Ja wierzę Jezusowi, a Ty komu wierzysz?

Sprzeczności w Biblii, krytyka etyki biblijnej itp.
Dział przeznaczony przede wszystkim dla tych, którzy nie wierzą w boskie natchnienie Biblii. Obowiązuje wewnętrzny regulamin

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Nieziem
Posty: 893
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: Ja wierzę Jezusowi, a Ty komu wierzysz?

Post autor: Nieziem »

krzysiekniepieklo pisze:
09 mar 2024, 13:50
Pwt 21
22 Jeśli ktoś popełni zbrodnię podlegającą karze śmierci, zostanie stracony i powiesisz go na drzewie 23 trup nie będzie wisiał na drzewie przez noc, lecz tegoż dnia musisz go pogrzebać. Bo wiszący jest przeklęty5 przez Boga. Nie zanieczyścisz swej ziemi, danej ci przez Pana, Boga twego, w posiadanie.

Gdzie tu jest napisane, że każdy?

Jak Wam się zdaje, czy Ojciec mógł przekląć swojego Syna za to, że żydzi zawiesili Go na drzewie? Napisane jest, że przeklęty tylko taki, który popełnił zbrodnię podlegającą karze śmierci. Jezus był niewinny tego, o co Go oskarżyli. Bóg niewinnego nie przeklina. To tylko szatanowi jest obojętne, czy winny, czy niewinny. Przez niego jest przeklęty każdy, kto mu się sprzeciwi.
My wiemy, że Pan Jezus był niewinny, pomimo to został uznamy winnego w oparciu o przepisy... Prawa Mojzeszowego! Konkretnie zarzucono Jemu bluźnierstwo. Żydzi z premedytacją zastosowali się do tego powyższego przepisu, uznali Go za winnego śmierci, stracili i powiesili na drzewie krzyża, i tego samego dnia z krzyża ściągnęli bo taki był nakaza Prawa aby go pogrzebać w tym samym dniu.
Oczywiście, że Ojciec nie przeklął Syna. Według tekstu, przekleństwo by zaistniało gdyby zmarły pozostał na krzyżu przez noc.
Pismo ponadto powiada, że nie ma ani jednego sprawiedliwego z wszyscy zgrzeszyli, każdy własną drogą poszedł. Powiada, że Bóg nie ma upodobania w śmierci grzesznika, ale chce aby każdy doszedł do poznania Prawdy.
To, że Pan Jezus był niewinny ma kluczowe znaczenie, bo gdyby był winny, zapłaciłby za samego siebie, a ponieważ na śmierć nie zasłużył, a zapłacił, znaczy, że zapłacił za innych, za każdego z nas, którzy tylko zachcemy skorzystać z Jego łaski.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6315
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Ja wierzę Jezusowi, a Ty komu wierzysz?

Post autor: Queza »

EMET pisze:
09 mar 2024, 13:39
EMET:
Powtórzonego Prawa 21:23.

Stephanos, ps. EMET
A co z wywyższenie węża na pustyni?

Pan Jezus powiedział:

Jan. 3.14-16 I jak Mojżesz wywyższył węża na pustyni, tak musi być wywyższony Syn Człowieczy. Aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

I rzekł Pan do Mojżesza: Zrób sobie węża i osadź go na drzewcu. I stanie się, że każdy ukąszony, który spojrzy na niego, będzie żył. I zrobił Mojżesz miedzianego węża, i osadził go na drzewcu. A jeśli wąż ukąsił człowieka, a ten spojrzał na miedzianego węża, pozostawał przy życiu. Moj 21.9


Pan Jezus porównuje się do węża, może do Quetzalcoatla. :-)
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

krzysiekniepieklo
Posty: 259
Rejestracja: 22 lut 2024, 0:13

Re: Ja wierzę Jezusowi, a Ty komu wierzysz?

