SPRZECZNOŚCI DOTYCZĄCE PROROCTW

Sprzeczności w Biblii, krytyka etyki biblijnej itp.
Dział przeznaczony przede wszystkim dla tych, którzy nie wierzą w boskie natchnienie Biblii. Obowiązuje wewnętrzny regulamin

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

keres1372 pisze:
RN pisze:
keres1372 pisze:
Rozumiem.
W takim razie na początek chciałem wyjaśnić opis z wersetu 2 rozdział 53 księgi Izajasza.

''......Nie miał postawy ani urody, które by pociągały nasze oczy, i nie był to wygląd, który by nam się mógł podobać'' - Biblia BIZTB..

Czy to znaczy, że Jezus był brzydki i niepostawny i przez to Jego wygląd nie mógł się podobać :?:
Jest królem świata, a urodził się w stajence i żył jak żebrak. Czy ludzie chcą żebraka na króla ?
Ale uroda nie ma nic do rzeczy, gdzie się kto rodzi.
To jak to będzie z tym drugim wersetem :-> :?:
A może w tym miejscu proroctwo nie dotyczy Jezusa, wszak niepodobna, aby Król, zbawca świata, jednorodzony Syn Boży, mógł być brzydki :?:
nie był to wygląd, który by nam się mógł podobać - Wygląd żebraka urodzonego w stajence
To ja już się zupełnie pogubiłem.
1. Jezus jest Królem i żebrakiem jednocześnie :?:
2. Widzę, że doszła nam jeszcze stajenka . To gdzie tam w 53 rozdziale jest o tej stajence :?: Jeśli chodzi o urodzenie to ksiega Izajasza, w 53 rozdziale i omawianym 2 wersecie wspomina, że wyrósł przed Panem jak latorośl, i jako korzeń z suchej ziemi.
Te ostatnie wersety nie zgadzają się z opisami z ewangelii. Nie tak Jezus przyszedł na świat. Izajasz nic nie wspomina o Marii.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Czy gdziekolwiek w Tanach jest podane imię Mesjasza ?
Są tam natomiast teksty tzw. mesjanistyczne - odnoszące się do Mesjasza .
Że Jeszua to Meszijach to kwestia wiary a nie literalnego zapisu .

Teraz Żydów , nie wszystkich , napawa odrazą to że Jezus z Nazaretu
miałby być tym oczekiwanym Mesjaszem bo przecież ......Nie miał postawy ani urody, które by pociągały nasze oczy, i nie był to wygląd, który by nam się mógł podobać
ten cytat to zarzut a wyjaśnia to szerszy kontekst a nie wyrwanie z całości


Kto uwierzył wieści naszej, a ramię Pana komu się objawiło? 2Wyrósł bowiem przed nim jako latorośl i jako korzeń z suchej ziemi. Nie miał postawy ani urody, które by pociągały nasze oczy i nie był to wygląd, który by nam się mógł podobać. 3Wzgardzony był i opuszczony przez ludzi, mąż boleści, doświadczony w cierpieniu jak ten, przed którym zakrywa się twarz, wzgardzony tak, że nie zważaliśmy na Niego. 4Lecz on nasze choroby nosił, nasze cierpienia wziął na siebie. A my mniemaliśmy, że jest zraniony, przez Boga zbity i umęczony. 5Lecz on zraniony jest za występki nasze, starty za winy nasze. Ukarany został dla naszego zbawienia, a jego ranami jesteśmy uleczeni. 6Wszyscy jak owce zbłądziliśmy, każdy z nas na własną drogę zboczył, a Pan jego dotknął karą za winę nas wszystkich. 7Znęcano się nad nim, lecz on znosił to w pokorze i nie otworzył swoich ust, jak jagnię na rzeź prowadzone i jak owca przed tymi, którzy ją strzygą, zamilkł i nie otworzył swoich ust. 8Z więzienia i sądu zabrano go, a któż o jego losie pomyślał? Wyrwano go bowiem z krainy żyjących, za występek mojego ludu śmiertelnie został zraniony. 9I wyznaczono mu grób wśród bezbożnych i wśród złoczyńców jego mogiłę, chociaż bezprawia nie popełnił ani nie było fałszu na jego ustach. 10Ale to Panu upodobało się utrapić go cierpieniem. Gdy złoży swoje życie w ofierze, ujrzy potomstwo, będzie żył długo i przez niego wola Pana się spełni. 11Za mękę swojej duszy ujrzy światło i jego poznaniem się nasyci. Sprawiedliwy mój sługa wielu usprawiedliwi i sam ich winy poniesie. 12Dlatego dam mu dział wśród wielkich i z mocarzami będzie dzielił łupy za to, że ofiarował na śmierć swoją duszę i do przestępców był zaliczony. On to poniósł grzech wielu i wstawił się za przestępcami.

