SPRZECZNOŚCI DOTYCZĄCE KRÓLESTWA BOŻEGO ( NIEBIAŃSKIEGO)

Sprzeczności w Biblii, krytyka etyki biblijnej itp.
Dział przeznaczony przede wszystkim dla tych, którzy nie wierzą w boskie natchnienie Biblii. Obowiązuje wewnętrzny regulamin

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Henryk pisze:Odpowiadając jednocześnie Wuce, - powinna wiedzieć, że „zbawienie” niewiele ma wspólnego ze spłodzeniem do duchowej natury.
Nie douczyli mnie zapewne. Obejdzie się.
Henryk pisze:Tak to jest, gdy za tłumaczenie biorą się profani nie wierzący w istnienie Stwórcy.
A co zrobili wierzący w Stwórcę? Widzimy w realu i na forach wszelakich, na tym też.
A w dodatku, czy ktoś tu nie wierzy w Stwórcę? Myślę, że kazdy wierzy, tylko religie i denominacje zrobiły swoje, czyli maksymalnie skłóciły ludzi, zrodziły podziały i szufladkowanie. Tyle zrobili ci, którzy mieli jednoczyć wierzących, mieli właściwą drogę wskazywać.
Wierzyć, Henryku, ale po jakiemu? Po katolicku, protestancku, badackiemu, świadkowemu, prawosławnemu, grekokatolickiemu, koptyjskiemu...?

Awatar użytkownika
Paszko
Posty: 453
Rejestracja: 31 maja 2016, 11:39

Post autor: Paszko »

chryzolit pisze: Ciekawie to ująłeś.
Pozdrawiam.
Tak rzecz ująłem, jak ją rozumiem. Inaczej bym nie umiał.

RN pisze: W tym przypadku słowo ''ujrzeć'' oznacza wejść do Królestwa, być jego uczestnikiem.
"Ujrzeć" nie oznacza "wejść". Nikodem ujrzał, ale nie wszedł, stąd takie właśnie słowa do niego.

RN pisze: Jeszcze taka ciekawostka.
Znane tłumaczenie ''narodzić się na nowo wydaje się być tłumaczeniem wymijającym lub niepełnym. Użyte tam słowo ''ανωθεν'' ma oznaczać też ''z góry''
Jeśli przyjmiemy tłumaczenie ''z góry'', wtedy za wspomnianym narodzeniem stałby chyba Bóg. A więc nie byłoby to zależne od człowieka.
Nie jest zależne o tyle, że "wiatr Ducha wieje kędy chce" - a jest o tyle, że każdy z własnej woli może odrzucić Boga w dowolnej chwili.

Tłumaczenie "z góry" zamiast "na nowo" sprawia, że zdziwienie Nikodema i słowa o wpełzaniu do łona matki wydają się nieco bez sensu.
Henryk pisze: Przecież człowiek nie spłodzi (urodzi) osła, tak jak śliwa nie wyda cytryny.

Koń zwykle rodzi konia. Człowiek rodzi człowieka. Bóg rodzi Boga.
(Ew Filipa 102a)

Człowiek łączy się z człowiekiem. Koń łączy się z koniem. Osioł łączy się z osłem. Gatunki są takie, że łączą się z przedstawicielami swego gatunku. Tak samo duch tworzy wspólnotę z duchem, słowo tworzy wspólnotę ze słowem [a światłość] tworzy wspólnotę ze światłością. Jeśli stajesz się człowiekiem, [człowiekiem] jest ten, kto będzie cię kochał. Jeśli stajesz się [duchem], duchem będzie ten, kto się z tobą połączy. [Jeśli] stajesz się Słowem, Słowem jest ten, który połączy się z tobą. Jeśli stajesz się światłością, światłością jest ten, który łączy się z tobą. Jeśli stajesz się kimś z wysoka, ci z wysoka spoczną na tobie.Jeśli stajesz się koniem albo osłem, albo bydlęciem, albo psem, albo owcą, albo kimś z innych zwierząt, które są zewnątrz, i z tych, którzy są na dole, to nie będzie cię miłował ani człowiek,ani duch, ani Słowo, ani światłość, ani nie będą spoczywać w tobie ci, z wysoka, ani ci wewnątrz, a ty nie masz w nich żadnego udziału
(Ew Filipa 113)
ΛΕΓΕΙ ΙΗΣΟΥΣ ΟΥΚ ΕΣΤΙΝ ΤΕΘΑΜΜΕ
ΝΟΝ Ο ΟΥΚ ΕΓΕΡΘΗΣΕΤΑΙ ☩

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

Henryk
Henryk napisał do RN: "Tak to jest, gdy za tłumaczenie biorą się profani nie wierzący w istnienie Stwórcy.
Jak ateista może pouczać o Bogu, jak głuchy może być krytykiem muzycznym, a ślepy rozkoszować się widokami?
RN- ty jesteś takim głuchym, ślepym, a bierzesz się za coś, na czym zupełnie nie znasz się!
Umiesz jedynie znaleźć "sprzeczności", które wyłącznie dla takich jak Ty są sprzecznościami."
Sprzeczności w Biblii są, a RN miał na tyle odwagi, aby je wykazać.

