SPRZECZNOŚCI DOTYCZĄCE PROROCTW

Sprzeczności w Biblii, krytyka etyki biblijnej itp.
Dział przeznaczony przede wszystkim dla tych, którzy nie wierzą w boskie natchnienie Biblii. Obowiązuje wewnętrzny regulamin

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

Henryk pisze: Jednym dano poznać tajemnice Królestwa, innym nie dano.
Dla mnie jesteś zdecydowanym przykładem tej drugiej klasy ludzi...
Chwała Bogu za to, że mi nie dał takiego ''poznania'' tajemnic Królestwa, jakie ma fundamentalizm chrześcijański.
Chwała Ci Panie na wieki.

Henryk pisze:Dawno chciałem pozbierać sobie nieścisłości (różnice) w relacjach różnych świadków tych samych wydarzeń, ale podajesz mi to „na tacy”.
Przewertuj dokładnie Stary i Nowy Testament!
Kiedyś skopiuję sobie wszystko. Dzięki. :-D
Skopiuj i analizuj.


Henryk pisze: Ale do rzeczy...
Nowe Jeruzalem to nie cegły i kamienie, lecz Małżonka Barankowa- Oblubienica.
1Pe 2:5 br "Wy również, niby żywe kamienie, tworzyć będziecie duchową świątynię, staniecie się świętym kapłaństwem po to, by przez Jezusa Chrystusa składać duchowe, miłe Bogu ofiary."
Ap 21:2 br "I zobaczyłem Święte Miasto, nową Jerozolimę zstępującą z nieba od Boga. Była przystrojona jak oblubienica, która czyni się piękną dla swego oblubieńca."
I co tymi cytatami udowodniłeś.
Lub inaczej.
Co tymi cytatami podważyłeś, z tego co ja napisałem.
Podajesz dwa enigmatyczne cytaty z NT. a gdzie odniesienie do zaprezentowanego wersetu z Księgi Izajasza.

Całe pismo jest natchnione......

To, że Wy się wprost lubujecie we wprowadzaniu zagadnień w krainę, gdzie rozum mówi dobranoc, a budzą się demony, to ja wiem od dawna.



Henryk pisze:Ona już otrzymała swoją zapłatę. Nawet i Ty nieświadom tego, także skorzystasz z tego dobrodziejstwa- a jest nim zmartwychwstanie wszystkich potomków Adama.
Zmartwychwstanie potomków mitycznego Adama.... Zostawiam to bez komentarza.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

RN pisze:Zmartwychwstanie potomków mitycznego Adama.... Zostawiam to bez komentarza.
Potomkowie goryla lub pawiana nie mają takich obietnic. :-(

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

Henryk pisze:
RN pisze:Zmartwychwstanie potomków mitycznego Adama.... Zostawiam to bez komentarza.
Potomkowie goryla lub pawiana nie mają takich obietnic. :-(
Mają jednakowe obietnice.

KSIĘGA KOHELETA 3. 19. BIZTB

''Bo los synów ludzkich jest taki, jak los zwierząt, jednaki jest los obojga. Jak one umierają, tak umierają tamci; i wszyscy mają to samo tchnienie. Człowiek nie ma żadnej przewagi nad zwierzęciem.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

RN pisze:Co tymi cytatami podważyłeś, z tego co ja napisałem.
Podajesz dwa enigmatyczne cytaty z NT. a gdzie odniesienie do zaprezentowanego wersetu z Księgi Izajasza.

Całe pismo jest natchnione......
Z niechęcią, ale odpowiem Tobie- jednak nie mam zamiaru wchodzić w głębszą polemikę z kimś, kto nie ma pojęcia o temacie, który porusza.
Nie Twoja to wina- nie zostało jedynie to Tobie dane. :-(

Te „enigmatyczne” (wyłącznie dla Ciebie) cytaty mówią o tym, że nie będzie w Nowym Jeruzalem, w "nowym świecie", śmierci Adamowej.
Natomiast nieposłuszni będą nadal karani śmiercią za swoje własne grzechy.

Jeśli natomiast chodzi o Izajasza i Twoją „rewelację” napisaną tak dużymi literami:
''Prorocy prorokują fałszywie, a kapłani nauczają według własnego widzimisie''
- to nic nowego.
Niejednokrotnie pojawiali się fałszywi prorocy.
Bóg przed takimi przestrzegał swój lud.
Jer 29:8-9 pau "Tak bowiem mówi PAN Zastępów, Bóg Izraela: Nie dajcie się zwodzić obecnym wśród was prorokom ani wróż-bitom, nie słuchajcie tych, którzy wyjaśniają wam sny! (9) Oni bowiem wieszczą kłamstwo w moje imię. Ja ich nie posłałem - wyrocznia PANA."
Przestrzegał także przed takimi jak Ty:
2P 3:3 bug "Przede wszystkim to wiedzcie, że w ostatecznych dniach przyjdą szydercy, którzy będą postępować według swoich własnych pożądliwości;"

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

Henryk pisze:

Jeśli natomiast chodzi o Izajasza i Twoją „rewelację” napisaną tak dużymi literami:
''Prorocy prorokują fałszywie, a kapłani nauczają według własnego widzimisie''
Przecież to było z Księgi Jeremiasza . :-)
Henryk pisze:Przestrzegał także przed takimi jak Ty:
2P 3:3 bug "Przede wszystkim to wiedzcie, że w ostatecznych dniach przyjdą szydercy, którzy będą postępować według swoich własnych pożądliwości;"
W tym rozdziale już zostało ustalone kto dopuszczał się szyderstwa.