Post autor: krzysiekniepieklo »

Nieziem pisze:
09 mar 2024, 15:09
krzysiekniepieklo pisze:
09 mar 2024, 13:50
Pwt 21
22 Jeśli ktoś popełni zbrodnię podlegającą karze śmierci, zostanie stracony i powiesisz go na drzewie 23 trup nie będzie wisiał na drzewie przez noc, lecz tegoż dnia musisz go pogrzebać. Bo wiszący jest przeklęty przez Boga. Nie zanieczyścisz swej ziemi, danej ci przez Pana, Boga twego, w posiadanie.

Gdzie tu jest napisane, że każdy?

Oczywiście, że Ojciec nie przeklął Syna. Według tekstu, przekleństwo by zaistniało gdyby zmarły pozostał na krzyżu przez noc.
To odpowiedz na pytanie: Czy przekleństwo Boga dotyczy tylko takiego, który popełnił zbrodnię podlegającą każe śmierci, czy też każdego zawieszonego na drzewie, jak twierdził Paweł? (Tak sformułowany przepis dotyczył by Jezusa)

Druga sprawa - dotyczy zacytowanego Twojego zdania. """ przekleństwo by zaistniało gdyby zmarły pozostał na krzyżu przez noc."""
Skąd żeś to wykoncypował?
Czy dlatego wiszący jest przeklęty, że wisi, czy dlatego, że popełnił zbrodnię podlegającą karze śmierci?

Czy żydzi uratowali Jezusa przed przekleństwem Ojca, zdejmując Go z krzyża?

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Ja wierzę Jezusowi, a Ty komu wierzysz?

Post autor: wybrana »

Queza pisze:
09 mar 2024, 18:07
EMET pisze:
09 mar 2024, 13:39
EMET:
Powtórzonego Prawa 21:23.

Stephanos, ps. EMET
A co z wywyższenie węża na pustyni?

Pan Jezus powiedział:

Jan. 3.14-16 I jak Mojżesz wywyższył węża na pustyni, tak musi być wywyższony Syn Człowieczy. Aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

I rzekł Pan do Mojżesza: Zrób sobie węża i osadź go na drzewcu. I stanie się, że każdy ukąszony, który spojrzy na niego, będzie żył. I zrobił Mojżesz miedzianego węża, i osadził go na drzewcu. A jeśli wąż ukąsił człowieka, a ten spojrzał na miedzianego węża, pozostawał przy życiu. Moj 21.9


Pan Jezus porównuje się do węża, może do Quetzalcoatla. :-)
Żydzi wywyższyli węża i oddawali mu pokłon a wiemy kogo symbolem jest wąż.
My mamy wywyższyć Syna Bożego - Jezusa i oddać mu pokłon.
Tu nie ważne, którego powieszono wyżej, bo taką wersję słuchałam na YouTube mówioną przez księdza.
Wywyższenie jest poprzez oddanie czci i chwały.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6315
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Ja wierzę Jezusowi, a Ty komu wierzysz?

Post autor: Queza »

Wybrana ale Jezus się porównuje ewidentnie.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Nieziem
Posty: 893
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: Ja wierzę Jezusowi, a Ty komu wierzysz?

Post autor: Nieziem »

krzysiekniepieklo pisze:
09 mar 2024, 18:38
To odpowiedz na pytanie: Czy przekleństwo Boga dotyczy tylko takiego, który popełnił zbrodnię podlegającą każe śmierci, czy też każdego zawieszonego na drzewie, jak twierdził Paweł? (Tak sformułowany przepis dotyczył by Jezusa)

Druga sprawa - dotyczy zacytowanego Twojego zdania. """ przekleństwo by zaistniało gdyby zmarły pozostał na krzyżu przez noc."""
Skąd żeś to wykoncypował?
Czy dlatego wiszący jest przeklęty, że wisi, czy dlatego, że popełnił zbrodnię podlegającą karze śmierci?