Przy okazji zauważyłem, że werset Jan. 3.6 zawiera bardzo ważny błąd dotyczący wody:

Jan.3.6...Odpowiedział Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do Królestwa Bożego.

Prawidłowo powinno być napisane o Wodzie z dużej litery:

Jan.3.6...Odpowiedział Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi z Wody i z Ducha, nie może wejść do Królestwa Bożego.

Jezus mówił o Wodzie pochodzącej ze Źródła, a nie o zwykłej wodzie, którą wykorzystuje się do chrztu wodnego, który nie ma żadnego znaczenia.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

ratao pisze:Jezus mówił o Wodzie pochodzącej ze Źródła, a nie o zwykłej wodzie, którą wykorzystuje się do chrztu wodnego, który nie ma żadnego znaczenia.
Popatrz, popatrz. A to news. Przecież to jest mega ważne. Zmienia zupełnie rozumienie i przesłanie chrztu, o który przez stulecia ludzie się żrą, jak wilki.
Dzięki wielkie.
Oczywiście, że sprzeczności są, a jedynie można je na siłę, często wręcz (brzydko mówiąc) na chama wytłumaczyć.
To jest tak, jak stwierdzenia KrK, że katolik ma coś "do wierzenia podane" i jak w to nie wierzy to jest heretykiem. Wieczne dziewictwo itp.bajdy są tego najlepszym przykladem. protestanci i "okolice", z Biblii zrobili taką "wieczną dziewicę". Nikt w krok nie zaglądał, ale błonę dziewiczą każdy widział. Sorki, ale takie mam odczucia po tych dyskusjach.

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

wuka
wuka pisze:
ratao pisze:Jezus mówił o Wodzie pochodzącej ze Źródła, a nie o zwykłej wodzie, którą wykorzystuje się do chrztu wodnego, który nie ma żadnego znaczenia.
Popatrz, popatrz. A to news. Przecież to jest mega ważne. Zmienia zupełnie rozumienie i przesłanie chrztu, o który przez stulecia ludzie się żrą, jak wilki.
Dzięki wielkie.
Zapewne będziesz jedyną osobą na forum, która zauważy tą istotną różnicę. Jeszcze dokładniej powinno być napisane:

Jan.3.6...Odpowiedział Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi z Wody Żywej i z obecnego w naszych Sercach Ducha Bożego, nie może wejść do Królestwa Bożego.

W Biblii o sercu pisze się z małej litery, aby ludzie nie poznali naszego Skarbu, Serca Duchowego. Podobnie jak nie znają Wody Żywej.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

ratao pisze: Zapewne będziesz jedyną osobą na forum, która zauważy tą istotną różnicę.
A ty, ratao, może jesteś tu dla tej sprawy, abyś mi o tym powiedział. Dziękuję.
Czy poprawny cytat z J jest z VEw.?

Henryk
Posty: 11716
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

ratao pisze:Sprzeczności w Biblii są, a RN miał na tyle odwagi, aby je wykazać.
Podobnie jak inny miał odwagę wykazać, że Ziemia jest płaska.
Faktycznie trzeba odwagi, aby objawić światu swe ubóstwo ducha...
Ratao mam od dawna w ignorze, lecz nie pogniewa się, gdy wykaże Jego dyletantyzm w sprawach Biblii.
Ratao odkrył:
Przy okazji zauważyłem, że werset Jan. 3.6 zawiera bardzo ważny błąd dotyczący wody:
Błąd,- bo Ratao jest mądrzejszy od sługi Bożego Jana. :xhehe:

Woda w Biblii zawsze jest symbolem Prawdy.
Ef 5:26 bg "Aby go poświęcił, oczyściwszy omyciem wody przez słowo;"
Nie woda oczyszcza, lesz Słowo Boże- Prawda.
J 4:14 bg "Lecz kto by pił onę wodę, którą ja mu dam, nie będzie pragnął na wieki; ale ta woda, którą ja mu dam, stanie się w nim studnią wody wyskakującej ku żywotowi wiecznemu."

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Post autor: .Cyprian. »

Jakoś tak jest, że dwa nurty są obecne. Jedni nie wierzą w żadne słowo zapisane w Biblii - tzw. "zaprzeczacze" i chętnie się wypowiadają, lubią zaprzeczać. Drudzy, wierzą, ale nie do końca, pewne rzeczy im nie pasują i postanawiają poprawiać - tzw. poprawiacze.

