Pytanie

Sprzeczności w Biblii, krytyka etyki biblijnej itp.
Dział przeznaczony przede wszystkim dla tych, którzy nie wierzą w boskie natchnienie Biblii. Obowiązuje wewnętrzny regulamin

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Paszko
Posty: 453
Rejestracja: 31 maja 2016, 11:39

Post autor: Paszko »

Pokoja pisze: Jest 66 ksiąg Pisma Świętego, uznanych za natchnione. Nie ma w nim Ewangelii Tomasza.
Ależ w Piśmie jest Ewangelia Tomasza. Cytuje ją Paweł (1 Kor 2,9) oraz Łukasz (Łk 12, 13-14; 17,20-21); także Klemens Aleksandryjski (Kobierce 2, 9, 45, 5; 5, 14, 96, 3) uważał zapisy zawarte w tej ewangelii za natchnione. A skoro już mówimy o kształcie kanonu na długo przed jego ostatecznym ukształtowaniem się (II w.), to warto przypomnieć, że dla Justyna Męczennika kanoniczna i natchniona była Ewangelia Hebrajczyków, podobnie jak dla Tacjana, którego dzieło "Diapente" ("z pięciu") znane jest dziś jako "Diatessaron" ("z czterech"). Warto również i to przypomnieć, że perykopa nieznana Janowi, lecz obecna w Ew Hbr, została dopisana do Ew Jn - któryś z jej redaktorów najwyraźniej uznał, że zapisy Ew Hbr jednak są natchnione, skoro włączył je do Jana. A i Łukasz, jak to wykazałem uprzednio, uznawał za natchnionych nie dwóch swoich poprzedników, a "wielu", z których wypisywał. Stąd prosty wniosek, że autorzy tekstów tworzących kanon za natchnione uważali nie tylko te teksty, które dziś znamy z kanonu. Zresztą, możemy przeczytać o tym wprost w ostatecznej konkluzji nowotestamentowych ewangelii:

Jest ponadto wiele innych rzeczy, których Jezus dokonał, a które, gdyby je szczegółowo opisać, to sądzę, że cały świat nie pomieściłby ksiąg, które by trzeba napisać.
(Jn 21,25)

Co więcej, o tym, że cztery ewangelie nie mają żadnego monopolu na słowa wypowiedziane przez Jezusa, świadczą listy Pawła (1 Kor 11), Dzieje Apostolskie (20,35), jak również pisma Justyna, Klemensa Aleksandryjskiego i Orygenesa.

Tak więc na każde spisane słowo Jezusa pozostające poza kontekstem NT patrzeć należy jak na potencjalny bezcenny skarb - i oceniać ich natchnienie za pomocą Ducha Tego, który w nas mieszka, czyniąc tym samym nie członkami danej religii wedle przepisów człowieka, ale chrześcijanami wedle Ducha jedności, w którym zanurzył nas Mesjasz.
Pokoja pisze: A jak jest prawdziwie?
Bez kłamstwa i w Duchu, który jest z Boga.

Pokoja pisze: Z powyższych tekstów wynika, że Syn Boży odrzucał zło, a wybierał dobro, dlatego stał się Zbawicielem dla tych, którzy przyjęli jego naukę.
Był sobie raz pewien młodzieniec, któremu się zdawało, że dobre postępowanie w zupełności wystarczy, by wejść do Królestwa. Kiedy się okazało, jak bardzo się mylił, odszedł zasmucony (Mk 10).

