SPRZECZNOSC W POJECIU MOWY JEZUSA O JEGO POZYCJI - XVII

Sprzeczności w Biblii, krytyka etyki biblijnej itp.
Dział przeznaczony przede wszystkim dla tych, którzy nie wierzą w boskie natchnienie Biblii. Obowiązuje wewnętrzny regulamin

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pokoja
Posty: 707
Rejestracja: 11 paź 2015, 16:09
Lokalizacja: POLSKA

SPRZECZNOSC W POJECIU MOWY JEZUSA O JEGO POZYCJI - XVII

Post autor: Pokoja »

XVII. ROZKAZ OD OJCA NIE JEST WYWY¯SZANIEM SIÊ - brak sprzeczno¶ci
http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.p ... 9628#37962
RN pisze:Jezus uczy, ¿e kto siê wywy¿sza bêdzie poni¿ony, a jednocze¶nie sam wobec siebie to robi.

Ewangelia £ukasza 14. 11. BIZTB

"Ka¿dy bowiem, kto siê wywy¿sza, bêdzie poni¿ony, a kto siê poni¿a, bêdzie wywy¿szony."

Ewangelia Jana 11. 26. BIZTB.

"A kto ¿yje i wierzy we mnie, nie umrze na wieki."
Pan Jezus zosta³ wywy¿szony, a nie to, ¿e wywy¿sza³ sam siebie. Nale¿y to odró¿niæ.
Mêdrzec w proszku i iskierce, pomija Prawdê Boga,1Kor. 1:18-21;3:18-20. Poszukiwacz", pojmuje w Nim jej Ducha i mi³o¶æ,2Te. 2:10
Trzeba wgl±daæ w ¦wiête Ksiêgi, które da³ nam w ³asce Pan. Mêdrzec swoj± marno¶æ zmierzy, zacznie badaæ Boski plan: w Chrystusow± krew uwierzy, doskona³y ujrzy stan.

Awatar użytkownika
Pokoja
Posty: 707
Rejestracja: 11 paź 2015, 16:09
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: Pokoja »

Skoro brak jest odpowiedzi to mo¿e, zosta³o to ju¿ dobrze zrozumiane, a mo¿e to z powodu uroczysto¶ci, która zajmuje czym innym.
Mêdrzec w proszku i iskierce, pomija Prawdê Boga,1Kor. 1:18-21;3:18-20. Poszukiwacz", pojmuje w Nim jej Ducha i mi³o¶æ,2Te. 2:10
Trzeba wgl±daæ w ¦wiête Ksiêgi, które da³ nam w ³asce Pan. Mêdrzec swoj± marno¶æ zmierzy, zacznie badaæ Boski plan: w Chrystusow± krew uwierzy, doskona³y ujrzy stan.

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: SPRZECZNOSC W POJECIU MOWY JEZUSA O JEGO POZYCJI - XVII

Post autor: RN »

Pokoja pisze:XVII. ROZKAZ OD OJCA NIE JEST WYWYŻSZANIEM SIĘ - brak sprzeczności
http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.p ... 9628#37962
RN pisze:Jezus uczy, że kto się wywyższa będzie poniżony, a jednocześnie sam wobec siebie to robi.

Ewangelia Łukasza 14. 11. BIZTB

"Każdy bowiem, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony."

Ewangelia Jana 11. 26. BIZTB.

"A kto żyje i wierzy we mnie, nie umrze na wieki."


Pan Jezus został wywyższony, a nie to, że wywyższał sam siebie. Należy to odróżnić.
Został wywyższony haniebną śmiercią na krzyżu, której sam zapewne się nie spodziewał o czym świadczą słowa ''Boże Boże czemuś mnie opuścił''.
Możecie się intelektualnie gimnastykować jak chcecie, aby pomniejszyć ten wstydliwy dla chrześcijan fragment Pisma, ale to i tak nic nie zmieni.
Takie słowa nie może wypowiadać ktoś, kto ginie z podniesioną przyłbicą dla wyższych celów, lecz osoba zawiedziona. Zawiedziona tym, że nie tak to miało się skończyć.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
Pokoja
Posty: 707
Rejestracja: 11 paź 2015, 16:09
Lokalizacja: POLSKA

Re: SPRZECZNOSC W POJECIU MOWY JEZUSA O JEGO POZYCJI - XVII

Post autor: Pokoja »

RN pisze:
Pokoja pisze:XVII. ROZKAZ OD OJCA NIE JEST WYWY¯SZANIEM SIÊ - brak sprzeczno¶ci
http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.p ... 9628#37962
RN pisze:Jezus uczy, ¿e kto siê wywy¿sza bêdzie poni¿ony, a jednocze¶nie sam wobec siebie to robi.

