SPRZECZNOŚCI POMIĘDZY PRZEKŁADAMI BIBLII

Sprzeczności w Biblii, krytyka etyki biblijnej itp.
Dział przeznaczony przede wszystkim dla tych, którzy nie wierzą w boskie natchnienie Biblii. Obowiązuje wewnętrzny regulamin

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Henryk pisze:
efroni pisze:Edit:
Jeżeli masz zamiar pisać elaborat, że grób=szeol , to daruj sobie - znam tą Waszą naukę .
Koh 9:10 ubg "Wszystko, cokolwiek twoja ręka postanowi czynić, czyń z całej swojej siły; nie ma bowiem żadnej pracy ani zamysłu, ani wiedzy, ani mądrości w grobie, do którego zmierzasz."
Koh 9:10 bgn "Czyń twoją siłą wszystko, co jest zdolna uczynić twoja ręka; gdyż w Krainie Umarłych, do której idziesz, nie ma ani działalności, ani obliczania, ani wiedzy, ani mądrości."
Koh 9:10 br "Wszystko, co zamierzasz robić, rób najlepiej, jak możesz, bo w Szeolu, ku któremu zmierzasz, nic już się nie robi, na nic się nie liczy, nic się nie wie ani nie zabiega się o mądrość."

Dz 2:27 bg "Albowiem nie zostawisz duszy mojej w piekle, a nie dasz świętemu twojemu oglądać skażenia."
Dz 2:27 pau „Nie pozostawisz mnie bowiem w krainie umarłych, i nie dopuścisz, aby Twój święty uległ rozkładowi."
Dz 2:27 bp "Bo nie zostawisz duszy mej w otchłani i nie pozwolisz, by święty twój uległ zniszczeniu."
Dz 2:27 dos "Bo nie zostawisz mojej duszy w hadesie I nie dopuścisz, aby Twój Święty zobaczył zepsucie."

Łazarz wyszedł z Szeolu, czy z grobu?
Te cytaty w żaden sposób nie potwierdzają, że grób=szeol .
One w całości mówią o bliżej nieokreślonej krainie , gdzie przebywają dusze po śmierci i wiodą tam [wraz z innymi duszami zmarłych] coś w rodzaju egzystencji , wegetacji
z daleka od krainy żyjących, o której nic już nie wiedzą (Job 14, 21 ), z daleka od Boga, którego już nie mogą wielbić (Ps 88;11)
Ten rodzaj wegetacji to marne życie, ale jednak życie [dusza nie jest martwa].
W Apokalipsie czytamy że dusze sprawiedliwych stoją przed Tronem i pytają się : Jak długo jeszcze ? Są to dusze żyjące .

Hebrajskie słowo kéwer oznacza „grobowiec”, „grób” bądź „cmentarz” (Rdz 23:7-9; Jer 8:1; 26:23). Również pokrewne słowo kewuráh odnosi się do grobu wykopanego w ziemi albo do grobowca wyciosanego w skale (Rdz 35:20; 1Sm 10:2).

Hebrajskie słowo szeol znaczy "kraina umarłych" - jest to bliżej nieokreślone miejsce przebywania dusz po śmierci człowieka.

Ciało człowieka nie trafia do miejsca przebywania dusz [po jego śmierci] tylko do grobu .
Zgodnie z nakazem Jezusa [wcielonego słowa Bożego ] dusza Łazarza reinkarnowała [ponownie wcieliła się ] do ciała Łazarza i Łazarz wyszedł z grobu [ z miejsca gdzie było złożone ciało] .
Podobnie stanie się przy zmartwychwstaniu.
Jezus przy grobie Łazarza pokazuje wszystkim, że jest i życiem i zmartwychwstaniem Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie

Czyż nie powiedziałem ci, że jeśli uwierzysz, ujrzysz chwałę Bożą? Usunięto więc kamień. Jezus wzniósł oczy do góry i rzekł:
«Ojcze, dziękuję Ci, żeś Mnie wysłuchał. Ja wiedziałem, że Mnie zawsze wysłuchujesz. Ale ze względu na otaczający Mnie lud to powiedziałem, aby uwierzyli, żeś Ty Mnie posłał».
To powiedziawszy zawołał donośnym głosem: «Łazarzu, wyjdź na zewnątrz!»
I wyszedł zmarły, mając nogi i ręce powiązane opaskami, a twarz jego była zawinięta chustą. Rzekł do nich Jezus: «Rozwiążcie go i pozwólcie mu chodzić».
Wielu więc spośród Żydów przybyłych do Marii ujrzawszy to, czego Jezus dokonał, uwierzyło w Niego