Pokoja pisze: Ci jednak, którzy jej nie przyjęli, pochłania obecnie „ogień kontrowersji”. Nie można wybiórczo traktować Słowa Bożego, ale należy rozpoznawać i odrzucać zło, wynikające z ludzkich naleciałości w trakcie tłumaczenia na język narodowy.
A co z wszystkimi błędami chronologicznymi, historycznymi, stylistycznymi, leksykalnymi oraz niespójnościami, które grubą warstwą zalegają grecką wersję ewangelii? Cóż mi powiesz na ich temat?
Pokoja pisze: Istnieje przepaść między tymi, którzy uznają to zło, jako dzieła pisarzy oryginału, a tymi wierzącymi, którzy po przefiltrowaniu tego zła, szukają i wybierają oryginalnie natchnione Słowo Boże w całym Piśmie Świętym.
A ja Ci powiadam, że nie ma między nimi żadnej różnicy:

Nikt też nie może powiedzieć bez pomocy Ducha Świętego: «Panem jest Jezus»(1 Kor 12,3).

«Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego». Na to Jezus mu rzekł: «Błogosławiony jesteś, Szymonie, synu Jony. Albowiem nie objawiły ci tego ciało i krew, lecz Ojciec mój, który jest w niebie. (Mt 16,16-17)

Jezus nie przyniósł podziałów - lecz przykazanie miłości. Podziały stworzyli ci, co chwycili za miecz by zabijać i za ogień, by palić, odrzucając tym samym Ewangelię Jezusa. Kto bowiem tworzy podziały, odrzuca i bliźniego, i Ewangelię, która jest z Boga będącego Miłością (1 Jn 4,8).
ΛΕΓΕΙ ΙΗΣΟΥΣ ΟΥΚ ΕΣΤΙΝ ΤΕΘΑΜΜΕ
ΝΟΝ Ο ΟΥΚ ΕΓΕΡΘΗΣΕΤΑΙ ☩

Awatar użytkownika
karol210
Posty: 904
Rejestracja: 05 lut 2016, 8:53

Post autor: karol210 »

:prosze: Nikt też nie może powiedzieć bez pomocy Ducha Świętego: «Panem jest Jezus»(1 Kor 12,3).

Śmieszne ale prawdziwe !!

Niesmieszne dla mnie ... Ciarki az musi przelknac po pelną agresje gdy to uslyszy nawet nieswiadomie trzyma np.widelec noz itp Zalezy od zniewolenia czlowieka przez demona
Nieraz sam sprawdzam siebie jesli dam rade to mowic bez zlych mysli nawet jestem spokojny jak pod skrzydelkiem :)

Odradzam to testowac bo gdy mowi ktos bezgrzeszny nic mu demon nie zrobi ktory karmi sie takim grzesznym czlowiekiem i ma czesc wladzy w swiadomosci tegoz nieszczesnika.
diabelki i demony i szatanki tak naprawde u Dobrych ludzi nie istnieja bo nie ma sie czym karmic ów czekajakacy na Sad Ostateczny duch nieczysty
A gdy ktos grzeszy sprzedaje serce i swiatynie ciala diabłu jakby energie i to g*wno ożywa
Zareczam ze gdyby niebylo grzechu nie byloby zla pokusy

To juz nie istnieje w Planie Bozym tzw upadly aniol to jakby cos bylo a nie ma .
Wina tylko czlowieka oddaje swiatynie ciala tym zmarlakom tak zwąc i ich ozywia tj demonom
Demon to uschly lisc tylko Sad Ostateczny wyczysci z Ksiegi Życia
Bo ducha nic nie moze zabić tylko Bóg

PS: Są przypadki,, Nagłe "gdy śmierć tj szatana tzw dowodce(tam tez hierarchia )smierci Bóg unicestwia ale to wyjątki i wtedy taki czlowiek zyje dalej gdzie mial umrzec juz

Widzialem smierc to cien tylko taki bardziej chowajacy sie cien.Ostrzeglem osobe ze widze smierc i ta osoba wziela tam jakies leki itp i co sie stalo chyba nienawisc rozparla w promieniu 4km dokladnie wyciela 2 mlodych ludzi tego samego dnia tj nocy
A na poczatku sie smieli ze mnie ze smierc widze u tej osoby odeszla nagle umarl z okolicy na bialaczke chory jeden i drugi na zawal serca mlody czlowiek a znalem dobrego czlowieka 33 albo 34lata :cry: :cry: :cry:
A przed smiercia ostrzeglem wlasnego Sasiada przestali sie smiac gdy na drugi dzien dwoch nie zyje na wioskach gdzie smierc co pol roku starcow sie trafii...