Mesjasz to moc i siła od Boga którą Człowiek (Adam przecie [drugi a po nim kolejny , przecież nazywa nas swymi braćmi]) odnajduje w sobie a która pozwala wziąć na siebie odpowiedzialność za los innych , za los całego świata

Czy taka postawa jest atrakcyjna , powabna dla ciebie ?
Pociąga cię taka postawa ? Podoba ci się taka postawa tak , że chciałbyś ją mieć ,
posiąść ? Chciałbyś być bratem Mesjasza ? Mesjaszem ? Chcesz wziąć odpowiedzialność za
los innych ? Za los całego świata ?
Ostatnio zmieniony 25 mar 2015, 20:49 przez efroni, łącznie zmieniany 3 razy.
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

Nikt nie zauważył, że ktoś ma tu przednią zabawę. :-D
Wybaczcie te spam - ale w ten sposób wyrażam swoje odczucia chwili. :-D

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

efroni pisze:
Mesjasz to moc i siła od Boga którą Człowiek (Adam przecie [drugi a po nim kolejny , przecież nazywa nas swymi braćmi]) odnajduje w sobie a która pozwala wziąć na siebie odpowiedzialność za los innych , za los całego świata

Czy taka postawa jest atrakcyjna , powabna dla ciebie ?
Pociąga cię taka postawa ? Podoba ci się taka postawa tak , że chciałbyś ją mieć ,
posiąść ? Chciałbyś być bratem Mesjasza ? Mesjaszem ? Chcesz wziąć odpowiedzialność za
los innych ? Za los całego świata ?
Teraz zaczynam rozumieć dlaczego Mesjasz musiał być brzydki i niepostawny :mysli:
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

agent terenowy
Posty: 518
Rejestracja: 18 wrz 2006, 9:29
Lokalizacja: Trochę tu trochę tam :) Aktualnie Chorzów
Kontakt:

Post autor: agent terenowy »

RN pisze:
efroni pisze:
Mesjasz to moc i siła od Boga którą Człowiek (Adam przecie [drugi a po nim kolejny , przecież nazywa nas swymi braćmi]) odnajduje w sobie a która pozwala wziąć na siebie odpowiedzialność za los innych , za los całego świata

Czy taka postawa jest atrakcyjna , powabna dla ciebie ?
Pociąga cię taka postawa ? Podoba ci się taka postawa tak , że chciałbyś ją mieć ,
posiąść ? Chciałbyś być bratem Mesjasza ? Mesjaszem ? Chcesz wziąć odpowiedzialność za
los innych ? Za los całego świata ?
Teraz zaczynam rozumieć dlaczego Mesjasz musiał być brzydki i niepostawny :mysli:
Widok człowieka ubiczowanego i ukryżowanego do miłych nie należy.
Iz 52,14 wyjaśnia sprawę.
"bo tak bardzo zeszpecono jego wygląd, bardziej niż któregokolwiek innego mężczyzny, a jego okazałą postać bardziej niż postać synów ludzkich."

I tyle w temacie.
13 Wiele mógłbym ci napisać,
ale nie chcę użyć atramentu i pióra.
14 Mam bowiem nadzieję,
że zobaczę cię wkrótce,
i wtedy osobiście porozmawiamy.(3Jana)

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

RN pisze:
efroni pisze:
Mesjasz to moc i siła od Boga którą Człowiek (Adam przecie [drugi a po nim kolejny , przecież nazywa nas swymi braćmi]) odnajduje w sobie a która pozwala wziąć na siebie odpowiedzialność za los innych , za los całego świata

Czy taka postawa jest atrakcyjna , powabna dla ciebie ?
Pociąga cię taka postawa ? Podoba ci się taka postawa tak , że chciałbyś ją mieć ,
posiąść ? Chciałbyś być bratem Mesjasza ? Mesjaszem ? Chcesz wziąć odpowiedzialność za
los innych ? Za los całego świata ?
Teraz zaczynam rozumieć dlaczego Mesjasz musiał być brzydki i niepostawny :mysli:
Wyjaśnisz dlaczego Mesjasz musiał być brzydki i niepostawny ?

