SPRZECZNOŚCI POMIĘDZY PRZEKŁADAMI BIBLII

Sprzeczności w Biblii, krytyka etyki biblijnej itp.
Dział przeznaczony przede wszystkim dla tych, którzy nie wierzą w boskie natchnienie Biblii. Obowiązuje wewnętrzny regulamin

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

Henryk.
Taka jest Twoja refleksja.O.K
Tylko ja nie chcę oceniać,Twojej wrażliwości w wymiarze historycznym.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

Henryk pisze: Zrozumiał bym jeszcze "upamiętnianie"- tylko kogo i z jakiego powodu? :aaa:
Największym osiągnięciem Lecha Kaczyńskiego, było to, że zginął

Lech Wałęsa
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

chryzolit pisze:[..]Twojej wrażliwości w wymiarze historycznym.
Ładnie to określiłeś. :lol:
Ale ja nie posiadam takiej wrażliwości. Nie takich pomniki zrzucano z cokołów.

Naprawdę niewielu na świecie zasłużyło na pomniki, a co gorsza, są to przeważnie bezimienni bohaterzy- i to wcale nie wojenni!

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

W temacie.
Nigdy nie będzie nas stać na zdrową ocenę niczego,jak będziemy kierować sie w niej emocjami i złośliwością.
Np.
Tak jak czyni to RN powyżej.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Post autor: kansyheniek »

Henryk pisze:Zastanawiam się, jak nazwać religię która pobudowała setki pomników Brata Bliźniaka.
Co dziwne, pomniki te pilnuje policja 24h x 7dni. Ta religia musi mieć wielkie poparcie w społeczeństwie. (Chyba).

Każde miasto i miasteczko ma ulicę, rondo, nazwane Jego imieniem.
Jakimi cechami wyróżniają się wyznawcy tej religii?
To o czym pisze Henryk to jest wypisz,wymaluj kult jednostki. Jedna z cech reżimów totalitarnych.
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

Tak-kansyheniek.
Kult jednostki,jest cecha reżimów totalitarnych.
Tylko czy on wyraża sie przez postawieniem komuś pomnika,jest bardzo wiele pomników,które zostały wybudowane przez ludzi,bo tak chcieli.

Co jest ciekawe system polityczny w Polsce i innych krajach o demokratycznych korzeniach,ma tak skonstruowane prawo,że partia wygrywająca przejmuje władzę i osoba stojąca na czele partii,może stac sie prezydentem czy gdzie indziej premierem ale nie musi.
Ale nikt nie może odebrać władzy zwycięskiej partii,jedynie poprzez wybory.
W Polsce zgodnie z demokratyczną zasadą [Kaczynski,nie jest on z mojej bajki,] ale sprawuje władze z nadania społeczeństwa,a nie w wyniku nielegalnego przejęcia władzy.
Dlatego totalitaryzm jest innym pojęciem i wynika z innych mechanizmów,społecznych,czy politycznych.
Pozdrawiam.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

chryzolit pisze:Spełnia tym samym wszystkie cechy religii.
Bardzo upraszczasz. Sporo denominacji, choćby chrześcijańskich, spełnia kryteria sekt, według definicji (nawet KrK), a jakoś nie bijesz w dzwony na alarm.

[ Dodano: 2020-07-04, 10:55 ]
Henryk pisze:Jakimi cechami wyróżniają się wyznawcy tej religii?
Umiłowaniem ptaków pływających po stawach, które popularnie nazywamy: kaczki. :xhehe: ;-)

[ Dodano: 2020-07-04, 10:58 ]
:-)
RN pisze:Największym osiągnięciem Lecha Kaczyńskiego, było to, że zginął

Lech Wałęsa
Chyba pierwszy raz przybiję 5 Wałęsie. W samo sedno.

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

wuka-Napisała.
Bardzo upraszczasz. Sporo denominacji, choćby chrześcijańskich, spełnia kryteria sekt, według definicji (nawet KrK), a jakoś nie bijesz w dzwony na alarm
Jak odpowiadaja definicji,to znaczy że sa takimi,co wiele razy o tym pisałem.
Ale masz racje pisząc,że nie bije w dzwony,bo nie jestem dzwonnikiem.
wuka-Napisała.
Umiłowaniem ptaków pływających po stawach, które popularnie nazywamy: kaczki
Mądrzejsi ode mnie pisali,że nienawiść odbiera rozum,inni ze rozum przysłania.
Na pewno coś w tym jest.
Również taką sama odpowiedz można przytoczyć do sformułowania Wałęsy.
Jakoś dziwnie się to do Ciebie przykleja.
Ale na nienawiść w swoim życiu,wystawia sie każdy z nas,tylko co z tym robimy?
Pozdrawiam.
Pozdrawiam.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

chryzolit pisze:,jest bardzo wiele pomników,które zostały wybudowane przez ludzi,bo tak chcieli.
Uciekamy od tematu wiodącego... choć i on jest mało istotny :-(

Chyba jednak wybudowali nie w tym celu, że jedynie "tak chcieli", ale raczej "widzieli w tym jakiś partykularny interes".