Czy żydzi uratowali Jezusa przed przekleństwem Ojca, zdejmując Go z krzyża?
Ojciec nie przeklina nikogo. Przeklinanie w Biblii tyczy Boga tego świata, i ze względu na Prawo Boże Boga tego świata Żydzi ściągnęli ciało Pana Jezusa z krzyża przed zachodem słońca.
Sprawa druga, o którą pytasz, rozumiem jak napisałem, jak rozumiesz inaczej, to też dobrze, niech każdy zostanie przy swoim zdaniu. Dla mnie to w ogóle nie jest istotne.

krzysiekniepieklo
Posty: 259
Rejestracja: 22 lut 2024, 0:13

Re: Ja wierzę Jezusowi, a Ty komu wierzysz?

Post autor: krzysiekniepieklo »

Nieziem pisze:
09 mar 2024, 23:00

Ojciec nie przeklina nikogo.
Ojciec nie przeklina nikogo, i ze względu na Prawo Boże Boga tego świata Żydzi ściągnęli ciało Pana Jezusa z krzyża przed zachodem słońca.
Sprawa druga, o którą pytasz, rozumiem jak napisałem, jak rozumiesz inaczej, to też dobrze, niech każdy zostanie przy swoim zdaniu. Dla mnie to w ogóle nie jest istotne.
Dalej nie jestem pewien, czy dobrze Ciebie rozumiem - piszesz:

"""Przeklinanie w Biblii tyczy Boga tego świata,"""
Czy chodzi Tobie o szatana? Jeśli tak, to dlaczego piszesz z dużej litery?

Prawda jest taka, że żydzi powoływali się na Prawo Boga ale polegali na interpretacji tego Prawa przez szatana. To dlatego Jezus do nich mówił - "diabła macie za ojca".
J 8
43 Dlaczego nie rozumiecie mowy mojej? Bo nie możecie słuchać mojej nauki. 44 Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa.

Niestety ale Paweł też w ten sposób interpretował to Prawo.

Nieziem
Posty: 893
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: Ja wierzę Jezusowi, a Ty komu wierzysz?

Post autor: Nieziem »

Queza pisze:
09 mar 2024, 18:07
A co z wywyższenie węża na pustyni?

Pan Jezus powiedział:

Jan. 3.14-16 I jak Mojżesz wywyższył węża na pustyni, tak musi być wywyższony Syn Człowieczy. Aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

I rzekł Pan do Mojżesza: Zrób sobie węża i osadź go na drzewcu. I stanie się, że każdy ukąszony, który spojrzy na niego, będzie żył. I zrobił Mojżesz miedzianego węża, i osadził go na drzewcu. A jeśli wąż ukąsił człowieka, a ten spojrzał na miedzianego węża, pozostawał przy życiu. Moj 21.9


Pan Jezus porównuje się do węża...
Pan Jezus nie siebie porównuje, ale porównuje mające nastać swoje wywyższenie do wywyższenia węża przez Mojżesza. Czyli mamy wywyższonych: Pomazańca i miedzianego węża. Czyli mamy wybór pomiędzy: wężem, który ma w ofercie życie doczesne, oraz Pomazańcem, który oferuje życie wieczne.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6315
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Ja wierzę Jezusowi, a Ty komu wierzysz?

Post autor: Queza »

Nieziem pisze:
09 mar 2024, 23:36
Pan Jezus nie siebie porównuje, ale porównuje mające nastać swoje wywyższenie do wywyższenia węża przez Mojżesza. Czyli mamy wywyższonych: Pomazańca i miedzianego węża. Czyli mamy wybór pomiędzy: wężem, który ma w ofercie życie doczesne, oraz Pomazańcem, który oferuje życie wieczne.
Dzięki Tobie to lepiej zrozumiałam.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

EMET
Posty: 11282
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Re: Ja wierzę Jezusowi, a Ty komu wierzysz?

Post autor: EMET »

EMET:
do Galacjan/Galatów 3:13, ‘interlinearny przekład Vocatio’: „3.13 Pomazaniec nas wykupił z — przekleństwa — Prawa, stawszy się za nas przekleństwem, bo jest_napisane: Przeklęty każdy [po grecku: “epikataratos pas”] — zawieszony na drzewie.”. Końcówka wersetu od „przeklęty” ma w grece Nowego Przymierza postać - ἐπικατάρατος πᾶς ὁ κρεμάμενος ἐπὶ ξύλου ; trans.: “epikataratos pas ho kremamenos epi ksylū”.
W dziele 'The Greek New Testament' mamy w Gal 3:13 pogrubiony fragment ten => wskazanie na to, iż jest to faktyczne przytoczenie – i tak \ wg notacji \ z Dt 21,33 [Deuteronomium 21:23] => str. 654, ed. 1975, UNITED BIBLE SOCIETES.

