Nieprawda o zbawieniu przez Łaskę w Efez.2.8

Sprzeczności w Biblii, krytyka etyki biblijnej itp.
Dział przeznaczony przede wszystkim dla tych, którzy nie wierzą w boskie natchnienie Biblii. Obowiązuje wewnętrzny regulamin

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Nieprawda o zbawieniu przez Łaskę w Efez.2.8

Post autor: amiko »

Queza

Ze strony: http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.p ... 609#464609
Queza pisze:Paweł nie był oszustem, był bardzo dobry w przestrzeganiu zasad, ale po spotkaniu z Jezusem Chrystusem zrozumiał, że to nie o zasady chodzi, nie o zasługi. Przekonał się, że zasady nie są najważniejsze, a najważniejsza jest łaska: prezent, który dostaliśmy za darmo, a za który On - Jezus musiał zapłacić najwyższą cenę.
[center]Nieprawda o zbawieniu przez Łaskę, w obecnych tłumaczeniach Efez.2.8[/center]
Prawda o tej Łasce, obecnym w nas Chrystusie, Słowie Bożym, została świadomie zafałszowana.
Efez.2.8 Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar.

Prawidłowe tłumaczenie powinno być takie:
Efez.2.8 Albowiem przez wiarę, Łaską możecie być zbawieni, i to nie z was: Boży to dar.

Jest to zgodne z prawdą zawartą w :
Jak. 1.21 I przyjmijcie z łagodnością wszczepione w was Słowo, które może zbawić dusze wasze.

Na 16 tłumaczeń, tylko w 3 Słowo jest napisane prawidłowo, z dużej litery. Z tego powodu w Efez.2.8, Łaska też powinna być napisana z dużej litery.

Prawidłowe tłumaczenie Efez.2.8 jest zgodne z Ewangelią Chrystusową o obecnym w nas Słowie Bożym, Chrystusie ( Kol.1.24 - 28), którą głosił Paweł i apostołowie, a obecne chrześcijaństwo nie chce jej głosić. To dzięki obecnemu w nas Chrystusowi możemy być zbawieni.
Jesteśmy odkupieni, ale możemy być zbawieni.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

ratao pisze:Jest to zgodne z prawdą zawartą w :
Jak. 1.21 I przyjmijcie z łagodnością wszczepione w was Słowo, które może zbawić dusze wasze.
Przedwczoraj właśnie czytałam List Jakuba i o tym samym myslałam. Nawet chciałam coś skrobnąć, ale nie miałam kompa pod ręką, a potem mi się odechciało ;-)
Dzięki, że podjąłeś temat.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Nieprawda o zbawieniu przez Łaskę w Efez.2.8

Post autor: Krystian »

Nie wiem dlaczego, że my wierzący w Boga mamy udowodnić Jego istnienie.
Przytoczę słowa papieża, choć wiecie, że mi bardzo daleko do KrK.

"Nie mam do powiedzenia nic tym, którzy wątpią w Boga.
Mogę im tylko przypomnieć o mojej pogardzie i ich niedoli.
Nie muszę udowadniać, że Bóg istnieje. To wy powinniście
wykazać, że nie istnieje[...] Bóg istnieje, jednak nie będzie
nami zainteresowany, dopóty my nie będziemy zainteresowani
wyłącznie Nim"

Pius XIII
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzeczności w Biblii”