SPRZECZNOŚCI DOTYCZĄCE RÓŻNYCH POUCZEŃ

Sprzeczności w Biblii, krytyka etyki biblijnej itp.
Dział przeznaczony przede wszystkim dla tych, którzy nie wierzą w boskie natchnienie Biblii. Obowiązuje wewnętrzny regulamin

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kodak27
Posty: 1235
Rejestracja: 16 kwie 2012, 18:55

Post autor: kodak27 »

wit pisze:
kodak27 pisze:Chodzi o jego ojcostwo, przecież nie ma dzieci, mówią do niego 'papa', "ojciec święty", poza tym, ze jest jeden jedyny nieomylny.., czy nie uważasz, iz powinien się tego prymatu zrzec? :xhehe: ;-)
Tego to ja już nie wiem. Czy "papa" Franciszek zrzeknie się jakiegokolwiek prymatu czy też tego nie uczyni, nie posiada tu żadnego znaczenia. Dajmy na to, gdyby nawet ogłosił się wcieleniem archanioła Michała, to mocno wątpię, aby ta decyzja wpłynęła na Ciebie w jakikolwiek sposób.
Do mnie pijesz wicie? :prosze:

Awatar użytkownika
wit
Posty: 3775
Rejestracja: 19 maja 2006, 23:21
Lokalizacja: grudziądz

Post autor: wit »

kodak27 pisze:Do mnie pijesz wicie? :prosze:
Nie piję do Ciebie, tylko odpowiadam Tobie.
Zmuszony jestem przypomnieć, że powyższa kwestia dotyczyła biblijnych królów judzkich namaszczonych przez Boga, a Ty nie stąd ni zowąd poruszyłeś wątek o samozwańcu Franciszku. W obecnej sytuacji nie bardzo wiem do czego zmierzasz; mogę się jedynie domyślać.
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.

kodak27
Posty: 1235
Rejestracja: 16 kwie 2012, 18:55

Post autor: kodak27 »

wit pisze:
kodak27 pisze:Do mnie pijesz wicie? :prosze:
Nie piję do Ciebie, tylko odpowiadam Tobie.
Zmuszony jestem przypomnieć, że powyższa kwestia dotyczyła biblijnych królów judzkich namaszczonych przez Boga, a Ty nie stąd ni zowąd poruszyłeś wątek o samozwańcu Franciszku. W obecnej sytuacji nie bardzo wiem do czego zmierzasz; mogę się jedynie domyślać.
Czyli nie jesteś katolikiem?

Awatar użytkownika
wit
Posty: 3775
Rejestracja: 19 maja 2006, 23:21
Lokalizacja: grudziądz

Post autor: wit »

kodak27 pisze:Czyli nie jesteś katolikiem?
Ja katolikiem? W którym miejscu miałbym nim być?
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.

kodak27
Posty: 1235
Rejestracja: 16 kwie 2012, 18:55

Post autor: kodak27 »

wit pisze:
kodak27 pisze:Czyli nie jesteś katolikiem?
Ja katolikiem? W którym miejscu miałbym nim być?
Twój sugestywny awatar.., :aaa:

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

RN pisze:
efroni pisze: "Im większy sprawiedliwy tym większy grzesznik "
W tym powiedzeniu też nie ma sprzeczności .
Rozumiem.
Czyli największym grzesznikiem był Jezus, chociaż podobno sam grzechu nie popełnił.
Jednak nic nie rozumiesz , jak zawsze zresztą .
Zdaniem Zagłoby dobrym lekarstwem na tą dolegliwość jest siemię konopne i wino .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
wit
Posty: 3775
Rejestracja: 19 maja 2006, 23:21
Lokalizacja: grudziądz

Post autor: wit »

kodak27 pisze:Twój sugestywny awatar.., :aaa:
Nie wiem czy awatar nosi w sobie treść katolicką, ale nie on jest wyznacznikiem wierzeń. O tym, że nie jestem katolikiem można wywnioskować z treści moich wypowiedzi zamieszczanych na forum.
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.

kodak27
Posty: 1235
Rejestracja: 16 kwie 2012, 18:55

Post autor: kodak27 »

wit pisze:
kodak27 pisze:Twój sugestywny awatar.., :aaa:
Nie wiem czy awatar nosi w sobie treść katolicką, ale nie on jest wyznacznikiem wierzeń. O tym, że nie jestem katolikiem można wywnioskować z treści moich wypowiedzi zamieszczanych na forum.
Możesz przybliżyć swoje wyznanie Istniejącego co to jest za religia? No wiesz jest tyle religii, że :aaa: :aaa: :aaa: :shock: :shock: :shock:

Awatar użytkownika
wit
Posty: 3775
Rejestracja: 19 maja 2006, 23:21
Lokalizacja: grudziądz

Post autor: wit »

kodak27 pisze:Możesz przybliżyć swoje wyznanie Istniejącego co to jest za religia? No wiesz jest tyle religii, że :aaa: :aaa: :aaa: :shock: :shock: :shock:
Istniejący to nie kto inny jak biblijny Bóg IHWH, Ten który jest, który istnieje, lub nieco inaczej Będący, albo jak mówi Apokalipsa, Ten który był, i który jest, i przychodzi, Wszechmogący. Innymi słowy, Istniejący to prawdziwy Bóg, prawdziwie istniejący, objawiony na kartach Biblii, w przeciwieństwie do bóstw funkcjonujących jedynie w wyobrażeniach ludzi. Jest to Bóg, o którym nauczał Jezus Chrystus, sam będąc posłany do ludzi przez tegoż Boga.
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

wit pisze:Istniejący to prawdziwy Bóg, prawdziwie istniejący, objawiony na kartach Biblii, w przeciwieństwie do bóstw funkcjonujących jedynie w wyobrażeniach ludzi.
Nie zapominaj,ze na kartach Biblii "funkcjonuja",jak sie raczyles wyrazic,rowniez inni bogowie.Poza tym,oprocz Bibli sa inne swiete ksiegi,objawiaja sie w nich inni bogowie.Czyli nie jedynie w wyobrazeniach ludzi.

Awatar użytkownika
wit
Posty: 3775
Rejestracja: 19 maja 2006, 23:21
Lokalizacja: grudziądz

Post autor: wit »

booris pisze:Nie zapominaj,ze na kartach Biblii "funkcjonuja",jak sie raczyles wyrazic,rowniez inni bogowie.Poza tym,oprocz Bibli sa inne swiete ksiegi,objawiaja sie w nich inni bogowie.Czyli nie jedynie w wyobrazeniach ludzi.
W treści biblijnej nie funkcjonują inni bogowie poza Jehową. Owszem, występują wzmianki o innych bogach, i nawet jest ich wiele, ale Pismo przedstawia ich jako fałszywe bóstwa, a jedyny objawiający się tu Bóg to Jehowa.
Nie jestem w stanie przyznać racji, że w innych pismach uważanych w pewnych kręgach za pisma święte, objawiają się inni bogowie. Ci bogowie w mojej ocenie nie dokonują żadnych objawień, bo zwyczajnie nie istnieją. Tzn. nie wierzę w ich istnienie, więc gdybym przyznał rację, że występują również objawienia obcych bogów, samemu bym sobie zaprzeczał. Zwracam uwagę na fakt, że Kodak pytał mnie o zdanie na temat Boga jakiego jestem wyznawcą, więc mu odpowiedziałem odwołując się do tożsamości Boga Biblii, a że nie uznaję innych objawień poza Biblią, więc nie mogę wyrazić pozytywnej opinii o istnieniu innych, lub pozabiblijnych bóstw.
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

CZY NALEŻY PIĆ WINO :?:

KSIĘGA KAZNODZIEI SALOMONA 9. 7. BIZTB

'' Nuże więc, jedz radośnie swój chleb i pij w dobrym nastroju swoje wino, gdyż Bogu już dawno miłą jest ta twoja czynność. ''

LIST DO RZYMIAN 14. 21. BIZTB

'' Dobrze jest nie jeść mięsa i nie pić wina ani nic takiego, co by twego brata przyprawiło o upadek.''
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
Pokoja
Posty: 707
Rejestracja: 11 paź 2015, 16:09
Lokalizacja: POLSKA

Re: SPRZECZNO¦CI DOTYCZ¡CE RÓ¯NYCH POUCZEÑ

Post autor: Pokoja »

Zwiastun pisze:
.Cyprian. pisze:Image
Krótkie acz celuj±ce podsumowanie tego forum. Panie Cyprianie gratulujê panu. :-)
Czy to:
http://biblia.webd.pl/forum/files/smiech_687.gif
Obrazek
jest jakie¶ skojarzenie do oczu jakby ludzkich (robot) i zuchwa³ych s³ów z Dn. 7:8, które przez 1300 stronicowe tzw. "To jest Moje S³owo. Alfa i Omega ..." z 1989r., chc± zignorowaæ Pismo ¦wiête?
http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.p ... 293#388644
Mêdrzec w proszku i iskierce, pomija Prawdê Boga,1Kor. 1:18-21;3:18-20. Poszukiwacz", pojmuje w Nim jej Ducha i mi³o¶æ,2Te. 2:10
Trzeba wgl±daæ w ¦wiête Ksiêgi, które da³ nam w ³asce Pan. Mêdrzec swoj± marno¶æ zmierzy, zacznie badaæ Boski plan: w Chrystusow± krew uwierzy, doskona³y ujrzy stan.