KSIĘGA HIOBA 9. 23. BIZTB

'.....'On ( Bóg ) szydzi z rozpaczy niewinnych''

Ehh....nie dosyć, że szydzi, to jeszcze z niewinnych :-/
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

RN pisze:W tym rozdziale już zostało ustalone kto dopuszczał się szyderstwa.

KSIĘGA HIOBA 9. 23. BIZTB

'.....'On ( Bóg ) szydzi z rozpaczy niewinnych''

Ehh....nie dosyć, że szydzi, to jeszcze z niewinnych :-/
Hi 9:22-24 br "Ośmielam się więc powiedzieć, że nie ma różnicy: zagłada spotyka jednako niewinnych i winnych. (23) Gdy Jego gniew nagle śmierć sprowadza, On sobie drwi ze strachu niewinnych. (24) Ziemię oddał we władzę zbrodniarzom, jej sędziom zasłonił oczy. Któż więc, jeśli nie On, to wszystko czyni?"
Jeśli dylematy, zastanawianie się nad cierpieniem zarówno złych jak i niewinnych w mniemaniu Hioba, bierzesz jako słowa Boga, to daj sobie spokój z interpretacją Słowa Bożego.
Nie cierpisz przypadkiem na aleksję? :mrgreen:

Co do Twojej uwagi:
Przecież to było z Księgi Jeremiasza .
No widzisz, jak mnie przyłapałeś na kłamstwie?
Wygrałeś! Nie udało się mi... :-(

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

Henryk pisze: Jeśli dylematy, zastanawianie się nad cierpieniem zarówno złych jak i niewinnych w mniemaniu Hioba, bierzesz jako słowa Boga, to daj sobie spokój z interpretacją Słowa Bożego.
Nie cierpisz przypadkiem na aleksję? :mrgreen:
Co się stało :?: Skąd ten brak zaufania w natchnienie Hioba :?: Niewygodny cytacik :?: :-)

Henryk pisze:No widzisz, jak mnie przyłapałeś na kłamstwie?
No niestety, ale notorycznie to się zdarza.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

RN pisze:Co się stało :?: Skąd ten brak zaufania w natchnienie Hioba :?: Niewygodny cytacik :?: :-)
Już udowadniałem Tobie że nie nadajesz się na egzegetę.
Nie każde słowo wypowiedziane przez bohatera biblijnego, jest słowem Boga.
To nie jest trudne do zrozumienia. Widocznie jednak nie dla wszystkich. :lol:
Dlaczego jeszcze słów Szatana nie włożyłeś w usta Stwórcy?
- Choć znając Twój zapał doczekamy się i tego. :-D
RN pisze:
Henryk pisze:No widzisz, jak mnie przyłapałeś na kłamstwie?
No niestety, ale notorycznie to się zdarza.
Ciekawie zareagowałeś na mój sarkazm, nazywając moją pomyłkę księgi Izajasza z Jeremiaszem. :roll:
"Notoryczne kłamanie..."
Co chcesz ugrać takim stwierdzeniem?
Będziesz bardziej wiarygodny? :mrgreen: Dla kogo?
Reprezentujesz prostackie zachowanie. Nie można z tobą dyskutować, co już dawno zauważyłem, dając już dawno Tobie ignora.

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

Henryk pisze: Reprezentujesz prostackie zachowanie. Nie można z tobą dyskutować, co już dawno zauważyłem, dając już dawno Tobie ignora.
Przypomnij sobie swoje bezczelne i prostacko - krętackie zachowanie w rozmowie z Manną.
Pamiętasz tego nagiego Izajasza :?: Jak szybko dałeś przykład nagiego Dawida, a
gdy poproszono Ciebie o werset nie dałeś go do tej pory.
Tak wygląda postawa, kiedy próbuje się na siłę wybronić tą stertę bzdur, jaka znalazła się w Biblii.
Odwrócić uwagę, wstawić byle głupotę , a nóż ktoś nie sprawdzi.
Wprost obrzydzenie bierze, gdy widzi się tak desperacką obronę całego tego zakłamania i usilne tkwienie w swym zaślepieniu.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

ILE LAT TRWAŁA NIEWOLA BABILOŃSKA :?:

KSIĘGA JEREMIASZA 25. 11. BIZTB.

