SPRZECZNOŚCI POMIĘDZY PRZEKŁADAMI BIBLII

Sprzeczności w Biblii, krytyka etyki biblijnej itp.
Dział przeznaczony przede wszystkim dla tych, którzy nie wierzą w boskie natchnienie Biblii. Obowiązuje wewnętrzny regulamin

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: SPRZECZNOŚCI POMIĘDZY PRZEKŁADAMI BIBLII

Post autor: RN »

wuka pisze:
02 gru 2021, 20:21
RN pisze:
02 gru 2021, 20:08
dominik benc pisze:
02 gru 2021, 19:43

jak widać paniom tego brakuje, dlatego słusznie Jehowa je pozbawił nauczania w zborach - dopiero by się komedia zrobiła: ,,, "11 Kobieta niech się uczy w milczeniu, z pełną uległością. 12 Nie pozwalam kobiecie nauczać ani sprawować władzy nad mężczyzną, lecz ma zachowywać milczenie." 1 Tymoteusza 2:11-12 .
Wuka i wybrana - proszę Pań - Wy nie możecie nauczać. Możecie jedynie pytać i na podstawie odpowiedzi z zadawanych pytań uczyć się w milczeniu :-)
A moge w razie powrotu lewiatana chwycic sie twojego plaszcza? Wiesz...co bym sie uratowala, bo bez meza ani rusz. No i w imieniu wybranej tez o kawalek plaszcza prosze. No i bede cicho, jak sobie jeszcze kilka zon przysposobisz. :mrgreen: :xoczko:
-

Możesz.
Z tym, że werset mówi o siedmiu kobietach :-)
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

dominik benc
Posty: 148
Rejestracja: 29 lis 2021, 12:21

Re: SPRZECZNOŚCI POMIĘDZY PRZEKŁADAMI BIBLII

Post autor: dominik benc »

wuka- ma pani rację , ja nie jestem chrystusowy, ale Jehowa Bóg dobrze wie kim jestem.

dominik benc
Posty: 148
Rejestracja: 29 lis 2021, 12:21

Re: SPRZECZNOŚCI POMIĘDZY PRZEKŁADAMI BIBLII

Post autor: dominik benc »

RN - proszę pana, siedem kobiet w tym wersecie z ks Izajasza oznacza zupełność kobiet w wielożeństwie dla mężczyzny , tak ,że może być ich trzy, lub dziesięć , albo więcej , tzn dokładnie tyle , do ilu mężczyzna zapała wzajemnym płomieniem namiętności: ,,, "Ale jeśli nie panują nad sobą, niech zawrą małżeństwo, bo lepiej jest kogoś poślubić, niż płonąć namiętnością." 1 Koryntian 7: 9 (PNŚ- wds)- więc muszą oboje płonąć do siebie płomieniem namiętności: ,,, "Połóż mnie niczym pieczęć na swoim sercu, niczym pieczęć na swym ramieniu; gdyż miłość jest potężna jak śmierć, domaganie się wyłącznego oddania jest nieubłagane jak Szeol. Jej żar to żar ognia, płomień Jah. 7 Obfite wody nie zdołają zgasić miłości ani jej nie zmyją rzeki. Choćby człowiek dał za miłość wszystkie kosztowne przedmioty ze swego domu, z całą pewnością by nimi wzgardzono” Pieśń nad Pieśniami 8:6-7(PNŚ).

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: SPRZECZNOŚCI POMIĘDZY PRZEKŁADAMI BIBLII

Post autor: RN »

dominik benc pisze:
03 gru 2021, 20:23
RN - proszę pana, siedem kobiet w tym wersecie z ks Izajasza oznacza zupełność kobiet w wielożeństwie dla mężczyzny , tak ,że może być ich trzy, lub dziesięć , albo więcej , tzn dokładnie tyle , do ilu mężczyzna zapała wzajemnym płomieniem namiętności.
Dziękuję za to wyjaśnienie.
Myślałem, że to ma być ''sztywna'' siódemka, ewentualnie siedemdziesiąt siedem :-)
To wszystko brzmi optymistycznie tylko jedno mnie niepokoi.
Jak zostanie wzbudzony lewiatan/lewiatany, skoro miały roztrzaskane głowy i zostały przeznaczone na pokarm dla zwierząt morskich, a nawet pustynnych oraz ludzi żyjących na pustyni, a nawet w puszczy :?:
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

dominik benc
Posty: 148
Rejestracja: 29 lis 2021, 12:21

Re: SPRZECZNOŚCI POMIĘDZY PRZEKŁADAMI BIBLII

Post autor: dominik benc »

