ZGODNO¦Æ PROROCTW WIERZ¡CEMU - OBC¡ MOW¡ DLA DEISTY XXVI

Sprzeczności w Biblii, krytyka etyki biblijnej itp.
Dział przeznaczony przede wszystkim dla tych, którzy nie wierzą w boskie natchnienie Biblii. Obowiązuje wewnętrzny regulamin

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pokoja
Posty: 707
Rejestracja: 11 paź 2015, 16:09
Lokalizacja: POLSKA

ZGODNO¦Æ PROROCTW WIERZ¡CEMU - OBC¡ MOW¡ DLA DEISTY XXVI

Post autor: Pokoja »

To, co dla wierz±cego jest proroctwem, to dla deisty jest obc± mow± i znakiem jego niewiary.
Przeto mówienie jêzykami, to znak nie dla wierz±cych, ale dla niewierz±cych, a proroctwo nie dla niewierz±cych, ale dla wierz±cych. 1Kor. 14:22
DZIA£ANIE W DUCHU CHRYSTUSOWYM, W D¦BO – XXVI
Mê¿owie bracia! Musia³o siê wype³niæ Pismo, w którym Duch ¦wiêty (D¦BO) przepowiedzia³ przez usta Dawida o Judaszu, który sta³ siê przywódc± tych, co pojmali Jezusa; Dz. 1:16
W odniesieniu do tego tekstu, deista „RN” pyta:
RN pisze:GDZIE ZNAJDUJE SIÊ WERSET BIBLIJNY, W KTÓRYM DAWID PRZEPOWIADA O JUDASZU :?:
http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.p ... 110#363089
Tekstami takimi w ST i ich wype³nieniem w NT s± nastêpuj±ce:
1. Nawet przyjaciel mój, któremu zaufa³em, Który jad³ mój chleb, Podniós³ piêtê przeciwko mnie. Ps. 41:10

niech siê wype³ni Pismo: Ten, kto spo¿ywa chleb mój, podniós³ na mnie piêtê swoj±. J. 13:18
Tre¶æ ta nawi±zuje do Rdz. 3:15:
I ustanowiê nieprzyja¼ñ miêdzy tob± a kobiet±, miêdzy twoim potomstwem a jej potomstwem; ono zdepcze ci g³owê, a ty uk±sisz je w piêtê. Rdz. 3:15
Pana Jezusa oskar¿ano, ¿e ma demona i szaleje, albo, ¿e moc± ksiêcia demonów wypêdza demony. W ten sposób ci, którzy tak go traktowali, uto¿samiali siê z obiecanym nasieniem niewiasty z Rdz. 3:15, a jego z wê¿em. Cz³owiek depcz±cy g³owê wê¿a nara¿a siê na jego ¶miertelne uk±szenie, do którego odwo³uje siê Ap. Pawe³:
wype³ni siê s³owo napisane: Poch³oniêta jest ¶mieræ w zwyciêstwie! (55) Gdzie¿ jest, o ¶mierci, zwyciêstwo twoje? Gdzie¿ jest, o ¶mierci, ¿±d³o twoje? (56) A ¿±d³em ¶mierci jest grzech, a moc± (jadem) grzechu jest zakon; 1Kor. 15:54-56

A Bóg pokoju rych³o zetrze szatana pod stopami waszymi. £aska Pana naszego, Jezusa, niechaj bêdzie z wami. Rz. 16:20
¦mieræ to w±¿, a jego ¿±d³em jest grzech. Jadem w ¿±dle dla upad³ego cz³owieka jest ¶wiêty, duchowy zakon, którego grzesznik nie jest w stanie w ¿aden sposób wykonaæ, dlatego go zabija.

Innymi tekstami s±:
Wylej na nich zapalczywo¶æ swoj±, Niech dosiêgnie ich ¿ar gniewu twego! (26) Niech zagroda ich stanie siê pustkowiem, A w namiotach ich niech nie bêdzie mieszkañców. Ps. 69:25,26