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Post autor: kansyheniek »

chryzolit pisze: Tylko czy on wyraża sie przez postawieniem komuś pomnika,jest bardzo wiele pomników,które zostały wybudowane przez ludzi,bo tak chcieli.
Kult jednostki buduje się latami.To nie trwa rok lub dwa...choć w niektórych przypadkach idzie to dość szybko np. IIIRzesza i kult Fuhrera.
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

chryzolit pisze:nienawiść odbiera rozum
Być może to prawda, która wpisuje się w opisanie twojej działaności w stosunku do RN-a i każdego, kto nie podziela twojego zdania. Mnie w takie sprawy nie mieszaj. Ja długo żyję, sporo przeszłam trudnych chwil, ale jakoś nie poznałam uczucia, któe nazywasz "nienawiść".
Też cię pozdrawiam i życzę miłej soboty :-)

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

chryzolit pisze:booris-Napisał.
Nie wszystkie-nie zawiera sacrum.A bez sacrum nie ma religii.
Czytaj.
Sacrum (łac.) – sfera świętości, wokół której koncentrują się wierzenia i obrzędy, praktyki religijne. ... Przeciwieństwem sacrum jest profanum – przestrzeń przeznaczona dla niewtajemniczonych (profanów). Funkcją antropologiczną sacrum jest potrzeba sensu.

Komunizm,określił swój stosunek do Boga chrześcijanskiego i innych,jako ateistyczny ,ale na miejsce Tego Boga wprowadził własnego,którym stali się założyciele i ideolodzy.
Tak jak Marks,Lenin itd.
To im pobudowano pomniki i przed nimi świętowano,celebrowano różne święta,bezgranicznie wierząc w ich przesłanie,to przesłanie to ich sfera świętość,ich Biblia.
Jeżeli ktoś nie był ich wyznawcą,to w różnoraki sposób był prześladowany,ale lojalnym dawano stanowiska i nagrody.
Pozdrawiam.
Mieszasz dwie rozne rzeczy..Komunisci nie zrobili z Lenina czy Marksa bogow.Zrobili z nich herosow,Kult jednostki to nie religia i nie komunisci go wymyslili.Nadal brak w tym sacrum.Natomiast jest jeden punkt,ktory laczy komunizm z religia-i jedno i drugie jest utopia.

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

wukaNapisała.
Być może to prawda, która wpisuje się w opisanie twojej działaności w stosunku do RN-a i każdego, kto nie podziela twojego zdania. Mnie w takie sprawy nie mieszaj. Ja długo żyję, sporo przeszłam trudnych chwil, ale jakoś nie poznałam uczucia, któe nazywasz "nienawiść".
Też cię pozdrawiam i życzę miłej soboty
Tak to jest Twój styl.
Jak Ty się z kimś nie zgadzasz,to jest świetnie,jest to dobra postawa,ale jak sie ktoś nie zgadza z Tobą,czy myślami prezentowanymi z którymi ty sie zgadzasz np.RN-to jest to szkodliwa działalność i odnosisz się do całego życia i pretensje.
Chociaż nie zauważyłem,aby RN-się użalał.
Może przegapiłem.?
Tak to prawda nienawiść przysłania rozum,tylko ta prawda dotyczy Ciebie i mnie,po prostu wszystkich,i nie powinno to być powodem obrażania się.

Pozdrawiam.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Ja się nie obrażam.
Przykro mi tylko, że tak negatywnie mnie oceniasz.
Przemyślę, czy masz rację z tym
chryzolit pisze:Jak Ty się z kimś nie zgadzasz,to jest świetnie
....
chryzolit pisze:jest to szkodliwa działalność i odnosisz się do całego życia i pretensje.
:-) . Skoro tak mnie odbierasz to coś musi w tym być, ale nie jestem tego świadoma :-)

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

booris pisze:Mieszasz dwie rozne rzeczy..Komunisci nie zrobili z Lenina czy Marksa bogow.Zrobili z nich herosow,
A jaka to różnica dla "wyznawców"?
Jeden miał ich za boga, inny za "herosa".
Narody płaczą na pogrzebach zwyrodnialców, i wcale nie z radości. :-( :shock:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzeczności w Biblii”