RN - proszę pana, smoki Lewiatany w roku 1513 pne, były wybudzone na całej ziemi, a gniazda lęgowe miały nie tylko na pustkowiu przez które wędrowali Izraelici. po 40 latach pobytu na ziemi i swoim drugim rozrodzie , tylko ich przybyło. dlatego Jezus mówiąc o wielkim ucisku , mówi o tym, że takiego nigdy nie było od początku świata: ,,, "bo potem będzie wielki ucisk, jakiego nie było od początku świata aż dotąd i już nigdy więcej nie będzie. ew Mateusza 24: 21- więc jak mówi o tym, że "nigdy więcej nie będzie" to należy mieć na uwadze to ,że po 20 -letnim pustoszeniu ziemi przez Lewiatany, Jehowa je pozabija: ,,, "W owym dniu Jehowa ze swym mieczem twardym i wielkim, i potężnym zwróci uwagę na Lewiatana, wijącego się węża, na Lewiatana, węża krętego, i zabije potwora morskiego, który jest w morzu" ks Izajasza 27:1 .

Awatar użytkownika
kostka
Posty: 16
Rejestracja: 31 paź 2021, 21:10

Re: SPRZECZNOŚCI POMIĘDZY PRZEKŁADAMI BIBLII

Post autor: kostka »

dominik benc pisze:
03 gru 2021, 20:14
kostka - proszę szanownej osoby, ja wcale nie napisałem o tym ,że to wydarzenie odbywało się w ciszy i spokoju. ale to Lot zanosił modlitwy do Jehowy ,że mu się nie podoba homoseksualny system Sodomy i Gomory, a nie jego żona. w tym okresie na ziemi w większością miast rządził system teokratyczny, więc w Sodomie i Gomorze rządził pozorny system teokratyczny, a właściwym był system homoseksualny mężczyzn gwałcący obcych przybyszów i Lot doskonale sobie z tego zdawał sprawę, bo był sędzią w tych miastach: ,,, "7 i wyzwolił prawego Lota, wielce udręczonego rozpasaniem, jakiemu się oddawali ludzie urągający prawu — 8 bo ów prawy człowiek tym, co widział i słyszał, gdy mieszkał wśród nich, dzień w dzień zadawał męczarnie swej prawej duszy z powodu ich bezprawnych uczynków — 9 to Jehowa wie, jak ludzi przejawiających zbożne oddanie wyzwolić z doświadczenia, a nieprawych zachować na dzień sądu, żeby zostali wytraceni, 10 zwłaszcza zaś tych, którzy podążają za ciałem, pragnąc je kalać, i którzy patrzą z góry na zwierzchnictwo." 2 Piotra 2:7-10(PNŚ) ,,, " Pod wieczór przybyli do Sodomy ci dwaj aniołowie, a Lot siedział w bramie Sodomy. Kiedy Lot ich ujrzał, wstał, by wyjść im na spotkanie, i pokłonił się twarzą do ziemi. 2 I przemówił: „Proszę, moi panowie, zajdźcie, proszę, do domu waszego sługi i przenocujcie, i dajcie umyć sobie nogi. Potem wcześnie wstaniecie i udacie się w swoją drogę”. Oni odrzekli: „Nie, lecz przenocujemy na placu”. 3 Ale on bardzo na nich nalegał, tak iż skręcili do niego i weszli do jego domu. Wtedy wyprawił dla nich ucztę i napiekł przaśnych placków, i zaczęli jeść.
4 Zanim zdążyli się położyć, mężczyźni z miasta, mężczyźni z Sodomy, od chłopca aż do starca — wszyscy ludzie, jeden motłoch — obstąpili dom. 5 I wołali na Lota, i mówili do niego: „Gdzie są mężczyźni, którzy weszli do ciebie tej nocy? Wyprowadź ich do nas, żebyśmy mogli z nimi współżyć”.
6 W końcu Lot wyszedł do nich do wejścia, ale drzwi zamknął za sobą. 7 Następnie rzekł: „Bracia moi, proszę, nie postępujcie źle. 8 Oto mam dwie córki, które nigdy nie współżyły z mężczyzną. Pozwólcie, proszę, że je do was wyprowadzę. Potem czyńcie z nimi, co jest dobre w waszych oczach. Tylko tym mężom nic nie czyńcie, gdyż właśnie dlatego weszli pod cień mojego dachu”. 9 Oni odrzekli: „Odejdź!” I dodali: „Sam jeden przyszedł tu przebywać jako przybysz, a chciałby występować w roli sędziego. Oto postąpimy z tobą gorzej niż z nimi”. I zaczęli bardzo napierać na owego męża, na Lota, i zbliżali się, by wyłamać drzwi. 10 Toteż mężowie ci wyciągnęli ręce i wzięli Lota do siebie, do domu, i zamknęli drzwi. 11 Ale mężczyzn, którzy byli u wejścia do domu, od najmniejszego do największego, porazili ślepotą, tak iż natrudzili się oni, usiłując znaleźć wejście." ks Rodzaju 19: 1-11(PNŚ)- wiesz co to jest rozpasanie ?? rozpasanie według tekstu Biblii, to jest pedofilia przy użyciu do tego swojej żony i własnego dziecka. ...Jezus podał przykład ostrzegawczy powołując się na zachowanie żony Lota: ,,,"31 W owym dniu kto będzie na dachu domu, lecz będzie miał w domu swe ruchome mienie, niech nie schodzi, aby je wziąć, a kto będzie w polu, niech także nie wraca do tego, co za nim. 32 Pamiętajcie o żonie Lota" ew Łukasza 17:31-32 - a gdzież to i przed czym oni mają tak uciekać ?? może przed smokami ?? ale będzie skwierczeć homoseksualne mięsko na ogniu Bożym.
dominik benc, byłbym skłonny np. z takim wyjaśnieniem:
Pouczający jest także los dwóch miast Sodomy i Gomory. Bóg skazał je na zagładę za rażącą niemoralność. Wykonawcy Jego wyroku oświadczyli: „Krzyk przeciw nim stał się głośny przed Jehową, tak że Jehowa posłał nas, abyśmy sprowadzili zagładę na to miasto”. Wytracili wszystkich oprócz trojga: Lota i jego dwóch córek. Dlaczego ich oszczędzono? Ponieważ wysłuchali poleceń Bożych i się do nich zastosowali. Żona Lota tak nie postąpiła — i dlatego zginęła. Taki sam los spotkał dwóch mężczyzn zaręczonych z córkami Lota. Dlaczego? Ponieważ gdy Lot ich ostrzegał przed nadciągającą zagładą, „w oczach jego [przyszłych] zięciów wyglądał na człowieka, który żartuje”. Ale to nie były żarty. Stracili życie (Rodz. 19:12-14) PNS
Czytając BIBLIĘ - PISMO ŚWIĘTE, znalazłem mnóstwo błędów ....
WSZYSTKIE są we mnie