Nie bież tego do siebie co napisałem w tamtym poście , bo każdy tak ma , nie tylko ty .
Każdy myśli tylko o sobie , troszczy się tylko o siebie i co najwyżej o swoją rodzinę

Natura to system, składający się z czterech światów ; nieożywionego, roślinnego, zwierzęcego i ludzkiego .
Te trzy światy współgrają ze sobą zgodnie z prawami natury , ale nie człowiek .
Te trzy światy rozwijały się pomyślnie przez ok 15 miliardów lat
ale wystarczyło 5770 lat (od Adama do teraz) by człowiek doprowadził ten świat do progu samozniszczenia , zachowując się jak gówniarz niespełna rozumu , który ma radochę z tego że podcina gałąź na której siedzi .

6000 lat dano człowiekowi , więc nie zostało nam wiele by sobie uświadomić
co robimy i dokąd zmierzamy i jaki będzie nasz koniec jeżeli czegoś nie zrobimy .

Myślisz (człowieku), że uratuje cię człowiek z Rzymu czy Brooklynu ?
Że tam jest wybawienie , ratunek ?
Że wystarczy wypełnić prawo swego kościoła ?

Zbawienie i ratunek dla ciebie człowieku (adamie) i dla tego świata jest jeden i ciągle ten sam od 2015 lat - M E S J A N I Z M
ale jakże niepoprawny , jakże niepopularny , wyśmiewany , zohydzany ,
wyszydzany , kogo On pociąga ? Lina została rzucona . Kto ją chwyta ?

Mesjasz to moc i siła która naprawia duszę , która wyzwala człowieka spod władzy i mocy egoizmu i On nie przyjdzie jeżeli nie uświadomimy sobie że wszyscy jesteśmy egoistami
że potrzebujemy Mesjasza by się od tej władzy i mocy(egoizmu) wyzwolić

On nie przyjdzie jeżeli nie uświadomimy sobie , że musimy naszą duszę naprawić , odmienić , odnowić , sprawić by się narodziła na nowo , znowu , znowu jako "Adam"
i że do tego potrzebujemy Mesjasza , że bez Niego to się nie uda .

Mesjasz to moc i siła od Boga którą Człowiek (Adam) odnajduje w sobie a która pozwala wziąć na siebie odpowiedzialność za los innych , za los całego świata

To siła i moc która sprawia , że każdy każdemu daje poręczenie , każdy za każdego bierze odpowiedzialność
Jeden za wszystkich , wszyscy za jednego .

Powabne to jest ? Pociągające?
Kto tego pragnie , prawdziwie pragnie ? ....

Z artykułu Baal ha-Sulama „Ostatnie pokolenie”: Jeśli wszystkie narody świata zgodzą się, wówczas znikną w świecie wojny, ponieważ każdy będzie się troszczył nie o własną korzyść, a o korzyść bliźniego.
Jest to nauka o podobieństwie właściwości – nauka Mesjasza… O tym powiedziano: „Wtedy swe miecze przekują na lemiesze”.
„Mesjasz” to największe Światło- „Jechida” zstępujące z góry. Ono jest zdolne do naprawy wszystkiego. Gdy pojawi się u nas bardzo silne pragnienie osiągnięcia ostatecznej naprawy (Gmar Tikun), wówczas to Światło objawi się z cała mocą i naprawi wszystkie pragnienia egoistyczne.
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

efroni pisze:„Mesjasz” to największe Światło- „Jechida” zstępujące z góry. Ono jest zdolne do naprawy wszystkiego. Gdy pojawi się u nas bardzo silne pragnienie osiągnięcia ostatecznej naprawy (Gmar Tikun), wówczas to Światło objawi się z cała mocą i naprawi wszystkie pragnienia egoistyczne.
Dlatego za sprawą Mesjasza dokonuje się wewnątrz człowieka nowe stworzenie.
Oczywiście człowieka, który przyjął Mesjasza jako swojego Pana i Zbawiciela.