''I cała ta ziemia stanie się rumowiskiem i pustkowiem, i narody te będą poddane królowi babilońskiemu, siedemdziesiąt lat''


Niewola babilońska była w latach 586 - 538 roku p.n.e. czyli 48 lat

https://pl.wikipedia.org/wiki/Niewola_babilo%C5%84ska
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
ShadowLady86
Posty: 4435
Rejestracja: 14 sty 2012, 10:11

Post autor: ShadowLady86 »

Tutaj można akurat znaleźć w miarę sensowne rozwiązanie. A to dlatego, że wśród Żydów liczba 7 i jej różne "krotności" oznaczały po prostu... wiele.

Przykłady:

(7) Powiedział wtedy Adoni-Bezek: Siedemdziesięciu królów z odciętymi kciukami u rąk i nóg zbierało okruchy pod moim stołem. Oto jak ja postąpiłem, tak i mnie oddał Bóg. Odprowadzono go do Jerozolimy i tam umarł. [Sdz 1: 7]

(19) Synowie Jechoniasza nie uczestniczyli jednak w radości, jaka była udziałem ludzi z Bet-Szemesz, gdy przyszli zobaczyć Arkę Pańską. Dlatego zabił On siedemdziesięciu ludzi spośród nich. Lud zasmucił się, ponieważ Pan dotknął ich wielką plagą. [1 Sm 6: 19]

(15) Zesłał więc Pan na Izraela zarazę od rana do ustalonego czasu. Umarło wtedy z narodu od Dan do Beer-Szeby siedemdziesiąt tysięcy ludzi. [2 Sm 24: 15]

Mało prawdopodobne, żeby dane były tak dokładne i zaokrąglone. Raczej pisarze chcieli podkreślić, że czegoś było wiele. A w NT mamy bardzo znany przykład z siódemką.

(21) Wtedy Piotr zbliżył się do Niego i zapytał: Panie, ile razy mam przebaczyć, jeśli mój brat wykroczy przeciwko mnie? Czy aż siedem razy? (22) Jezus mu odrzekł: Nie mówię ci, że aż siedem razy, lecz aż siedemdziesiąt siedem razy. [Mt 18: 21-22]

Dla Piotra liczba 7 oznaczała już dużo, a Jezus zwielokrotnił ją do 77 (czyli bardzo dużo).

Dlatego jest duża szansa, że Jeremiasz miał po prostu na myśli bardzo długi okres czasu.
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



[center]Administrator tego forum przy pracy![/center]

BoaDusiciel
Posty: 6938
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Tyle że 48 nie jest krotnością liczby 7.
Skoro zatem ktoś użył liczby 48, to prawdopodobnie chodziło mu dokładnie o 48.
Tak, wiem że 48 to prawie 49, a 49=7x7 :mrgreen:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

BoaDusiciel
Posty: 6938
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Jak tak czytam te próby wytłumaczenia sprzeczności biblijnych, to przypomina mi się taki kawał:

Pewnego razu Bóg chciał zobaczyć, jak żyją ludzie na Ziemi. Kazał sobie sprowadzić telewizor, włączył a tu rodzi kobieta! Męczy się okrutnie, krzyczy, więc Bóg pyta:
- Co to jest? Dlaczego ta kobieta się tak męczy?!
- No bo powiedziałeś:"I będziesz rodziła w bólu" - odpowiada któryś anioł.
- Tak? No... Tego....Ja tylko tak żartowałem.
Przełącza program - górnicy. Zharowani,spoceni,walą kilofami. Bóg pyta:
- A to co to jest?! Oni muszą tak się męczyć?!
- Ale sam powiedziałeś: "I w trudzie będziesz pracował"...
- Oj "powiedziałeś, powiedziałeś" - mówi Bóg, drapiąc się w głowę - to takie żarty były, ja żartowałem... Przełącza program a tam piękna, wielka świątynia, bogato zdobiona od wewnątrz i z zewnątrz. Przed nią luksusowe lśniące samochody, w środku gromada biskupów - dobrze odżywieni, pięknie ubrani, zrelaksowani itd,itp.
Bóg się uśmiecha promieniście:
- O to mi się podoba! Co to jest?
- A to są właśnie ci, którzy wiedzą, że żartowałeś.
:->
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
ShadowLady86
Posty: 4435
Rejestracja: 14 sty 2012, 10:11

Post autor: ShadowLady86 »

BoaDusiciel pisze:Tyle że 48 nie jest krotnością liczby 7.
Ale liczba 48 to już dane według Wikipedii (i ogólnie historyczne), a nie z Biblii :-D
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



[center]Administrator tego forum przy pracy![/center]

BoaDusiciel
Posty: 6938
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Może i racja.
Są jakieś źródła potwierdzające te 48 lat ?
Skąd wiki to wzięła ?
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzeczności w Biblii”