzolit pisze:
Heb.1-5.
Do którego z aniołów powiedział kiedykolwiek.
Tyś jest moim Synem,
Jam cię dziś zrodził?.
I znowu.
Ja mu będę Ojcem,a On będzie mi Synem.

Dlatego ew.Jan pisał.
Na początku było Słowo itd.


PSALM 2. 8 - 12. BIBLIA TYSIĄCLECIA

Żądaj ode Mnie, a dam Ci narody w dziedzictwo i w posiadanie Twoje krańce ziemi. Żelazną rózgą będziesz nimi rządzić i jak naczynie garncarza ich pokruszysz. A teraz, królowie, zrozumcie, nauczcie się, sędziowie ziemi! Służcie Panu z bojaźnią i Jego nogi ze drżeniem całujcie, bo zapłonie gniewem i poginiecie w drodze, gdyż gniew Jego prędko wybucha. Szczęśliwi wszyscy, co w Nim szukają ucieczki.

Taki będzie Jezus :?:
Powinieneś zacząć całować Jego nogi, bo wybuchnie gniewem, a podobno gniew u niego prędko wybucha

''A Ja wam powiadam: Każdy, kto się gniewa na swego brata, podlega sądowi.''

''A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują''

''A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu złemu. Lecz jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi!''

.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Punkt pierwszy wewnętrznego regulaminu
1. Dział ten przeznaczony jest do pisania o sprzecznościach Biblijnych. W dziale mogą pisać wszyscy użytkownicy, którzy nie uznają literalnego lub Boskiego natchnienia Biblii oraz użytkownicy, którym dyskusje o sprzecznościach nie przeszkadzają i nie zaburzają ich wiary.
Punkt trzeci .
3. Osoby, które nie wierzą w literalny i/lub boski charakter natchnienia biblijnego nie są zwolnione z odnoszenia się do Biblii i Boga z szacunkiem.

Specjalnie stworzyliśmy taki dział, aby osoby wierzące "inaczej" miały swój dział i starały się pisać o swoich krytycznych spostrzeżeniach w jednym miejscu.(Anna01)

Będą mogli się tam wypowiadać użytkownicy, którzy szanują i cenią Biblię, ale nie uznają jej natchnienia literalnego.(ShadowLady86)

Nie wiem jeszcze, jak będzie wyglądał ten dział, ale przypuszczam, że dla zwolenników nieomylności Biblii, może tu nie być treści budujących.( RN)

Już wiadomo jak wygląda ten dział . Żadnego szacunku dla ani dla Boga ani dla Biblii .
Wprost przeciwnie . Kpina , drwina, szyderstwo i z Biblii [jako spisanego Słowa Bożego] i z Boga i z Jezusa [ jako wcielonego Słowa Bożego]
i z nauk biblijnych i z wierzących biblijnie, czyli z wierzących inaczej niż wierzą ci którzy nie wierzą w literalny i/lub boski charakter natchnienia biblijnego

Szczęśliwy, kto nie słucha bezbożnych, Nie chodzi drogami grzeszników i nie zadaje się z szydercami,

Dlatego dziwię się tym którzy wierząc biblijnie biorą udział w tych szyderstwach .
Ostatnio zmieniony 12 lut 2020, 10:13 przez efroni, łącznie zmieniany 1 raz.
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzeczności w Biblii”