1P 1:23 nbg-pl "Gdyż jesteście ponownie narodzeni przez Słowo żyjącego i trwającego na wieczność Boga, nie z nasienia, co ulega zniszczeniu, ale z niezniszczalnego."


Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

Jeżeli więc ktoś pozostaje w Chrystusie, jest nowym stworzeniem. To, co dawne, minęło, a oto wszystko stało się nowe. (18) Wszystko zaś to pochodzi od Boga, który pojednał nas z sobą przez Chrystusa i zlecił na posługę jednania.
2 Koryntian 5:17,18

Bóg za pośrednictwem swego ducha i Słowa wszczepia „nasienie”, które czyni daną osobę „nowym stworzeniem” i otwiera przed nią nadzieję na życie w niebie. Wyboru dokonuje więc sam Jehowa.

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

efroni pisze: Wyjaśnisz dlaczego Mesjasz musiał być brzydki i niepostawny ?
Napisałem tak, na podstawie Twojego wpisu.
efroni pisze:6000 lat dano człowiekowi , więc nie zostało nam wiele by sobie uświadomić
co robimy i dokąd zmierzamy i jaki będzie nasz koniec jeżeli czegoś nie zrobimy .
To kiedy kończy się ten okres 6000 lat :?:
efroni pisze:Myślisz (człowieku), że uratuje cię człowiek z Rzymu czy Brooklynu ?
Że tam jest wybawienie , ratunek ?
Że wystarczy wypełnić prawo swego kościoła ?
Nie, nie myślę.
efroni pisze:Zbawienie i ratunek dla ciebie człowieku (adamie) i dla tego świata jest jeden i ciągle ten sam od 2015 lat - M E S J A N I Z M
ale jakże niepoprawny , jakże niepopularny , wyśmiewany , zohydzany ,
wyszydzany , kogo On pociąga ? Lina została rzucona . Kto ją chwyta ?
To ta lina została rzucona z nieba :?: Teraz wystarczy się chwycić i Pan Jezus nas pociągnie do góry :?:
efroni pisze:On nie przyjdzie jeżeli nie uświadomimy sobie , że musimy naszą duszę naprawić , odmienić , odnowić , sprawić by się narodziła na nowo , znowu , znowu jako "Adam"
i że do tego potrzebujemy Mesjasza , że bez Niego to się nie uda .
To przyjście Mesjasza zależy od ludzi :?:
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

RN napisał
Napisałem tak, na podstawie Twojego wpisu.
Napisałeś ( na podstawie mojego wpisu) że ;Teraz zaczynam rozumieć dlaczego Mesjasz musiał być brzydki i niepostawny więc wyjaśnij to "zrozumienie"

RN napisał
To kiedy kończy się ten okres 6000 lat
Wg. kalendarza hebrajskiego mamy rok 5775-5776 więc łatwo obliczysz .

RN napisał
To ta lina została rzucona z nieba :?: Teraz wystarczy się chwycić i Pan Jezus nas pociągnie do góry :?:
Ta lina została rzucona z nieba ale pan Jezus nas nie pociągnie do góry
Ta lina to MESJANIZM przy pomocy którego możemy naprawić swoją naturę
MY SAMI , tu i teraz ale tego pragnienia nie ma w ludziach


RN napisał
To przyjście Mesjasza zależy od ludzi :?:
Przyjdzie we właściwym czasie ale możemy przyśpieszyć jego przyjście .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

CZY W NOWYM NIEBIE, NOWEJ ZIEMI I NOWYM JERUZALEMIE BĘDZIE ŚMIERĆ :?:

APOKALIPSA 21.1 - 4. BIZTB

''I widziałem nowe niebo i nową ziemię; albowiem pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminęły, i morza już nie ma. I widziałem miasto święte, nowe Jeruzalem, zstępujące z nieba od Boga, przygotowane jak przyozdobiona oblubienica dla męża swego. I usłyszałem donośny głos z tronu mówiący: Oto przybytek Boga między ludźmi! I będzie mieszkał z nimi, a oni będą ludem jego, a sam Bóg będzie z nimi. I otrze wszelką łzę z oczu ich, i śmierci już nie będzie; ani smutku, ani krzyku, ani mozołu już nie będzie; albowiem pierwsze rzeczy przeminęły.