Powiem tak, żeby nie było, że się tu wymądrzam i w lepszym świetle stawiam. Przechodziłem przez ten etap poprawiacza. Sam wiem, na własnej skórze, jak to jest i do czego to prowadzi - do niczego dobrego. Życzę tym wszystkim, którzy są na tych obu etapach, żeby to były dla nich tylko krótkotrwałe etapy, z których wyjdą szybko w dobrym kierunku.

Jako ludzkość, wszyscy razem, mówiąc pospolitym językiem - jedziemy na tym samym wózku w tym sensie, że tylko jedna nadzieja jest dla nas - ta przedstawiona w Biblii.
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

Paszko pisze:
Nikodem ujrzał, ale nie wszedł, stąd takie właśnie słowa do niego.
To nie jest takie oczywiste.
Nie przypominam sobie wersetu, który mówiłby o wchodzeniu lub nie wchodzeniu Nikodema do Królestwa.
Oczywiście pośrednio można tworzyć różne domysły.

Paszko pisze: każdy z własnej woli może odrzucić Boga w dowolnej chwili.
To również na podstawie lektury Pisma nie jest takie oczywiste.
Ten, który ma zatwardzony umysł nie odrzuci. Wybrani, chyba ewentualnie mogą to zrobić.
Są jeszcze tacy, którzy .już jako grzesznicy zostali stworzeni na dzień sądu, i ci nie mają co odrzucać, bo już na wstępie są zaprogramowani do bycia odrzuconymi i odrzucającymi.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

Henryk pisze:

Woda w Biblii zawsze jest symbolem Prawdy.
Nie zawsze :->

WODA TO LUDY I NARODY

KSIĘGA OBJAWIENIA 17. 15. BIBLIA WARSZAWSKA

"I mówi do mnie: Wody, które widziałeś, nad którymi rozsiadła się wszetecznica, to ludy i tłumy, i narody, i języki."
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Henryk
Posty: 11716
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

RN pisze:
Henryk pisze: Nie zawsze :->

WODA TO LUDY I NARODY
Tak. Racja.
Jednak te "wody" z Objawienia wyschną.
W odróżnieniu od niezmiennej i stałej Prawdy.
Wody Eufratu zasilającego starożytny Babilon, przestały płynąć do miasta...
Tym sposobem zdobyto go i zburzono.

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

R.N.-napisał.
Są jeszcze tacy, którzy .już jako grzesznicy zostali stworzeni na dzień sądu, i ci nie mają co odrzucać, bo już na wstępie są zaprogramowani do bycia odrzuconymi i odrzucającymi.
To znaczy,że przyjmujesz przeznaczenie już od powstania człowieka? - przeznaczenie w każdym wymiarze,bo tak wynika z Twojego wpisu.
Ale mam pytanie,czy Ty R.N-jesteś przeznaczony do czegoś?
Przeznaczenie to znaczy brak wolnej woli i prawa wyboru.
Czy jesteś pozbawiony prawa wyboru i wolnej woli>?

Jeżeli jednak masz wolna wolę i prawo wyboru,to dlaczego odbierasz to innym?

Przy tym sugerujesz,że tak wypływa z Biblii.
Dziwne.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

wuka
wuka pisze:
ratao pisze: Zapewne będziesz jedyną osobą na forum, która zauważy tą istotną różnicę.
A ty, ratao, może jesteś tu dla tej sprawy, abyś mi o tym powiedział. Dziękuję.
Czy poprawny cytat z J jest z VEw.?
To bardzo dobrze, że jesteś otwarta na poznawanie prawdy i nie jesteś niewolnikiem innych ludzi i ich poglądów.

Woda Żywa jest Duchem - Bożą Energią, która ożywia wszystko co żyje. Jak zapewne zauważyłaś, w chrześcijaństwie jakoś o niej zapomniano lub świadomie ukrywa się jej istnienie przed pospolitymi wiernymi. Obecny w nas Duch Boży chce nas prowadzić, pomagać i ochraniać. To On pomagał nam i pomaga w rożnych życiowych trudnościach. To On z pomocą Wody Żywej - Bożej Energii, dokonuje narodzenia na nowo.