Awatar użytkownika
karol210
Posty: 904
Rejestracja: 05 lut 2016, 8:53

Post autor: karol210 »

:prosze: Nikt też nie może powiedzieć bez pomocy Ducha Świętego: «Panem jest Jezus»(1 Kor 12,3).

Śmieszne ale prawdziwe !!

Niesmieszne dla mnie ... Ciarki az musi przelknac po pelną agresje gdy to uslyszy nawet nieswiadomie trzyma np.widelec noz itp Zalezy od zniewolenia czlowieka przez demona
Nieraz sam sprawdzam siebie jesli dam rade to mowic bez zlych mysli nawet jestem spokojny jak pod skrzydelkiem :)

Odradzam to testowac bo gdy mowi ktos bezgrzeszny nic mu demon nie zrobi ktory karmi sie takim grzesznym czlowiekiem i ma czesc wladzy w swiadomosci tegoz nieszczesnika.
diabelki i demony i szatanki tak naprawde u Dobrych ludzi nie istnieja bo nie ma sie czym karmic ów czekajakacy na Sad Ostateczny duch nieczysty
A gdy ktos grzeszy sprzedaje serce i swiatynie ciala diabłu jakby energie i to g*wno ożywa
Zareczam ze gdyby niebylo grzechu nie byloby zla pokusy

To juz nie istnieje w Planie Bozym tzw upadly aniol to jakby cos bylo a nie ma .
Wina tylko czlowieka oddaje swiatynie ciala tym zmarlakom tak zwąc i ich ozywia tj demonom
Demon to uschly lisc tylko Sad Ostateczny wyczysci z Ksiegi Życia
Bo ducha nic nie moze zabić tylko Bóg

PS: Są przypadki,, Nagłe "gdy śmierć tj szatana tzw dowodce(tam tez hierarchia )smierci Bóg unicestwia ale to wyjątki i wtedy taki czlowiek zyje dalej gdzie mial umrzec juz

Widzialem smierc to cien tylko taki bardziej chowajacy sie cien.Ostrzeglem osobe ze widze smierc i ta osoba wziela tam jakies leki itp i co sie stalo chyba nienawisc rozparla w promieniu 4km dokladnie wyciela 2 mlodych ludzi tego samego dnia tj nocy
A na poczatku sie smieli ze mnie ze smierc widze u tej osoby odeszla nagle umarl z okolicy na bialaczke chory jeden i drugi na zawal serca mlody czlowiek a znalem dobrego czlowieka 33 albo 34lata :cry: :cry: :cry:
A przed smiercia ostrzeglem wlasnego Sasiada przestali sie smiac gdy na drugi dzien dwoch nie zyje na wioskach gdzie smierc co pol roku starcow sie trafii...

Awatar użytkownika
Eutychus
Posty: 1924
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:54
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: Eutychus »

Wklej jeszcze raz, wszak do trzech razy sztuka.
Może w końcu ktoś zrozumie? :roll:
[you] Kim byś się okazał, Gdyby ON, Który Jest Najwyższym Sędzią, Sądził tak ciebie, jak ty sądzisz? (W.Sz.)
[you] Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)

Awatar użytkownika
karol210
Posty: 904
Rejestracja: 05 lut 2016, 8:53

Post autor: karol210 »

Nie moge usunac kopii..usun podam login wiem ze dwa razy wyslalo

A po drugie życ duchowo jest fajnie zawsze pogoda ducha..ale nie wolno grzeszyc kara spada natychmiast
Zareczylem ze bede zyl z duchem czasu tj Duchem Św ale nie man nic do stracenia tak jest w niebie :)
Tylko to przerabane ze nie mozna grzeszyc nic.
Na zwyklego nieznajacego Boga kara spafa jakby 1 a na znajacego Boga a grzeszy kara spada 10x1.
,,. Człowiek zaś duchowy rozsądza wszystko, sam zaś nie podlega niczyjemu osądowi."
Ale nie wolno grzeszyc.... :shock:

Ale warto polecam i oby z Chrystusem przez ktorego powstalismy i zostalismy odkupienii z sil zła

Nie wolno tego mowic ktorzy nie znaja Boga ale to co bedzie juz bylo a to co bylo bedzie a co jest jest juz bylo.
I mala nowina Nowego Testamentu dla Starego jest taka ze przez Przemienienie Pańskie Jezus moze zmienic los kazdego czlowieka gdzie u Boga jest ktory rzadzi przypadkami i tylko Bóg.

I male ostrzezenie dla coniektorych przed horoskopami itp np
Nawet najlepszy jadnowidz nie powie wam 6 w lotka.Jadnowidz z wlasnej woli to demonizm zreszta
Ostatnio zmieniony 24 paź 2017, 23:20 przez karol210, łącznie zmieniany 3 razy.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Eutychus pisze:Może w końcu ktoś zrozumie? :roll:
Wykluczone.
Jego nikt nie zrozumie. :-(
Za dużo w Nim Demonów.

Awatar użytkownika
karol210
Posty: 904
Rejestracja: 05 lut 2016, 8:53

Post autor: karol210 »

Henryk pisze:
Eutychus pisze:Może w końcu ktoś zrozumie? :roll:
Wykluczone.
Jego nikt nie zrozumie. :-(
Za dużo w Nim Demonów.
Nikt nie ma demona w sobie, ani nie wolno tak mowic klamst tzn tego co nie jest.Sam mowisz jak szatan

I to mowi czlowiek znajacy Biblię :aaa: gdzie to jest zakreslone w Biblii co odpowiedzialem Ci.
Tak mowisz to poszukaj diabla u siebie bo klamstwem sie sluzysz

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Paszko pisze:Jezus nie przyniósł podziałów - lecz przykazanie miłości. Podziały stworzyli ci, co chwycili za miecz by zabijać i za ogień, by palić, odrzucając tym samym Ewangelię Jezusa. Kto bowiem tworzy podziały, odrzuca i bliźniego, i Ewangelię, która jest z Boga będącego Miłością (1 Jn 4,8).
Brawo ! Pięknie napisane !
Paszko pisze:Tak więc na każde spisane słowo Jezusa pozostające poza kontekstem NT patrzeć należy jak na potencjalny bezcenny skarb - i oceniać ich natchnienie za pomocą Ducha Tego, który w nas mieszka, czyniąc tym samym nie członkami danej religii wedle przepisów człowieka, ale chrześcijanami wedle Ducha jedności, w którym zanurzył nas Mesjasz.
Duch Boży, gdy zamieszka w ciele człowieka przynosi do tegoż ciała zawsze miłość bezwarunkową
Takie dary jak mówienie językami czy dar proroctwa to dodatkowe dary ,
to, że tak powiem wartość dodana, gdyż najważniejsza jest Miłość (1 Kor 13 ;1- 13)

Doskonale wiemy jak się zachowywali i co sobą prezentowali chrześcijanie I w.
Chrześcijanie , w ciałach których mieszkał Duch Boga /Boga, który jest Miłością , Dobrocią , Ojcem/
Dlatego śmiem twierdzić, że dzisiaj nie ma wśród nas, takich ludzi w których mieszkał by Duch Boga .

Każdy kto jest ojcem czy matką doskonale wie co to jest miłość bezwarunkowa , dlatego aby oceniać teksty NT przez pryzmat Miłości,
(zawsze jeżeli piszę Miłość z dużej litery to mam na myśli miłość bezwarunkową)
niekoniecznie potrzebne jest to, by w człowieku mieszkał Duch Boga .