dominik benc
Posty: 148
Rejestracja: 29 lis 2021, 12:21

Re: SPRZECZNOŚCI POMIĘDZY PRZEKŁADAMI BIBLII

Post autor: dominik benc »

kostka- proszę szanownej osoby, ale trudno nie mówić o tym, że przyszli zięciowie Lota, oraz jego żona, nie wiedzieli gdzie i pośród kogo mieszkają , i po za Lotem zgadzali się na to, tzn na zamieszkanie w takim homoseksualnym systemie mężczyzn: ,,, "(...) mężczyźni z miasta, mężczyźni z Sodomy, od chłopca aż do starca — wszyscy ludzie, jeden motłoch — obstąpili dom." ks Rodzaju 19:4 .

Awatar użytkownika
kostka
Posty: 16
Rejestracja: 31 paź 2021, 21:10

Re: SPRZECZNOŚCI POMIĘDZY PRZEKŁADAMI BIBLII

Post autor: kostka »

dominik, dominik oj dominik
Czytając BIBLIĘ - PISMO ŚWIĘTE, znalazłem mnóstwo błędów ....
WSZYSTKIE są we mnie

dominik benc
Posty: 148
Rejestracja: 29 lis 2021, 12:21

Re: SPRZECZNOŚCI POMIĘDZY PRZEKŁADAMI BIBLII

Post autor: dominik benc »

