SPRZECZNOSC W POJECIU MOWY JEZUSA O ZIARNKO GORCZYCY - XIX

Sprzeczności w Biblii, krytyka etyki biblijnej itp.
Dział przeznaczony przede wszystkim dla tych, którzy nie wierzą w boskie natchnienie Biblii. Obowiązuje wewnętrzny regulamin

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Pokoja
Posty: 707
Rejestracja: 11 paź 2015, 16:09
Lokalizacja: POLSKA

Re: SPRZECZNOSC W POJECIU MOWY JEZUSA O ZIARNKO GORCZYCY - X

Post autor: Pokoja »

RN pisze:
Pokoja pisze: a szyderców nale¿y zostawiæ ich w³asnej pró¿no¶ci.
KSIÊGA JOBA 9. 22 - 23. BIZTB

''On gubi zarówno niewinnych jak i winnych....On( Jahwe ) szydzi z rozpaczy niewinnych''
To ju¿ Tobie wyja¶ni³em. Ostatnia mowa Hioba.
Mêdrzec w proszku i iskierce, pomija Prawdê Boga,1Kor. 1:18-21;3:18-20. Poszukiwacz", pojmuje w Nim jej Ducha i mi³o¶æ,2Te. 2:10
Trzeba wgl±daæ w ¦wiête Ksiêgi, które da³ nam w ³asce Pan. Mêdrzec swoj± marno¶æ zmierzy, zacznie badaæ Boski plan: w Chrystusow± krew uwierzy, doskona³y ujrzy stan.

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: SPRZECZNOSC W POJECIU MOWY JEZUSA O ZIARNKO GORCZYCY - X

Post autor: RN »

Pokoja pisze:
RN pisze:
Pokoja pisze: a szyderców należy zostawić ich własnej próżności.
KSIĘGA JOBA 9. 22 - 23. BIZTB

''On gubi zarówno niewinnych jak i winnych....On( Jahwe ) szydzi z rozpaczy niewinnych''
To już Tobie wyjaśniłem. Ostatnia mowa Hioba.
Pierwsza czy ostatnia, wszystko jedno. Jahwe szydzi - takie sformułowanie znalazło się w Biblii .
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

vanilliene
Posty: 5
Rejestracja: 29 gru 2010, 17:35

Post autor: vanilliene »

To była opinia Hioba raczej, bo potem sam się przyznał, że niezbyt znał Boga (42,5), więc skąd mógł wiedzieć tym bardziej co czuje w danej chwili.
Obrazek

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

RN pisze:Pierwsza czy ostatnia, wszystko jedno. Jahwe szydzi - takie sformułowanie znalazło się w Biblii .


Ależ faktycznie szydzi:

Ps. 2:1-12
1. I Czemuż to burzą się narody, A ludy myślą o próżnych rzeczach?
2. Powstają królowie ziemscy I książęta zmawiają się społem Przeciw Panu i Pomazańcowi jego:
3. Zerwijmy ich więzy I zrzućmy z siebie ich pęta!
4. Ten, który mieszka w niebie, śmieje się z nich. Pan im urąga.
5. Wtedy przemówi do nich w gniewie swoim I gwałtownością swoją przerazi ich:
6. Ja ustanowiłem króla mego na Syjonie, Świętej górze mojej.
7. Ogłoszę zarządzenie Pana: Rzekł do mnie: Synem moim jesteś, Dziś cię zrodziłem.
8. Proś mnie, a dam ci narody w dziedzictwo I krańce świata w posiadanie.
9. Rozgromisz je berłem żelaznym, Roztłuczesz jak naczynie gliniane.
10. Bądźcie więc teraz rozsądni, królowie, Przyjmijcie przestrogę, sędziowie ziemi!
11. Służcie Panu z bojaźnią i weselcie się, Z drżeniem złóżcie mu hołd,
12. Aby się nie rozgniewał i abyście nie zgubili drogi, Bo łatwo płonie gniewem. Szczęśliwi wszyscy, którzy mu ufają!
(BW)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

vanilliene
Posty: 5
Rejestracja: 29 gru 2010, 17:35

Post autor: vanilliene »

tutaj to Mu się akurat nie dziwię ^^
Obrazek

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Obrzydziłem sobie me życie, to też swobodnie wyleję moją skargę nad sobą
i w goryczy mej duszy będę mówił. Powiem Bogu;
(Job 10 ; 1-2)

Ja jestem niewinny! Co mi po moim życiu?
Gardzę moim istnieniem! Wszystko mi jedno, dlatego to wypowiadam:
(22) On zgładza zarówno pobożnego, jak i niegodziwego.
(23) Gdy Jego bicz nagle zabija, jeszcze urąga rozpaczy niewinnych.
Ziemia jest wydana w moc niegodziwych,
wzrok jej sędziów też się zakrywa;
jeśli On tego nie sprawia – to któż inny?
(Job 9 ; 21-24)