Wszak frazęepikataratos pas” mamy nadto w Gal 3:10 [patrz]: „Przeklęty każdy, […]”. Nadto w LXX – Powt Pr 27:26; // Sędz 5:23.
Wracając do Deut 21:23, mamy frazę w odwrotnej kolejności - πᾶς κρεμάμενος trans.: “pas kremamenos”. Znaczy: "każdy powieszony/zawieszony".

Tak oddał prof. Popowski z swej translacji z LXX: „[…] Bo wyklęty przez Boga jest każdy zawieszony na drzewie. […]”. Werset ten należy rozpatrywać wobec konkretnego kontekstu, jak czytamy: „Jeżeli ktoś popełni taki grzech, za który karą jest śmierć, niech umrze. […]”. Tak więc owe „każdy” => należy rozpatrywać w wydźwięku całości oznajmienia, gdyż, przecież, ,na drzewie mógłby/mogliby być zawieszony/eni/’, nie tylko owi, dla których karą jest śmierć wskutek zgrzeszenia karygodnego. Do krzyży czy pali przybijano, jak wiemy, nie tylko za karę za grzech [!]

Tyle, co napisałem w tym względzie...

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

EMET
Posty: 11282
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Re: Ja wierzę Jezusowi, a Ty komu wierzysz?

Post autor: EMET »

EMET:
Takie jest tłumaczenie Deut 21:23 z tekstu ‘Biblii Hebrajskiej’: „21.23 Nie_pozostawisz_na_noc zwłok_jego na_drzewie [w hebraj.: “ ‛al-ha‛ec”], bo_[grzebiąc] pogrzebiesz_go w_dniu owym. Bo_przeklętym (przez)_Boga jest_wiszący [w hebraj.: “ki-qilelat ’elohim taluj”]. I_nie zanieczyścisz **_ziemi_swej, którą JHWH, Bóg _twój, daje ci w_posiadanie.” [‘Interlinia Vocatio’, Tom PIĘCIOKSIĄG].
Wprawdzie nie ma tutaj formy „każdy”, niemniej jednak w wersji greckiej Septuaginty – jest!

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

Nieziem
Posty: 893
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: Ja wierzę Jezusowi, a Ty komu wierzysz?

Post autor: Nieziem »

[/img]
Nieziem pisze:
09 mar 2024, 23:36
Czyli mamy wybór pomiędzy: wężem, który ma w ofercie życie doczesne, oraz Pomazańcem, który oferuje życie wieczne.
Symbolem medycyny jest... miedziany wąż owinięty wokół pręta? Podobny element występuje np. w logo ONZ. Obie te instytucje stworzono w szlachetnej sprawie, by dbać o życie i zdrowie człowieka. By ludzie docześnie żyli bezpiecznie, długo i w dostatku. Ale coś się stało z tą założycielską misją. Coraz trudniej ufać medycynie gdy zamiast leczenia skupia się na wstrzykiwaniu obcych substancji do ciał ludzkich. A ONZ, w obliczu licznych konfliktów militarnych, pozostaje obojętne. Po owocach się poznaje...
Nie jak się zaczyna ale co jest później.
Byłeś doskonały w swoich drogach od dnia, kiedy zostałeś stworzony, aż znalazła się w tobie nieprawość.
Ten, który stał się diabłem i szatanem też zaczynał wspaniale.
Patrząc na owoce możemy zrozumieć, czy ktoś kroczy prostą drogą pańską czy zszedł na manowce.