oprócz sprzeczności między samymi przekładami są jeszcze sprzeczności wewnątrz samego przekładu. znaleźli się tłumacze , którzy jednak je powielali, ale byli niekonsekwentni, bo nie ogarniali całej treści Biblii i stąd pojawiły się pozorne sprzeczności. Biblię mogą rozczytać ludzie ściśle polegający na Jehowie Bogu oraz Jego duchu- inaczej się nie da. ..."5 Zaufaj Jehowie całym sercem i nie opieraj się na własnym zrozumieniu. 6 Zważaj na niego na wszystkich swych drogach, a on wyprostuje twe ścieżki." ks Przysłów 3:5-6 https://www.youtube.com/watch?v=OiCecz9f6iw . ,,, "8 Bo wasze myśli nie są moimi myślami ani moje drogi waszymi drogami” — brzmi wypowiedź Jehowy. 9 „Gdyż jak niebiosa przewyższają ziemię, tak moje drogi przewyższają wasze drogi, a moje myśli — wasze myśli. " ks Izajasza 55: 8-9 https://www.youtube.com/watch?v=RHNbkBNbrr8 - " Kobieta nie ma wkładać żadnej szaty krzepkiego mężczyzny, a krzepki mężczyzna nie ma nosić płaszcza kobiety; gdyż każdy, kto tak czyni, jest obrzydliwością dla Jehowy, twego Boga." ks Powtórzonego Prawa 22:5 (PNŚ) .

dominik benc
Posty: 148
Rejestracja: 29 lis 2021, 12:21

Re: SPRZECZNOŚCI POMIĘDZY PRZEKŁADAMI BIBLII

Post autor: dominik benc »

kostka - będzie skwierczeć w "oka mgnieniu" .

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: SPRZECZNOŚCI POMIĘDZY PRZEKŁADAMI BIBLII

Post autor: Henryk »

Henryk pisze:
03 gru 2021, 18:52
Bobo pisze:
03 gru 2021, 16:36
Może oglądała się za niedoszłymi zięciami swoich córek... :mysli:
A może za dobytkiem, który został w domu?
Łk 17:31-32 BW "Jeśli kto w owym dniu będzie na dachu, a rzeczy jego w mieszkaniu, niechaj nie schodzi na dół, aby je zabrać; a kto będzie na polu, podobnie, niechaj nie wraca. (32) Wspomnijcie żonę Lota."
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

BoaDusiciel
Posty: 6986
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: SPRZECZNOŚCI POMIĘDZY PRZEKŁADAMI BIBLII

Post autor: BoaDusiciel »

No dobrze, ale skoro już wiemy, że manna powstała z Lewiatanów, to czy jest możliwe, że biblijna Arka Przymierza była urządzeniem do przetwarzania Lewiatanów na mannę ? :roll:
Czy raczej nie ma podstaw do takiego twierdzenia ?
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

dominik benc
Posty: 148
Rejestracja: 29 lis 2021, 12:21

Re: SPRZECZNOŚCI POMIĘDZY PRZEKŁADAMI BIBLII

Post autor: dominik benc »

BoaDusiciel- proszę pana , arka przymierza nie była skrzynią do produkcji manny. manna spadała z góry na obóz. proszę znaleźć zasadniczą różnicę między spadaniem manny , a zesłaniem przez Jehowę przepiórek. czym to się różniło ?? podpowiem tylko, że przepiórki zostały zesłane dwa razy , a manna była zsyłana każdego dnia , za wyjątkiem dni sabatu przez 40 lat. tylko musi pan wiedzieć ,że jak się pan dowie więcej o mannie , to Jehowa może pana potraktować jako zwyciężającego i może pana wciągnąć w swoje szeregi: ,,, "Kto ma ucho, niech słucha, co duch mówi do zborów: Zwyciężającemu dam trochę ukrytej manny i dam mu biały kamyk, a na kamyku napisane nowe imię, którego nie zna nikt oprócz tego, kto je otrzymuje’" ks Objawienia 2:17 - manna jest ukryta w tekście Biblii, chodzi o ten drugi Psalm na temat manny. manna spadała wcześniej , przed wykonaniem arki przymierza. arka przymierza służyła i miała służyć zupełnie do czegoś innego. nie ma żadnych podstaw ,żeby uważać ,że arka przymierza była skrzynią do produkcji manny, bo byłby opis tej czynności dokonywanej przez kapłanów Jehowy , bo tylko oni mogli oglądać arkę przymierza , a dotykać jej mogli tylko Lewici z rodu Kehata, którzy ją przenosili ręcznie na drążkach, zasłoniętą przez kapłanów z rodu Aarona.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: SPRZECZNOŚCI POMIĘDZY PRZEKŁADAMI BIBLII

Post autor: wuka »

v
Ostatnio zmieniony 10 lut 2022, 11:23 przez wuka, łącznie zmieniany 1 raz.

BoaDusiciel
Posty: 6986
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: SPRZECZNOŚCI POMIĘDZY PRZEKŁADAMI BIBLII

Post autor: BoaDusiciel »

Tak tylko się zastanawiałem nad tą arką i manną ...
Nie czuję się godzien, żeby mnie Jehowa wciągał w szeregi :->
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzeczności w Biblii”