Dlatego napisałbym tak :
Tak więc na każde spisane słowo Jezusa pozostające poza kontekstem NT patrzeć należy jak na potencjalny bezcenny skarb
a oceniać je należny za pomocą Miłości(miłości bezwarunkowej) a nie według natchnienia tego ducha, który w nas mieszka.
Duch który w nas mieszka jest duchem człowieczym - egoistycznym duchem
który będąc członkiem danej organizacji religijno-wyznaniowej , zawsze będzie swoje chwalił a cudze ganił ,
postępując wedle przepisów człowieka, obowiązujących w danej społeczności religijnej , a nie wedle przepisów Ducha tj. jedności, Miłości , w których zanurzył nas Mesjasz.
Ostatnio zmieniony 25 paź 2017, 10:30 przez efroni, łącznie zmieniany 2 razy.
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

karol210 pisze:Nikt nie ma demona w sobie, ani nie wolno tak mowic klamst tzn tego co nie jest.Sam mowisz jak szatan
:aaa: Co za zmiana postawy .
O mnie napisałeś, że mam demona :-D
Przypomniałem Ci, że postawiłeś mnie /tym samym/ w jednym szeregu z Jezusem :lol:
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
Pokoja
Posty: 707
Rejestracja: 11 paź 2015, 16:09
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: Pokoja »

Paszko pisze:A co z wszystkimi b³êdami chronologicznymi, historycznymi, stylistycznymi, leksykalnymi oraz niespójno¶ciami, które grub± warstw± zalegaj± greck± wersjê ewangelii? Có¿ mi powiesz na ich temat?
Proszê o przyk³ady.
Mêdrzec w proszku i iskierce, pomija Prawdê Boga,1Kor. 1:18-21;3:18-20. Poszukiwacz", pojmuje w Nim jej Ducha i mi³o¶æ,2Te. 2:10
Trzeba wgl±daæ w ¦wiête Ksiêgi, które da³ nam w ³asce Pan. Mêdrzec swoj± marno¶æ zmierzy, zacznie badaæ Boski plan: w Chrystusow± krew uwierzy, doskona³y ujrzy stan.

Awatar użytkownika
Pokoja
Posty: 707
Rejestracja: 11 paź 2015, 16:09
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: Pokoja »

Paszko pisze:
Pokoja pisze: Jest 66 ksi±g Pisma ¦wiêtego, uznanych za natchnione. Nie ma w nim Ewangelii Tomasza.
Ale¿ w Pi¶mie jest Ewangelia Tomasza. Cytuje j± Pawe³ (1 Kor 2,9) oraz £ukasz (£k 12, 13-14; 17,20-21);
To nie jest Ewangelia T., a tylko wersety z NT :oops:
Przy badaniu przekazu S³owa Bo¿ego nie zajmujê siê tym, czego nie ma w Pi¶mie ¦wiêtym. Z Biblii dowiadujê siê, ¿e jest tam to, co jest konieczne do poznania Syna Bo¿ego, jako Zbawiciela i tylko tego siê trzymam. Nie podwa¿am istnienia czego¶ innego, poza Pi¶mem ¦wiêtym, ale wierzê, ¿e nale¿y je poznaæ tylko na podstawie jego zawarto¶ci. Poznajê wiêc w tym celu historiê i inne przedmioty.
Paszko pisze:Jezus nie przyniós³ podzia³ów - lecz przykazanie mi³o¶ci. Podzia³y stworzyli ci, co chwycili za miecz by zabijaæ i za ogieñ, by paliæ, odrzucaj±c tym samym Ewangeliê Jezusa. Kto bowiem tworzy podzia³y, odrzuca i bli¼niego, i Ewangeliê, która jest z Boga bêd±cego Mi³o¶ci± (1 Jn 4,8).
Pan Jehoszua (Jezus) oczywi¶cie z ¯yda i poganina uczyni³ jednego cz³owieka Ko¶cio³a i pojedna³ ich w sobie z Bogiem przez krzy¿, ale poza tym walka nawet miêdzy Chrze¶cijanami toczy siê nadal, Jak. 4:1-4.
S³owo Bo¿e w tym przypadku naucza najczê¶ciej o krótkim mieczu, sztylecie, czy no¿u ofiarnym. Taki jest u¿ywany na ogó³ w skytobójczych aktach, dlatego tajemnica nieprawi¶ci z nienacka, k³óci rodziny, narody i ca³y ¶wiat. Wielkim z³em jest, gdy taki miecz jest u¿ywany przeciwko cz³owiekowi, a nie grzechowi.