Niech dni jego bêd± krótkie, A urz±d jego niech inny we¼mie! Ps. 110:8

Napisano bowiem w ksiêdze Psalmów: Niech siedziba jego stanie siê pusta I niech nikt nie mieszka w niej. oraz: A urz±d jego niech we¼mie inny. Dz. 1:20
Zaraz po swym zmartwychwstaniu Pan Jezus da³ uczniom swoim D¦BO, aby mogli rozumieæ pisma oraz odpuszczaæ i zatrzymywaæ grzechy innym ludziom, £k. 24:44-49; J. 20:22,23. W ten to sposób rozpoczê³o siê czterdziestodniowe przygotowywanie ich do wylania D¦BO w dniu Piêædziesi±tnicy, aby w miejsce Pana Jezusa Chrystusa, mogli samodzielnie publicznie, kontynuowaæ dzie³o jego. Dziêki temu zrozumieli co nale¿y, dla dobra nawet tych, którzy nie widzieli Pana Jezusa:
Mi³ujecie (Jezusa Chrystusa), chocia¿ go nie widzieli¶cie, wierzycie w niego, choæ go teraz nie widzicie, i weselicie siê rado¶ci± niewys³owion± i chwalebn±, (9) osi±gaj±c cel wiary, zbawienie dusz. (10) Zbawienia tego poszukiwali i wywiadywali siê o nie prorocy, którzy prorokowali o przeznaczonej dla was ³asce, (11) staraj±c siê wybadaæ, na który albo na jaki to czas wskazywa³ dzia³aj±cy w nich Duch Chrystusowy, który przepowiada³ cierpienia, maj±ce przyj¶æ na Chrystusa, ale te¿ maj±ce potem nastaæ uwielbienie. (12) Im to zosta³o objawione, ¿e nie sobie samym, lecz wam us³ugiwali w tym, co teraz wam zosta³o zwiastowane przez tych, którzy w Duchu ¦wiêtym zes³anym z nieba opowiadali wam radosn± nowinê; a s± to rzeczy, w które sami anio³owie wejrzeæ pragn±. 1Pio. 1:8-12;

Przede wszystkim to wiedzcie, ¿e wszelkie proroctwo Pisma nie podlega dowolnemu wyk³adowi. (21) Albowiem proroctwo nie przychodzi³o nigdy z woli ludzkiej, lecz wypowiadali je ludzie Bo¿y, natchnieni Duchem ¦wiêtym. 2Pio. 1:20,21

A wszyscy ci (bohaterowie wiary), choæ dla swej wiary zdobyli chlubne ¶wiadectwo, nie otrzymali tego, co g³osi³a obietnica, (40) poniewa¿ Bóg przewidzia³ ze wzglêdu na nas co¶ lepszego, mianowicie, aby oni nie osi±gnêli celu bez nas.¯yd. 11:39,40
Ci, w których przed narodzeniem siê Pana Jezusa z Marii Panny, dzia³a³ duch Chrystusowy, prze¿ywali typicznie jego do¶wiadczenia i ci w D¦BO opowiadali radosn± nowinê. S± to dwa etapy rozwoju tego samego dzie³a, czyli kszta³towania i narodzenia Nowego Stworzenia, tak jak p³ód i z niego narodzony nowy cz³owiek, stanowi± dwa etapy tej samej istoty.

Specjali¶ci z dziedziny genetyki na podstawie rozwoju p³odu potrafi± bardzo wiele zrozumieæ i powiedzieæ na temat przysz³o¶ci cz³owieka, który siê narodzi po zakoñczeniu kszta³towania p³odowego. Nastêpnie po jego narodzeniu, inni specjali¶ci, potrafi± zrozumieæ i wyja¶niæ, jaki jest zwi±zek jego rozwoju z tym, co siê z nim dzia³o w ¿yciu p³odowym.

Podobnie i Aposto³owie, którzy dziêki Panu Jezusowi i dzia³aniu w D¦BO, jako specjali¶ci w dziedzinie duchowej, potrafili rozpoznaæ, w jaki sposób to, co wcze¶niej napisano o nieprzyjacio³ach i zdrajcach w stosunku do mê¿ów Bo¿ych, takich np. jak Dawid, wype³ni³o siê na Judaszu i innych w stosunku do Pana Jezusa i jego Ko¶cio³a. Tym sposobem odnie¶li do Judasza to, co zapisano w poni¿szym cytacie i w innych
Gdy on (Pan Jezus) jeszcze mówi³, oto t³um ludzi, a przed nimi szed³ ten, którego zwano Judaszem, jeden z dwunastu; i podszed³ do Jezusa, ¿eby go poca³owaæ. £k. 22:47
Judasz uchodzi³ przed Panem Jezusem za jego przyjaciela, ale w koñcu go zdradzi³. Jako jeden z kandydatów na aposto³a, cz³owiek uczony, sam zaoferowa³ mu swoje us³ugi mówi±c, ¿e pójdzie za nim dok±dkolwiek pójdzie, £k. 9:57. W ten sposób Pan Jezus od pocz±tku wiedzia³, ¿e to jest te¿ kandydat na zdrajcê, £k. 6:64.
Mêdrzec w proszku i iskierce, pomija Prawdê Boga,1Kor. 1:18-21;3:18-20. Poszukiwacz", pojmuje w Nim jej Ducha i mi³o¶æ,2Te. 2:10
Trzeba wgl±daæ w ¦wiête Ksiêgi, które da³ nam w ³asce Pan. Mêdrzec swoj± marno¶æ zmierzy, zacznie badaæ Boski plan: w Chrystusow± krew uwierzy, doskona³y ujrzy stan.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Pokoja
Posty: 707
Rejestracja: 11 paź 2015, 16:09
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: Pokoja »

W tym temacie bardzo trafne jest porównanie postawy i losu Judasza do postawy i losu Achitofela:
Achitofel by³ radc± Dawida. Gdy syn królewski Absalom zbuntowa³ siê przeciwko ojcu, Achitofel zdradzi³ Dawida i przy³±czy³ siê do buntu.