Awatar użytkownika
Pokoja
Posty: 707
Rejestracja: 11 paź 2015, 16:09
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: Pokoja »

RN pisze:CZY JEST JAKI¦ CZ£OWIEK, KTÓRY CZYNI£BY DOBRZE :?:

LIST DO RZYMIAN 3. 12. BIZTB

wszyscy zboczyli, razem stali siê nieu¿ytecznymi, nie masz, kto by czyni³ dobrze, nie masz ani jednego."

PIERWSZA KSIÊGA KRÓLEWSKA 15. 11.- 14. BIZTB

"Asa czyni³ to, co prawe w oczach Pana, tak jak Dawid, jego praojciec.......... ...........serce Asy by³o szczerze oddane Panu przez ca³e jego ¿ycie''.
Z Rz. 1:18 wynika, ¿e gniew Bo¿y dotyka tych, którzy przez nieprawo¶æ t³umi± prawdê. Nawet o Abrahamie jest napisane, ¿e nie ma siê z czego chlubiæ w zakresie tego, co czyni³ przed poznaniem Boga. Bóg jednak go wykupi³ z ba³wochwalczej rodziny. On uwierzy³ Bogu i to zosta³o mu poczytane za sprawiedliwo¶æ. Od tego czasu móg³ siê chlubiæ przed innymi, ale tym, co czyni³ wed³ug woli Bo¿ej. Wszyscy inni bohaterowie wiary tak samo.
Mêdrzec w proszku i iskierce, pomija Prawdê Boga,1Kor. 1:18-21;3:18-20. Poszukiwacz", pojmuje w Nim jej Ducha i mi³o¶æ,2Te. 2:10
Trzeba wgl±daæ w ¦wiête Ksiêgi, które da³ nam w ³asce Pan. Mêdrzec swoj± marno¶æ zmierzy, zacznie badaæ Boski plan: w Chrystusow± krew uwierzy, doskona³y ujrzy stan.

Awatar użytkownika
Pokoja
Posty: 707
Rejestracja: 11 paź 2015, 16:09
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: Pokoja »

RN pisze:CZY TO PRAWDA, ¯E ABY ZOSTAÆ UCZNIEM JEZUSA TO TRZEBA BYÆ ZABÓJC¡ :?:

EWANGELIA £UKASZA 14. 26. BIZTB

'' Je¶li kto przychodzi do mnie, a nie ma w nienawi¶ci ojca swego i matki, i ¿ony, i dzieci, i braci, i sióstr, a nawet i ¿ycia swego, nie mo¿e byæ uczniem moim.''

PIERWSZY LIST JANA 3. 15. BIZTB


''Ka¿dy, kto nienawidzi brata swego, jest zabójc± ''
Jachu dobrze zacytowa³ z "Na Stra¿y":
Kto przychodzi do mnie, a nie poniecha ojca swego i matki swojej, i swoich braci, i swych sióstr, i ¿ony swojej i swych dzieci, a równie¿ swojej w³asnej osoby, ten nie mo¿e byæ uczniem moim.
http://www.nastrazy.pl/archiwum/1998_2_12.htm
Skoro Pan Jezus naucza³ mi³owaæ (nie lekcewa¿yæ) nieprzyjació³ swoich i dobrze im czyniæ, a tak¿e czciæ ojca i matkê swoj±, to jak mia³ nauczaæ, aby ten kto w niego uwierzy nienawidzi³ rodzinê i siebie. Je¿eli w swym sercu by ich nienawidzi³, to na podstawie drugiego nauczania musia³by ich mi³owaæ.

Kontekst £k. 14:26,27 w zw. z powy¿szym cytatem, wskazuj± na poniechanie wcze¶niejszego systemu warto¶ci, wed³ug którego mi³owano rodzinê i siebie na podstawie cielesnego usposobienia, czyli ró¿nych praktyk, zgodnych z liter± prawa, naukami starszych, Kol. 2:16-23
Mêdrzec w proszku i iskierce, pomija Prawdê Boga,1Kor. 1:18-21;3:18-20. Poszukiwacz", pojmuje w Nim jej Ducha i mi³o¶æ,2Te. 2:10
Trzeba wgl±daæ w ¦wiête Ksiêgi, które da³ nam w ³asce Pan. Mêdrzec swoj± marno¶æ zmierzy, zacznie badaæ Boski plan: w Chrystusow± krew uwierzy, doskona³y ujrzy stan.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzeczności w Biblii”