Uzycie S³owa Bo¿ego, jako miecza Ducha przeciwko grzechowi, a w tym grzechowi w w³asnym ciele, te¿ jest takim krótkim mieczem, ale jest wskazane.
Mêdrzec w proszku i iskierce, pomija Prawdê Boga,1Kor. 1:18-21;3:18-20. Poszukiwacz", pojmuje w Nim jej Ducha i mi³o¶æ,2Te. 2:10
Trzeba wgl±daæ w ¦wiête Ksiêgi, które da³ nam w ³asce Pan. Mêdrzec swoj± marno¶æ zmierzy, zacznie badaæ Boski plan: w Chrystusow± krew uwierzy, doskona³y ujrzy stan.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Zestawienie
Liczba ksiag Pisma Swietego ...................................................................... 66
Wartosc liczbowa pierwszych liter 66 ksiag Pisma Swietego ................ 2520
Wartosc liczbowa słów greckich "PAN JEZUS CHRYSTUS".............. 2586

Powyższe rozważanie uczy nas, że: (1) Tylko 66 ksiag składa sie na kanon
Pisma Swietego, (2) Wszystkie 66 ksiag swiadczy o wielce wywyższonym przez
Boga na niebie i na ziemi Panu Jezusie Chrystusie (Dz. Ap. 2:36; Fili. 2:11).
cyt z Chronologii Biblijnej 1974
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Paszko
Posty: 453
Rejestracja: 31 maja 2016, 11:39

Post autor: Paszko »

efroni pisze: Brawo ! Pięknie napisane !
Dziękuję, spróbuję przekazać Autorowi... :-D
efroni pisze: Doskonale wiemy jak się zachowywali i co sobą prezentowali chrześcijanie I w.
Ogólnie masz rację, lecz nadmienię tylko delikatnie, że kłótnia o pieniądze opisana w Dz 5,1-11 nigdy nie należała do moich ulubionych fragmentów Pisma :-(

efroni pisze: Każdy kto jest ojcem czy matką doskonale wie co to jest miłość bezwarunkowa
Ogólnie tak, ale czy pamiętasz sprawę Madzi z Sosnowca? :-(

efroni pisze: dzisiaj nie ma wśród nas, takich ludzi w których mieszkał by Duch Boga .
No, może rzeczywiście nie siedzi cięgiem, ale wierzę, że od czasu do czasu zagląda, żeby podlać kwiatki... ;-)

efroni pisze: aby oceniać teksty NT przez pryzmat Miłości,
(zawsze jeżeli piszę Miłość z dużej litery to mam na myśli miłość bezwarunkową)
niekoniecznie potrzebne jest to, by w człowieku mieszkał Duch Boga .
Masz rację.
efroni pisze: Duch który w nas mieszka jest duchem człowieczym - egoistycznym duchem
który będąc członkiem danej organizacji religijno-wyznaniowej , zawsze będzie swoje chwalił a cudze ganił , postępując wedle przepisów człowieka, obowiązujących w danej społeczności religijnej , a nie wedle przepisów Ducha tj. jedności, Miłości , w których zanurzył nas Mesjasz.
Powiem tak: dobrze, że mój proboszcz nie czyta moich postów na niniejszym forum :-). A może jednak czyta? :aaa:

Pokoja pisze:
Paszko pisze:A co z wszystkimi błędami chronologicznymi, historycznymi, stylistycznymi, leksykalnymi oraz niespójnościami, które grubą warstwą zalegają grecką wersję ewangelii? Cóż mi powiesz na ich temat?
Proszę o przykłady.
Ależ proszę uprzejmie...