Koledze z którym chodziłem do podstawówki
kilka lat temu zmarła żona na raka ,
do dziś nie możne się z tym pogodzić
i Boga obwinia o tą śmierć i w swej złości "urąga" i Bogu
i swemu kościołowi ..... i rozumiem go i nie dziwię się mu
i tak samo było w przypadku Hioba ..... jeżeli
człowiek rozumie takie postępowanie , to tym bardziej Bóg ,
którego zwą MIŁOŚĆ
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
Pokoja
Posty: 707
Rejestracja: 11 paź 2015, 16:09
Lokalizacja: POLSKA

Re: SPRZECZNOSC W POJECIU MOWY JEZUSA O ZIARNKO GORCZYCY - X

Post autor: Pokoja »

RN pisze:
Pokoja pisze:
RN pisze:
Pokoja pisze: a szyderców nale¿y zostawiæ ich w³asnej pró¿no¶ci.
KSIÊGA JOBA 9. 22 - 23. BIZTB

''On gubi zarówno niewinnych jak i winnych....On( Jahwe ) szydzi z rozpaczy niewinnych''
To ju¿ Tobie wyja¶ni³em. Ostatnia mowa Hioba.
Pierwsza czy ostatnia, wszystko jedno. Jahwe szydzi - takie sformu³owanie znalaz³o siê w Biblii .
W Pi¶mie ¦wiêtym s± te¿ wypowiedzi innych ludzi, którzy nie byli tak bogobojni jak Hiob, np. Nabal. Jaki by³ stosunek Boga do jednego, a jaki do drugiego w trakcie os±dzenia jego postêpowania. S± te¿ wypowiedzi szatana. Zapisanie tych wszystkich do¶wiadczeñ w pi¶mie ¦wiêtym jest natchnione, poniewa¿ jest:
po¿yteczne do nauki, do wykrywania b³êdów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwo¶ci, (17) aby cz³owiek Bo¿y by³ doskona³y, do wszelkiego dobrego dzie³a przygotowany. 2Tm. 3:16,17
Mêdrzec w proszku i iskierce, pomija Prawdê Boga,1Kor. 1:18-21;3:18-20. Poszukiwacz", pojmuje w Nim jej Ducha i mi³o¶æ,2Te. 2:10
Trzeba wgl±daæ w ¦wiête Ksiêgi, które da³ nam w ³asce Pan. Mêdrzec swoj± marno¶æ zmierzy, zacznie badaæ Boski plan: w Chrystusow± krew uwierzy, doskona³y ujrzy stan.

Awatar użytkownika
Pokoja
Posty: 707
Rejestracja: 11 paź 2015, 16:09
Lokalizacja: POLSKA

SPRZECZNOSC W POJECIU MOWY JEZUSA O ZIARNKO GORCZYCY - XIX

Post autor: Pokoja »

XIX. Z MA£O ZNACZ¡CEGO ZIARNA DU¯E DRZEWO - brak sprzeczno¶ci.

http://biblia.webd.pl/for...p=379628#379628
http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.p ... 776#379668

Kod: Zaznacz cały

Podobnie (podobne) jak ziarnko gorczyczne, które, kiedy to wsiane do ziemi, ca³e jest ma³o znacz±cym nasieniem na ziemi
Ziarno gorczyczne, gdy wyro¶nie, staje siê krzewem, a nawet drzewem, zapewniaj±cym schronienie. Tak i Królestwo Bo¿e wsiane w sercach ludzi jest ma³o znacz±ce w oczach ¶wiata (chocia¿ bez tego nic nie uro¶nie, wiêc przed Bogiem ma wielkie znaczenie, 1 Kor. 1:25-31), ale gdy wyro¶nie staje siê wiêksze od dzie³ ludzkich, tak jak ziarnko gorczyczne ¿e zapewnia schronienie narodom. Mt. 12:21

Je¿eli greckie okre¶lenie μικροτερος oznacza te¿ ma³o znacz±ce, to nie widzê podstaw, aby wie¶æ spór o szersze znaczenie tego s³owa.

Gdy ziarnko gorczyczne le¿y na ziemi jest ma³o znacz±ce na niej, ale co z niego wrasta wielkie drzewo!
Mêdrzec w proszku i iskierce, pomija Prawdê Boga,1Kor. 1:18-21;3:18-20. Poszukiwacz", pojmuje w Nim jej Ducha i mi³o¶æ,2Te. 2:10
Trzeba wgl±daæ w ¦wiête Ksiêgi, które da³ nam w ³asce Pan. Mêdrzec swoj± marno¶æ zmierzy, zacznie badaæ Boski plan: w Chrystusow± krew uwierzy, doskona³y ujrzy stan.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzeczności w Biblii”