Ewangelia £ukasza 14. 11. BIZTB

"Ka¿dy bowiem, kto siê wywy¿sza, bêdzie poni¿ony, a kto siê poni¿a, bêdzie wywy¿szony."

Ewangelia Jana 11. 26. BIZTB.

"A kto ¿yje i wierzy we mnie, nie umrze na wieki."
Pan Jezus zosta³ wywy¿szony, a nie to, ¿e wywy¿sza³ sam siebie. Nale¿y to odró¿niæ.
Zosta³ wywy¿szony haniebn± ¶mierci± na krzy¿u, której sam zapewne siê nie spodziewa³ o czym ¶wiadcz± s³owa ''Bo¿e Bo¿e czemu¶ mnie opu¶ci³''.
Mo¿ecie siê intelektualnie gimnastykowaæ jak chcecie, aby pomniejszyæ ten wstydliwy dla chrze¶cijan fragment Pisma, ale to i tak nic nie zmieni.
Takie s³owa nie mo¿e wypowiadaæ kto¶, kto ginie z podniesion± przy³bic± dla wy¿szych celów, lecz osoba zawiedziona. Zawiedziona tym, ¿e nie tak to mia³o siê skoñczyæ.
Jest napisane:
wiara nie jest rzecz± wszystkich 2Te. 3:2

cz³owiek zmys³owy nie przyjmuje tych rzeczy, które s± z Ducha Bo¿ego, bo s± dlañ g³upstwem, i nie mo¿e ich poznaæ, gdy¿ nale¿y je duchowo rozs±dzaæ. (15) Cz³owiek za¶ duchowy rozs±dza wszystko, sam za¶ nie podlega niczyjemu os±dowi. 1Te. 2:14,15
Pan Jezus powiedzia³, ¿e Ojciec zawsze jest z nim i zawsze go wys³uchuje. Prosi³ Ojca, aby zgodnie z wol± swoj± sprawi³, ¿e kielich, który ma piæ, przeszed³ niepostrze¿enie. Bóg Ojciec post±pi³ zgodnie z jego pro¶b±.

Kieruj±c siê wiar±, dostrzegam, ¿e bolesnym do¶wiadczeniem dla niego by by³o, gdyby by³ ¶wiadomy, w jaki pop³och wpadli ci, za których oddawa³ ¿ycie, jako ich Zbawiciel. Ojciec go jednak nie opu¶ci³, gdy¿ zaraz po tym, gdy powiedzia³ "Pragnê", wype³ni³o siê proroctwo o tym, ze chcieli go napoiæ ¿ó³ci± z octem, Ps. 69:22. Gdy sie to sta³o wyda³ radosny okrzyk: "Teletestaj", co oznacza: "Wykona³o siê". Po tym powiedzia³: "Ojcze w rêce Twoje polecam ducha mego".

Ojciec go nie opu¶ci³, poniewa¿ nie dopu¶ci³ do tego, aby go wrzucono do Gehenny. Gdyby ¯ydom uda³o siê do niej wrzuciæ cia³o Pana Jezusa, to by podali to jako dowód, ¿e by³ przestêpc±.

Tak wiec wszystko jest w porz±dku. Ojciec wys³ucha³ go i by³ z nim.
Mêdrzec w proszku i iskierce, pomija Prawdê Boga,1Kor. 1:18-21;3:18-20. Poszukiwacz", pojmuje w Nim jej Ducha i mi³o¶æ,2Te. 2:10
Trzeba wgl±daæ w ¦wiête Ksiêgi, które da³ nam w ³asce Pan. Mêdrzec swoj± marno¶æ zmierzy, zacznie badaæ Boski plan: w Chrystusow± krew uwierzy, doskona³y ujrzy stan.

Awatar użytkownika
Pokoja
Posty: 707
Rejestracja: 11 paź 2015, 16:09
Lokalizacja: POLSKA

PRZECZNOSC W POJECIU MOWY JEZUSA O JEGO POZYCJI - XVII

Post autor: Pokoja »

XVII. ROZKAZ OD OJCA NIE JEST WYWY¯SZANIEM SIÊ - brak sprzeczno¶ci
http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.p ... 405#379628
http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.p ... 774#379665

Podsumowanie tego w±tku nie wymaga, ¿adnego uzupe³nienia.
Mêdrzec w proszku i iskierce, pomija Prawdê Boga,1Kor. 1:18-21;3:18-20. Poszukiwacz", pojmuje w Nim jej Ducha i mi³o¶æ,2Te. 2:10
Trzeba wgl±daæ w ¦wiête Ksiêgi, które da³ nam w ³asce Pan. Mêdrzec swoj± marno¶æ zmierzy, zacznie badaæ Boski plan: w Chrystusow± krew uwierzy, doskona³y ujrzy stan.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzeczności w Biblii”