KSIĘGA IZAJASZA 65. 17 - 20. BIZTB.

''Oto Ja stworzę nowe niebo i nową ziemię i nie będzie się wspominało rzeczy dawnych, i nie przyjdą one na myśl nikomu. A raczej będą się radować i weselić po wszystkie czasy z tego, co ja stworzę, bo oto Ja stworzę z Jeruzalemu wesele, a z jego ludu radość! I będę się radował z Jeruzalemu i weselił z mojego ludu, i już nigdy nie usłyszy się w nim głosu płaczu i głosu skargi. Nie będzie już tam niemowlęcia, które by żyło tylko kilka dni, ani starca, który by nie dożył swojego wieku, gdyż za młodzieńca będzie uchodził, kto umrze jako stuletni, a kto grzeszy, dopiero mając sto lat będzie dotknięty klątwą.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

Spieszę się z Państwem podzielić szczerym i prawdziwym cytatem biblijnym w którym, nie ma cienia obłudy, ani nawet sprzeczności :-)

KSIĘGA JEREMIASZA 5. 31. BIZTB

''Prorocy prorokują fałszywie, a kapłani nauczają według własnego widzimisie''
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
ShadowLady86
Posty: 4435
Rejestracja: 14 sty 2012, 10:11

Post autor: ShadowLady86 »

Ale ten cytat, to się chyba tyczył ówczesnej Jerozolimy. :mysli:
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



[center]Administrator tego forum przy pracy![/center]

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

ShadowLady86 pisze:Ale ten cytat, to się chyba tyczył ówczesnej Jerozolimy. :mysli:
W podtytule 5 rozdziału ( Biblia Warszawska ) jest napisane ''Grzech Jeruzalemu i Judy''.
Czyli nie tylko Jerozolima.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

RN pisze:CZY W NOWYM NIEBIE, NOWEJ ZIEMI I NOWYM JERUZALEMIE BĘDZIE ŚMIERĆ :?:
Jednym dano poznać tajemnice Królestwa, innym nie dano.
Dla mnie jesteś zdecydowanym przykładem tej drugiej klasy ludzi...

Twój nakład czasu i energii w ośmieszanie Biblii godzien jest znacznie lepszej i pożyteczniejszej sprawy.
Choć osobiście, zaglądając tu czasem, mam niezły ubaw jak miotasz się nad kartami Świętej Księgi.
Dawno chciałem pozbierać sobie nieścisłości (różnice) w relacjach różnych świadków tych samych wydarzeń, ale podajesz mi to „na tacy”.
Przewertuj dokładnie Stary i Nowy Testament!
Kiedyś skopiuję sobie wszystko. Dzięki. :-D

Relacje świadków wypadków drogowych, czy innych przestępstw, są także pozornie rozbieżne, w zależności choćby od miejsca, gdzie który świadek stał i co zdążył zaobserwować.

Ale do rzeczy...
Nowe Jeruzalem to nie cegły i kamienie, lecz Małżonka Barankowa- Oblubienica.
1Pe 2:5 br "Wy również, niby żywe kamienie, tworzyć będziecie duchową świątynię, staniecie się świętym kapłaństwem po to, by przez Jezusa Chrystusa składać duchowe, miłe Bogu ofiary."
Ap 21:2 br "I zobaczyłem Święte Miasto, nową Jerozolimę zstępującą z nieba od Boga. Była przystrojona jak oblubienica, która czyni się piękną dla swego oblubieńca."
Nowe niebo, to nowa władza uwielbionego Chrystusa wraz z Ciałem- tymi „żywymi kamieniami”. Władza z wysokości.
Podczas tych nowych rządów w Królestwie Chrystusowym, trwającym tysiąc lat(!) nie będzie zbierała żniwa śmierć Adamowa, jako konsekwencja nieposłuszeństwa pierwszych rodziców.

Ona już otrzymała swoją zapłatę. Nawet i Ty nieświadom tego, także skorzystasz z tego dobrodziejstwa- a jest nim zmartwychwstanie wszystkich potomków Adama.
Jednak nieposłuszni prawu nowego Króla, będą karani śmiercią wtórą. Ostateczną.
Ona będzie zbierała żniwo przez całe tysiąc lat...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzeczności w Biblii”