W Biblii każdy znajdzie to, czego szuka.

Sprzeczności w Biblii, krytyka etyki biblijnej itp.
Dział przeznaczony przede wszystkim dla tych, którzy nie wierzą w boskie natchnienie Biblii. Obowiązuje wewnętrzny regulamin

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

nesto pisze: Daje on do zrozumienia osobom traktującym na poważnie swój rozum, [...]
To się tylko Tobie tak wydaje... :-(
Pozwól, że inni to ocenią.

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

Nesto-napisał.
Ten wpis natomiast świadczy o bucie i arogancji Pokoi. Daje on do zrozumienia osobom traktującym na poważnie swój rozum, że są jak świnie, bo nie uwierzyli szaleńcom.
Najwyższy czas Pokoja, abyś popukał się w głowę..
Pokoja nie obraził Cię,natomiast Ty obrażasz P.Jezusa,bo on to powiedział.
Jest to ostatnie upomnienie.chryzolit.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Post autor: .Cyprian. »

wit pisze:
nesto pisze:No nie chciałeś chyba, abym rzeczywiście udowodnił, że Jezus jest Mesjaszem.
Właśnie tego oczekiwałem. Zaoferowałeś się przecież, że jesteś w stanie wszystko udowodnić. Tu jednak robisz pewną różnicę. Nawet nie zdajesz sobie sprawy jaką niedźwiedzią przysługę wyrządziłeś wszelkiej maści krytykom Biblii odpowiadając mi w ten sposób. Od samego początku żywiłem przekonanie, że na wszystkie ewentualne pytania jesteś w stanie odpowiedzieć, nawet gdyby one dotyczyły Bolka i Lolka czy potwora Spaghetii w kontekście Biblii, ale na pytanie o zagadnienie Jezusa Syna Bożego nie będziesz w stanie jej udzielić.
No i miałem rację.
;-) To był dobry, ukazujący pewne rzeczy, manewr intelektualny. Brawo wit.
A nesto oczywiście pozdrawiam.
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

chryzolit pisze: Pokoja nie obraził Cię,natomiast Ty obrażasz P.Jezusa,bo on to powiedział.
W takim razie zacytuję Jezusa:
Nie dawajcie psom tego, co święte, i nie rzucajcie pereł swoich przed wieprze, by ich snadź nie podeptały nogami swymi i obróciwszy się, nie rozszarpały was. Mt. 7:6

To jest moja odpowiedź dla ciebie - chryzolicie.
Jak się teraz czujesz?

.Cyprian., również pozdrawiam. Aczkolwiek entuzjazmu z szaleństwa innych podzielać nie umiem :->
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Awatar użytkownika
Pokoja
Posty: 707
Rejestracja: 11 paź 2015, 16:09
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: Pokoja »

nesto pisze:
Uczy³ te¿ jak traktowaæ tych, którzy siê nie znaj± na rzeczach ¶wiêtych:

Cytat:
Nie dawajcie psom tego, co ¶wiête, i nie rzucajcie pere³ swoich przed wieprze, by ich snad¼ nie podepta³y nogami swymi i obróciwszy siê, nie rozszarpa³y was. Mt. 7:6


¦winia nie zna siê na per³ach i traktuje je jak groch. Gdy odczuje, ¿e nie jest to groch, to depcze go w gnoju i mo¿e siê rzuciæ na tego, kto jej je rzuci³.
Ten wpis natomiast ¶wiadczy o bucie i arogancji Pokoi. Daje on do zrozumienia osobom traktuj±cym na powa¿nie swój rozum, ¿e s± jak ¶winie, bo nie uwierzyli szaleñcom.
Najwy¿szy czas Pokoja, aby¶ popuka³ siê w g³owê..
Nie d±¿ê do obra¿ania Ciebie, ani kogokolwiek, ale Ty zachowujesz siê, jak siê zachowujesz, to widaæ, a co chcia³e¶, to dosta³e¶:
Henryk, a jak uczy³ Jezus? Zostawcie pogan samych sobie i niech id± do piek³a?
A mo¿e jako¶ inaczej?
http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.p ... t=0#390195
Ty nie okazujesz ¿adnego szacunku dla tego, czego nie rozumiesz, ale tak bardzo go ¿±dasz dla siebie. Z tego powodu ju¿ nawet nie rozeznajesz siê w tym, czego siê domagasz i co otrzymujesz. To jest pokora, czy buta?
Mêdrzec w proszku i iskierce, pomija Prawdê Boga,1Kor. 1:18-21;3:18-20. Poszukiwacz", pojmuje w Nim jej Ducha i mi³o¶æ,2Te. 2:10
Trzeba wgl±daæ w ¦wiête Ksiêgi, które da³ nam w ³asce Pan. Mêdrzec swoj± marno¶æ zmierzy, zacznie badaæ Boski plan: w Chrystusow± krew uwierzy, doskona³y ujrzy stan.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzeczności w Biblii”