W VEw jest napisane o Wodzie z dużej litery, ale ja napisałem rozszerzona własną interpretację, zgodną z prawdą przekazaną przez Jezusa.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
Paszko
Posty: 453
Rejestracja: 31 maja 2016, 11:39

Post autor: Paszko »

RN pisze: To nie jest takie oczywiste.
Nie przypominam sobie wersetu, który mówiłby o wchodzeniu lub nie wchodzeniu Nikodema do Królestwa.
Oczywiście pośrednio można tworzyć różne domysły.
Jeśli czyjeś słowa zdradzały, że mówiący jest natchniony Duchem Boga i dysponuje wiedzą objawianą nie przez ludzi, lecz przez Ojca, był chwalony przez Jezusa, jako ktoś bliski Królestwa (uczony w Piśmie z Mk 12) albo "błogosławiony" (Szimon Bar-Jona). Jeśli ktoś zdradzał, że Ojciec nie objawia mu żadnej wiedzy nadprzyrodzonej, jak Jan Chrzciciel, który nie miał bladego pojęcia, czy Jezus jest Mesjaszem i musiał dopiero wysyłać posłów z więzienia, gdyż od Boga tego nie wiedział, wtedy dla Jezusa było jasne, że w danym człowieku nie króluje Bóg i taki człowiek jest poza Królestwem. Ten sam motyw wraca u Nikodema, który widzi czynione przez Jezusa znaki i rozumuje, że tak wielki znaki muszą być czynione mocą Boga, ale reszta to dla niego wielka zagadka. Jezus strofuje go za niewiedzę, przeciwstawiając ją wiedzy Jezusa i jego uczniów:

rzekł mu Jezus:
«Ty jesteś nauczycielem Izraela, a tego nie wiesz?
Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, że to mówimy, co wiemy
(Jn 3,10-11)

Jak wygląda Królestwo, wiadomo z Dobrej Nowiny Jezusa o Królestwie:

Przyszło już do was królestwo Boga (Łk 11,20)
uczynił nas królestwem (Ap 1,6, por. Wj 19,6)
Królestwo Boga jest w was (Łk 17,21)
Jeśli się ktoś nie narodzi powtórnie, nie może ujrzeć królowania Boga (Jn 3,3)
Ci, których prowadzi Duch Boga, są Synami Bożymi (Rz 8,14)
Duch Boga w was mieszka (Rz 8,9)
Bóg trwa w nas (1 Jn 4,12)
Słów tych, które wam mówię, nie wypowiadam od siebie (Jn 14,10)
A nauka, którą słyszycie, nie jest moja – ale Tego, który Mnie posłał (Jn 14,24)
Ojciec, który trwa we Mnie, On sam dokonuje tych dzieł (Jn 14,10)
Duch Ojca waszego będzie mówił przez was (Mt 10,20)

Nikodema najwyraźniej Bóg nie prowadził ani przez niego nie mówił - przynajmniej w Ew Jn 3.
RN pisze: To również na podstawie lektury Pisma nie jest takie oczywiste.
Ten, który ma zatwardzony umysł nie odrzuci. Wybrani, chyba ewentualnie mogą to zrobić.
Są jeszcze tacy, którzy .już jako grzesznicy zostali stworzeni na dzień sądu, i ci nie mają co odrzucać, bo już na wstępie są zaprogramowani do bycia odrzuconymi i odrzucającymi.
Słusznie powiedział Pan: „Niektórzy weszli śmiejąc się do Królestwa Niebieskiego i wyszli [śmiejąc] się z niego” (Ew Filipa 97)

Co do wolnej woli i predestynacji, wydaje się, że Pismo właśnie zaczyna się od aktu wolnej woli człowieka.
ΛΕΓΕΙ ΙΗΣΟΥΣ ΟΥΚ ΕΣΤΙΝ ΤΕΘΑΜΜΕ
ΝΟΝ Ο ΟΥΚ ΕΓΕΡΘΗΣΕΤΑΙ ☩

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

Henryk
Woda w Biblii zawsze jest symbolem Prawdy.
Ef 5:26 bg "Aby go poświęcił, oczyściwszy omyciem wody przez słowo;"
Nie woda oczyszcza, lesz Słowo Boże- Prawda.
Woda Żywa w Biblii zawsze jest symbolem Ducha - Bożej Energii w działaniu.

5:26 BW Aby go uświęcić, oczyściwszy go kąpielą wodną przez Słowo.

Słowo Boże, obecny w nas Chrystus, Duch Boży, oczyszcza Wodą Żywą - Świętą Bożą Energią.
J 4:14 bg "Lecz kto by pił onę wodę, którą ja mu dam, nie będzie pragnął na wieki; ale ta woda, którą ja mu dam, stanie się w nim studnią wody wyskakującej ku żywotowi wiecznemu.
Jan 7.38 Kto wierzy we mnie, jak powiada pismo, z wnętrza jego popłyna rzeki wody żywej.
Jan 7.39...A powiedział to o Duchu...


To jest potwierdzenie, że nie chodzi o zwykłą wodę, ale o Wodę Żywą, która jest symbolem Ducha - Bożej Energii.

Od wielu lat korzystam z Daru Wody Żywej, Daru Ducha dostępnego dla każdego.

...starajcie się też usilnie o Dar Ducha
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzeczności w Biblii”