Przykład błędu chronologicznego: Łk 4,5-12 i Mt 4,5-10

Przykład błędu historycznego: Łk 2,1-2 + Mt 2,22 sprzeczne ze "Starożytnościami żydowskimi" historyka Flawiusza ks. XVIII, I, 1 + II,1.

Przykład błędu stylistycznego: 410 na 678 wersetów Ew Mk zaczyna się od spójnika καὶ.

Przykład błędu leksykalnego: οδον ποιειν (Ew Mk 2,23) urobiony na grekę z łacińskiego idiomu iter facere.

Przykład niespójności: Mt 8,28 i Łk 8,27

Pokoja pisze: To nie jest Ewangelia T., a tylko wersety z NT :oops:

Wskaż zatem źródło nowotestamentowego cytatu w 1 Kor 2,9 następującego po słowach: "głosimy, jak zostało napisane". Wyjaśnij gdzie zapisano, kto zapisał, co zapisał i na koniec wyjaśnij dlaczego tekst kanoniczny dla Pawła nie znajduje się w dzisiejszym kanonie, który ma być rzekomo zamkniętą całością. To samo zresztą spróbuj zrobić z Jn 7,38, który dowodzi, że Jezus uznawał za natchnione wersety, których dziś w kanonie nie znajdziemy :-(

Poza tym kiedy spisywane były wersety Pawła, nie było żadnego NT. To, że Bóg jest w NT, nie oznacza, że NT jest Bogiem. Gdyby wiatr Historii spalił kiedyś wszystkie egzemplarze Pisma, Ewangelia żyłaby dalej w chrześcijanach, gdyż jest Żywym Słowem, które trwa w nas, i tak było od samego początku, odkąd opuściło usta Mesjasza, by zasiać w nas wzrastające niepostrzeżenie i niezniszczalne Królowanie Boga, który jest Duchem.
ΛΕΓΕΙ ΙΗΣΟΥΣ ΟΥΚ ΕΣΤΙΝ ΤΕΘΑΜΜΕ
ΝΟΝ Ο ΟΥΚ ΕΓΕΡΘΗΣΕΤΑΙ ☩

Awatar użytkownika
Pokoja
Posty: 707
Rejestracja: 11 paź 2015, 16:09
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: Pokoja »

karol210 pisze:Nie moge usunac kopii..usun podam login wiem ze dwa razy wyslalo
Czy prosi³e¶ Moderacjê, aby usuneli ten spam? Po godzinie od wys³ania postu, to tylko oni mog± usun±æ przypadkowo zdublowany post.
Mêdrzec w proszku i iskierce, pomija Prawdê Boga,1Kor. 1:18-21;3:18-20. Poszukiwacz", pojmuje w Nim jej Ducha i mi³o¶æ,2Te. 2:10
Trzeba wgl±daæ w ¦wiête Ksiêgi, które da³ nam w ³asce Pan. Mêdrzec swoj± marno¶æ zmierzy, zacznie badaæ Boski plan: w Chrystusow± krew uwierzy, doskona³y ujrzy stan.

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Paszko pisze: Powiem tak: dobrze, że mój proboszcz nie czyta moich postów na niniejszym forum . A może jednak czyta?
:mrgreen: Spokojnie . Jeżeli w KK jest miejsce i dla ks. prof. Michała Hellera i dla o. Rydzyka i dla ks. Natanka , Lemańskiego czy ks. proboszcza Kapronia
to Twój proboszcz powinien dziękować Bogu, że ma takiego rozumnego , otwartego parafianina :-D
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzeczności w Biblii”