Łazarz to jedyny człowiek, który dwukrotnie umiera a jego dusza dwukrotnie dokona reinkarnacji .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

efroni pisze:e cytaty w żaden sposób nie potwierdzają, że grób=szeol .
One w całości mówią o bliżej nieokreślonej krainie , gdzie przebywają dusze po śmierci i wiodą tam [wraz z innymi duszami zmarłych] coś w rodzaju egzystencji , wegetacji
z daleka od krainy żyjących, o której nic już nie wiedzą (Job 14, 21 ), z daleka od Boga, którego już nie mogą wielbić (Ps 88;11)
Ten rodzaj wegetacji to marne życie, ale jednak życie [dusza nie jest martwa].
W Apokalipsie czytamy że dusze sprawiedliwych stoją przed Tronem i pytają się : Jak długo jeszcze ? Są to dusze żyjące .

Hebrajskie słowo kéwer oznacza „grobowiec”, „grób” bądź „cmentarz” (Rdz 23:7-9; Jer 8:1; 26:23). Również pokrewne słowo kewuráh odnosi się do grobu wykopanego w ziemi albo do grobowca wyciosanego w skale (Rdz 35:20; 1Sm 10:2).

Hebrajskie słowo szeol znaczy "kraina umarłych" - jest to bliżej nieokreślone miejsce przebywania dusz po śmierci człowieka.

Ciało człowieka nie trafia do miejsca przebywania dusz [po jego śmierci] tylko do grobu .
Zgodnie z nakazem Jezusa [wcielonego słowa Bożego ] dusza Łazarza reinkarnowała [ponownie wcieliła się ] do ciała Łazarza i Łazarz wyszedł z grobu [ z miejsca gdzie było złożone ciało] .
Podobnie stanie się przy zmartwychwstaniu.
Jezus przy grobie Łazarza pokazuje wszystkim, że jest i życiem i zmartwychwstaniem Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie
Lepiej bym sprawy nie ujęła, ale chyba "boję się" pisać cokolwiek do Henryka :mrgreen: :roll:

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: SPRZECZNOŚCI POMIĘDZY PRZEKŁADAMI BIBLII

Post autor: RN »

JAKIE BARWY BYŁ KOŃ NA KTÓRYM JECHAŁA ŚMIERĆ :?:

SIWEJ

KSIĘGA OBJAWIENIA 6. 8. BIBLIA WARSZAWSKA

I widziałem, a oto siwy koń, a temu, który na nim siedział, było na imię Śmierć, a piekło szło za nim; i dano im władzę nad czwartą częścią ziemi, by zabijali mieczem i głodem, i morem, i przez dzikie zwierzęta ziemi

ZIELONEJ

KSIĘGA OBJAWIENIA 6. 8. EDYCJA ŚWIĘTEGO PAWŁA

I oto ujrzałem zielonego konia, a na nim jeźdźca. Miał na imię Śmierć i towarzyszyła mu Kraina Umarłych. Dano im władzę nad czwartą częścią ziemi, aby zabijali mieczem, głodem, zarazą i przez dzikie zwierzęta.

PŁOWEJ

KSIĘGA OBJAWIENIA 6. 8. UWSPÓŁCZEŚNIONA BIBLIA GDAŃSKA

I zobaczyłem, oto koń płowy, a temu, który na nim siedział, było na imię Śmierć, a Piekło szło za nim. I dano im władzę nad czwartą częścią ziemi, aby zabijali mieczem i głodem, i zarazą, i przez zwierzęta ziemi.

SINO- ZIELONEJ

KSIĘGA OBJAWIENIA 6. 8. SŁOWO ŻYCIA

I zobaczyłem konia sino-zielonego, a jego jeździec nosił imię Śmierć. Towarzyszyła mu otchłań. Dano im władzę nad jedną czwartą ziemi, aby zabijali ludzi mieczem, głodem, epidemiami i za pomocą dzikich zwierząt.