Wąż jest symbolem doczesności. Ten świat jest doczesny i władca tego świata też jest doczesny. Nieprawość polegała na pragnieniu zrównania się z Bogiem. Od tamtej pory czyni to z niebywałą skutecznością. Przez czasy ST występował jako Bóg, będąc aniołem, a ludzie jemu oddawali cześć. Aż Bóg posłał Syna, aby Ten objawił Boga prawdziwego, w kontraście do tego, którego dotąd znali.
Obrazek z Wikipedii.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

krzysiekniepieklo
Posty: 259
Rejestracja: 22 lut 2024, 0:13

Re: Ja wierzę Jezusowi, a Ty komu wierzysz?

Post autor: krzysiekniepieklo »

EMET pisze:
10 mar 2024, 11:12
EMET:
Takie jest tłumaczenie Deut 21:23 z tekstu ‘Biblii Hebrajskiej’: „21.23 Nie_pozostawisz_na_noc zwłok_jego na_drzewie [w hebraj.: “ ‛al-ha‛ec”], bo_[grzebiąc] pogrzebiesz_go w_dniu owym. Bo_przeklętym (przez)_Boga jest_wiszący [w hebraj.: “ki-qilelat ’elohim taluj”]. I_nie zanieczyścisz **_ziemi_swej, którą JHWH, Bóg _twój, daje ci w_posiadanie.” [‘Interlinia Vocatio’, Tom PIĘCIOKSIĄG].
Wprawdzie nie ma tutaj formy „każdy”, niemniej jednak w wersji greckiej Septuaginty – jest!

Stephanos, ps. EMET
Skazywanie niewinnego jest specjalnością szatana. Szatan wyrywa zdanie z kontekstu i ma już podstawę żeby niewinnego skazać.
No bo przepis wyraźnie się odnosi do takiego, który popełnił zbrodnię podlegającą karze śmierci.

Odpowiedzcie mi wprost:
Jeśli Paweł pisze - przeklęty każdy, którego powieszono na drzewie, to nazwał Jezusa przeklętym, czy nie? No bo jak każdy, to Jezus też.

Czy jeśli Paweł odwołuje się do Pisma, to znaczy, że Jezus jest przeklęty na podstawie tego Prawa, które Bóg sam napisał? No a to by oznaczało, że Bóg sam siebie przeklął i dlatego Prawo Boga jest ułomne i nie warte tego, żeby się do niego stosować? Ja tak rozumiem wywody Pawła o prawie Boga z listu do Galatów.
Jak się ludzie słuchają Pawła, to prawo Boga ich już nie obowiązuje. To szatan im teraz pisze swoje "prawa". Z ludzi wolnych stali się niewolnikami. bo "prawo" szatana pozwala skazywać niewinnych. Winny może liczyć na jego łaskę, a niewinny tym surowiej zostanie ukarany, jak mu przyjdzie do głowy korzystać z praw przysługujących tylko ludziom wolnym. Pokrętne "prawo" i pokrętna jego interpretacja. Dlaczego ludzi nie rozumieją tego prawa, które dał nam Bóg? To dlatego, że to szatan podsuwa im swoje interpretacje tego Prawa.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6315
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Ja wierzę Jezusowi, a Ty komu wierzysz?

Post autor: Queza »

Nieziem pisze:
10 mar 2024, 12:30
Ten, który stał się diabłem i szatanem też zaczynał wspaniale.
A gdzie w Biblii jest napisane, że zaczynał wspaniale? Bo ja znam go od początku Księgi Rodzaju i do Apokalipsy włącznie jako węża, tu dzież smoka.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Ja wierzę Jezusowi, a Ty komu wierzysz?

Post autor: wybrana »

Queza pisze:
10 mar 2024, 13:59
Nieziem pisze:
10 mar 2024, 12:30
Ten, który stał się diabłem i szatanem też zaczynał wspaniale.
A gdzie w Biblii jest napisane, że zaczynał wspaniale? Bo ja znam go od początku Księgi Rodzaju i do Apokalipsy włącznie jako węża, tu dzież smoka.
No właśnie, też się nad tym zastanawiam.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzeczności w Biblii”