Judasz Iszkariot, jeden z dwunastu wybranych aposto³ów, zaj±³ przy Panu podobnie uprzywilejowane miejsce, jakie kiedy¶ posiada³ Achitofel przy królu Dawidzie.

Koniec ¿ycia Judasza i Achitofela by³ taki sam – obydwaj, wieszaj±c siê, pope³nili samobójstwo (2 Sam.17:25; Mat. 27:1-5). Powy¿sze okoliczno¶ci pozwalaj± zauwa¿yæ w Achitofelu obraz na Judasza. Taki zwi±zek po¶wiadcza najwymowniej stwierdzenie samego Pana, gdy podczas ostatniej wieczerzy zacytowa³ s³owa Dawida z Psalmu 41 (Jan. 13:18).
W obu przypadkach, zarówno Dawid, w którym dzia³a³ duch Chrystusowy, jak i Pan Jezus Chrystus, powo³uj± siê na tre¶æ z Rdz. 3:15, która w sprzeczno¶ci z ich misj±, zosta³a zastosowana do nich, chocia¿ stosuje siê do ich przeciwników:
I ustanowiê nieprzyja¼ñ miêdzy tob± a kobiet±, miêdzy twoim potomstwem a jej potomstwem; ono zdepcze ci g³owê, a ty uk±sisz je w piêtê. Rdz. 3:15

Nawet przyjaciel mój, któremu zaufa³em, Który jad³ mój chleb, Podniós³ piêtê przeciwko mnie. Ps. 41:10

Nie o was wszystkich mówiê; Ja wiem, których wybra³em; lecz niech siê wype³ni Pismo: Ten, kto spo¿ywa chleb mój, podniós³ na mnie piêtê swoj±. J. 13:18

Bóg pokoju rych³o zetrze szatana pod stopami waszymi. £aska Pana naszego, Jezusa, niechaj bêdzie z wami. Rz. 16:20
Wrogowie Pana Jezusa uwa¿ali, ¿e on ma demona i szaleje (Mr. 3:21; J. 7:20; ; 8:48,52; 10:20), dlatego to siebie uznawali za potomstwo niewiasty z Rdz. 3:15. Jest napisane, ¿e Pan Jezus Chrystus odniós³ zwyciêstwo nad ziemskimi w³adzami i zwierzchno¶ciami, Kol. 2:15. Depcz±c swoj± piêt± g³owê wê¿a, odda³ ¿ycie za cz³owieka.
Mêdrzec w proszku i iskierce, pomija Prawdê Boga,1Kor. 1:18-21;3:18-20. Poszukiwacz", pojmuje w Nim jej Ducha i mi³o¶æ,2Te. 2:10
Trzeba wgl±daæ w ¦wiête Ksiêgi, które da³ nam w ³asce Pan. Mêdrzec swoj± marno¶æ zmierzy, zacznie badaæ Boski plan: w Chrystusow± krew uwierzy, doskona³y ujrzy stan.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Pokoja
Posty: 707
Rejestracja: 11 paź 2015, 16:09
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: Pokoja »

W Dawidzie dzia³a³ duch Chrystusowy, wiêc jego do¶wiadczenia by³y namiastk± techo, co spotka³o Pana Jezusa.
Mêdrzec w proszku i iskierce, pomija Prawdê Boga,1Kor. 1:18-21;3:18-20. Poszukiwacz", pojmuje w Nim jej Ducha i mi³o¶æ,2Te. 2:10
Trzeba wgl±daæ w ¦wiête Ksiêgi, które da³ nam w ³asce Pan. Mêdrzec swoj± marno¶æ zmierzy, zacznie badaæ Boski plan: w Chrystusow± krew uwierzy, doskona³y ujrzy stan.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Pokoja pisze: Jachu napisał/a:
http://www.trzybiada.pl/index.php?s=aktualnosc&id=240


W tym temacie bardzo trafne jest porównanie postawy i losu Judasza do postawy i losu Achitofela:
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Pokoja
Posty: 707
Rejestracja: 11 paź 2015, 16:09
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: Pokoja »

Jachu pisze:
Pokoja pisze: Jachu napisa³/a:
http://www.trzybiada.pl/index.php?s=aktualnosc&id=240


W tym temacie bardzo trafne jest porównanie postawy i losu Judasza do postawy i losu Achitofela:
:?:
Pozdrawiam
Mêdrzec w proszku i iskierce, pomija Prawdê Boga,1Kor. 1:18-21;3:18-20. Poszukiwacz", pojmuje w Nim jej Ducha i mi³o¶æ,2Te. 2:10
Trzeba wgl±daæ w ¦wiête Ksiêgi, które da³ nam w ³asce Pan. Mêdrzec swoj± marno¶æ zmierzy, zacznie badaæ Boski plan: w Chrystusow± krew uwierzy, doskona³y ujrzy stan.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Pokoja pisze:
Pozdrawiam
I wzajemnie. :-D
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzeczności w Biblii”