BLADOZIELONEJ

KSIĘGA OBJAWIENIA 6. 8. BIBLIA TORUŃSKA

I zobaczyłem, a oto koń bladozielony, a ten, który na nim siedział, miał na imię Śmierć, i Hades idzie z nim; i dano im władzę nad czwartą częścią ziemi, aby zabijać mieczem i głodem, i śmiercią, i przez dzikie zwierzęta ziemi.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: SPRZECZNOŚCI POMIĘDZY PRZEKŁADAMI BIBLII

Post autor: Krystian »

Sens wypowiedzi w tych przekładach jest taki sam.
A jakiej maści był koń - to nieistotne w stosunku do przekazu.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: SPRZECZNOŚCI POMIĘDZY PRZEKŁADAMI BIBLII

Post autor: Henryk »

Krystian pisze:
14 kwie 2021, 17:57
Sens wypowiedzi w tych przekładach jest taki sam.
A jakiej maści był koń - to nieistotne w stosunku do przekazu.
"Chloros"- blado zielony, uschnięta zieleń...
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: SPRZECZNOŚCI POMIĘDZY PRZEKŁADAMI BIBLII

Post autor: wuka »

Zielone konie...ciekawe co na tejP
Patmos rosnie. Nic dobrego, jak widac.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: SPRZECZNOŚCI POMIĘDZY PRZEKŁADAMI BIBLII

Post autor: Henryk »

wuka pisze:
14 kwie 2021, 21:49
Zielone konie...
Dla zainteresowanych Słowem Bożym, i tyko dla nich:
Konie w Biblii są symbolem doktryn, czyli zasad lub też poglądów, według których jednostka lub grupa ludzi żyje.
Iz 31:3 BW "Przecież Egipcjanie to ludzie, a nie Bóg; konie ich to ciało, a nie duch. Gdy Pan wyciągnie swą rękę, potknie się obrońca i upadnie broniony, i wszyscy razem zginą."
„Egipt”- to nasz świat, który zdąża nieubłaganie do grobu.

Kolor tego „konia” (Ap 6:8) jednoznacznie świadczy o czymś, co straciło już życie- uschło jak trawa.
Towarzyszyła temu koniowi tylko śmierć i grób.
Apokalipsa to księga prorocza.
2P 1:20 BT5 "To przede wszystkim miejcie na uwadze, że żadne proroctwo Pisma nie jest do prywatnego wyjaśniania."
Będę wdzięczny, gdy „egzegeci” powstrzymają się od swych „błyskotliwych” komentarzy…
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: SPRZECZNOŚCI POMIĘDZY PRZEKŁADAMI BIBLII

Post autor: wuka »

A któż śmiałby znafffcę poprawiać.
Zastanawia jednak fakt, że aż 1900 lat trzeba było czekać na badackie wykładnie. A te są od czapy i bardzo wybiórcze.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: SPRZECZNOŚCI POMIĘDZY PRZEKŁADAMI BIBLII

Post autor: Krystian »

wuka pisze:
15 kwie 2021, 9:45
A któż śmiałby znafffcę poprawiać.
Zastanawia jednak fakt, że aż 1900 lat trzeba było czekać na badackie wykładnie. A te są od czapy i bardzo wybiórcze.
Nie są wuka od czapy.
Jednak też nie zgadzam się ze wszystkimi ich doktrynami.
Co do czekania 1900 lat Biblia mówi, że wielu będzie badać i wzrośnie poznanie.
Były czasy, że do Biblii miał dostęp tylko kler, który znał języki.Dopiero później dzięki bohaterom wiary zaczęła być tłumaczona na języki narodowe.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: SPRZECZNOŚCI POMIĘDZY PRZEKŁADAMI BIBLII

Post autor: wuka »

Krystian pisze:
15 kwie 2021, 10:54
wuka pisze:
15 kwie 2021, 9:45
A któż śmiałby znafffcę poprawiać.
Zastanawia jednak fakt, że aż 1900 lat trzeba było czekać na badackie wykładnie. A te są od czapy i bardzo wybiórcze.
Nie są wuka od czapy.
Jednak też nie zgadzam się ze wszystkimi ich doktrynami.
Co do czekania 1900 lat Biblia mówi, że wielu będzie badać i wzrośnie poznanie.
Były czasy, że do Biblii miał dostęp tylko kler, który znał języki.Dopiero później dzięki bohaterom wiary zaczęła być tłumaczona na języki narodowe.
Wzrośnie poznanie, a wielu naucza, że całe poznanie już jest zawarte i nienaruszalne i nalezy je dosłownie wykładać; tak, jak jest w zakończonym kanonie.
Ja wiem jakie były czasy, ale prawdziwy Bóg chyba też wiedział. A skoro zbawienie czyli ratunek przygotował dla wszystkich (niektórzy twierdzą, bo "wybadali", że dla niektórych, inni, że dla garstki) to jaki sens jakiejś sekcie dawać poznanie? Przeciez Badacze i tak nie głoszą, i tak te newsy objawione kryją pod korcem. Dużo by pisać, ale chyba najważniejszy argument to ten, że faceci znają się na kolorach, jak koza na pieprzu. Jan to facet i kto tam wie jaki kolor miał na myśli pisząc o zielonym koniu :mrgreen:

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: SPRZECZNOŚCI POMIĘDZY PRZEKŁADAMI BIBLII

Post autor: RN »

Krystian pisze:
15 kwie 2021, 10:54

Były czasy, że do Biblii miał dostęp tylko kler, który znał języki.Dopiero później dzięki bohaterom wiary zaczęła być tłumaczona na języki narodowe.
No, ale to Bóg pomieszał ludziom języki. Gdyby było cały czas tak, jak od początku, kiedy wszyscy ludzie mieli jedną mowę, to szybciej mogliby zrozumieć Boże przesłanie.
Z tym pomieszaniem języków to nie była do końca przemyślana decyzja.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: SPRZECZNOŚCI POMIĘDZY PRZEKŁADAMI BIBLII

Post autor: wybrana »

Henryk pisze:
15 kwie 2021, 5:24
wuka pisze:
14 kwie 2021, 21:49
Zielone konie...
Dla zainteresowanych Słowem Bożym, i tyko dla nich:
Konie w Biblii są symbolem doktryn, czyli zasad lub też poglądów, według których jednostka lub grupa ludzi żyje.
Iz 31:3 BW "Przecież Egipcjanie to ludzie, a nie Bóg; konie ich to ciało, a nie duch. Gdy Pan wyciągnie swą rękę, potknie się obrońca i upadnie broniony, i wszyscy razem zginą."
„Egipt”- to nasz świat, który zdąża nieubłaganie do grobu.

Kolor tego „konia” (Ap 6:8) jednoznacznie świadczy o czymś, co straciło już życie- uschło jak trawa.
Towarzyszyła temu koniowi tylko śmierć i grób.
Apokalipsa to księga prorocza.
2P 1:20 BT5 "To przede wszystkim miejcie na uwadze, że żadne proroctwo Pisma nie jest do prywatnego wyjaśniania."
Będę wdzięczny, gdy „egzegeci” powstrzymają się od swych „błyskotliwych” komentarzy…
Masz rację.
Opisy w Biblii są symboliką obrazową.
Dlatego tak roznie te obrazy są interpretowane.
Apokalipsa jest szczególnie w ten sposób napisana.
W tych obrazach jest ukryta treść, którą nie każdy zrozumie.
Drugą sprawą jest również to, ze jest ksiega kilku autorów i to co napisal Jan poddano kolorytowi. Na przykład dołożone żydowskie wersety o 144000 zabawnych po 12 tysięcy z każdego plemienia Izraela.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: SPRZECZNOŚCI POMIĘDZY PRZEKŁADAMI BIBLII

Post autor: RN »

wuka pisze:
15 kwie 2021, 11:38
Dużo by pisać, ale chyba najważniejszy argument to ten, że faceci znają się na kolorach, jak koza na pieprzu. Jan to facet i kto tam wie jaki kolor miał na myśli pisząc o zielonym koniu :mrgreen:
Koń na którym jechała śmierć był zielony dlatego, aby można się było lepiej zakamuflować w naturze, czyli wśród łąk, pastwisk, pól , lasów.
To tłumaczy dlaczego śmierć przychodzi niespodziewanie, niepostrzeżenie.
Poza tym kolor zielony to też nie jest karnacja naszej cywilizacji. Śmierć tez przychodzi nie wiadomo skąd.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: SPRZECZNOŚCI POMIĘDZY PRZEKŁADAMI BIBLII

Post autor: RN »

wybrana pisze:
15 kwie 2021, 12:04
Na przykład dołożone żydowskie wersety o 144000 zabawnych po 12 tysięcy z każdego plemienia Izraela.
Co to znaczy ''zabawnych'' :?: Radujących się z wybrania :?:
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1277
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: SPRZECZNOŚCI POMIĘDZY PRZEKŁADAMI BIBLII

Post autor: DonCicio »

najzagorzalsi krytycy Boga pisze:
RN pisze:
15 kwie 2021, 12:18
Z tym pomieszaniem języków to nie była do końca przemyślana decyzja.
wybrana pisze:
15 kwie 2021, 12:04
Ja wiem jakie były czasy, ale prawdziwy Bóg chyba też wiedział

To niesamowite, ile zadufania w sobie i pychy mają Ci ludzie. Teraz plują Bogu w Twarz, ale wkrótce będą dławić się swoją śliną:
Gal 6:7 „Nie dajcie się wprowadzić w błąd: Bóg nie da się z siebie naśmiewać. Co ktoś sieje, to będzie zbierać”
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzeczności w Biblii”